Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

Jak wybierać karty pamieci ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#21 robkiz

robkiz

Napisano 09 styczeń 2009 - 23:04

Też się na Kingstonie zawiodłem kiedyś. Teraz mam SanDiska 4GB ultraII trafiła mi sie promocja z kodem aktywacyjnym CaptureOne. Jestem zadowolony, jak na razie ;)(po około roku). Widziałem gdzieś w necie informacje, że zdarzają się podróby warto poczytać przed zakupem.
Robert

#22 michal_w

michal_w
  • Użytkownik
  • 116 postów
  • Lokalizacja:
    inąd

Napisano 09 styczeń 2009 - 23:32

Widziałem gdzieś w necie informacje, że zdarzają się podróby warto poczytać przed zakupem.

Zdarzaja sie, to prawda.
Pod tym linkiem znajduje sie inormacja jak rozpoznac podrobki
pozdrawiam, Michał ______________ NIKON | CANON ______________

#23 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 09 styczeń 2009 - 23:56

dziękuję ślicznie. Popatrzę jutro z rana i coś zamówię, bo przecież jak nie będę miała jak pstrykać to serdecznie współczuję mojemu małżonkowi :mrgreen:

"Najszybsza na świecie karta CF 16 GB Lexar x300 (oszałamiający transfer min. 45 MB/s) wykonana w technologii Ultra Direct Memory Access (UDMA). Jak przekonuje Phil Askey na stronie DPReview.com, maksymalna szybkość tej karty to 100 MB/s. Karty są objęte gwarancją LIFETIME, a w zestawie zawierają dodatkowo oprogramowanie Corel Paint Shop Pro X (pełna wersja), Lexar Image Rescue 3 (program do odzyskania utraconych lub przypadkowo skasowanych zdjęć) oraz Lexar Backup n Sync (program do automatycznej synchronizacji)"

Kup Teraz
Cena za sztukę: 649,00 zł :mrgreen: fajnie

fotosc, dziękuje Ci bardzo chyba póki co wybiorę cos tańszego a jak już dojdę do takiej perfekcji jak Ty to może się skuszę na tą powyżej :-P

#24 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 10 styczeń 2009 - 09:01

A po co Ci aż taki wypas? :-P Jakbyś miała puszkę, która klepie po 10kl/sek to jeszcze zrozumiem.

Lexara 8GB z transferem 35mb/sek kupisz poniżej 200pln (a to i tak szybsza karta niż Sandisk ultra III ) i też ma te wszystkie bajery co ta karta za ponad 600pln. Wchodzi conajmniej 400Rawów ( z puszek typu 30D, 40D ) więc myślę, że wystarczy na pojedynczy wypad na ptaszory. Ja to mam już problem z magazynowaniem tego stafu bo powoli brakuje miejsca mimo że mam łącznie 1T dysków. :-/

#25 gdc

gdc
  • Użytkownik
  • 311 postów

Napisano 10 styczeń 2009 - 10:12

To kolego powinieneś zastanowic się poważnie nad sobą. Dyski umierają. Też nie wierzyłem dopoki mi sie nie spalił kiedyś i utopiłem kupe waznych dokumentow. Po to są płyty DVD by ich używać. Jedna sesja - jedna płyta dvd i masz spokoj i miejsce na hdd.
Co do kart pamieci, to niestety nie kingston - juz nie jednego zawiodly.niech ta firma zostanie przy produkcji ramu :)

#26 Mikouak

Mikouak
  • Lokalizacja:
    Legionowo/Zegrze

Napisano 10 styczeń 2009 - 10:15

Po lekturze wielu testów i bazując na opinii kilku fachowców ja również zdecydowałem się na Sandiska. CF Extreme IV i SD Extreme III. Jak do tej pory działają niezawodnie. Uznałem, że 4GB to maksymalna pojemność, jakiej będę używał. Można na tym już zmieścić sporo rawów, ale w razie jakiejś totalnej awarii jest szansa, że reszta zdjęć jest już na innej karcie ;-)

To kolego powinieneś zastanowic się poważnie nad sobą. Dyski umierają. Też nie wierzyłem dopoki mi sie nie spalił kiedyś i utopiłem kupe waznych dokumentow. Po to są płyty DVD by ich używać.


A płyty nie umierają?
7D; 10-20; 50/1,8; 55/1,4; 100/2,8; 400/5,6
...:: http://www.jakzobrazka.pl ::...

#27 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 10 styczeń 2009 - 10:19

Płyty też padają...znacznie częściej niż dyski (dysk nie padł mi żaden a płyt już kilka...i to tych niby niezniszczalnych). Dodatkowo często okazuje się, że starych płyt nie czytają nowe napędy (co swoją drogą jest dosyć dziwne). Każdy robi jak uważa...ja wszystkie ważne pliki i najważniejsze fotki trzymam na dwóch dyskach dla pewności (jakby któryś zawiódł). ;-)

Pozostaje jeszcze kwestia finansowa:
500gb dysk kosztuje 250pln.....odpowiada to około 60płytom DVD 8GB...dobra kosztuje około 6pln czyli 60x6=360pln...

#28 Mikouak

Mikouak
  • Lokalizacja:
    Legionowo/Zegrze

Napisano 10 styczeń 2009 - 10:53

Bardzo dobry dysk 500GB kosztuje ledwo ponad 200 zeta ;) Jeżeli ktoś chce dobrze zabezpieczyć dane, polecam zakup dwóch dysków dedykowanych do pracy w RAID 1 -> http://pl.wikipedia.org/wiki/RAID
7D; 10-20; 50/1,8; 55/1,4; 100/2,8; 400/5,6
...:: http://www.jakzobrazka.pl ::...

#29 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 10 styczeń 2009 - 11:20

Mikouak, biegły jesteś z zakresu dysków ;-) podpowiedz jeszcze jakiś dobry dysk zewnętrzny, bo do laptopa chyba raczej nic więcej już nie włożę ;-)

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#30 robkiz

robkiz

Napisano 10 styczeń 2009 - 11:47

Qelka ja nabyłem niedawno seagate 250Gb na USB bardzo sympatyczny. Działa bez dodatkowego zasilacza i jest mobilny. Dyski tego typu powyżej 320gb (jak na razie) wymagają dodatkowego źródła zasilania.
Robert

#31 Mikouak

Mikouak
  • Lokalizacja:
    Legionowo/Zegrze

Napisano 10 styczeń 2009 - 11:50

Zaraz tam biegły... taka robota, taki nałóg ;-) A o zewnętrznym nawet sam ostatnio myślałem. Swój wybór zawęziłem do dwóch producentów - Seagate i Western Digital.
W zależności od posiadanej kasy :-P i tego, jakie złącza oprócz USB masz w swoim laptopie, możesz wybierać spośród kilku wersji.
Jeżeli masz złącze eSATA lub FireWire warto rozważyć:
- Seagate FreeAgent Pro (najstarszy model)
- Seagate FreeAgent Go Xtreme
- Western Digital My Book Studio
Wszystkie powyższe modele są duże i raczej mało przenośne.

Jeżeli masz tylko USB:
- Seagate External FreeAgent Desk (polecałbym ten)
- Seagate FreeAgent Go EU (to jest kieszonkowy maluszek, ale mały rozmiar przekłada się na mniejszą wydajność)

To tak pokrótce, żeby za bardzo nie rozciągać OT.
7D; 10-20; 50/1,8; 55/1,4; 100/2,8; 400/5,6
...:: http://www.jakzobrazka.pl ::...

#32 miszak

miszak

Napisano 13 lipiec 2009 - 22:26

AAle temat. Akurat myślę o zakupie nowej karty i dysku zewnętrznego :-D
Jak czytam tu i gdzie indziej sporo osób miało problemy z kartami ULTRA czy EXTREME a wszyscy i tak je polecają. Ja mam zwykłego KINGSTONA SD2GB. Teraz kosztuje pewnie ze 20 zł. Kupiłe wsadziłem do NIKONA D50 i nie ruszałem. Strzeliłem z 15 tys. klatek, przełożyłem do następnego NIKONA strzeliłem ok. 10 kilo i przełożyłem do PENTAXA. Strzeliłem pewnie z 15 tys. i strzelam dalej. Po co Wy wyjmujecie te karty do zgrania zdjęć???
Teraz chcę kupić drugą kartę już szybszą no i mniej więcej celowałem w 4GB ULTRA II za OK. 55 zł. Niektóre mają napis class4 a inne nie mają oznaczę. Sa też class2. Znam classy ale jak się ma do tego karta bez oznaczenia?

 


#33 Mikouak

Mikouak
  • Lokalizacja:
    Legionowo/Zegrze

Napisano 14 lipiec 2009 - 07:18

Jak czytam tu i gdzie indziej sporo osób miało problemy z kartami ULTRA czy EXTREME a wszyscy i tak je polecają.

Mi padła jedna Extreme, ale nie robię z tego wielkiego dramatu. Ilość padniętych kart jest wprost proporcjonalna do ich ilości na rynku. przykładowo: 100 padniętych kart Sandiska w roku, z puli 1 miliona w porównaniu, z dajmy na to, 50 ze 100 tysięcy kart X... Wszystko zależy od tego, jak się przedstawi statystykę.
W tej chwili mamy w domu więcej Lexarów (CF i SD) niż Sandisków. Póki co bez problemów, a CF 233x i SD 133x można kupić taniej niż Extreme III Sandiska.

Ja mam zwykłego KINGSTONA SD2GB. Teraz kosztuje pewnie ze 20 zł. Kupiłe wsadziłem do NIKONA D50 i nie ruszałem. Strzeliłem z 15 tys. klatek, przełożyłem do następnego NIKONA strzeliłem ok. 10 kilo i przełożyłem do PENTAXA. Strzeliłem pewnie z 15 tys. i strzelam dalej. Po co Wy wyjmujecie te karty do zgrania zdjęć???

Na Kingstonie za 20 zeta nie zapiszesz 16 rawów na sekundę :-P
Lubię takie jedno ciasto - cias_to_pieniądz :mrgreen: - ściąganie fotek z karty kablem przez aparat trwa wieki. Zdecydowanie wolę czytnik i manipulowanie kartą niż zabawy z kablem i zaślepkami w aparacie.

Teraz chcę kupić drugą kartę już szybszą no i mniej więcej celowałem w 4GB ULTRA II za OK. 55 zł. Niektóre mają napis class4 a inne nie mają oznaczę. Sa też class2. Znam classy ale jak się ma do tego karta bez oznaczenia?

Podejrzewałbym, że nie chwalą się klasą, bo nie mają się czym pochwalić. Pewnie dwójka. Może znalazłaby się gdzieś w necie specyfikacja?
7D; 10-20; 50/1,8; 55/1,4; 100/2,8; 400/5,6
...:: http://www.jakzobrazka.pl ::...

#34 sebaok

sebaok

Napisano 14 lipiec 2009 - 09:54

Kupiłe wsadziłem do NIKONA D50 i nie ruszałem. Strzeliłem z 15 tys.


Też miałem taki scenariusz, tylko pewnego zimowego ranka, było ponad -20. Na lcd pojawił się jakiś error, nie pamiętam szczegółów ale juz nie zapisałem żadnego zdjęcia, trzymałem chwile w ręce, włożyłem, 1 zdjecie i to samo. Tak jak by karta zamarzła :lol:

#35 miszak

miszak

Napisano 14 lipiec 2009 - 11:09

Moja dała radę przy -16 do -18. Zastanawiam się czy to ultra i extreme to technika czy marketing? Co do ilości padniętych kart to myślę, że o wiele więcej sprzedaje się zwykłych kingstonów i extreme.
Ale do rzeczy - EXTREME III kosztuje 2x więcej niz ULTRA II - myslicie, ze warto dopłacić?

 


#36 sebaok

sebaok

Napisano 14 lipiec 2009 - 11:19

Ale do rzeczy - EXTREME III kosztuje 2x więcej niz ULTRA II - myslicie, ze warto dopłacić?



Jeśli chodzi o cf to mam obie, w d300 widzę rożnicę i to sporą.
Jeśli karta do d50 to myśle, ze duzej rożnicy nie odczujesz bo to wolna puszka.

#37 miszak

miszak

Napisano 14 lipiec 2009 - 11:35

Mam PENTAXA K200D ale myślę o zakupie K20D/GX20. To chyba tez nie najszybsze puszki. ULTRA II napewno będzie wykorzystana a EXTREME III to chyba nieco na wyrost. Czy to chodzi tylko o prędkości czy tez o trwałość, wytrzymałość itp.?

 


#38 Mikouak

Mikouak
  • Lokalizacja:
    Legionowo/Zegrze

Napisano 14 lipiec 2009 - 12:21

Co do ilości padniętych kart to myślę, że o wiele więcej sprzedaje się zwykłych kingstonów i extreme.

Allegro: Karty pamięci: CF
Kingston: 90 ofert
Sandisk: 145 ofert
Ale to tak w ramach ciekawostki ;-)

Różnice między Ultra a Extreme są tylko w prędkości.

Rewelacyjny Kingston sdhc c6/4Gb dławi się po pierwszym rawie. Nie dziwne, skoro potrafi zapisać 6Mb/s (Kingston nie ma szybszych kart :hihi:)
Co z tego, że ma class 6, skoro w class 6 mieszczą się prędkości od 40x (6Mb/s) do 300x (45Mb/s)... Liczy się rzeczywista prędkość zapisu, a nie klasa.
Wystarczy przyrównać rozmiar rawa ze swojego aparatu do prędkości zapisu karty i wszystko jasne. A awaryjność, hmm... moim zdaniem ciężko oceniać. Karty raczej nie padają zbyt często, zwłaszcza podczas normalnego użytkowania (np. nie przy -20 stopniach).
7D; 10-20; 50/1,8; 55/1,4; 100/2,8; 400/5,6
...:: http://www.jakzobrazka.pl ::...

#39 miszak

miszak

Napisano 14 lipiec 2009 - 20:11

Zdecydowałem się, zachęcony reklamami, na zakup ULTRA II 15 Mega zapis/odczyt. Tak też podane jest na stronie dystrybutora. Wpadłem do sklepu. Na pudełku dużymi literami 15mega, w opisie po polsku 15mega zapis odczyt a w opisie drobnymi literkami po angielsku odczyt 15 a zapis 9 mega no i nie kupiłem. No i co Wy na to?

 


#40 Guest_bartek24861_*

Guest_bartek24861_*
  • Gość

Napisano 14 lipiec 2009 - 21:00

miszak, polecam ci nowy czytnik lexara do tego bo te zwykłe sklepówki wyciągają zazwyczaj 8-10 meksów. Ja mam sandiskowską ósemkę extreme 3 (ta z esp) i na zwykłym czytniku ledwo 9 meksów na leksarze śmiga pełną mocą.





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych