Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

Plecak turystyczny vs. plecak foto :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
91 odpowiedzi w tym temacie

#61 sebaok

sebaok

Napisano 20 maj 2009 - 15:34

A nie lepiej za taką kasę zapolować na Lowepro? Parę dni temu był na allegro nowy Computrekker Plus za 309 zeta.


Pewnie, ze lepiej, ja kupiłem niemal nówke za 250;)

#62 Mikouak

Mikouak
  • Lokalizacja:
    Legionowo/Zegrze

Napisano 20 maj 2009 - 15:35

Teściu postanowił przyoszczędzić i kupił podobny wytwór... Teraz ma Lowepro Flipside 400 i tamto... coś. Jeżeli miałbym do wyboru plecak foto firmy plecak foto za 299 i Lowe za 309, to zgadnijcie, co bym wybrał... :-P
Ale trzeba brać poprawkę na to, że ja jestem snobem i gadżeciarzem :mrgreen:
7D; 10-20; 50/1,8; 55/1,4; 100/2,8; 400/5,6
...:: http://www.jakzobrazka.pl ::...

#63 Guest_bartek24861_*

Guest_bartek24861_*

Napisano 20 maj 2009 - 15:37

Ale trzeba brać poprawkę na to, że ja jestem snobem i gadżeciarzem :mrgreen:


no to wszystko wyjaśnia hehe :-D

#64 Dunadan

Dunadan

    Honorowy użytkownik

  • Użytkownik
  • 11386 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 20 maj 2009 - 15:38

Mikouak,

Ale trzeba brać poprawkę na to, że ja jestem snobem i gadżeciarzem

Ja też, dlatego ostatnio kupiłem spodnie salewy i buty scarpy :hihi: a teraz nie mam na nic kasy :|

:ninja:


#65 pestkos

pestkos
  • Lokalizacja:
    Oświęcim\Grojec

Napisano 20 maj 2009 - 16:20

Czy ktos dłużej uzytkuje ten plecak co zalinkował ataman?
Jak on sie trzyma po np. paru miesięcznym włuczeniu po krzakach.? Jakies mankamenty?
NIKON + SIGMA + BENRO

#66 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 20 maj 2009 - 16:45

Czy ktos dłużej uzytkuje ten plecak co zalinkował ataman?


Zapewne ataman

#67 tfk (Tomasz)

tfk
  • Użytkownik
  • 120 postów
  • Wiek: 53
  • Lokalizacja:
    okolice Ujścia Warty

Napisano 20 maj 2009 - 17:09

Czy ktos dłużej uzytkuje ten plecak co zalinkował ataman?


Użytkuję jakoś od lutego i jestem ogólnie zadowolony. Wkurzają mnie tylko luzujące się podczas zakładania plecaka paski.

Pozdrawiam
"Raz ordynarny niedźwiedź kucnąwszy na łące W dość niewybredny sposób podtarł się zającem. Zając się potem żonie chwalił po obiedzie: - Wiesz stara, nawiązałem współpracę z niedźwiedziem!" A.W.

#68 Ataman

Ataman
  • Użytkownik
  • 592 postów
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 20 maj 2009 - 17:38

Ja ten plecak mam już chyba ponad rok.. albo coś około roku.. Ostatnio dość intensywnie był wykorzystywany na parę wyjazdów na bagna średzkie (pełne obciążenie), wcześniej zimą w wekendy łaziłem z nim do budy nad jeziorkiem. Zamki wszystkie "trzymią", nigdzie nic się nie przetarło, paski się nie urywają. jedyny mankament o czym już pisałem to luzująca się samoistnie prawa szelka..

#69 pestkos

pestkos
  • Użytkownik
  • 226 postów
  • Lokalizacja:
    Oświęcim\Grojec

Napisano 20 maj 2009 - 17:43

Dziekuje wam za informacje. :beer: dla was.
NIKON + SIGMA + BENRO

#70 irq-m

irq-m
  • Użytkownik
  • 56 postów
  • Lokalizacja:
    Dolny Śląsk

Napisano 13 lipiec 2010 - 11:47

Hello ;)
Nie będę zaczynał nowego tematu - rozgrzebię stary, podobny;) udało mi się w końcu opchnąć torbę ( Hama D 180 - mz. niewygodna w terenie) od dłuższego czasu rozglądam się za plecakiem i nawet jeden sobie upatrzyłem : Lowepro - Flipside 400 AW. Niestety we Wrocławiu nigdzie go nie znalazłem i stąd moje wątpliwości. Z racji tego, że w ciemno nie chcę go brać, liczę na wasze opinie. Jeżeli ktoś z was miał styczność z tym produktem, to proszę o info na temat ergonomii i materiałów z jakich plecak jest wykonany.

Warto wyłożyć 350 pln ??

Z góry dzięki. ;-) Pozdr.
C 40D + C 400 5,6 L + T 28-75 2,8 + 430EX II + Frotka 055XB + 496RC2

#71 dazz

dazz
  • Użytkownik
  • 128 postów
  • Lokalizacja:
    Gdynia

Napisano 13 lipiec 2010 - 12:11

Hello ;)
Nie będę zaczynał nowego tematu - rozgrzebię stary, podobny;) udało mi się w końcu opchnąć torbę ( Hama D 180 - mz. niewygodna w terenie) od dłuższego czasu rozglądam się za plecakiem i nawet jeden sobie upatrzyłem : Lowepro - Flipside 400 AW. Niestety we Wrocławiu nigdzie go nie znalazłem i stąd moje wątpliwości. Z racji tego, że w ciemno nie chcę go brać, liczę na wasze opinie. Jeżeli ktoś z was miał styczność z tym produktem, to proszę o info na temat ergonomii i materiałów z jakich plecak jest wykonany.

Warto wyłożyć 350 pln ??

Z góry dzięki. ;-) Pozdr.


Materiały - na pewno OK, wszystkie plecaki Lowepro są zrobione z tych samych materiałów i są to topowe materiały, mogą się różnić jedynie wykończeniami, typu uszczelnione suwaki, sliplocki itp
Ergonomia- ja nie lubię tego typu rozwiązań, zdecydowanie preferuję klasyczne plecaki foto, polecam Nature Trekkera, CompuTrekkera czy coś w tym stylu. Jednak to sprawa czysto subiektywna.

#72 RobsonIreland

RobsonIreland
  • Lokalizacja:
    Bray/Złotoryja

Napisano 13 lipiec 2010 - 13:08

Witam irq-m mam dla ciebie inną alternatywę. Niedawno sam zakupiłem podobny plecak, tez rozważałem ten plecak co ty ale znalazłem tańszy polskiego producenta,i jestem z niego zadowolony.Narazie używam go jako zwykły plecak.Szyje go polska firma JPA a nosi on nazwe monster-foto i cena jest śmieszna 139zł. Pozdrawiam .

#73 PatrykGala

PatrykGala
  • Lokalizacja:
    Złotów

Napisano 13 lipiec 2010 - 13:11

RobsonIreland, też mam ten plecak ale pomyliłeś nazwę firmy ;-) To JPA http://www.jpa.com.p... ... 5,ant.html
Patryk, Pozdrawiam

#74 sebaok

sebaok

    Honorowy użytkownik

  • Użytkownik
  • 2965 postów

Napisano 13 lipiec 2010 - 13:30

Ja tam bym sie bał nosić 5 czy 10kzł w czymś za 140zł, to tak samo jak ze statywem czy głowicą.

#75 irq-m

irq-m
  • Lokalizacja:
    Dolny Śląsk

Napisano 13 lipiec 2010 - 14:17

Ja tam bym sie bał nosić 5 czy 10kzł w czymś za 140zł, to tak samo jak ze statywem czy głowicą.

- dokładnie:)

Założyłem sobie, że na plecak wydam max 400 pln i stąd pytanie o F 400 AW. Mieści się w budżecie i wygląda solidnie. Jeżeli może ktoś podzielić się opiniami dotyczącymi użytkowania tego modelu to będę bardzo wdzięczny;)
C 40D + C 400 5,6 L + T 28-75 2,8 + 430EX II + Frotka 055XB + 496RC2

#76 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Użytkownik
  • 3479 postów
  • Wiek: 31
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 13 lipiec 2010 - 14:17

Ja tam bym sie bał nosić 5 czy 10kzł w czymś za 140zł, to tak samo jak ze statywem czy głowicą.


Dokładnie ;> chociaż głowice tanią wziąłem.... ;)

EDIT: hehe, ktoś mnie wyprzedził ;-)

#77 Norbius

Norbius
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 13 lipiec 2010 - 15:04

Miałem Flipside 400 i go sprzedałem a teraz mam JPA :lol: ....więc chyba mogę cosik napisać ;)


400tka nie jest tak pojemna jakby się mogło wydawać - przynajmniej moim zdaniem. To co mnie najbardziej wkurzało w tym plecaku to łamane "poszycie" pleców i "puchaty" pas biodrowy. Zdecydowanie wolę pasy biodrowe o bardziej dopasowanym kroju bo ten w 400tce był dla mnie niewygodny. Na upartego w owym plecaku mieścił mi się Tamron 180/3.5macro, Minolta 300/4G (więc dwa całkiem spore szkła), odpięty korpus (A700+grip) + CZ 16-80 więc o wiele więcej niż widzę w Twojej stopce. Przytroczenie statywu (frotka 055+duża głowica 3D) jest możliwe ale wydaje mi się że na dłuższą metę niewygodne (środek ciężkości daleko od pleców). Z głowicą kulową możliwe że byłoby lepiej.

Sprzedałem ten plecak i kupiłem sobie wspomnianego JPA (za połowę ceny ze sprzedaży ;-) ). Większego plecaka (wspomniana 400 lub JPA) potrzebuję góra 2-3razy w roku więc nie chciałem zamrażać gotówki i wybrałem tańszy model.
Jeżeli ktoś używa tej wielkości plecaka na co dzień to odradzam JPA. Jego budowa jest o wiele gorsza od Lowepro - dużo mniej sztywny (cieńsze wkładki gąbkowe w ściankach plecaka - czasami mam wrażenie że mocniejsze walnięcie w bok plecaka uszkodzi sprzęt w nim leżący ;) ), cieńsze przegrody wewnątrz i generalnie gorsze szelki.

Dla mnie nadal numerem jeden jest Flipside 300 i tego plecaka używam najczęściej bo najczęściej zabieram ze sobą konkretny zestaw np.
zagrypiona A700 + CZ 16-80 + sal 70-200/2.8 (lub z samym 70-200/2.8)
zagrypiona A700 + MAF 300/4G
zagrypione 7D + 300/2.8L IS (ten zestaw wchodzi "na styk" ale wchodzi :mrgreen: )
a statywu zazwyczaj nie używam (jeżeli już używam to raczej w górach a tam stosuję całkowicie inne rozwiązanie - plecak górski z torbą foto wewnątrz)
Jest to wąski, lekki i poręczny plecak który nadaje się na rower.

#78 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Użytkownik
  • 3479 postów
  • Wiek: 31
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 13 lipiec 2010 - 15:12

http://forum.nikonia...ad.php?t=148290

#79 Radosław

Radosław
  • Użytkownik
  • 125 postów

Napisano 13 lipiec 2010 - 21:15

Miałem i mam inną JPA, której teraz nie ma na allegro. I Na oko porównałem z z Lowepro. I WYGRYWA JPA. Kołnierze na zamkach lowepro z 1 cm a u mnie z 3 cm. Nic, nic, nic, nawet małej ryski, sprzęt nie lata. Jeden mankament. Po długim noszeniu ( godzina ) troszeczkę opada prawa szelka. I to wszystko.
WYPOŻYCZĘ KALIBRATOR - OKOLICE KOSZALINA chodzi oto, że ja chcę wypożyczyć.

#80 Radosław

Radosław
  • Użytkownik
  • 125 postów

Napisano 14 lipiec 2010 - 17:36

http://arktyka2010.p... ... er-600-aw/
podajcie ten link na innych forach. Oto jakość za 2 tys. zł.
WYPOŻYCZĘ KALIBRATOR - OKOLICE KOSZALINA chodzi oto, że ja chcę wypożyczyć.





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych