Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

W miare tani teleobiektyw o ogniskowej 400-500mm


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 Radkiewicz

Radkiewicz
  • Małomówny
  • 44 postów
  • Lokalizacja:
    Głubczyce

Napisano 01 grudzień 2008 - 21:53

Witam.To mój pierwszy post jeżeli był już taki temat to z góry przepraszam ale szukałem i nic nie znalazłem[może ślepy jestem:D]
Tak więc chodzi mi o obiektyw może być manualny o ogniskowej 400-500mm może być stałoogniskowy o jakości lepszej od np walimex'ów lustrzanych za który dam nie więcej niż 800zł[chyba że sprzedam sigme apo 70-300] więcej nie mam naprawdę bo właśnie kupiłem tą sigmę i teraz trochę żałuje. Takie obiektywy są coś warte?:
http://allegro.pl/it... ... nikon.html

http://allegro.pl/it... ... rtele.html

a może kupić telekonwerter do sigmy?

Wiem że gdybym sie uprał i zrobił zasiadkę to 70-300 wystarczyłoby ale obecnie nie mam czasu.Jedyny dzień któy mogę poświęcić na wypad do lasu to sobota więc przeważnie idę na godzinkę czy dwie i próbuje z podchodu czasami się udaje a czasami nie:/

#2 sebaok

sebaok

Napisano 01 grudzień 2008 - 22:44

Cześć
400-500mm za 800zł też bym chciał ale takie rzeczy to tylko w erze;) Najlepsza będzie ta sigma ale nie wiem czy pójdzie za 800zł. Walimexy i podobne wynalazki odpuść sobie bo jakość z nich jest gorsza jak z 70-300. Konwerter do sigmy to też nie najlepszy pomysł a jedynie wyrzucenie kasy. A godzinka czy dwie to troche mało, z podchodu to tylko przepłoszysz zwierzyne nie potrzebnie.

#3 mariten

mariten
  • Małomówny
  • 15 postów

Napisano 01 grudzień 2008 - 23:04

Manualny da się spokojnie kupić za 300-400zl. Np. vivitar albo tokina 400/5.6. Jakość optyczna raczej bez rewelacji, ale są dość lekkie i poręczne. Czy warto zastępować czymś takim sigmę 70-300, to już nie wiem.

#4 Radkiewicz

Radkiewicz
  • Małomówny
  • 44 postów
  • Lokalizacja:
    Głubczyce

Napisano 02 grudzień 2008 - 07:41

Dzięki za radę.Tak więc będę ciężko zapieprzał w mojej kochanej dorywczej robocie i nazbieram sobie na coś normalnego może do czerwca jak dobrze pójdzie:D a zanim zarobie na konkretniejszy obiektyw to nie pozostaje mi nic jak tylko zasiadka i czekanie:]

#5 robkiz

robkiz

Napisano 02 grudzień 2008 - 09:41

Jakbym mial w perspektywie dorobienie przez pol roku do lepszego szkla, to bym sie nie wyglupial i nie wybieral polsrodkow. Raczej skonstruuj sobie jaki karmnik alboco;)
Potem kupisz sobie ktoras z sigm z AF i OS i innymi uHahuhaSMami
pozdrawiam
Robert

#6 sebaok

sebaok

Napisano 02 grudzień 2008 - 10:04

W sumie to jest dobra opcja na tanie i bardzo dobre 300mm czyli Tair 3s 300/4,5. Niestety nie będzie af i pomiaru światła ale to o niebo lepsze szkło niż sigma 70-300, nawet nie takie tragiczne z dobrym tc na m42 o ile dobrze pamiętam to z zeissem albo k-1 da sie focić oczywiście w słoneczne dni bo f9.

#7 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 02 grudzień 2008 - 10:17

Mozna tez pokombinowac z lustrem 500/8 albo 5.6 3M5CA mozna za 400zl dostac. Ma swoje wady i zalety ale mozna fajne fotki probic. Ja zaluje ze sprzedalem swoje... niestety tylko na sloneczne dni. ( chyba ze wersja 5.6 )

:ninja:


#8 Radkiewicz

Radkiewicz
  • Małomówny
  • 44 postów
  • Lokalizacja:
    Głubczyce

Napisano 02 grudzień 2008 - 16:45

Nie no myśle że jednak przeżyje ten okres zimowy z sigmą a potem ją sprzedam i poszukam czegoś lepszego.Noa wcale nie jest taka zła ale za krótka troche:|
A może jej nie sprzedawać w sumie taki zoom praktyczny dosyć jest a jak dobrze pójdzie i dużo zleceń w ochornie będę miał to troche dorobie no i jak sie jeszcze runda wiosenna zacznie to na mecze co sobotę no i powinno sie nazbierać te 2tysiące :]

#9 awilus

awilus
  • Użytkownik
  • 515 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 02 grudzień 2008 - 17:50

kiedy miałem 135-400mm zrozumiałem że 300mm spokojnie wystarcza. 400mm żadko wykorzystywałem. Zobacz na zdjęcia sebaok, on robi 300mm. CZy jego zdjęcia wyglądają tak jakby miał za krótki obiektyw??

#10 robkiz

robkiz

Napisano 02 grudzień 2008 - 17:59

Dokladnie, cobretti ma racje. 300mm nie jest takie krotkie, popatrz co damian zrobim 50mm :D. Majac 500 uznasz ze przydalby sie telekonwerter.
Panowie dluosc oczywiscie jest metoda i to dosc skuteczna ale nie mozna zaniedbywac techniki ;)
Robert

#11 Radkiewicz

Radkiewicz
  • Małomówny
  • 44 postów
  • Lokalizacja:
    Głubczyce

Napisano 02 grudzień 2008 - 18:08

No tak tylko ja nie mam obecnie zbyt dużo czasu na zasiadkę a w moich okolicach np sarny stoją na polu w takiej odległości od lasu że ciężko je dobrze sfocić kilka razy mi się udało z podchodu ale byłem akurat pod wiatr i zaszedłem je od tyłu.Wiem że 300mm wystarczy tylko też ta sigma ma kiepską jakość na tych 300mm :|

#12 Girdian

Girdian
  • Lokalizacja:
    Wlkp/prawie Wolsztyn

Napisano 02 grudzień 2008 - 18:12

Dlatego kup stalke a do tego konwerter 1.4 .

Konstruktywna krytyka Ciebie nie kosztuje NIC, mi może pomóc w dalszym rozwoju :-)
D7100/D200+N300/4 AF+K1.4 DGX stoi to na Benro
http://www.tomaszwalkowiak.art.pl/


#13 awilus

awilus
  • Użytkownik
  • 515 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 02 grudzień 2008 - 18:14

Ja np robiąc zdjęcia na balkonie sikorki zwabiłem 0,9 metra od szyby więc robiłęm zdjęcia kitem 40-150mm i starczało. Masz rację że jeśli nie chcesz z zasiadki to lepiej mieć długie szkło, ale jeśli kupisz 500mm do 1000 zł to będziesz musiał chodzić i tak i tak ze statywem ja w takim przypadku wolałbym zrobić czatownie.

#14 Radkiewicz

Radkiewicz
  • Małomówny
  • 44 postów
  • Lokalizacja:
    Głubczyce

Napisano 02 grudzień 2008 - 18:22

czatownia będzie ale dopiero na wiosnę no może na ferie na razie muszę sie zająć edukacją i robotą:D no i szukać materiałów na tą czatownie. Takie pytanko poza tematem:
Próbowaliście zwabiać sarny zimą solą? bo z tego co wiem one ją bardzo lubią.Tak sobie myślałem czy nie kupić takiej kostki soli i im gdzieś tam nie powiesić żeby sobie lizały :mrgreen:

#15 miszak

miszak

Napisano 03 grudzień 2008 - 12:13

Tair 300/4,5 czy TOKINA 400/5,6 dadza obraz zdecydowani elepszy niż S 70-300 no ale są manualne. Co do długości to musisz sprawdzić, czy wysiedzisz w zasiadce i czy znajdziesz na nią dobre miejsce oraz wystarczająco dużo czasu. Jeśli tak to pewnie wystarczy 300. Do chodzenia im dłuższe szkło tym lepiej.

 


#16 Radkiewicz

Radkiewicz
  • Małomówny
  • 44 postów
  • Lokalizacja:
    Głubczyce

Napisano 03 grudzień 2008 - 13:53

Ej ja wędkuje od 7mego roku życia więc siedzenie w miejscu i czekanie to moja pasja x]
A las u mnie jest jeden niezbyt ogromny wieć znam wszystkie zakamarki a miejsc mam ze 3 i nie wiem gdzie tą czatownie zbudować chyba zrobie jedną większa "stacjonarną" a drugą z jakiegoś namiocika moze któa da się przenosić i szybko ją zakamuflować

#17 havier

havier
  • Małomówny
  • 5 postów
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 09 grudzień 2008 - 00:03

http://cgi.ebay.de/w... ... 0312794619


a co sadzicie o takim tele?
drogie nie jest, a jak z jakoscia?
nigdzie nie moge znalezc zdjec robionych tym obiektywem ani opini.

swoja droga czy taka ogniskowa bedzie mozna focic ptaki w formacie 645 czy konieczna jest przejsciowka na cos maloobrazkowego?

#18 awilus

awilus
  • Użytkownik
  • 515 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 09 grudzień 2008 - 07:25

A jaki masz aparat?? Kiedyś bawiłem się takim i moje wrażenia są takie:
- cięzki
-trudno zrobić ostre zdjęcie
- długi
-nie zachwyca jakością
Jeśli chodzi o twoje pytanie to oczywiście tak. 500mm to długo.

#19 rycerz

rycerz
  • Użytkownik
  • 153 postów

Napisano 09 grudzień 2008 - 08:45

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&item=230312794619


a co sadzicie o takim tele?
drogie nie jest, a jak z jakoscia?
nigdzie nie moge znalezc zdjec robionych tym obiektywem ani opini.

swoja droga czy taka ogniskowa bedzie mozna focic ptaki w formacie 645 czy konieczna jest przejsciowka na cos maloobrazkowego?


to jest obiektyw do średniego formatu. Masz taki?
długi i przymusowy URLOP :( :(

#20 Girdian

Girdian
  • Lokalizacja:
    Wlkp/prawie Wolsztyn

Napisano 09 grudzień 2008 - 15:15

Ja mam Pentacona 500/5.6 i bede go sprzedawał.

Konstruktywna krytyka Ciebie nie kosztuje NIC, mi może pomóc w dalszym rozwoju :-)
D7100/D200+N300/4 AF+K1.4 DGX stoi to na Benro
http://www.tomaszwalkowiak.art.pl/






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych