Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Sarny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Radosław

Radosław
  • Użytkownik
  • 125 postów

Napisano 18 luty 2010 - 00:35

Ostatnio blisko pod domy podchodza u mnie. Tak wgl. nie fotograficznie to czym je dokarmic zebym nie zbankrutowal a one troszke sobie podjały ?
WYPOŻYCZĘ KALIBRATOR - OKOLICE KOSZALINA chodzi oto, że ja chcę wypożyczyć.

#2 PRZEMEK.W. (Przemek)

PRZEMEK.W.
  • Małomówny
  • 6 postów
  • Lokalizacja:
    Skierniewice

Napisano 18 luty 2010 - 08:07

Proponuję sianko, jak dobrze zagadasz z rolnikiem to za belkę zapłacisz grosze, ja ostatnio płaciłem 1 zł za belkę kupowałem od znajomego. Jak chcesz dać im jakieś rarytasy to możesz wysypywać paszę , kiszonkę, marchewkę. Jak masz możliwość to możesz wystawić im lizawkę.
"because it is there"-George H. L. Mallory

#3 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 19 luty 2010 - 08:40

owies (bardzo chętnie pobierany i mający wiele wartości odżywczych), okopowe (ważne dla uzupełnienia wody w organizmie), ponadto sarny zjedzą "wszystko" co posolone. Trzeba jednak z tym uważać, bo układ trawienny tego przeżuwacza sprawia, że sarna może paść z głodu mając pełen żołądek mało odżywczej karmy. Siano, anewt najlepszej jakość (z koniczyny, lucerny) pbiera wyjątkowo i w okresach długiego braku innego pokarmu. Dobra jest liściarka, ale o tym trzeba myśleć w maju-czerwcu.
Badania nad zawartością żołądków sarny wokresie zimowym wykazały, że sarna pobierając w tym okresie naturalny żer pobiera go mniej niż w okresie wegetacji, ale... jest on o wiele bardziej kaloryczny. Szczególnie kora, pąki drzew.
Fuji s5600 (50d + Sigma 100-300 f/4 w fazie testów...).

#4 Magnum43

Magnum43

Napisano 19 luty 2010 - 10:21

Radosław, Miej jednak świadomośc tego że robiac to na własną rękę i poza miejscami do tego przeznaczonymi złamiesz prawo . Wszelkie tego typu działania muszą byc uzgodnione z Kł lub Leśniczym a oni dokładnie powiedzą Ci gdzie i co mozna a czego nie mozna . Tak nawiasem mówiąc temat o dokarmianiu juz był .





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych