Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Wabik na sarny "hand made"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

#81 wojt972

wojt972
  • Małomówny
  • 44 postów

Napisano 17 styczeń 2011 - 20:50

nie znacie mnie więc nie oceniajcie... bo w tym co piszecie nie ma ani grama prawdy
Nikon Action 10x50 CF, eos 550

#82 kalinek123

kalinek123
  • Użytkownik
  • 2041 postów
  • Wiek: 28
  • Lokalizacja:
    Kikół/Toruń

Napisano 17 styczeń 2011 - 21:09

nie znacie mnie więc nie oceniajcie

Zgadzam się z Tobą.Nienależny oceniać ludzi których się nie zna.
Fakt,nie zrobiłeś dobrego wrażenia,ale to nie znaczy by od razu
Cię skreślać.
Eos 450D/Sigma 120-400/EF 18-55 mm IS/Canon EF 50 f/1.8 II/Helios/StatywBenro+Głowica Benro

http://piotrkalinowski.manifo.com/

Sprzedam Głowice Manfrotto 700RC2!

#83 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 17 styczeń 2011 - 21:20

nie znacie mnie więc nie oceniajcie

Zgadzam się z Tobą.Nienależny oceniać ludzi których się nie zna.
Fakt,nie zrobiłeś dobrego wrażenia,ale to nie znaczy by od razu
Cię skreślać.

My oceniamy po postach na forum. Jakie sa kazdy widzi :lol:

#84 kalinek123

kalinek123
  • Użytkownik
  • 2041 postów
  • Wiek: 28
  • Lokalizacja:
    Kikół/Toruń

Napisano 17 styczeń 2011 - 21:30

My oceniamy po postach na forum. Jakie sa kazdy widzi :lol:

No,tak.Posty chłopak ma jakie ma.
Z czasem się pewnie poprawią .Ja na początku też takie miałem.Teraz nawet mi się takie zdarzają.
Eos 450D/Sigma 120-400/EF 18-55 mm IS/Canon EF 50 f/1.8 II/Helios/StatywBenro+Głowica Benro

http://piotrkalinowski.manifo.com/

Sprzedam Głowice Manfrotto 700RC2!

#85 Pegaz (Marcin Jędrzejczak)

Pegaz
  • Lokalizacja:
    mazowieckie, Brwinów

Napisano 17 styczeń 2011 - 22:33

a ty wabisz zimą na pisk koźlaka?? :-/


Zrozum, co slawoj chce Ci przekazać: wabienie na pisk koźlaka to dla sarny wielki stres, nie tylko zimą, ale zawsze. Zastanów się, czy najlepsze nawet zdjęcie warte jest stresu, na jaki narażasz zwierzęta? Nie uzyskasz naturalnego, pięknego zdjęcia sarny, jej zachowanie będzie nienaturalne.

Może nie jestem odpowiednią osobą od dawania rad co do fotografowania saren, ale pozwolę sobie na ten nietakt: chcesz dobrego zdjęcia sarny - poznaj je, dowiedz się, gdzie bywają, naucz się odszukiwać je w terenie i podchodzić bez płoszenia - a uzyskasz o wiele lepszy efekt, a i satysfakcja będzie większa.




wojt972- nie mam za bardzo prawa się mądrzyć, bo też jestem tu od niedawna, ale niestety koledzy upominający Cię mają słuszną rację.
Nie jestem również żadnym autorytetem w sprawach fotografowania saren ale jedno wiem na pewno, wszystkie moje zdjęcia saren były zrobione bez najmniejszego uszczerbku na psychice zwierzęcia i gwarantuję Ci, że do zrobienia żadnego z nich nie używałem żadnego rodzaju wabików. :angry: , właśnie najwięcej radości daje mi fakt, że robię te foty bez "pomocników"

Piszesz wcześniej, czekałem 15 min, i nic,
Chłopaku, :angry:
na przykład na moje zdjęcie kozy karmiącej młode (na forum do wglądu, nie bez wad zresztą), czekałem dobre 5 PIĘĆ godzin, od 2.00 w nocy kiedy się zakwaterowałem w swojej budzie, a ty masz dość po 15 minutach. Sorry za szczerość, ale może faktycznie warto zacząć od lektury, albo całkiem zrezygnować, bo zabawa w fotografię przyrodniczą to jest jedno wielkie "czekanie", i to jest jedną z wielu frajd zanim nastąpi ten szczęśliwy "pstryk". :-)
Często chodząc po lesie nic nie napotkasz na swojej drodze, i tu koledzy pewnie się ze mną zgodzą, najczęściej z własnej winy, bo las jest pełen życia, tylko rządzi się swoimi prawami, a czas jaki mu poświęcasz prędzej czy później przyniesie efekt, tylko nie mierz go w minutach, raczej w latach. ;-)
Pozdrawiam
Pegaz
A 550/SAL 70-400G/Benro A-258n6, HD-28/

#86 moby dick

moby dick
  • Lokalizacja:
    Zręcin k/Krosna

Napisano 17 styczeń 2011 - 23:24

Niestety, ale tacy ludzie jak wojt972, dają poważny argument w ręce twórców Ustawy o której dyskutujemy w innym dziale...
Canon 7D; C 400/5.6 L; Benro gh-2; Patrol GR

#87 Pegaz (Marcin Jędrzejczak)

Pegaz
  • Lokalizacja:
    mazowieckie, Brwinów

Napisano 17 styczeń 2011 - 23:38

Niestety, ale tacy ludzie jak wojt972, dają poważny argument w ręce twórców Ustawy o której dyskutujemy w innym dziale...


Tylko znowu jeden narozrabia a cierpieć będą wszyscy. :chytry:
A 550/SAL 70-400G/Benro A-258n6, HD-28/

#88 PrzemekG

PrzemekG
  • Lokalizacja:
    Lubuskie

Napisano 18 styczeń 2011 - 16:03

Pegaz, ," Co zrobisz, nic nie zrobisz" młodemu nie wytłumaczysz, mam córkę w jego wieku oni są najmądrzejsi, co my staruchy możemy wiedzieć. (pewnie my tacy sami byliśmy już się nie pamięta)

Pozdrawiam
"W towarzystwie kamer wyruszamy więc na wiosenne, bezkrwawe łowy, śpieszmy się chwytać życie na gorącym uczynku, podpatrywać tajemnice przyrody." Włodzimierz Puchalski - Bezkrwawe Łowy Aparat K5, którym robię czasem kilka zdjęć.

#89 Pegaz (Marcin Jędrzejczak)

Pegaz
  • Lokalizacja:
    mazowieckie, Brwinów

Napisano 18 styczeń 2011 - 20:09

Niestety wiem coś o tym, mam trzech odrobinę młodszych :evil: , ale bez odpowiedniej argumentacji i siły persfazji byłoby jeszcze gorzej

Jak nie my,"zgredy" to kto :?: ich nauczy leśnej ogłady
A 550/SAL 70-400G/Benro A-258n6, HD-28/

#90 Bushman

Bushman
  • Użytkownik
  • 111 postów

Napisano 19 styczeń 2011 - 10:21

Slawoj już napisał co trzeba zrobić. Nie karmcie trola.

#91 wojt972

wojt972
  • Małomówny
  • 44 postów

Napisano 21 styczeń 2011 - 12:35

dobra ... musze przyznać że w końcu zrozumiałem ... i nie wabie teraz na pisk koźlaka. (tylko raz spróbowałem ale i o jeden raz za dużo).no ale za to chce sie dowiedzieć czym najlepiej zwabić sarny(chodzi mi o pokarm) bo wczoraj wyrzuciłem pare jabłek koło lasu i z lornetką sie zaczaiłem jakieś 60-70m od tego i przyszły... co prawda po ok. 45min. ale przyszły :-) a było koło 1 stopnia :mrgreen:
Nikon Action 10x50 CF, eos 550

#92 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 21 styczeń 2011 - 13:51

wojt972, wiesz od razu ci nie przyjdą przed obiektyw. Robisz postępy.

#93 wojt972

wojt972
  • Małomówny
  • 44 postów

Napisano 21 styczeń 2011 - 15:10

no a co im moge jeszcze dawać?? i ogolnie jakieś wskazówki może dacie?? :mrgreen:
Nikon Action 10x50 CF, eos 550

#94 Podwyszyński

Podwyszyński
  • Lokalizacja:
    małopolska

Napisano 21 styczeń 2011 - 15:11

wojt972, ziemniaki. Całe lub obierki.

Canon 300mm f4 non IS L + 40d + 7d

http://www.podwyszynski.eu/






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych