Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Padlina dla myszaków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
139 odpowiedzi w tym temacie

#81 America (Tomasz Kuna)

America
  • Lokalizacja:
    Radom

Napisano 19 listopad 2012 - 20:19

pietrucha6, tak ku pokrzepieniu serca. Myszaki jakieś 1-2m od budy. Zdjęcie z fotopułapki, ale to daje nadzieje, że można zrobić ciekawe zdjęcie 105mm.

1.
Dołączona grafika

pozdrawiam
Tomek Kuna
www.ptaki.radom.pl

Od lipca 2016 - Canon 7D II + 400/5,6

Do lipca 2016 - Canon 350D + 400/5,6


#82 MilanND

MilanND
  • Użytkownik
  • 266 postów
  • Lokalizacja:
    Sherwood

Napisano 19 listopad 2012 - 20:34

Pietrucha6, dopóki walczysz możesz wygrać. Sypnij też troche kukurydzy to przylecą inne pierzaki. Ja dobrze poszukasz na forum to zajdziesz bażanty strzelane na 18mm jak sie
nie mylę. Wydaje się, że to tylko kwestia sumiennego nęcenia.

P.S. Ja również marzę o drapolach dysponując tylko 200mm, co prawda troche lepiej ale nie ma szału. Wiem jedno tak łatwo się nie poddam i może uda się przynajmniej podpatrzeć jakieś szponiaste:):) Powodzenia.
Uwaga!!! AMATOR!!!

#83 Dark

Dark
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 19 listopad 2012 - 22:12

America, ale mają z Tobą dobrze :-D . Całe kuraki , życie ponad stan ;-)
focę pentaxem K5

#84 America (Tomasz Kuna)

America
  • Lokalizacja:
    Radom

Napisano 19 listopad 2012 - 22:22

Dark, to jednak tylko porcje rosołowe. Może wydawać się, że to całe kurczaki bo były zamrożone.

pozdrawiam
Tomek Kuna
www.ptaki.radom.pl

Od lipca 2016 - Canon 7D II + 400/5,6

Do lipca 2016 - Canon 350D + 400/5,6


#85 pietrucha6

pietrucha6
  • Użytkownik
  • 55 postów
  • Lokalizacja:
    Łódź

Napisano 19 listopad 2012 - 22:51

America, naprawdę narobiłeś mi apetytu na próbę swoich sił z "kitowcem" :mrgreen: . Z Radomia do mnie daleko nie mają to może przylecą :-P

#86 kucharzewski (Piotr Kucharzewski)

kucharzewski
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 19 listopad 2012 - 23:18

America, no ładnie, a nie myślałeś żeby fotopułapkę zamontować wśród korpusów skierowaną ku górze?(oczywiście montaż tuż przed zasiadką) ciekawe ujęcia byś mógł dostać. A wracając do kur to ja w sobotę wyłożyłem całe (z pierzem) 10 kg kur, powiązanych za łapki do kołka i nic ich do niedzieli wieczora nie ruszyło, czekam tych mrozów z utęsknieniem.
pietrucha6, dasz radę z 100 mm, postaw sobie konar blisko szkła, nasyp ziarna, słoninki i będziesz cykał kolorową drobnicę, a i myszaka się doczekasz.

#87 Leśne Oko

Leśne Oko
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • Lokalizacja:
    PK Dolina Słupi

Napisano 20 listopad 2012 - 07:12

A mnie zastanawia reakcja ptaków na darmowe mięsko . Było to w sobotę , odbywało się polowanie zbiorowe w wyniku czego pozyskany został dzik . Wypatroszony na łące i zostawione wnętrzności po dwóch godzinach przyciągnęły masę kruków i dwa bieliki . I moje pytanie jest takie :dlaczego tak szybko zareagowały na mięso :
a . Bo świeże i paruje przez co ptaki lepiej widzą mięso
b. Krew w okolicy wyrzuconych wnętrzności je tak przywabił
c. Przyzwyczajenie ptaków do polowania szczególnie inteligentnych kruków które wiedzą co dla nich zostanie .
Obserwuje to zjawisko do pewnego czasu i aż kusi mnie eksperyment zrobić . Chyba że wiecie co powoduje ich tak szybką reakcję ?

#88 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 20 listopad 2012 - 08:17

ptaki uczą się, że polowanie równa się jedzenie. Teściu polujący często opowiada, że jak tylko jest wystrzał za moment pojawiają się ptaki. To zjawisko jest już od bardzo dawna obserwowane.

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#89 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 20 listopad 2012 - 11:00

żadna nowość. Idź pod budę jak masz w okolicy kruki. Pokrzątaj się z dzikiem pod budą, otwórz go i po chwili już kruki krążą nad głową. Patrzą co się dzieje, lecą na drzewa i czekają aż odejdziesz ;).
Tak samo z polowaniem, strzał = patrochy.
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#90 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 20 listopad 2012 - 12:51

Patrochy to moja ulubiona zanęta na myszołowy :mrgreen: I za darmo, bo na porcje rosołowe trza troche wydać sianka :-P

#91 America (Tomasz Kuna)

America
  • Lokalizacja:
    Radom

Napisano 20 listopad 2012 - 21:47

kucharzewski, dobry pomysł, mogą wyjść fajne ujęcia. Będę na tym myślał, ale problemem jest akumulator. Ciężko go ukryć. Albo zastawiam fotopułapkę jak mnie nie ma (wtedy akumulator nie przeszkadza mi podczas robienia zdjęć) albo daje akumulator daleko od mięsa (wtedy muszę pomyśleć nad parometrowym przewodem).

pozdrawiam
Tomek Kuna
www.ptaki.radom.pl

Od lipca 2016 - Canon 7D II + 400/5,6

Do lipca 2016 - Canon 350D + 400/5,6


#92 Kosmo

Kosmo
  • Użytkownik
  • 1195 postów
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 21 listopad 2012 - 17:03

kucharzewski U mnie mimo takiej pogody ruch jest Najbardziej kręcą się kruki, trochę myszaki i cała reszta. Jak położyłem całego gołębia to jak go dopadł kruk to myślałem że oszalał tak go atakował :-) Ja do nęcenia wykorzystuję też wieprzowe półgłowy i nóżki (wiem że wieprzowina szkodzi ptakom, ale akurat te pozycje nie mają nic do obskubania i tylko leżą i ciekawią ptaki). Wiercę dziurę przez oczodół i drutem do ziemi. Nie ma mocnych żeby to odgryźć. Jedyne co je potrafi napocząć to lisy i psy. Dodatkowo platforma z korpusami i ptaki zawsze coś mają do poskubania.
America, Trzeba kombinować Czasami dziwne pomysły przynoszą ciekawe efekty
5D III + 7D + 400/2.8 L + inne mało znaczące w dziedzinie ptaków słoiki
http://www.dolinanarwi.com.pl

#93 kucharzewski (Piotr Kucharzewski)

kucharzewski
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 21 listopad 2012 - 22:52

U mnie mimo takiej pogody ruch jest

ja u siebie dopatruje się marazmu w tym że miałem 3 tygodnie przerwy w podrzucaniu i ptaki zaczęły szukać jedzenia gdzie indziej, jest jeszcze ciepło więc nie mają z tym problemu. Jednak od tygodnia mam stały dostęp do całych kur przez okrągły rok, więc mam nadzieję że wrócą szybko bo mięsa będzie pod dostatkiem.
Z tym krukiem i gołębiem to nieźle, może mu zalazł jakiś kiedyś za skórę i sobie teraz odbił, chciałbym zobaczyć go w akcji :). A u siebie nie tyle się martwię psami bo ich prawie nie ma, co dzikami, jak wyczują to będzie problem bo wciągną każdą ilość i drut nie pomoże ;), muszę pomyśleć nad platformą, masz ją przy scenie czy może być po prostu w pobliżu - 20-40 m?

#94 Kosmo

Kosmo
  • Użytkownik
  • 1195 postów
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 22 listopad 2012 - 08:49

kucharzewski, Dziki też u mnie grasują w lasu obok, a z psami w tym sezonie mam nadzieję będę też miał spokój. Wyjdzie w praniu.
Platformę mam jakieś 10m od budy. Postawiłem ją nieco z boku żeby nie przeszkadzała w foceniu. Na czas zasiadki zdejmuje mięso (jak coś jeszcze jest) i jest ok. Przetestowałem ten sposób 2 lata temu i sprawdził się super. Myszaki i kruki chętnie korzystają z takiej stołówki. W tym roku mięso tez znika i widzę że siadają więc sposób jak najbardziej godny polecenia.
5D III + 7D + 400/2.8 L + inne mało znaczące w dziedzinie ptaków słoiki
http://www.dolinanarwi.com.pl

#95 America (Tomasz Kuna)

America
  • Lokalizacja:
    Radom

Napisano 22 listopad 2012 - 09:03

kucharzewski, Kosmo, również stosuje już drugi sezon platformę. W zeszłym roku miałem na wysokości ponad 2 metrów i super się sprawdziła. W tym roku jest na około 1,5-1,6m i wydaje mi się, że mięso za szybko znika. Zastanawiam się czy myszaki wynoszą (w zeszłym roku najczęściej sam musiałem zrzucać przed zasiadką), czy jakimś cudem psy sięgają, a może jednak ludzie :(

Kosmo na jakiej wysokości jest Twoja?

pozdrawiam
Tomek Kuna
www.ptaki.radom.pl

Od lipca 2016 - Canon 7D II + 400/5,6

Do lipca 2016 - Canon 350D + 400/5,6


#96 Kosmo

Kosmo
  • Użytkownik
  • 1195 postów
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 22 listopad 2012 - 09:48

Teraz mam m/w jakiś 1,80. Tak żeby wygodnie wkładać kurczaki :-). W poprzednich sezonach jak nie miałem kruków padlinka znikała tak jak trzeba. Teraz znika dość szybko, ale kostki zostają więc raczej ptaki. Kruki rozwalają korpusy jednym uderzeniem dzioba.
5D III + 7D + 400/2.8 L + inne mało znaczące w dziedzinie ptaków słoiki
http://www.dolinanarwi.com.pl

#97 rybolow

rybolow
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • Wiek: 28

Napisano 07 grudzień 2012 - 18:52

Czy resztki ryb (płotki itp) nadadzą się na nęcenia czegokolwiek?

#98 Leśne Oko

Leśne Oko
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • Lokalizacja:
    PK Dolina Słupi

Napisano 08 grudzień 2012 - 10:05

Jak najbardziej nadają sie .

#99 rybolow

rybolow
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • Wiek: 28

Napisano 12 grudzień 2012 - 15:39

Mam następujący problem.
Na platformie wystawionej obok budy kładę porcje rosołowe, zazwyczaj jest to korpus. Od jakichś 2 tyg padlina nie była ruszona, co może być nie tak?

#100 Birkof

Birkof
  • Użytkownik
  • 615 postów
  • Wiek: 38
  • Lokalizacja:
    Turek

Napisano 12 grudzień 2012 - 15:49

rybolow, masz zdjęcie tej platformy ?





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych