Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Skuteczność bez wabienia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 parzaq

parzaq
  • Małomówny
  • 2 postów
  • Lokalizacja:
    Siedlce

Napisano 10 wrzesień 2009 - 14:34

Witam.
Ciekawi mnie czy szanowni forumowicze macie jakąkolwiek skuteczność w foceniu ptaków/innych zwierząt z samej czatowni bez jakiej kolwiek zanęty itp.?
Ja dopiero się zabieram za fotografię przyrody i zastanawiam się nad tym własnie zagadnieniem :)
peace~

#2 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 10 wrzesień 2009 - 14:41

oczywście, że można, najlepiej nad łąkami, lub polami, gdzie występuje naturalne pożywienie

#3 robkiz

robkiz

Napisano 10 wrzesień 2009 - 15:02

Mozna znaleźć miejsce gdzie zwierzaki lubią przebywać i tam sie zaczaić/postawić czatownie. Oczywiście najlepiej zrobić to na raty i gdy ich nie ma w okolicy żeby ch nie wystraszyć. Jeśli zastosujesz wabienie pożywieniem efekt będzie odpowiednio lepszy. Podobnie z wabieniem głosem ale nie jest to konieczne. Ja głosem nie wabie z założenia. pokarm stosuje tylko w przypadku parkowych ptaszków przyzwyczajonych do tego ze sa dokarmiane.
Robert

#4 karol102

karol102
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Lokalizacja:
    Pszczyna

Napisano 10 wrzesień 2009 - 18:02

często bywa tak, ze my nie musimy wabić zwierzaków, bo robi to za nas sama natura. ;-) Trzeba tylko znaleźć odpowiednie miejsce i do dzieła :-)

#5 miszak

miszak

Napisano 11 wrzesień 2009 - 10:26

Pewnie 90% moich zdjęc było robionych bez wabienia. Oczywiście sa gatunki, które bez przynęty złapac bardzo trudno np. popularne myszaki.

 






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych