Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

Moja przenośna czatownia.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
565 odpowiedzi w tym temacie

#361 skot

skot
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 17 lipiec 2013 - 08:47

W zasadzie gotowiec. Jeszcze tylko jakiś stelaż i na przenośną budę do leżenia nadaje się w sam raz: http://allegro.pl/po... ... 84855.html

Na innych aukcjach są różne rozmiary. Niektóre mają wszyty pionowy suwak, idealny jako drzwi, a otwory na dole nadają się do przytwierdzenia szpilkami :)

#362 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 17 lipiec 2013 - 10:39

skot,
Taniej wyjdzie namiot kupić. Ta plandeka z aukcji jest bezużyteczna z powodu rozmiarów.

170x125x80 cm
Leżeć się nie da, chyba że zgiętym wpół. Siedzieć też nie bardzo.

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#363 skot

skot
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 17 lipiec 2013 - 10:44

Są różne rozmiary

#364 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 17 lipiec 2013 - 11:02

skot,
Ale cena za kawałek plandeki - 70zł to przesada.
Jak już się ktoś uparł na plandekę to polecam kupić:
- plandekę i wycięć kwadraty w rogach 80x80cm po czym zszyć i mamy to samo w cenie do 20zł. :mrgreen:

http://allegro.pl/ni...3334831942.html


Namiot o wymiarach:

- po rozłożeniu:
długośc: 180cm
szerokośc: 130cm

- Po spakowaniu:
60 x 11 x 11cm

Cena - 45zł.


http://allegro.pl/na...3388386039.html

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#365 Argo (Michał Przystaś)

Argo
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 17 lipiec 2013 - 18:58

W zasadzie gotowiec. Jeszcze tylko jakiś stelaż i na przenośną budę do leżenia nadaje się w sam raz

I przy odrobinie słońca sauna gratis :mrgreen: Bardziej przydatne toto by było jako przykrycie stelarza zimowej czatowni.

Namiot o wymiarach:

- po rozłożeniu:
długośc: 180cm
szerokośc: 130cm

- Po spakowaniu:
60 x 11 x 11cm

Cena - 45zł.

i kolor prawie maskujący :rofl: Myślę, że zwierzakom by nie przeszkadzal, ale na ludzi będzie działał wabiąco :mrgreen:
Canon 7D | Sigma 18-200 | Canon EF 100mm f/2,8L macro | Canon EF 300mm f/2.8L IS | TC 1.4x III | TC 2x III

https://www.facebook...ystasfotografia

#366 skot

skot
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 17 lipiec 2013 - 19:34

A ja mimo wszystko kupię taki "pokrowiec" szyty na zamówienie pod mój wymiar. Będzie wykonany z cordury w kolorze woodland albo olive, miał suwak z tyłu, otwory wentylacyjne i okienko na obiektyw z wszytym tiulem :-P W terenie dojdzie ewentualna siatka maskująca. Dla mnie te wszystkie namioty są albo za ciasne albo za wielkie. Co tam koszty - na body i szkła wydaje się przecież większe pieniądze ;-)

#367 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 17 lipiec 2013 - 20:10

skot,
Można i tak. :-)

Cordura przynajmniej nie błyszczy tak jak plandeka. :-)

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#368 KALISZfornijczy

KALISZfornijczy
  • Nowa postać
  • 5 postów

Napisano 20 lipiec 2013 - 20:22

Na początku witam wszystkich. Jestem tu nowy ale od dawna czytam z zainteresowaniem to forum.
Chciałbym się z wami podzielić moją czatownią którą mam na oku, i być może zakupię.
Dodam że trzeba w niej wyciąć okienka na podgląd wokół czatowni i otwór na szkło.
Czatownię można znaleźć na ebayu TUTAJ LINK DO AUKCJI

cena ok 150 zł.
Wymiary 120x120 wysokość 180cm
Co o niej sądzicie ?Dołączona grafika

#369 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 20 lipiec 2013 - 20:33

KALISZfornijczy,
Sądzę, że na wietrze będzie nią "miotać".

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#370 KALISZfornijczy

KALISZfornijczy
  • Nowa postać
  • 5 postów

Napisano 20 lipiec 2013 - 20:39

KALISZfornijczyk,
Sądzę, że na wietrze będzie nią "miotać".

chyba jak każdą przenośną.. zapomniałem dodać że chciałbym ją przykryć siatką maskującą i naciągnąć śledziami.

#371 Argo (Michał Przystaś)

Argo
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 20 lipiec 2013 - 20:47

Wymiary 120x120 wysokość 180cm

kulek855 ma rację na wietrze przy takiej wysokości będzie strasznie nią "miotać". Zresztą po co Ci takiej wysokości, z reguły potrzebna niższa perspektywa. Oczywiście, możesz zrobić nisko otwór na szkło ale przy niskim świetle (rano, wieczór) będzie rzucała cień na całą scenę. A co do ceny to takie same miał ktoś na allegro za osiemdziesiąt pare złotych.
Canon 7D | Sigma 18-200 | Canon EF 100mm f/2,8L macro | Canon EF 300mm f/2.8L IS | TC 1.4x III | TC 2x III

https://www.facebook...ystasfotografia

#372 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 21 lipiec 2013 - 11:22

KALISZfornijczy,
Moją przenośną norką i namiocikiem nie miota to dlatego, że pałąki (szkielet) są wykonane z włókna szklanego o odpowiedniej grubości.

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#373 Leśne Oko

Leśne Oko
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • Lokalizacja:
    PK Dolina Słupi

Napisano 21 lipiec 2013 - 18:09

Ale na pewno będzie widać ruch wewnątrz jeżeli znajdzie się pod słońce , brak przyciemnienia po za tym dosyć wysoki nadaje się głownie na duże zwierzaki .

#374 skot

skot
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 21 lipiec 2013 - 21:30

Na polskim rynku brakuje przenośnych czatowni z prawdziwego zdarzenia. Jesteśmy skazani na własną inwencję albo drogie zakupy zagraniczne.

W UK można kupić coś takiego: http://www.wildlifew... ... wdome1.htm

#375 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 21 lipiec 2013 - 21:51

W UK można kupić coś takiego:

Przecież to wygląda jak zwykły namiot za 30zł z allegro, tylko z otworami :-)

Na polskim rynku brakuje przenośnych czatowni z prawdziwego zdarzenia

Masz sklep traperzy.pl W markecie Jula jest też chyba najtansza na polskim rynku przenośna czatownia - posiadam ja i jestem bardzo zadowolony i cieszę sie, że nie musiałem przepłacać za coś markowego ;-)

#376 skot

skot
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 22 lipiec 2013 - 07:16

Przecież to wygląda jak zwykły namiot za 30zł z allegro, tylko z otworami :-)


Tylko tak wygląda :-)

Traperzy.pl mają albo czatownie typu "krzesło z baldachimem", albo namioty o wysokości powyżej półtora metra. Chyba najlepszą opcją jak na razie jest po prostu "namiot" z siatki maskującej.

#377 KALISZfornijczy

KALISZfornijczy
  • Nowa postać
  • 5 postów

Napisano 24 lipiec 2013 - 23:03

W markecie Jula jest też chyba najtansza na polskim rynku przenośna czatownia - posiadam ja i jestem bardzo zadowolony i cieszę sie, że nie musiałem przepłacać za coś markowego ;-)

Możesz podać cenę i wrzucić jakieś foto ?
Jak bardzo jest to funkcjonalne ? tzn. czy dużo jest miejsca w środku na sprzęt i itp. ? czy da rade wstać albo się obrócić żeby rozprostować kości ? jaka wysokość ?

#378 pol

pol
  • Lokalizacja:
    dolnośląskie

Napisano 25 lipiec 2013 - 06:04

tu możesz zobaczyć link
możesz tylko siedzieć

#379 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 25 lipiec 2013 - 10:21

Tak jak mówi pol, jest do siedzenia. Ja mam 2m wzrostu i mieszcze się do środka ze statywem i sporym plecakiem. Jak masz niecałe 1,5m wzrostu to możesz wstać i rozprostować kości ;-) Ale tak to w żadnym namiocie do fotografowania nie wykonasz tej czynności. JA przez pół roku wykonałem z niej trochę zdjęć i dalej sądzę, że to był dobry zakup, za połowe ceny innych podobnych wynalazków :-) Wszystkie zamki działają i nic się nie pruje. Podczas deszczu sufit się trochę"pocił" ale na głowę nie kapało :-) Krzesło wytrzymuje pod 105kg ;-) tutaj trochę pisałem o tym http://fotoptaki.art... ... sc&start=0

#380 jusaa

jusaa
  • Nowa postać
  • 1 postów

Napisano 31 lipiec 2013 - 09:32

genialne, kompaktowe rozwiązanie. moja jest trochę za duża nie wszędzie da się ustawić..





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych