Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Moja przenośna czatownia.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
565 odpowiedzi w tym temacie

#321 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 13 marzec 2013 - 09:47

skot, ja nieraz siedząc w budzie miałem dni, że nie chciały w ogóle lądować, a dzień/dwa wcześniej siedziało kilka osobników :-) Myszołowy nie lądują też wtedy, kiedy bielik kręci się w pobliżu.

#322 szlug

szlug
  • Użytkownik
  • 77 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 13 marzec 2013 - 10:28

Ze swoich doświadczeń z ową czatownią dodam, że my (ja i brat) rozstawiliśmy się na łące, od tak na wysokiej uklepanej trawie i łania która wyszła z lasu nie wykazała zaniepokojenia tymi dziwnymi "domkami", niestety spłoszył ją samochód, no ale na to nie mieliśmy niestety wpływu. Jeśli chodzi o ptaki, to rozstawiałem ją w ogrodzie na sikorki i od razu po jej zamknięciu siadały do słonecznika, no ale wiadomo, sikorka to nie drapole ;)

slawoj pisałeś, że kupujesz ją pod kątem żurawi? Jestem ciekaw efektów bo też planowałem na nie zasiadkę.

#323 skot

skot
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 13 marzec 2013 - 11:26

skotMyszołowy nie lądują też wtedy, kiedy bielik kręci się w pobliżu.


Chciałbym, żeby to była ta przyczyna. Nigdy wcześniej nie miałem takiej sytuacji, żeby przez cały dzień nic nie wylądowało (nie wspomniawszy o sroce) i nigdy wcześniej nie fotografowałem z tej czatowni drapoli przy padlinie. Zazwyczaj mam kilka sztuk. A wtedy wyglądało to tak, że myszołów nadlatywał po czym ostro odbijał w bok i odlatywał. Nie poddaję się i zobaczę co da się zrobić w sobotę.

Odnośnie samej czatowni to sądzę, że z przodu trochę niepotrzebnie zaoszczędzili na materiale, który mógłby być kilka cm dłuższy, bo nieraz ledwo dotyka podłoża.

#324 Birkof

Birkof
  • Użytkownik
  • 615 postów
  • Wiek: 38
  • Lokalizacja:
    Turek

Napisano 13 marzec 2013 - 18:53

...pozwolę się wtrącić w temat krzesełko-czatowni - mam tę samą sytuację z drapolami siedząc w tej czatowni, myszołów nadlatywał po czym ostro odbijał w bok i odlatywał :cry:
znakiem tego że im ta czatowienka nie bardzo pasuje

Dołączona grafika

#325 kasprzyk

kasprzyk
  • Użytkownik
  • 1059 postów
  • Lokalizacja:
    Chodzież

Napisano 21 marzec 2013 - 14:30

Być może potrzeba więcej prób i czasu, żeby wyciągnąć konkretne wnioski - u mnie w stałej budzie nieraz myszołowy siadają 15 min, po moim przyjściu, nieraz nie chcą wcale tego robić.
Pzdr
fotki robię: Olympus E3 i ZD 70-300
strona: www.fotochodziez.pl

#326 sharak (Krzysztof)

sharak
  • Małomówny
  • 8 postów
  • Wiek: 49
  • Lokalizacja:
    Tarnow , Frankfurt nad Menem

Napisano 21 marzec 2013 - 20:30

A może coś takiego :
http://www.augenblic... ... Path=21_22
oo

#327 sharak (Krzysztof)

sharak
  • Małomówny
  • 8 postów
  • Wiek: 49
  • Lokalizacja:
    Tarnow , Frankfurt nad Menem

Napisano 21 marzec 2013 - 20:38

Ten jest Tani i wydaje sie byc ok.
http://www.augenblic... ... cts_id=688
oo

#328 Tomek_K

Tomek_K
  • Użytkownik
  • 3087 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 21 marzec 2013 - 21:22

Birkof, sam bym w bok odbił .Zakryj to jakimiś gałęziami ,chociaż trochę postaraj się wtopić w krajobraz .Albo zostaw na dłużej jak możesz to powinno być ok .

#329 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 21 marzec 2013 - 22:15

Birkof, sam bym w bok odbił .

To samo pomyślałem :mrgreen:
Takie wielkie białe coś na tle ciemnych krzaków budzi spory niepokój.
Wiadomo, wszystko co jest nowe w terenie będzie budziło strach u zwierząt. Nawet czatownia/namiot za kilkaset baksów stojąc na równej jak stół łące, nie będzie lepszy od jakiegoś namiociku z tesco za 30zł ;-) Zamiast marnować prześcieradło, lepiej byś zrobił jakbyś siatką maskującą rozbił trochę kształt. Zarzucił cześć na namiot, częśc na krzaki... coś w tym stylu. Kombinuj.

#330 skot

skot
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 22 marzec 2013 - 09:07

W zeszłą sobotę miałem kolejne nieudane podejście z tą krzesło-czatownią. Ustawiłem ją w miejscu gdzie stale dokarmiam (ślady na śniegu wskazują na obecność ptaków), tym razem w środę w nocy, żeby ptaki miały 2 pełne dni na przyzwyczajenie się do jej obecności. Oczywiście wkomponowałem ją w tło, czyli rozbiłem w krzakach, dodałem trochę gałęzi i nawłoci. Bardziej chodziło o prewencyjne maskowanie przed człowiekiem, gdyż szkoda stracić 400zł w głupi sposób. Otwór na obiektyw dodatkowo zamaskowałem czarnym tiulem. Niestety nic nie usiadło, a myszaki tylko przelatywały nad mięsem. Gdy robiłem zdjęcia ze stacjonarnej budy znajdującej się kilka metrów obok nigdy nie miałem takiego problemu. Niestety buda od prawie 2 miesięcy jest doszczętnie zalana wodą. Szkoda, bo warunki ciągle sprzyjają, a ja od 2 misięcy nie zrobiłem żadnego zdjęcia :-( Normalnie przed obiektywem stołuje się ok 6-10 myszołowów. Myślałem, żeby wodę wybrać wiadrem, ale to chyba jest rozwiązanie na bardzo krótką metę. A może ptaki zmieniły zwyczaje przez te 2 miesiące?

#331 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 22 marzec 2013 - 12:58

skot, to ja Ci przytoczę autentyczną sytuację z dzisiaj. Od kilku dni nęciłem myszołowy przed moją zimową budą. Mieso cały czas znikało, było widać ślady ptaków i lisa. Dziś usiadłem do budy. I co? I nic. W oddali słyszałem piski myszołowów a na żarcie nic nie usiadło. W poprzednich miesiącach w dobre dni siedziało na scenie nawet 8 osobników jednocześnie i była to nawet słabsza zima niż ta, którą mam obecnie. To nie pierwszy mój dzień z zerową frekwencją. Wcześniej też się zdarzały, szczególnie w piękną słoneczną pogodę, jaka była dzisiaj :-/ Miesiąc temu znajomy do mnie przyjechał i też lipa. A ja na drugi dzień nafociłem się myszaków jak głupi :lol: Loteria. Spróbuj jeszcze raz czy dwa razy.

#332 kasprzyk

kasprzyk
  • Użytkownik
  • 1059 postów
  • Lokalizacja:
    Chodzież

Napisano 22 marzec 2013 - 17:10

Zachowanie myszołowów jest ostatnio inne - przeganiają się po gałęziach, gonią się gdzieś w górze i faktycznie są bardziej leniwe do siadania w słoneczne dni, tak jakby wolały się wygrzewać.
Pzdr
fotki robię: Olympus E3 i ZD 70-300
strona: www.fotochodziez.pl

#333 kucik (Michał)

kucik
  • Lokalizacja:
    Strzyżów

Napisano 23 marzec 2013 - 18:21

Nie wiem czy wiecie, ale myszołowy właśnie tokują i pewnie nie jedzenie im w głowie. Może i coś podjedzą, ale większość czasu to zaloty i odpoczynek przed kolejnymi zalotami ;D

#334 kasprzyk

kasprzyk
  • Użytkownik
  • 1059 postów
  • Lokalizacja:
    Chodzież

Napisano 23 marzec 2013 - 20:57

kucik - nie wiedziałem, lenistwo powstrzymało mnie od sprawdzenia co się dzieje - a miałem takie podejrzenia ;)
dzięki, pozdrawiam
fotki robię: Olympus E3 i ZD 70-300
strona: www.fotochodziez.pl

#335 Augo126

Augo126
  • Małomówny
  • 32 postów
  • Lokalizacja:
    Zielona Góra

Napisano 09 czerwiec 2013 - 13:51

WItam, a co myślicie o takiej czatowni :-) nie wiem tylko czy nie za mały, no i wysokość 106cm czy to aby nie za nisko

http://allegro.pl/du... ... 73684.html
canon 7d, 400L 5,6

#336 Mustang_71

Mustang_71
  • Lokalizacja:
    Nowa Ruda

Napisano 09 czerwiec 2013 - 14:54

Augo126, plecak w nim spokojnie schowasz :) ;-)

... jest wolna chwila??? No to czas do lasu :)
Canon EOS 5D III, C 24-105 f/4.0 L IS USM, C 300 f/2.8L EF IS II USM, TC EF 2.0x III, C 100-400mm L IS USM, "pośredniaki" - Manfrotto 055XPROB


#337 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 09 czerwiec 2013 - 19:24

Augo126,
Ostatnio siedziałem w namiociku o wysokości 80cm, plecak też się zmieścił. :mrgreen:

Mój wzrost 174cm.

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#338 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 09 czerwiec 2013 - 20:33

Ja przez długi czas używałem namiotu 120x120x90cm. Mam 184cm i dałem radę, nawet kimać można ;-)
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#339 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 09 czerwiec 2013 - 23:04

WItam, a co myślicie o takiej czatowni :-) nie wiem tylko czy nie za mały, no i wysokość 106cm czy to aby nie za nisko

Oj chyba się skuszę na taki namiocik :-) Fajna cena i wymiary, tylko ciekawe czy się w te "wejście" zmieszczę, bo ta dziewczynka na zdjęciu ledwo ledwo chyba, a ja mam prawie 2m wzrostu :mrgreen:

#340 Augo126

Augo126
  • Małomówny
  • 32 postów
  • Lokalizacja:
    Zielona Góra

Napisano 09 czerwiec 2013 - 23:41

ten wyglada dużo lepiej i wymiary chyba też ok, wysokość 1,4m

http://allegro.pl/sa... ... 64061.html
canon 7d, 400L 5,6





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych