Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

Jak wybierać karty pamieci ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#41 miszak

miszak

Napisano 14 lipiec 2009 - 21:23

Nie chodzi mi o czytnik. Na kompa to może czytać i 0.5h. Piwo wypiję w tym czasie. Nie wiem jaką kupić, żeby mieć zysk w zapisie w puszce. Czy wystarczy te 9 mega w ultra II czy też warto wydać dwa razy więcej na extreme III.

 


#42 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 lipiec 2009 - 22:10

miszak, ja do K20D stosuję 4 gigowego SanDisk'a Extreme III (z 6 w nawiasie) i wierz mi że warto trochę dołożyć. Porównywałem z 4 gigowym Kingstonem (4 w nawiasie) i widać i czuć tą różnicę.
Na SanDisku zrobiłem około 10000 pstryknięć (w ciągu roku) i żadnych uwag do niego nie mam - w dodatku dostałem go z kieszonkowym czytnikiem - bardzo wygodne maleństwo, chwila i zdjęcia na kompie...
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#43 dieselpower

dieselpower
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • Lokalizacja:
    Pomorskie

Napisano 14 lipiec 2009 - 22:13

CF - Lexar 4GB - od stycznia '09 (wcześniej w innym sprzęcie). Jak do tej pory żadnych problemów. Nie wyjmuję karty, zdjęcia zgrywam poprzez USB nawet jeśli to trwa wieki. Kolejne włożenie karty w gniazdo może zakończyć się zagięciem lub ułamaniem pinu i w tym momencie gniazdo CF do wymiany. Wszelkie operacje typu wyj/wł kartę robię przy braku aku. w korpusie.
Zimą matryca mniej szumi.

#44 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 lipiec 2009 - 22:20

Kolejne włożenie karty w gniazdo może zakończyć się zagięciem lub ułamaniem pinu i w tym momencie gniazdo CF do wymiany

ło matko - co Wy z tymi kartami robicie? A może tak się łapy trzęsą po długim plenerze?
A jak zapełnisz jedną, dwie, trzy karty to co - żeby przegrać wkładasz ponownie do aparatu :shock:
Czytniki nie gryzą, wręcz przeciwnie pozwalają na natychmiastowe zgranie zdjęć, choćby po zdjęciach na chłodzie, gdy aparat musi oddtajeć. A po plenerze zdarza się też wracać "na resztkach akumulatorków" - wtedy co - czekać aż się naładują? Bo jak aparat "zejdzie" w czasie przesyłania zdjęć to różne rzeczy się z nimi mogą dziać....
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#45 Guest_bartek24861_*

Guest_bartek24861_*
  • Gość

Napisano 14 lipiec 2009 - 22:40

miszak, wiesz ja tylko ci napisałem co jest dobre do szybkiego zgrywania tak to nie miałem nic złego na myśli hehe

co do karty to na wolniejszej może ci aparat dłużej myśleć np na kumpla lusterku gdzie jest wolniejsza karta on nie wyciąga przykładowo 6 klatek na sekundę bo aparat myśli na karcie i myśli. Po załadowaniu mojej o wiele szybciej aparat reagował.

CF - Lexar 4Gb - od stycznia '09 (wcześniej w innym sprzęcie). Jak do tej pory żadnych problemów. Nie wyjmuję karty, zdjęcia zgrywam poprzez USB nawet jeśli to trwa wieki. Kolejne włożenie karty w gniazdo może zakończyć się zagięciem lub ułamaniem pinu i w tym momencie gniazdo CF do wymiany. Wszelkie operacje typu wyj/wł kartę robię przy braku aku. w korpusie.


ja tam pcham na szybko i w aparat i w czytnik do tej pory wszystko działa na pełnych obrotach. Nie mówię, że twoja wersja jest zła tylko myślę, że zbyt ostrożna i pracochłonna :-)

#46 dieselpower

dieselpower
  • Lokalizacja:
    Pomorskie

Napisano 14 lipiec 2009 - 22:49

Kolejne włożenie karty w gniazdo może zakończyć się zagięciem lub ułamaniem pinu i w tym momencie gniazdo CF do wymiany

ło matko - co Wy z tymi kartami robicie? A może tak się łapy trzęsą po długim plenerze?
A jak zapełnisz jedną, dwie, trzy karty to co - żeby przegrać wkładasz ponownie do aparatu :shock:
Czytniki nie gryzą, wręcz przeciwnie pozwalają na natychmiastowe zgranie zdjęć, choćby po zdjęciach na chłodzie, gdy aparat musi oddtajeć. A po plenerze zdarza się też wracać "na resztkach akumulatorków" - wtedy co - czekać aż się naładują? Bo jak aparat "zejdzie" w czasie przesyłania zdjęć to różne rzeczy się z nimi mogą dziać....


W moim poście nie napisałem, że coś się stanie tylko, że może się stać. Więc o co ten krzyk?

Ok. Pisząc to: "Nie wyjmuję karty, zdjęcia zgrywam poprzez USB nawet jeśli to trwa wieki."
Miałem na myśli, że nie robię tego po każdym wypadzie. Czy to coś złego?

Napisałem także to: "Wszelkie operacje typu wyj/wł kartę robię przy braku aku. w korpusie." ale tego nikt nie zauważył. Ok nie użyłem słowa czytnik ale czy musiałem?
Zimą matryca mniej szumi.

#47 Mikouak

Mikouak
  • Lokalizacja:
    Legionowo/Zegrze

Napisano 15 lipiec 2009 - 09:20

Zdecydowałem się, zachęcony reklamami, na zakup ULTRA II 15 Mega zapis/odczyt. Tak też podane jest na stronie dystrybutora. Wpadłem do sklepu. Na pudełku dużymi literami 15mega, w opisie po polsku 15mega zapis odczyt a w opisie drobnymi literkami po angielsku odczyt 15 a zapis 9 mega no i nie kupiłem. No i co Wy na to?


Na stronie producenta chwalą się tylko 15mb/s odczytu, o zapisie cichosza ;-) Standardowa praktyka :-/

Ja dosłownie przed chwilą odebrałem paczkę z dwoma Lexarami CF 4GB i jednym SD 8GB (http://www.lexar.pl/page/5/id3/37 http://www.lexar.pl/page/5/id3/5). Nie robiłem żadnych specjalnych testów, ale po wcześniejszym użytkowaniu tych kart stwierdzam, że rzeczywista wydajność jest na poziomie deklarowanym przez producenta.

Cena oczywiście wyższa niż Sandisków Ultra (porównywalna z ceną Extreme'ów), ale jakoś nie widzę sensu w oszczędzeniu kilkudziesięciu złotych, kosztem spadku szybkostrzelności aparatu o połowę.
7D; 10-20; 50/1,8; 55/1,4; 100/2,8; 400/5,6
...:: http://www.jakzobrazka.pl ::...

#48 miszak

miszak

Napisano 15 lipiec 2009 - 09:38

Cena oczywiście wyższa niż Sandisków Ultra (porównywalna z ceną Extreme'ów), ale jakoś nie widzę sensu w oszczędzeniu kilkudziesięciu złotych, kosztem spadku szybkostrzelności aparatu o połowę.


A wiesz z jaką prędkościa zpisuje twoja puszka? Gdybym wiedział, że zapisze 20 albo 30 mega/sek to nie żal byłoby wydać trochę więcej kasy ale jezeli jest tak, ze pucha i tak zapisuje 6-9 mega/sek to i 50 zł bez sensu wydawać.

A tak a propos po co Ci tyle kart pamięci?

#49 Mikouak

Mikouak
  • Użytkownik
  • 1814 postów
  • Lokalizacja:
    Legionowo/Zegrze

Napisano 17 lipiec 2009 - 11:47

Słuszna uwaga. 40d zapisuje między 15 a 20Mb/s, ale testy wykazują, że przesiadka z Extreme III na IV robi różnicę w prędkości opróżniania bufora.
Jeżeli mowa o dużo wolniejszych w tym względzie aparatach, to może rzeczywiście nie warto przepłacać, ale osobiście wolałbym to sam sprawdzić i mieć pewność, że to nie karta mnie ogranicza. Poza tym zawsze jest nadzieja, że uda się przesiąść na wyższy i szybszy model puchy ;-)

Kart mam kilka, ponieważ nie mam możliwości zrzucenia zdjęć z karty w terenie (brak laptopa, niechęć do banków pamięci, itd.), a podczas dłuższego wyjazdu gdzieś te wszystkie arcydzieła muszę pomieścić :-P
Poza tym lubię mieć backup. W połowie biebrzańskiego pleneru padła mi karta 4gb, którą po prostu wymieniłem na zapasową, która czekała w plecaku na taką ewentualność. Gdybym miał tylko jedną... byłoby ciężko.
7D; 10-20; 50/1,8; 55/1,4; 100/2,8; 400/5,6
...:: http://www.jakzobrazka.pl ::...





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych