Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Strona internetowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Animal (Krzysiek)

Animal

    poprzednio "What now"

  • Portfolio
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Wiek: 31
  • Lokalizacja:
    Racibórz

Napisano 29 czerwiec 2014 - 11:14

Witam,

Tak jak w temacie chodzi mi jak zrobić własną stronę internetową za darmo  żeby móc potem dodawać swoje zdjęcia?



#2 asfoto (Andrzej Smoliński)

asfoto
  • Lokalizacja:
    Brzuśce/pomorskie

Napisano 29 czerwiec 2014 - 11:16

http://portfolio.fotoprzyroda.pl/ 98zł/rok to praktycznie prawie darmo :) Masz pewnie wakacje więc z pewnością dasz radę jakoś zarobić parę złotych.
pozdrawiam 


Nikon D500 T17-50 VC, S 150 OS, Samyang 8mm
Facebook


#3 eljot (Leszek)

eljot
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • Lokalizacja:
    Koszalin

Napisano 29 czerwiec 2014 - 11:58

Dlaczego akurat www, a nie np blog, który jest całkowicie darmowy i bardzo wygodny do zamieszczania fotek, możesz ich mieć dowolną liczbę jest to limitowane tylko pojemnością konta google, bo wszystkie fotki  i tak są przechowywane na tym koncie.



#4 Animal (Krzysiek)

Animal

    poprzednio "What now"

  • Portfolio
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Wiek: 31
  • Lokalizacja:
    Racibórz

Napisano 30 czerwiec 2014 - 15:04

Ja dopiero się uczę fotografii a żeby mieć takie portfolio to już trzeba mieć jakąś kolekcje dobrych zdjęć a jak na razie nie mam na początek chciałem właśnie na jakieś stronie dodawać albo tak jak pisze eljot na blogu.

#5 asfoto (Andrzej Smoliński)

asfoto
  • Lokalizacja:
    Brzuśce/pomorskie

Napisano 30 czerwiec 2014 - 21:09

Skoro tak to faktycznie @eljot ma rację. Na pewno coś dla siebie znajdziesz. Też miałem/mam bloga na WP, ale całość jest z lekka przestarzała więc nie polecam. Może blox ?


Nikon D500 T17-50 VC, S 150 OS, Samyang 8mm
Facebook


#6 fabio87

fabio87
  • Użytkownik
  • 369 postów
  • Wiek: 37
  • Lokalizacja:
    Wąpielsk

Napisano 30 czerwiec 2014 - 21:21

What now  ja mam stronę na manifo.com strona jest darmowa do 100 mb pojemności a później jeśli chcesz mieć więcej zdjęć płacisz 60zł na rok i masz  1gb 

#7 eljot (Leszek)

eljot
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • Lokalizacja:
    Koszalin

Napisano 01 lipiec 2014 - 07:22

Najprostsze rozwiązania często umykają, podobnie jak @fabio87 można poprzez utworzenie konta google korzystać z bardzo wygodnego sposobu przechowywania fotek, a mianowicie z 

Picasa Web Albums  http://picasa-web.softonic.pl/online  i strona google http://picasa.google.com/  1 GB wolnego darmowego miejsca.

Oprócz tego dobra poczta gmail , możliwość utworzenia swojego kanału na YT (nie wszystko na raz oczywiście), ja z tego korzystam i jestem zadowolony. Panoramio jest chyba też googlowe



#8 barti

barti
  • Nowa postać
  • 5 postów

Napisano 18 lipiec 2014 - 13:19

Ja swoją stronę internetową mam na portalu http://stronywww.favore.pl/ i naprawdę polecam. Rozumiem, że teraz chcesz mieć coś na początek całkowicie za darmo i prostego, lecz jak się rozwiniesz to tamta strona jest świetna. Sam w sumie zaczynałem od jakiś prostych blogów na onecie, ale w końcu trzeba próbować nowych rzeczy i być coraz lepszym. A wybrałeś już jakąś stronę, bo post jest sprzed 2 tygodni?



#9 Animal (Krzysiek)

Animal

    poprzednio "What now"

  • Portfolio
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Wiek: 31
  • Lokalizacja:
    Racibórz

Napisano 18 lipiec 2014 - 14:31

No właśnie jeszcze nie bo teraz mało czasu mam ale dzieki za rady przez weekend coś po myśle.

#10 michaladamczyk (Michał Adamczyk)

michaladamczyk
  • Małomówny
  • 4 postów
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 11 sierpień 2014 - 19:28

Darmową stronę możesz założyć np. na wordpress.com. czy na jakimś zagranicznym darmowym hostingu. Jednak zawsze wadą darmowych stronek jest to, że administrator w każdej chwili może Ci ją usunąć. Ok. 80 zł na rok za hosting + domena nie jest dużo.



#11 piotr14 (Piotr)

piotr14
  • Lokalizacja:
    Pomorskie

Napisano 05 październik 2014 - 12:43

Mam pytanie do osób które mają strony na manifo.pl, jak zrobić w galerii -> ssaki->dzik sarna itp i potem zdjęcia ? Bo mam małe problemy ;)

Użytkownik piotr14 edytował ten post 05 październik 2014 - 12:56


#12 Jacenty

Jacenty
  • Użytkownik
  • 398 postów
  • Wiek: 58
  • Lokalizacja:
    Otwock

Napisano 05 październik 2014 - 15:42

@piotr14 - ja mam tak:

http://koloryjacka.manifo.com/

Kwestia potachlowania podstronami.


Użytkownik Jacenty edytował ten post 05 październik 2014 - 15:43


#13 karp1225 (Robert Babisz)

karp1225
  • Lokalizacja:
    Głogów

Napisano 05 październik 2014 - 15:52

@piotr14 -  wejdź na "dodaj podstronę" wpisz np.ssaki,tak samo robi się inne katalogi - potem kliknij na ikonkę "podstrony" a w niej na samym końcu powinno byc "zarządzanie podstronami" tam możesz ustawic sobie ich układ.

Zdjęcia dodaje się klikając na daną podstronę a w niej po lewej jest edytor - kliknij na "zdjęcie" i przeciągnij ikonkę powinno wyświetlic się "dodaj grafikę" wtedy wgrywasz fotki.

Po wgraniu zdjęc możesz poustawiac sobie kolory tła,czcionkę,ramki odstępy itd...dopóki nie opublikujesz strony zmiany nie zapiszą się więc można się pobawic.

Gdzieś powinna byc instrukcja,w sumie nie jest to trudne jednak czasochłonne - ja jestem sprzętowym analfabetą a jakoś dałem sobie radę :)


Nikon D 300 - 600/4 VR - Nikkor 80-400/4,5-5,6 VR II - 150/2,8 - 10-20/4-5,6 - Manfrotto 055XPROB+501 HDV

http://robert-babisz.manifo.com/


#14 piotr14 (Piotr)

piotr14
  • Lokalizacja:
    Pomorskie

Napisano 05 październik 2014 - 16:08

Dzięki za pomoc,ale teraz jak kliknę galeria to nie wyświetla mi się np. ptaki,ssaki itp.Muszę najechać na galerię i wtedy wybrać kategorię.



#15 Mirwan

Mirwan
  • Nowa postać
  • 1 postów

Napisano 25 październik 2014 - 18:41

Z tego co wiem to rozwijane menu bazuje na skryoptach javy, i jak klikniesz w galerię to ich nie widać, ponieważ nie masz ich dopisanych na podstronie kategorii (http://piotr-narloch...ifo.com/galeria). Musisz po prostu dopisać na tą kategorią linki do tych podstron w kodzie źródłowym strony lub w kokpicie, jeżeli to jest blog.



#16 piotr14 (Piotr)

piotr14
  • Lokalizacja:
    Pomorskie

Napisano 29 październik 2014 - 09:40

Z tego co wiem to rozwijane menu bazuje na skryoptach javy, i jak klikniesz w galerię to ich nie widać, ponieważ nie masz ich dopisanych na podstronie kategorii (http://piotr-narloch...ifo.com/galeria). Musisz po prostu dopisać na tą kategorią linki do tych podstron w kodzie źródłowym strony lub w kokpicie, jeżeli to jest blog.


Witaj @Mirwan,no napisz jeszcze jak to zrobić :)

Wysłane za pomocą tapatalk 2

#17 tomekprusik (Tomek Prusik)

tomekprusik
  • Nowa postać
  • 2 postów
  • Lokalizacja:
    Zgierz

Napisano 20 styczeń 2015 - 05:15

platform blogowych darmowych jest kilka, tam szybko idzie założenie bloga i jego konfiguracja



#18 twojtyp

twojtyp
  • Nowa postać
  • 2 postów

Napisano 21 styczeń 2015 - 09:41

Najpierw możesz spróbować darmową stronę z szablonu. Jeśli chodzi ci o zdjęcia to blog byłby wystarczający. 

 

edit: SPAM w stopce / by Qgito


Użytkownik Qgito edytował ten post 03 luty 2015 - 11:32


#19 tomaszwyspianski (Tomasz Wyspianski)

tomaszwyspianski
  • Nowa postać
  • 2 postów
  • Wiek: 51
  • Lokalizacja:
    Wałbrzych

Napisano 17 marzec 2015 - 13:39

Wordpress.org albo jakis darmowy hosting  i wlasny wordpress. Zalozenie strony i konfiguracja to  chwila roboty.



#20 pawelpisz (Paweł Niedźwiecki)

pawelpisz
  • Użytkownik
  • 818 postów

Napisano 17 marzec 2015 - 16:35

darmowy hosting to niechciane linki, reklamy itd. Portfolio  z fotoprzyrody wygląda nieźle i pewnie twoja praca nad stroną będzie polegać na umieszczeniu loga, tekstu i uploadzie zdjęć, nie będziesz się martwił żadnym cms, css czy php. i najważniejsze, że będziesz mieć pomoc techniczną (chyba :P ), za Danielsa się opłaca, najwyżej sam mniej wypijesz albo wypalisz :)


Gdzieś z Puszczy Piskiej...

puszczapiska.pl






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych