Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

Dobra ale nie za droga lustrzanka do wszystkiego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
135 odpowiedzi w tym temacie

#101 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 06 wrzesień 2008 - 13:06

Niezależnie od tego co napiszą Ci inni, uwierz mi, że najlepiej z manualnymi obiektywami współpracują Pentaxy :-) Jedynym ograniczeniem będą: manualne ostrzenie (w przypadku Pentaxów będziasz miał chyba najlepszy wizjer więc będzie łatwiej) no i konieczność wciśnięcia takiego jednego przycisku w celu dokonania pomiaru światła. Jednak tą drugą uciążliwość będziesz mógł ominąć demontując popyczacz przysłony w manualnych obiektywach na bagnet K lub stosując szkła na gwint M42.
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#102 tomek_80 (Tomasz)

tomek_80
  • Użytkownik
  • 210 postów
  • Wiek: 43
  • Lokalizacja:
    warmińsko-mazurskie

Napisano 06 wrzesień 2008 - 13:26

rafal77, popraw w swoim poście "wykorzystywał" proszę...
Tomek

#103 rafal77

rafal77
  • Małomówny
  • 30 postów
  • Lokalizacja:
    zabrze

Napisano 06 wrzesień 2008 - 13:41

rafal77, popraw w swoim poście "wykorzystywał" proszę...

dzięki trafna uwaga napewno pomoże mi w wyborze obiektywu i aparatu

#104 marcinm

marcinm
  • Użytkownik
  • 851 postów
  • Lokalizacja:
    Gorzów Wlkp.

Napisano 06 wrzesień 2008 - 14:17

jesli bez wiekszych kombinacji to pentaxa, do olka musisz kupic dodatkowo dendloida czy jakos tak by miec potwierdzenie ostrości u soniacza nie wiem jak to wygląda :-/
Olympus E-510 Sigma 135-400mm Fotografia to zabawa

#105 tomek_80 (Tomasz)

tomek_80
  • Użytkownik
  • 210 postów
  • Wiek: 43
  • Lokalizacja:
    warmińsko-mazurskie

Napisano 06 wrzesień 2008 - 23:25

rafal77, nie robię tego złośliwie... Jak widzę błąd to zwracam uwagę... Mam nadzieję że mi też ktoś zwróci jak zrobię 'byka' . W końcu człowiek uczy się całe życie. Na pewno mnie zrozumiesz... Pozdrawiam
Tomek

#106 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 07 wrzesień 2008 - 07:26

jak zrobię 'byka'.

Byka to teraz możesz zrobić w lesie. Oczywiście zdjęcie byka. Zaczyna się rykowisko :mrgreen:
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#107 tomek_80 (Tomasz)

tomek_80
  • Użytkownik
  • 210 postów
  • Wiek: 43
  • Lokalizacja:
    warmińsko-mazurskie

Napisano 07 wrzesień 2008 - 10:34

Vulpes, czekam na zdjęcie rogacza... ;-)
Tomek

#108 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 07 wrzesień 2008 - 11:26

Rolnik skosił łąkę na której pasł się ten "mój" rogacz. Muszę chyba poczekać aż trawa nieco podrośnie bo go tam nie widzę ostatnio. A może trafił na niego jakiś myśliwy? Chyba niewielu z nich zawahałoby się przed pozyskaniem takiego trofeum :-(
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#109 tomek_80 (Tomasz)

tomek_80
  • Użytkownik
  • 210 postów
  • Wiek: 43
  • Lokalizacja:
    warmińsko-mazurskie

Napisano 07 wrzesień 2008 - 12:06

Vulpes, mam nadzieję że jednak to tylko chwilowe i pokaże się znowu bo jest naprawdę piękny. Chodzę na spacerki w miejsce gdzie wieczorami wychodzą sarny. Jest to łąka, na niej krzaki, niedaleko las i rzeczka. Zauważyłem że jak rolnicy skoszą trawę i później zbierają siano sarny wychodzą bardzo późno lub bliżej lasu. Dopiero po jakimś czasie wracają. I miejmy nadzieję że Twój rogacz również wróci...
Tomek

#110 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 07 wrzesień 2008 - 12:40

.... i oby jeszcze miał wówczas parostki na łbie.
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#111 rafal77

rafal77
  • Małomówny
  • 30 postów
  • Lokalizacja:
    zabrze

Napisano 10 wrzesień 2008 - 20:18

rafal77, nie robię tego złośliwie... Jak widzę błąd to zwracam uwagę... Mam nadzieję że mi też ktoś zwróci jak zrobię 'byka' . W końcu człowiek uczy się całe życie. Na pewno mnie zrozumiesz... Pozdrawiam

Rozumię i nie ma sprawy
a co z moim pytaniem nikt mi nie pomoże :?: :?: :?: :-( :-(

#112 robkiz

robkiz

Napisano 14 wrzesień 2008 - 21:26

rafal77 dokładnie tak jak pisał Vulpes. Pentaksy uber alles jeśli chodzi o współpracę z manualnymi obiektywami. Co do ekonomiczności tychże obiektywów nie jest znów tak słodko. Ceny m42 osiągają jakieś chore poziomy od kiedy się okazało, że można je nieźle wykorzystać do cyfrowych puszek. Zdarza się, że dedykowane są niewiele droższe a mają AF, często lepiej pracują pod światło....
Robert

#113 marchwianka

marchwianka
  • Małomówny
  • 5 postów

Napisano 02 grudzień 2008 - 22:19

hej! tak czytam i czytam i w głowie mi się miesza... co byście zaproponowali (jakie body i szkło) do ptaków jak i szkło do makro. mogę zainwestować 5-6 tyś i myśle raczej o Canonie. proszę o konkretne propozycje i czekam z niecierpliwością

#114 rycerz

rycerz
  • Użytkownik
  • 153 postów

Napisano 02 grudzień 2008 - 22:31

40d i 400/5.6 ??? tylko nie starczy ci na statyw i głowice
długi i przymusowy URLOP :( :(

#115 awilus

awilus
  • Użytkownik
  • 515 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 03 grudzień 2008 - 06:41

40D + 400/5,6 i jakaś sigma makro. Do tego statyw i głowica goldphoto i powinno być ok. Ale nie wystarczy 6 tyś. A jak twoją bezwzględną granicą jest 6 tyś to polecam canona 300/f4 IS HSM L

#116 robkiz

robkiz

Napisano 03 grudzień 2008 - 09:55

Jak canon to USM ale i tak wiadomo o co chodzi ;)
Mozna zejsc ewentualnie z aparatem nico nizej a wiecej szkla nabyc: na przyklad 400D albo 450D i ta 300/4 + jakies makro.
A metlik w glowie przed wyborem apartu rzecz normalna ;)
Robert

#117 marchwianka

marchwianka
  • Małomówny
  • 5 postów

Napisano 03 grudzień 2008 - 11:42

dzięki wielkie za pomoc. myślę o 450D + 300f/4 + 100f/2,8 macro. co wy na to? i nadal czekam na inne propozycje.

#118 robkiz

robkiz

Napisano 03 grudzień 2008 - 13:05

hmm jak dla mnie to bylbym szczesliwy, potem dokupilbym tylko TC1.4x i cieszyl sie sprzetem(oczywiscie w krzakach robiac zdjecia). Jeli Tobie to rowniez odpowiada to super. Oczywiscie to wszystko bedzie rozwojowe. Musi byc, majac dobre szklo i chcac robic lepsze zdjecia np makro to jeszcze statyw, lampy, szmampy i kilogramy glupot. Ale to potem.
Robert

#119 rycerz

rycerz
  • Użytkownik
  • 153 postów

Napisano 03 grudzień 2008 - 22:52

dzięki wielkie za pomoc. myślę o 450D + 300f/4 + 100f/2,8 macro. co wy na to? i nadal czekam na inne propozycje.



no fajny zestaw...ale nie potraktuj marginalnie statywu! musi byc sporo kasy na niego odłożone! i cała masa dodatków...jak policzyłem na dodatki wydałem już niewiele mniej niż na samą puszke i szkło... :shock:
ale dlaczego nie nikon ;-) canon jest biały a wiadomo jaki to uciążliwy kolor... ;-)
długi i przymusowy URLOP :( :(

#120 marchwianka

marchwianka
  • Małomówny
  • 5 postów

Napisano 03 grudzień 2008 - 23:25

a jakies propozycje co do nikona ...





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych