Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

morav- buduje czatownie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#41 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 28 kwiecień 2008 - 19:33

morav może pokażesz coś więcej ze swojej czatowni? Tzn. chodzi o samą czatownie...

#42 guest1

guest1
  • Użytkownik
  • 338 postów
  • Lokalizacja:
    Opole

Napisano 29 kwiecień 2008 - 07:45

czatownai fajna nie była troszke zamała ??

Ja pokaze moja ale z innego terenu (stawy)mam gdzies inne fotki innych ale musze poszukac

Dołączona grafika

czatownia jest postawiona w wodzie na cegłach sa postawione palety euro po bokach palet wbite paliki całos zazucona siatka maskujaca

#43 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 29 kwiecień 2008 - 17:31

guest1, może głupie pytanie, ale... gdzie ona jest? :mrgreen:
Wydaje mi się, że widzę dwa miejsca w których coś stoi, z czego jedno jest na poziomie wody.

#44 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 29 kwiecień 2008 - 17:42

niemar, co konkretnie cię interesuje?

Czatownia nie jest za mała, kilka godzin bez problemu można tam siedzieć.

Coś innego pokażę. Nie uwzględniłem nisko położonego zimowego słońca, to zabrało mi sporo fotek.
Na przyszłą zimę zbuduje czatownie w innym miejscu.

Dołączona grafika

#45 guest1

guest1
  • Użytkownik
  • 338 postów
  • Lokalizacja:
    Opole

Napisano 29 kwiecień 2008 - 18:28

Dołączona grafika

wiem jak to jest zdaje nam sie ze postawilismy idealnie a dopiero pozniej juz w srodku juz na konkretnym foceniu wychodza babole :(

#46 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 29 kwiecień 2008 - 20:31

guest1, ok, nawet dobrze się domyśliłem :-)

#47 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 29 kwiecień 2008 - 20:55

wiedziałeś , byś uciekł i z foty nici ;-) :mrgreen:
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#48 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 29 kwiecień 2008 - 20:59

kurcze, pomimo czerwonych kresek nadal jej nie widzę ;-) morav właśnie chodzi mi o takie niuanse, zastanawiam się nad budową czatowni, oczywiście mojej pierwszej, a wydaje mi się że jest ona najważniejsza, żeby się nie zniechęcić na starcie. Wiem gdzie przebywają zwierzaki, znam kierunek słońca i wiatru (oczywiście względnie). Skoro nad danym terenem krąży np. myszołów, czy jest sens budować wiosną czatownie, skoro najłatwiej zanęcić go jesienią czy zimą ? Jaki jest tak naprawdę "promień" widzenia zwierzaka? Jeśli krąży obok wybranego miejsca jakieś 200m czy mam szanse? Może trochę to głupie pytania, ale jestem kompletnym amatorem :oops: Podobnie z danielami i sarnami, czy ich teren żerowania jest stały każdego dnia ? Patrzyłem też na szkielet Twojej czatowni - szy tam można się swobodnie ruszać, czy też jak w czołgu ;-) ?

#49 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 29 kwiecień 2008 - 21:37

Jeżeli nie boisz sie zniszczenia przez ludzi buduj już teraz, do zimy ładnie wrośnie się w krajobraz. Zwierzęta się przyzwyczaja do niej.

czy ich teren żerowania jest stały każdego dnia ?

Nie, to jest zależne od pory roku, dostępności pokarmu, warunków atmosferycznych itp.
Chociaż maja swoje "ulubione" miejsca.

Moja czatownia z założenia miała być jak najmniejsza (bardziej jak czołg), ale jest ok. Jedynie co jest złe to to że nie mogę wyprostować nóg, a po kilku godzinach to się odczuwa. Ważne tez jest żeby w środku było ciemno, wtedy nie widać naszych ruchów, ja musiałem trochę okna pozasłaniać.

Zbudowałem kilka kilometrów od najbliższej wsi a i tak psy były stałymi gośćmi :-/

#50 survivorman

survivorman
  • Małomówny
  • 18 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa

Napisano 27 maj 2008 - 08:40

masz jakies fotki tej czatowni od srodka i jak zrobiles wejscie ? :idea:

#51 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 28 maj 2008 - 09:01

Zdjęć od środka nie mam, ale nic specjalnego tam nie ma, zwykła drewniana konstrukcja obłożona tekturą. Wejście to zdejmowana tylna ściana.

#52 survivorman

survivorman
  • Małomówny
  • 18 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa

Napisano 29 maj 2008 - 05:26

wielkie dzieki , a moze ktos ma zdjecia z wnetrza swojej czatowni ? :cry:

#53 bydz

bydz
  • Małomówny
  • 44 postów

Napisano 04 październik 2008 - 15:21

Jako ze chce w przyszłym tygodniu postawić czatownie mam pytanie. wymyśliłem ze ściany obije "linoleum". Jest ono w kolorze drewna, dodatkowo "posmaruje" je różnymi farbami no i zamaskuje krzakami. Czy ktos z was stosował cos podobnego?

#54 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 05 październik 2008 - 16:37

bydz, weź pod uwagę, że trwa sezon grzybowy więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że twoja czatownia może zostać zniszczona, co do linoleum to jakoś nie pasi mi ten materiał - linoleum w lesie kojarzy mi się jedynie ze śmieciami wyrzuconymi do lasu.
Wojtek

#55 bydz

bydz
  • Małomówny
  • 44 postów

Napisano 05 październik 2008 - 20:27

Moja czatownia bedzie stała ~1km od mojego domu, mieszkam na wiosce. Nie ma porblemu nikt nie zniszczy :]

#56 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 05 październik 2008 - 21:18

bydz, no oby, ja też mieszkam na wiosce, a już straciłem jedną czatownię i to w miejscu gdzie nikt nie chodzi, wyobrażasz sobie, mam kilku kolegów, którzy stracili swoje budy mimo że były "bezpieczne".
Wojtek

#57 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 06 październik 2008 - 10:02

Dla spokojności poczekaj aż sie grzyby skończą.
Z drugiej strony im wcześniej postawisz budę tym lepiej.
Linoleum nie jest złe, jeżeli akurat masz na zbyciu, nie przepuszcza wody, powinno być ok.

#58 bydz

bydz
  • Małomówny
  • 44 postów

Napisano 06 październik 2008 - 15:48

Dzieki za rady. Postawie ja na dniach i zacznę wykładać mięsko dla myszaków może podejdą. W promieniu 300metrów maja 2 gniazda. Moim problemem jest jedynie posiadane szkło 70-200 2,8L z TC1,4 ale damy rade.

#59 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 06 październik 2008 - 17:32

Moim problemem jest jedynie posiadane szkło 70-200 2,8L z TC1,4 ale damy rade


Co niektórzy by chcieli mieć takie problemy jak Ty. :-P

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#60 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 07 październik 2008 - 09:42

Na przykład ja :-P




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych