Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Dobra ale nie za droga lustrzanka do wszystkiego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
135 odpowiedzi w tym temacie

#1 lukasz0207

lukasz0207
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 03 lipiec 2008 - 15:21

Wiem, ze jest juz temat dotyczacy nie za drogiej lustrzanki, ale chodzi o lustrzanke glownie do krajobrazu, a ja chce miec lustrzanke i do krajobrazu, i do focenia zwierzat( jak foty makro owadom tak i fory ptakom, czyli duzy zoom tez przydatny). Lustrzanke bede mial dopiero za 2-3 miesiace, wiec mam czas do zastanowienia. Cena maksymalnie do 2500zl, ale lepiej by bylo jakby nie przekroczyla 2300zl, wiem oczywiscie, zeby miec dobrego zooma i robic fotki makro trzeba dokupic jeszcze odpowiednie obiektywy. Oczywiscei ta cena tyczy sie samego aparatu bez obiektywow.
Nikon D60 N 15-55 VR N 55-200 AF-S VR :)
http://www.fotografer.za.pl/galeria/#0
Pozdrawiam!!

#2 TheMichal

TheMichal
  • Małomówny
  • 30 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 03 lipiec 2008 - 15:55

Ja mogę Ci polecić Sony A300. Robi bardzo ładne zdjęcia, wszystkie potrzebne funkcje konfiguracyjne posiada, mnie dobrze leży w dłoniach. Z obiektywem 75-300mm (obiektyw raczej średni, ale tani i uniwersalny) wyjdzie zestaw za jakieś 2500zł właśnie...

#3 Anna_W

Anna_W
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 03 lipiec 2008 - 17:27

A ja polecę Olympusa E-510, teraz wszedł E-520, więc i ceny za body trochę spadły. ;-)
Sama mam model starszy (pięćsetkę), to moja pierwsza lustrzanka i sobie chwalę. Przede wszystkim jestem zadowolona ze stosunku jakość/cena, bo nie jestem zbyt zamożną osobą, ale mogłam sobie spokojnie pozwolić na wzięcie na raty np obiektywu makro (wychodziło mi 10 rat po 80 zł). Na moje amatorskie potrzeby jest to sprzęt zupełnie wystarczający. Jakie robi zdjęcia możesz zobaczyć w mojej galerii, tam są pod każdym zdjęciem podane parametry.

Oczywiście jest jeszcze wiele innych możliwości sprzętowych, ale niech się wypowiedzą posiadacze innych systemów :-) Jak każdy, w każdy są jakieś wady i zalety, i końcowa decyzja będzie należała do Ciebie. :)
Zapraszam na moją skromną stronę :) http://www.annaw.pl | E-3 + szkła różne

#4 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 03 lipiec 2008 - 17:55

A ja powiem tak: nie ma czegoś takiego jak lustrzanka do krajobrazu, czy do zwierzaków. To co fotografujemy bardziej wpływa na decyzję o zakupie obiektywów a nie lustrzanki.
Kierowałbym się dwoma zasadami przy analizie:

1. Kupując lustrzankę wybieramy system. Także polecam sprawdzać parametry i ceny także akcesoriów do aparatu. A może znajomy ma już lustrzankę, wtedy mozna kupić tą samą firmę, żeby móc się wymieniać/pożyczać obiektywy i inne.

2. Lepszy wybór to imho tańsze body a droższy obiektyw niż na odwrót. Jakość zdjęcia bardziej zależy od obiektywu.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#5 TheMichal

TheMichal
  • Małomówny
  • 30 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 03 lipiec 2008 - 20:30

No...Sony ma wadę, że obiektywy do niego są koszmarnie drogie. Dlatego myślę nad obiektywami M42 z przejściówką, co prawda używane, ale cena sprzętu w dobrym stanie jest nieporównywalnie niższa niż oryginałów od Sony/Sigmy (o Carl Zeiss nawet nie wspominam), a brak AF jestem gotów przeżyć (i tak ostrzę sam, bo AF w tych podstawowych szkłach Sony chodzi tragicznie - fotografuję lecącego ptaka, mam nastawioną ostrość i nagle nie wiadomo czemu obiektyw ją traci, ujęcie zmarnowane...). Ale zbieram na 18-50mm F/2.8 MACRO i liczę, że będzie lepiej, przynajmniej z bliska...

#6 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 03 lipiec 2008 - 20:40

TheMichal,

Sony ma wadę, że obiektywy do niego są koszmarnie drogie

Też tak myślałem. I zgadza się jeśli chodzi o sprzęt wyższej klasy ale i tak trzeba liczyć w tysiącach złotych za szkiełko. lukasz0207 raczej nie będzie w stanie tyle wydać więc nie robi mu to żadnej różnicy. ;-) System Sony jest tak samo drogi jak innych chyba że chcesz bawić się w zawodowego fotoreportera.

:ninja:


#7 robkiz

robkiz

Napisano 03 lipiec 2008 - 20:51

No właśnie.
Z kazdej lustrzanki tzw "entry level" dowolnego producenta powinieneś być zadowolony. A wymagania jakie stawiasz pod względem zastosowania determinują lustrzankę właśnie. Dobrze ze zaznaczasz, że te 2000 z hakiem dotyczą tylko puszki. Ale pytanie ile będziesz w stanie wydać potem na obiektywy?
Od tego czy skupisz się na tanich czy drogich obiektywach może zależeć rodzaj puszki (np crop albo stabilizacja stają się ważniejsze w przypadku tanich obiektywów).
Z rzeczy na które warto zwrócić uwagę moim zdaniem to
- jakośc obrazu - głównie poziom szumu przy wyższym iso poza tym różnice są bodaj niezauważalne
- zakres poziomów iso - dokładnie w tej kolejności: jakość potem zakres
- szybkość - ile klatek na sekunde i jak długo, czy raw czy jpg
- jakość AF - ilość punktów i opinie nt działania
- jakość wykonania puszki - głównie mam na myśli uszczelnienie oraz komfort uzywania/dostępność dodatków(różne grpipy, szmipy)

ponadto indywidualnie, zaleznie od upodobań
- funkcje dodatkowe - np live view, wstępne podnoszenie lustra
- stabilizacja - patrz wyżej
- cena - w zasadzie zbliżona na tym poziomie
Robert

#8 rafiboj

rafiboj
  • Lokalizacja:
    Bogatynia

Napisano 03 lipiec 2008 - 22:52

Z rzeczy na które warto zwrócić uwagę moim zdaniem to
- jakośc obrazu - głównie poziom szumu przy wyższym iso poza tym różnice są bodaj niezauważalne
- zakres poziomów iso - dokładnie w tej kolejności: jakość potem zakres
- szybkość - ile klatek na sekunde i jak długo, czy raw czy jpg
- jakość AF - ilość punktów i opinie nt działania
- jakość wykonania puszki - głównie mam na myśli uszczelnienie oraz komfort uzywania/dostępność dodatków(różne grpipy, szmipy)


no i wybór jest prosty canon 30D za jedyne 2700 nie będziesz żałował żadnej wydanej złotówki, to naprawdę solidna puszka za nieduże pieniądze, zresztą niedawno też sam nie wiedziałem co wybrać, ale dzięki uprzejmości i fachowych poradach kolegów z tego forum stałem się szczęśliwym posiadaczem tegoż to aparatu więc warto dołożyć te kilka stówek, bo że za te pieniądze chyba i nawet na pewno nie kupisz nic lepszego

#9 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 03 lipiec 2008 - 23:26

rafiboj, 2700?... przecież ze 300zł droższy jest 40d...? chyba ze się mylę :mrgreen:

:ninja:


#10 rafiboj

rafiboj
  • Lokalizacja:
    Bogatynia

Napisano 04 lipiec 2008 - 00:21

Dunadan, no i się nie mylisz, jestem trochę zdziwiony, bo nie przepuszczałem że tak ceny zjechały teraz to sprawdziłem i faktycznie 40D 3000zł, ale co mnie dziwi, ceny w internetowych sklepach w porównaniu cen np w Media Markt 30D w sieci to 2700 a w Media Markt 3900 sama puszka przecież to kolosalna różnica i mówią że Media Markt to nie dla idiotów :mrgreen:

#11 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 lipiec 2008 - 06:59

:mrgreen:

Tak czy inaczej - faktycznie można by podumać nad kupnem starszego modelu a taniej i lepszymi szkiełkami. W tym wypadku Canon to byłby niezły wybór. Jak nie - wolna droga, co się kupi będzie dobrze ;-) warto pomacać i pobawić sie paroma puchami w jakimś sklepie ( Fotojoker? )

:ninja:


#12 Wahsh uh kee

Wahsh uh kee
  • Lokalizacja:
    Łódź

Napisano 04 lipiec 2008 - 11:26

Dokładnie
teraz n pcanona 20 D można kupic juz za 1tyś, w ten sposób można kpić jeszcze wmiarę przyzwoite szkiełko, może też używane np canon 70-200/4 L USM (za 1550 znalazłem)

Na początek chyba by stykło co ??
===> www.foto-przyroda.com.pl <===
50D + 70-200/2,8 L + Cx2 + 100/2,8 Macro L + duperele

#13 lukasz0207

lukasz0207
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 lipiec 2008 - 11:45

Dzieki za tak szybkie odpowiedzi :-) No to sporo sie dowiedzialem. Obiektywy to chce kupowac takie do 800zl, moze w przyszlosci lepsze :-D A czy ten jest dobry Canon Eos Rebel 10.1 m, kosztuje niecale 2500zl, moj kolega go ma i na niego nie narzeka i moglbym sie wymieniac z nim obiektywami :mrgreen:
Nikon D60 N 15-55 VR N 55-200 AF-S VR :)
http://www.fotografer.za.pl/galeria/#0
Pozdrawiam!!

#14 robkiz

robkiz

Napisano 04 lipiec 2008 - 15:39

Jeśli kolega ma canona to bez względu czy kupisz 400D (rebel) czy 450D czy 30D a nawet 40D :D będziesz mógł wymieniac się obiektywami. Wszystko to "stajnia" canona i wszystko działa. Ewentualnie różnice masz w AF który w puszkach serii 1Dbóg-wie-co działa powyżej F5.6 ale kto by się tam przejmował takimi cudami ;)

400D mam osobiście i bardzo go lubię. Z punktów które wymieniłem powyżej nienajlepiej jest z ostatnim. Nie jest uszczelniony ani wygodny ale po dodaniu gripa trzyma się sam ;) Przydałby się jeden poziom iso powyżej 1600 ale to tylko chwilami. Uwaga: teraz na rynku jest już 450D nieco zmieniony. Ma się pojawic 1000D jako taki super okrojony entryleve
Robert

#15 awilus

awilus
  • Użytkownik
  • 515 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 10 lipiec 2008 - 17:27

na twoim miejscu kupilbym puszke za okolo 1000-1500 zl a do tych 800 na obiektyw dolozyl reszte. jesli chcesz miec jakies szanse na ptaki musisz sie liczyc z wydaniem okolo 1500-2500 za obiektyw :-/ takie jest moje zdanie dlatego polecilbym ci np canona 350d lub 400d. ;-) chyba ze w przysylosci udaloby ci sie uzbierac okolo 2000 na obiektyw to teraz kup np canona 30d lub 40d. ale jesli chcesz przeznaczyc na obiektyw 800 zl to lepiej doluz pieniadze z puszki na obiektyw.



PS sory za bledy stara niemiecka klawiatura bez pl znakow itd. :angry:

#16 lukasz0207

lukasz0207
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 30 lipiec 2008 - 18:42

A jaką marke najbardziej polecacie?? Nikon, Sony, Canon czy może Olympus. Zrobie tak jak piszesz, kupie puszke do 1500zł. Dzisiaj byłem w Media Markcie i Foto Jokerze( chyba źle napisałem), i jest spory wybór w tym przedziale cenowym :-) I jakie polecacei też obiektywy??
Nikon D60 N 15-55 VR N 55-200 AF-S VR :)
http://www.fotografer.za.pl/galeria/#0
Pozdrawiam!!

#17 MarcinP

MarcinP
  • Lokalizacja:
    Siewierz

Napisano 01 sierpień 2008 - 13:04

Cen z Fotojokera nie znam, ale Media Markt radzę omijać szerokim łukiem - ceny z kosmosu. Polecam www.skapiec.pl

#18 lukasz0207

lukasz0207
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 02 sierpień 2008 - 12:49

Mój kolega dzisiaj sobie kupił Olympusa, tylko zapomniałem jaki model, dlatego własie teraz zastanawiam się nad tą marką bo wtedy moglibyśmy wymieniać się obiektywami :-)
Nikon D60 N 15-55 VR N 55-200 AF-S VR :)
http://www.fotografer.za.pl/galeria/#0
Pozdrawiam!!

#19 lukasz0207

lukasz0207
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 17 sierpień 2008 - 12:56

Dokładnie kupił Olympusa e 510. Jakiej firmy najlepije polecacei mi kupić sobie aparat?? Za body chce dać do 2000zł maksymalnie, i chciałbym jakiś dobry obiektyw to do 1200zł, której firmy najlepiej kupić aparat żeby póżniej stać mnie było na obiektywy?? Mówi się, że Canon i Nikon najlepszy.
Nikon D60 N 15-55 VR N 55-200 AF-S VR :)
http://www.fotografer.za.pl/galeria/#0
Pozdrawiam!!

#20 miszak

miszak

Napisano 18 sierpień 2008 - 09:15

Obiektyw do 1200 zł ma byc dobry do.... do czego?

 






Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych