Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

Jak wybierać karty pamieci ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#1 Soczewa

Soczewa
  • Małomówny
  • 12 postów

Napisano 15 maj 2008 - 09:31

Kupiłem D70 lecz nie mam karty do niego wiec na co powinienem patrzeć przy wyborze karty?

#2 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 15 maj 2008 - 10:01

Ja mam San Disk Ultra II. 4 GB - mieści się 717 Rawów. Wystarcza nawet na kilkudniowe wypady.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#3 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 15 maj 2008 - 11:01

michalv, ilość zdjęć zależy od użytego ISO, od sceny (bałagan czy gładkie tło) i innych czynników. Zastanawia mnie skąd taka dokładność 717 ;-)
718 już nie wejdzie?

Soczewa, kartę kupuj firmową. To podstawa. Nie kupuj nonameów bo są wolne i zawodne.
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#4 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 15 maj 2008 - 13:30

RAW ma stałą wielkość.

#5 rafiboj

rafiboj
  • Lokalizacja:
    Bogatynia

Napisano 15 maj 2008 - 13:54

ja też mam San Disk Ultra II tylko że 2 GB i nie wiem co mam o tej firmie myśleć, bo pierwszą kupiłem wadliwą, ale bez problemów mi wymienili, gorsza sprawa jak padnie z fotograficznym dorobkiem :-|

#6 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 15 maj 2008 - 14:57

korba ma rację. U mnie każdy plik ma inną wielkość zależną chyba głównie od ilości szczegółów na zdjęciu. 717 to cyfra, którą mam na wyświetlaczu przy pustej karcie. Przyjmijmy, że jest to ok 700. Całej jeszcze nigdy nie zapełniłem :-D

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#7 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 15 maj 2008 - 15:06

morav, hmm, a u mnie karta mieści 180 RAW przy ISO 1600 i 200 RAW przy ISO 100

#8 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 15 maj 2008 - 15:18

Byłem przekonany że to są stałe wielkości :sorry:

Ja używam San Disk Ultra II 1GB i San Disk Extreme III 2GB.
Nigdy nie miałem z nimi problemów.

#9 Mortis

Mortis
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 15 maj 2008 - 15:40

ja podobnie jak przedmowcy, nabylem karte sandiska, z serii ultra II. Jedno gigową.. po 1.5 roku sie rozsypala. A akurat robilem wazne zdjecia, glupia sytuacja wynikla.. Awaria karty objawia sie tym, ze po zrobieniu zdjecia, przy probie na przyklad usuniecia zdjecia, czyli dowolnej ingerencji w plik an karcie, aparat sie totalnie wiesza, nie dziala wylacznik, nic nie dziala.. pomaga dopiero wyjecie baterii. Na nic zdalo sie formatowanie karty w aparacie, na kompie, probielm wciaz wystepuje. Na szczescie na karte jest 10 letnia gwarancja, wiec bede ją reklamowal, nie mam tylko czasu zeby ja wyslac.. :P

na czym foce teraz? Dokladnie na tym samym.. kupilem sobie jeszcze jedna ultra II. Badz co badz mam zaufanie do tego sprzetu, warto dolozyc kilka groszy, widac roznice w predkosci.
World is a lonely place - you're on your own.

#10 robkiz

robkiz

Napisano 15 maj 2008 - 20:06

..... Awaria karty objawia sie tym, ze po zrobieniu zdjecia, przy probie na przyklad usuniecia zdjecia, czyli dowolnej ingerencji w plik an karcie, aparat sie totalnie wiesza, nie dziala wylacznik, nic nie dziala.. pomaga dopiero wyjecie baterii......


To ciekawe Mortis co piszesz. Ja mam podobnie gdy robie zdjęcia w serii (ultra II 4GB). Myślałem, że to problem akumulatorków bo problem ten zauważyłem przy serii z włączonym IS-em i dwoma tanimi akumulatorkami w gripie więc uznałem, że zwiększony pobór prądu.... Teraz nie jestem już taki pewien, musze to przemyślec.
Robert

#11 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 15 maj 2008 - 21:13

Awaria karty objawia sie tym, ze po zrobieniu zdjecia, przy probie na przyklad usuniecia zdjecia, czyli dowolnej ingerencji w plik an karcie, aparat sie totalnie wiesza, nie dziala wylacznik, nic nie dziala..

Miałem to samo z ultra II 1 GB a stało mi się to oczywiście na zagranicznych wakacjach.

#12 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 16 maj 2008 - 07:55

zastanawiam się czy te wszystkie awarie nie wynikają z tego, że karta jest wyciągana?
Ja mam mojego 2GB sandiska już 1.5 roku i wskazania wyświetlacza pokazują wartości podobne do tych co u Mortisa. Nie wyciągam jej nigdy z aparatu a zdjęcia ściągam kabelkiem podłączonym do puszki. Może tracę trochę na szybkości, ale za to karta nie jest narażona na czynniki zewnętrzne (kurz, wilgoć itp)

:niewiem:

Pzdr, robert
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#13 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 16 maj 2008 - 10:27

A ja trochę z innej beczki: czy wiecie może, czy nadal obowiązuje promocja kart Extreme III z kodem do Capture One? Bo mam możliwość zakupu karty z napisem na pudełku, że zawiera kod, ale nie wiem czy jest możliwość jeszcze aktywacji...
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#14 robkiz

robkiz

Napisano 16 maj 2008 - 18:33

O ile dobrze pamiętam jeszcze jest. Sprawdz najlepiej na stronie Capturka.
Robert

#15 Mortis

Mortis
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 26 czerwiec 2008 - 09:08

a podobnie jak przedmowcy, nabylem karte sandiska, z serii ultra II. Jedno gigową.. po 1.5 roku sie rozsypala. A akurat robilem wazne zdjecia, glupia sytuacja wynikla.. Awaria karty objawia sie tym, ze po zrobieniu zdjecia, przy probie na przyklad usuniecia zdjecia, czyli dowolnej ingerencji w plik an karcie, aparat sie totalnie wiesza, nie dziala wylacznik, nic nie dziala.. pomaga dopiero wyjecie baterii. Na nic zdalo sie formatowanie karty w aparacie, na kompie, probielm wciaz wystepuje. Na szczescie na karte jest 10 letnia gwarancja, wiec bede ją reklamowal, nie mam tylko czasu zeby ja wyslac.. :P

na czym foce teraz? Dokladnie na tym samym.. kupilem sobie jeszcze jedna ultra II. Badz co badz mam zaufanie do tego sprzetu, warto dolozyc kilka groszy, widac roznice w predkosci.




..jakis czas temu otrzymalem nowa karte w ramach reklamacji. Extreme III. Wszystko porzebieglo wzorowo, moge z czystym sumieniem polecic firme Bellsell system, dzialaja na allegro :)
World is a lonely place - you're on your own.

#16 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 09 styczeń 2009 - 20:43

zawsze zgrywam pliki poprzez wyjęcie karty z aparatu i włożenie w odpowiedni slot laptopa, właśnie chciałam zgrac dzisiejsze zdjęcia i co . Wszystkie pliki uszkodzone, wścieć się można 2 GB zdjęć .. :-? a takie fajne sikory dziś były :evil: w dzień wszystko działalo prawidłowo , przeglądałam je na aparacie bez najmniejszego problemu, nie wiem co się stało. Wściekła jestem, bo to już drugi Kingston który mi nawalił. Czeka mnie zakup nowej. Tylko jakiej ?

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#17 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 09 styczeń 2009 - 20:59

Qelka, Sandisk Ultra II albo Extreme III. Wystarczy w zupełności. Mam obydwie (po 2 GB każda) i ani razu się nie zawiodłem. Szybkie, wszystko działa jak należy. Mam tez jednego kingstona 2GB, powolne ścierwo, czasami się zwiesza na kilkadziesiąt sekund przy zapisie zdjęcia, fotki parę razy wcięło. Kingstonowi wtedy na zawsze podziękowałem.

#18 michal_w

michal_w
  • Użytkownik
  • 116 postów
  • Lokalizacja:
    inąd

Napisano 09 styczeń 2009 - 22:06

rowniez polecam extreme III - mam 4 i 8
nie mialem nigdy klopotu.
a z kingstona mialem cos takiego i to nie raz - to jest oryginalny NEF przerobiony do Jpg:

Dołączona grafika

wiecej dziadostwa nie kupie.... :evil:
pozdrawiam, Michał ______________ NIKON | CANON ______________

#19 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 09 styczeń 2009 - 22:19

Ja używam SanDiska E III 2GB i 2x PQI Hi-speed 120 po 8GB. Obie są dla mnie porównywalne i złego słowa o nich powiedzieć nie mogę. Najczęściej używam PQI bo wchodzi na nie po 400RAW a to się przydaje na wyjazdach. Testowałem je zarówno latem przy +30*C jak i zimą przy około -20*C. Jedyna "wada" to to, że się dławią jak robię więcej niż około 7RAW pod rząd z szybkością 5kl/sek...no ale nie często robię seryjne zdjęcia (chyba tylko na pokazach lotniczych robiłem).
Bawiłem się raz w fotobanki ale stwierdziłem, że nie warto skoro karty 8GB kosztują mniej niż 100pln ;).

#20 fotosc

fotosc

Napisano 09 styczeń 2009 - 22:58

lexar :)





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych