Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Padlina dla myszaków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
139 odpowiedzi w tym temacie

#61 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 09 listopad 2012 - 08:48

pietrucha6,
Zrób białą "narzutę" z prześcieradła na ten namiot. Być może myszak prędzej zaakceptuje zimą kolor biały niż moro.

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#62 pietrucha6

pietrucha6
  • Użytkownik
  • 55 postów
  • Lokalizacja:
    Łódź

Napisano 09 listopad 2012 - 08:58

Rozumiem, że ta biała narzuta wtedy, kiedy spadnie już śnieg? :roll:

#63 Ark (Arkadiusz)

Ark
  • Użytkownik
  • 2221 postów

Napisano 09 listopad 2012 - 09:09

Temat był już poruszany, poszukaj na forum...dodam tylko, że mi myszaki w liczbie 4 przyleciały w dniu, w którym postawiłem namiot nakryty ponczo w zimowych barwach maskujących. Namiot postawiłem około godziny 8 rano, a o 10 ptaki przyleciały na żer. Miejscówka nie była wcześniej nęcona. Myszaki żerowały do godziny 15, spłoszyłem je wychodząc z namiotu...ale w 2010r. zima była ostra, a tego dnia (grudzień) -17.

...spokój grabarza...

 

http://www.listkiewicz.eu


#64 America (Tomasz Kuna)

America
  • Lokalizacja:
    Radom

Napisano 09 listopad 2012 - 09:17

pietrucha6, tak jak Ark dał do zrozumienia, najlepiej próbować. Myszołowy to nie są jakieś ptasie bystrzaki. Ostatnio nakryłem myszaka na moim mięsie, a 70-100m obok jeździł na polu traktor. Zacznij nęcić i próbuj je obserwować. Tu możemy tylko, gdybać jak się Twoje zachowają, a Ty najlepiej sprawdź sam.

pozdrawiam
Tomek Kuna
www.ptaki.radom.pl

Od lipca 2016 - Canon 7D II + 400/5,6

Do lipca 2016 - Canon 350D + 400/5,6


#65 PrzemekG

PrzemekG
  • Lokalizacja:
    Lubuskie

Napisano 09 listopad 2012 - 10:10

pietrucha6, Jeśli miejsce jest stale nęcone to z myszkami nie będzie problemu, ja w zeszłym roku pod budą fociłem z namiotu , chodziło mi o myszki , które siedziały na drzewach nad czatownią. Namiot rozkładałem jeszcze po ciemku i składałem jak szedłem do domu.
"W towarzystwie kamer wyruszamy więc na wiosenne, bezkrwawe łowy, śpieszmy się chwytać życie na gorącym uczynku, podpatrywać tajemnice przyrody." Włodzimierz Puchalski - Bezkrwawe Łowy Aparat K5, którym robię czasem kilka zdjęć.

#66 masterkey

masterkey
  • Lokalizacja:
    Kalisz

Napisano 09 listopad 2012 - 10:58

W tym roku w październiku zaobserwowałem błotniaka, o świcie naiwnie postawiłem namiot, rzuciłem jakieś mięsko i czekałem..przyleciało ok 20 kruków, były bardzo nieufne ale zrobiłem sporo zdjęć, przez następne dni już się nie powtórzyło. Wniosek wg mnie taki, że zanim się spostrzegły ze to człowiek zerowały, gdy już mnie zobaczyły omijały to miejsce. Tak sobie myślę , że można wiec próbować stawiać namiot i liczyć na patrolujące myszołowy kruki nawet danego dnia.

#67 pietrucha6

pietrucha6
  • Użytkownik
  • 55 postów
  • Lokalizacja:
    Łódź

Napisano 09 listopad 2012 - 12:37

Wielkie dzięki za pomoc. Po weekendzie się pochwalę czy udało się coś zdziałać :mrgreen: . Ark naprawdę dużą część forum już przewertowałem, nie idę na łatwiznę :-P .

#68 Ark (Arkadiusz)

Ark
  • Użytkownik
  • 2221 postów

Napisano 09 listopad 2012 - 12:49

Ark naprawdę dużą część forum już przewertowałem, nie idę na łatwiznę

pietrucha6, a gdzie napisałem, że idziesz na łatwiznę? Po prostu przeszukując forum znajdziesz temat, który był już wałkowany i w którym wypowiedziało się wiele osób...zawsze to więcej informacji ;-)

...spokój grabarza...

 

http://www.listkiewicz.eu


#69 pietrucha6

pietrucha6
  • Użytkownik
  • 55 postów
  • Lokalizacja:
    Łódź

Napisano 09 listopad 2012 - 14:53

Mam jeszcze jedno pytanie o miejsce przebywania tych ptaków. Tydzień temu widziałem jak myszołów zataczał kręgi nad domem. Nieopodal jest spore pole uprawne otoczone lasem. Z tego co widzę większość z was stawia swoje czatownie na/przy takich polach. Rozumiem, że najczęściej żeruje nad takimi miejscami? Próbuję się dowiedzieć jak najwięcej przed wyjazdem, bo na działce nie mam nawet zasięgu w telefonie o dostępie do internetu już nie mówiąc :-P .

#70 PrzemekG

PrzemekG
  • Lokalizacja:
    Lubuskie

Napisano 09 listopad 2012 - 16:27

pietrucha6, Prosta zasada czym mniej ludzi się kręci tym lepiej. Jeszcze jedno im dalej od zabudowani tym mniej chętnych na "przysmaki". Psy i koty bardzo szybko zrobią porządek i do tego wystraszą potencjalnych gości :)
"W towarzystwie kamer wyruszamy więc na wiosenne, bezkrwawe łowy, śpieszmy się chwytać życie na gorącym uczynku, podpatrywać tajemnice przyrody." Włodzimierz Puchalski - Bezkrwawe Łowy Aparat K5, którym robię czasem kilka zdjęć.

#71 pietrucha6

pietrucha6
  • Użytkownik
  • 55 postów
  • Lokalizacja:
    Łódź

Napisano 09 listopad 2012 - 16:42

Niestety jeśli chodzi o psy to w moich rejonach jest plaga "wałęsaczy" :-P . Spróbuję opcji z nabijaniem "przysmaków" na gałęzie. Czytałem, że kilku użytkowników tak robi :-> .

#72 chinol (Tomasz Nowakowski)

chinol
  • Lokalizacja:
    Rogoźno Wlkp

Napisano 17 listopad 2012 - 09:26

Powiedzcie mi chłopaki co mam zrobić bo mam mętlik w głowie , otóż jakiś miesiąc temu wykładałem porcje rosołowe przed budą i po około tygodniu zacząłem focić myszaki, postanowiłem zmienić mięcho na jakiegoś lisa i położyłem 2 sztuki przed budą . Jutro mija tydzień od wykładki a padlinka nie tknięta bo sprawdzałem , powiedzcie co jest grane bo już się zastanawiam czy nie wrócić do porcji rosołowych.

#73 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 17 listopad 2012 - 10:05

chłopakiem nie jestem, ale odpowiem :-P u mnie ptaki bały się wyłożonych lisów i ruch był zdecydowanie mniejszy. Nic tego nie żarło. Nawet w zamiecie śnieżne ptaki chętniej żerują na korpusach niż jakiejkolwiek padlinie. Bywało tak, że sarna leżała pod budą dobry miesiąc i nic jej nie ruszało. Pomóc może jeszcze ich otwarcie. Jak nie ma dużych drapieżników w pobliżu i nie ma kto ich otworzyć to mniejsze sobie z nią mogą nie poradzić. Porcje rosołowe nie wymagają takich strat energetycznych przy żerowaniu jak posiłek z takiej padliny, więc i chętnych do łatwego mięcha wielu. Ktoś pisał, że bieliki bardzo lubią lisiaste mięso. Ciężko powiedzieć dlaczego akurat u Ciebie tego nie tykają. Być może jeszcze jest zbyt ciepło, żeby zawracać sobie głowę takim padłem. Wykładaj rózne rodzaje mięsa i obserwuj, zobaczysz co sprawdza się u Ciebie najlepiej.

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#74 chinol (Tomasz Nowakowski)

chinol
  • Lokalizacja:
    Rogoźno Wlkp

Napisano 17 listopad 2012 - 13:57

Dziękuję Karolino za podpowiedź , dodam tylko że oprócz lisiowej padliny zostały jeszcze nie do końca obgryzione resztki porcji rosołowych , i one od tygodnia nie tknięte . Pozdrawiam serdecznie :-D

#75 pietrucha6

pietrucha6
  • Użytkownik
  • 55 postów
  • Lokalizacja:
    Łódź

Napisano 19 listopad 2012 - 15:39

A ja mam do Was jeszcze jedno pytanie. Szukając śladów myszołowów na jednej z pobliskich łąk natknąłem się na coś takiego: http://img15.imagesh...609/piramae.jpg
Teraz pojawia się pytanie czy można określić czy to był lis czy może właśnie myszak? Z góry dziękuję za pomoc :->

#76 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 19 listopad 2012 - 15:56

A ja mam do Was jeszcze jedno pytanie. Szukając śladów myszołowów na jednej z pobliskich łąk natknąłem się na coś takiego: http://img15.imagesh...609/piramae.jpg
Teraz pojawia się pytanie czy można określić czy to był lis czy może właśnie myszak? Z góry dziękuję za pomoc :->

Szukanie na łące śladów żerowania myszołowów mija sie z celem. Te ptaki patrolują praktycznie kazdy teren i na pewno odwiedza i Twoja łąkę, bo jest to pospolity ptak. Co do zdjęcia to może to być sprawka praktycznie każdego drapieżnika.

#77 pietrucha6

pietrucha6
  • Użytkownik
  • 55 postów
  • Lokalizacja:
    Łódź

Napisano 19 listopad 2012 - 16:02

slawoj, dziękuję za odpowiedź ;-)

#78 mmlolek

mmlolek
  • Lokalizacja:
    Wieruszów / Łódzkie

Napisano 19 listopad 2012 - 19:20

Z myszakami nigdy nic nie wiadomo.Wczoraj i dzisiaj podczas zasiadki nie odwiedził mnie ani razu,za to popołudniu kiedy szukałem miejsca na drugą budę,spotkałem trzy sztuki polujące na jednej łące.Nawet bażanty w tym roku jakieś ostrożne,jedno uderzenie migawki i wieją w popłochu.Widać ptaki mają żarcia do oporu i nie są tak mocno zdeterminowane.
Jest ciepło i do końca miesiąca raczej zimy nie uświadczymy,a może do nowego roku :-/
Mimo to ja się nie poddaję,zamówiłem dzisiaj 10 kg płuc i przełyków wieprzowych,korpusami tylko koty się obrzerają :evil: ,będę nęcił do skutku :mrgreen:
Pozdrawiam.

#79 Ark (Arkadiusz)

Ark
  • Użytkownik
  • 2221 postów

Napisano 19 listopad 2012 - 19:27

...korpusami tylko koty się obrzerają...

mmlolek, spróbuj wabić na kota, a może bielik przyleci ;-)

...spokój grabarza...

 

http://www.listkiewicz.eu


#80 pietrucha6

pietrucha6
  • Użytkownik
  • 55 postów
  • Lokalizacja:
    Łódź

Napisano 19 listopad 2012 - 20:10

ja chyba spróbuję wabić korpusami od tego weekendu. Chociaż sobię poobserwuję jak się uda, bo na zdjęcia z ogniskową 105mm raczej nie ma co liczyć :mrgreen: . Zobaczymy co z tego wyjdzie..mmlolek, może będę miał więcej szczęścia niż Ty i przylecą kiedy akurat będę na nie czekał ;-)





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych