Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Wabik - aplikacja w telefonie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Izochietka

Izochietka
  • Użytkownik
  • 316 postów

Napisano 27 marzec 2017 - 11:51

Witam

Czy ktos uzywał aplikacji Ornithopedia z google play ? Sa tam tysiące zdjęc opisów ptaków i dzwięki które wydają. Czy rzeczywiście wabią ptaki ? jest sens to ściągac i tym wabić ?



#2 tomeczz

tomeczz
  • Użytkownik
  • 524 postów
  • Wiek: 46
  • Lokalizacja:
    pld wlkp

Napisano 27 marzec 2017 - 12:57

Izo, 

próbowałem skorzystać z tej metody wabienia ptaków i ssaków i różnie się to sprawdza. Musisz sama popróbować. 

Jedyny ptak który dość regularnie łapał się u mnie na wabik to sikorka sosnówka i kowalik. Oba natomiast gdzieś na górze nasłuchują i naśpiewują i ze zrobienia dobrego zdjęcia nic nie wyszło. Dobrze mi szło z mysikrólikami, ale tylko w niektóre zimowe dni.

Pewnego mrożnego dnia udała mi się ta metoda bo ptaki zwabiłem szybciej do karmnika.

Raz tylko podleciał pełzacz pare dni wczesniej teraz wiosną, ale w inne dni już nie chce. 

Dzwiek z komórki jest cichy i brak mu srednich i niskich tonów. Trzeba by zainwestować w jakis glosniczek na kablu sluchawkowym lub jeszcze lepiej na bluetooth bezprzewodowo.

 

Każdy gatunek głosem oznajmia wiele zachowań i emocji i wstrzelić się w to co ma wczuć się słuchający go towarzysz jest czasem tylko skuteczne, a zazwyczaj przynosi odwrotny efekt.

 

Powodzenia



#3 Izochietka

Izochietka
  • Użytkownik
  • 316 postów

Napisano 27 marzec 2017 - 20:28

@tomeczz dziękuje za kilka słów wyjaśnienia, przyda się :)







Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych