Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

strona internetowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
194 odpowiedzi w tym temacie

#61 ricosz

ricosz
  • Użytkownik
  • 2758 postów
  • Lokalizacja:
    Łuków

Napisano 26 październik 2009 - 20:40

Też myślę o własnej stronce. W długie zimowe wieczory byłoby zajęcie. Nie mam pomysłu jednak na stronę odsyłającą do galerii tematycznych. Twoja, Mikouak, jest dość oryginalna, dobry pomysł z tymi paskami. No i nadal nie mogę się zdecydować na sposób wyświetlania zdjęć - czy w nowym oknie, czy w tym samym, itp. Chciałbym żeby to było proste w użyciu, estetyczne i niebanalne. Ciężka sprawa. Niestety generatory stron nie dają zbyt dużej swobody, a ręcznie to długa i żmudna praca. Trochę różnych stronek przejrzałem, ale żaden styl mi ostatecznie do końca nie podszedł. :-(

Canon SX10 + Raynox DCR-250 + dyfuzor


#62 miszak

miszak

Napisano 29 październik 2009 - 12:42

Ricosz, zrób we własnym stylu i będzie ok. Musisz wiedzieć po co robisz stronę a to dopiero będzie podstawa do opracowania layoutu. Ja na przykład założyłem, że strona ma przede wszystkim dokumentować to co robię i umiejscawiać to w czasie także po kilku latach powstanie coś w rodzaju kroniki. Dodatkowo styarałem się stosowac zasadę minimum formy maksimum treści. Strona z założenia głównie dla moich znajomych. Jeżeli miałbym pokazywać galerie w celu zaprezentowania tego co najlepsze to napewno zrobiłbym to inaczej. Co do wyświetlania zdjeć to ja wolę w tym samym oknie.
Mikoauk, piękna stronka. Widzę teraz swoją amatorszczyznę. Coś Ty z nogą zrobił?

 


#63 Mikouak

Mikouak
  • Lokalizacja:
    Legionowo/Zegrze

Napisano 29 październik 2009 - 14:10

Mikoauk, piękna stronka. Widzę teraz swoją amatorszczyznę. Coś Ty z nogą zrobił?


Dzięki :oops: Ja też jestem amator. Z racji wykonywanej pracy powinienem niektóre rzeczy zrobić inaczej i lepiej, ale bronię się tym, że www to nie moja działka :-P
Nogą wlazłem w dziurę i skręciłem :cry: W poniedziałek z powrotem do roboty, ale cały czas w ortezie... ehh.
7D; 10-20; 50/1,8; 55/1,4; 100/2,8; 400/5,6
...:: http://www.jakzobrazka.pl ::...

#64 thebleeding (Maciej Safaryn)

thebleeding
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 29 październik 2009 - 14:12

ricosz, tak jak mówi miszak, - najważniejsze aby była we własnym stylu . Zacznij robić , a z czasem uzyskasz efekt jaki Ciebie zadowoli . Też robię sam swoją stronę i obecny kształt osiągnęła po pół roku - po różnych zmianach . Ta wersja też pewnie się kiedyś zmieni .

umiejscawiać to w czasie także po kilku latach powstanie coś w rodzaju kroniki

u mnie kryterium to głównie miejsce - ale jak widzisz - co głowa to pomysł ;-)

#65 miszak

miszak

Napisano 29 październik 2009 - 20:38

Nogą wlazłem w dziurę i skręciłem :cry: W poniedziałek z powrotem do roboty, ale cały czas w ortezie... ehh.


No to cóż, leżeć możesz a więc do czatowania marsz ;-)

 


#66 KamilB (Kamil B)

KamilB
  • Użytkownik
  • 279 postów
  • Wiek: 31
  • Lokalizacja:
    podlaskie/SGGW

Napisano 09 styczeń 2010 - 17:04

Dzisiaj założyłem sobie taką oto stronę:
www.kbfoto.webs.com
Jak na razie niewiele mozna tam zobaczyć, ale z czasem będę ją ulepszać ;-)

#67 Logiełka (Piotr)

Logiełka
  • Lokalizacja:
    Konstancin-Jeziorna

Napisano 09 styczeń 2010 - 18:00

KamilB, powodzenia i pamiętaj archiwizuj wszystko, bo mi wczoraj wszystko poszłooooooooo. Ale stronkę odbudowałem, bo mi zniknęła z dysku. A działa dopiero od 01.01.2010

www.logielka.waw.pl

#68 KamilB (Kamil B)

KamilB
  • Użytkownik
  • 279 postów
  • Wiek: 31
  • Lokalizacja:
    podlaskie/SGGW

Napisano 09 styczeń 2010 - 20:06

KamilB, powodzenia i pamiętaj archiwizuj wszystko, bo mi wczoraj wszystko poszłooooooooo.

U mnie to raczej będzie tylko galeria, więc w razie awarii zdjęcia bez problemu można wgrać na nowo :-)

#69 nipo80 (Grzegorz)

nipo80
  • Użytkownik
  • 165 postów
  • Lokalizacja:
    Orle k. Wejherowa

Napisano 25 styczeń 2010 - 21:03

Ja ostatnio siedząc przed kompem też postanowiłem zrobić stronkę.
Z odrobiną znajomości HTML oraz przeszukaniu internetu wyszło mi coś takiego.

http://www.nipo80.cba.pl

Wykorzystałem darmową aplikację Jalbum, w której jest mnóstwo skórek do galerii, w bardzo przyjazny sposób można sobie wszystko poukładać.

#70 gumarop

gumarop
  • Lokalizacja:
    Ropczyce/Kraków

Napisano 25 styczeń 2010 - 21:36

nipo80, Jak na pierwszy raz to całkiem w porządku sobie poradziłeś :beer: Tylko to masz zrobione na ramkach, czyli trochu nie trendy :D:D DIV'y rządzą ;-) jakby coś to służę pomocą.
ps. dlatego ,że masz ramkę to ta reklama w tym miejscu jest zamiast u samej góry. Ale strona całkiem niezła :mrgreen:
Canon 50D + 300/2.8
www.dawidmagdon.art.pl
Pociągały mnie nieodparcie swoją lekkością, barwnością, tajemnicami egzystencji. W.P.

#71 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 25 styczeń 2010 - 21:46

nipo80, u mnie coś nie hula ta stronka - w obszarze menu jakieś dziwne rzeczy wyskakują "/* hide from ie on mac \*/ html { height: 100%; overflow: hidden; } #flashcontent { height: 100%; } /* end hide */ body { height: 100%; margin: 0; padding: 0; background-color: #000000; color:#ffffff; font-family:coronet; font-size:14; } a { color:#666666; } a { text-decoration: none } a:hover { text-decoration: underline } "

A przy okazji zapraszam do testowania mojej stronki już pod innym adresem i na innym serwerze, mam wrażenie że otwiera się dużo szybciej. CBA przestało mi się podobać ;-)

#72 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 25 styczeń 2010 - 22:49

Fajne stronki chłopaki.

nipo80, Mi też coś nie tak się wyświetla na stronce.

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#73 nipo80 (Grzegorz)

nipo80
  • Użytkownik
  • 165 postów
  • Lokalizacja:
    Orle k. Wejherowa

Napisano 26 styczeń 2010 - 10:22

nipo80, u mnie coś nie hula ta stronka - w obszarze menu jakieś dziwne rzeczy wyskakują "/* hide from ie on mac \*/ html { height: 100%; overflow: hidden; } #flashcontent { height: 100%; } /* end hide */ body { height: 100%; margin: 0; padding: 0; background-color: #000000; color:#ffffff; font-family:coronet; font-size:14; } a { color:#666666; } a { text-decoration: none } a:hover { text-decoration: underline } "

A przy okazji zapraszam do testowania mojej stronki już pod innym adresem i na innym serwerze, mam wrażenie że otwiera się dużo szybciej. CBA przestało mi się podobać ;-)


Prawdopodobnie wina przeglądarki.
Możesz mi napisać jakiej przeglądarki i jej wersji używasz??

#74 gumarop

gumarop
  • Lokalizacja:
    Ropczyce/Kraków

Napisano 26 styczeń 2010 - 10:37

Dla początkujących polecam stworzenie w Photoshopie (oczywiście oryginalnym :D ) naszego desgin'u strony i podzielenie go plasterkami. W opcjach radze zaznaczyć DIV'y, a nie tabelki. Później wrzucić to do Dreamweaver'a (także oryginalnego) i podlinkować nasze podstrony.
Canon 50D + 300/2.8
www.dawidmagdon.art.pl
Pociągały mnie nieodparcie swoją lekkością, barwnością, tajemnicami egzystencji. W.P.

#75 Magnum43

Magnum43

Napisano 26 styczeń 2010 - 10:37

Prawdopodobnie wina przeglądarki.

wyświetla się w każdej przegladarce

; overflow: hidden; } #flashcontent { height: 100%; } /* end hide */ body { height: 100%; margin: 0; padding: 0; background-color: #000000; color:#ffffff; font-family:coronet; font-size:14; } a { color:#666666; } a

..... cos w skrypcie jest nie tak ?

#76 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 26 styczeń 2010 - 14:26

Prawdopodobnie wina przeglądarki.

W IE7.0 oraz Firefoksie 3.0 jest tak samo

#77 piotrek123

piotrek123
  • Użytkownik
  • 217 postów

Napisano 26 styczeń 2010 - 15:15

nipo80 u mnie działa jak trzeba mam FF 3,6
Alfa 300 + SAL 18-70 + Tamron 70-300 LD DI Macro 1:2 :kris:

#78 nipo80 (Grzegorz)

nipo80
  • Użytkownik
  • 165 postów
  • Lokalizacja:
    Orle k. Wejherowa

Napisano 26 styczeń 2010 - 18:40

Hmm, chyba znalazłem błąd. :mrgreen:
Może ktoś sprawdzić, ja sprawdziłem pod IE 7.0, FF 3.6 I Chrome 3.0....
Będę bardzo wdzięczny. :beer:
Przy okazji podam ten link:
http://browsershots.org/ <--- wybieramy przeglądarki i wpisujemy nasz adres strony potem ładują się zrzuty ekranu w tych przeglądarkach.

Można dziennie zrobić chyba 30 parę zrzutów na dzień, ja dziś wykorzystałem wszystkie więc nie mogę sprawdzić swojej. :blush:

#79 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 26 styczeń 2010 - 21:29

Hmm, chyba znalazłem błąd. :mrgreen:
Może ktoś sprawdzić, ja sprawdziłem pod IE 7.0, FF 3.6 I Chrome 3.0....
Będę bardzo wdzięczny. :beer:

Wygląda na to że już śmiga jak należy

#80 Magnum43

Magnum43

Napisano 24 luty 2010 - 20:36

Szukam dobrego skryptu do stworzenia księgi gości krótko mówiąc napisanego od podstaw ktory mozna umiescic na własnym serwerze . Ktoś wcześniej pisdał o Jalbum owszem niezle narzędzie do tworzenia galeri do wksportu przez ftp Filezilla jest chyba nie do pobicia ....
wracając do tematu jak by ktoś miał taki skrypt to dajcie znac ;-)





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych