Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Maj 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
372 odpowiedzi w tym temacie

#41 dombek

dombek
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • Lokalizacja:
    Mirsk(Góry Izerskie)

Napisano 04 maj 2008 - 13:58

Ja się chyba będę musiał przejść do leśniczego, bo koniec roku szkolnego sie zbliża i coraz więcej takich gówniarzy jest popisujących się swoimi motorkami :/ Dzisiaj znowu musiałem wrócić do domu, bo podchodziłem mały rudel stojący w dość wysokiej trawie i jakieś dziecko przejechało z 10 m ode mnie oczywiście na pełnym gazie (te crossy nie mają tłumików czy co??) i na jednym kole skutecznie odstraszając zwierza...
Nikon d70s,d90 + kit + tair 300/4.5 z konwerterem 2x

http://photodabrowski.pl/

#42 grabeer

grabeer

Napisano 04 maj 2008 - 14:25

.
No ale mają z kogo brać przykład, cała wieś kłusuje, hodowcy gołębi tępią jastrzębie. e.

....przypomniało mi się kiedy będąc jeszcze w LO podczas spaceru po lesie natknąłem się na wnyki zastawiane na większą zwierzynę;dziki, sarny.
Nikogo to nie interesowało, zacząłem więc wchodzić kłusownikom w drogę i codziennie przemierzałem miejsca gdzie zwierzyna wychodziła z lasu do rzeczki, gdzie miała wodopój. Tam ich było najwięcej. Stalowe linki itp. ich grubość wskazywałaby że polują na słonia... Bywało że nie dawałem rady ich wszystkich unieść....
Efekt: kłusownicy się znudzili albo przenieśli.... ale mój teren był czysty (tak mi się wydawało)...

#43 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 04 maj 2008 - 14:30

sebaok, 24 jest piękne...
Fuji s5600 (50d + Sigma 100-300 f/4 w fazie testów...).

#44 biki

biki
  • Użytkownik
  • 71 postów
  • Lokalizacja:
    Stalowa Wola

Napisano 04 maj 2008 - 16:09

25.Z dzisiejszego wpadu do lasu(niestety miniaturka:( )


Dołączona grafika

#45 zero8

zero8
  • Lokalizacja:
    Okolice Warszawy

Napisano 04 maj 2008 - 16:45

Zdzisiowa sieweczka

26.
Dołączona grafika
Dołączona grafikaikon Action 12x50

#46 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 maj 2008 - 16:58

sebaok, co to zdjęcia ( 24. ) tu robi?!... :evil: to gatunkowego, ale już! :mrgreen:

zero8, niezłe, ciut za duża GO ale fotka ładna.

:ninja:


#47 asfoto (Andrzej Smoliński)

asfoto
  • Lokalizacja:
    Brzuśce/pomorskie

Napisano 04 maj 2008 - 19:29

seabok świetne ujęcie, brawa

Nikon D500 T17-50 VC, S 150 OS, Samyang 8mm
Facebook


#48 marcinm

marcinm
  • Użytkownik
  • 851 postów
  • Lokalizacja:
    Gorzów Wlkp.

Napisano 04 maj 2008 - 19:37

sebaok co to sei stało że ptaszynke strzeliłeś :mrgreen: całkiem fajnie wyszło
zero8 fajnie ptaszynka strzelona
Olympus E-510 Sigma 135-400mm Fotografia to zabawa

#49 sebaok

sebaok

Napisano 04 maj 2008 - 20:05

Wyjątkowo ptaszyna wyrozumiała bardzo, aż byłem w szoku. Szedłem przez rzepak, patrze siedzi jakiś ptaszor. Rozstawiam statyw, łapie w kadr, łapie ostrość, 1,2,3 i dopiero poleciał;)

#50 TomekP

TomekP
  • Lokalizacja:
    Sieradz

Napisano 04 maj 2008 - 20:31

Dzisiaj na łące. Dzeszcz i chłód. Ale ja w samochodzie. Korzystam z jednego z luksusów Faita Seicento jakim jest dach, siedze w środku, ciepło. Pies biegnie obok auta, on to lubi bez względu na pogode.
Jedziemy, biegniemy, nic się nie dzieje. Ale w pewnym momencie widzimy bociany!!! Osiem bocianów w jednym miejscu. Pies do auta, ja aparat w ręce i cykam... 55-200, no cóż, podobno rozmiar się nie liczy...

27.
Dołączona grafika

28. Jest i rycyk, zdaje się
Dołączona grafika

29.... który chyba się posikał?! :shock:
Dołączona grafika
TomekP, Nikon D70s, Tamron AF 90/2,8, Nikkor 35-70/3,3-4,5, Tamron 55-200, Helios 58/2

#51 zero8

zero8
  • Lokalizacja:
    Okolice Warszawy

Napisano 04 maj 2008 - 20:32

Jeszcze zdzis.

30.
Dołączona grafika

31.
Dołączona grafika

#52 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 04 maj 2008 - 20:44

Dzisiejszy dzień spędziłem na małym wypadzie z żoną i szwagierka w Arboretum w Kopnej Górze. Co do ptactwa, to niestety majowy weekend ściągnął sporo ludzi i trzeba było się trochę natrudzić by coś wypatrzeć, o zrobieniu ładnego ujęcia nie było mowy. Za to "żabi" temat można było ćwiczyć - 2 oczka w puszczy pełne "modeli" - to lubię. Niestety strome brzegi nie ułatwiają wykonania ujęcia z przyzwoitą perspektywą.Kilka zdjęć znalazło się w gatunkowym, tu pokazuję ucięcie z tzw. "Super macro" - niby powiększenie jest, ale od razu widać mankament tego wynalazku. Szeroki kąt, nie do końca rozmyte tło...zobaczcie sami:

29.
Dołączona grafika

Parkę jakby ktoś potraktował super glue - przykleił je do siebie i do podłoża. Zdjęcie z około 10 cm. Chwilę wcześniej pośliznąłem się na śliskim brzegu i wylądowałem około 0,5 m ręką w wodzie, a one nic. Jakby nic obok się nie działo :mrgreen:
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#53 Hunt

Hunt
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • Lokalizacja:
    Gdańsk

Napisano 04 maj 2008 - 23:50

a one nic. Jakby nic obok się nie działo


No tak, para zakochanych ;-) świata poza sobą nie widzą :mrgreen:
Jakiś Canon jakieś szkła...

#54 sebaok

sebaok

Napisano 05 maj 2008 - 09:03

30. Pomysłowa ta młodzież ;-)
Dołączona grafika

#55 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 05 maj 2008 - 09:53

:mrgreen: Nie ma to jak wyznanie miłości w orginalny sposób...
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#56 thebleeding (Maciej Safaryn)

thebleeding
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 05 maj 2008 - 10:38

A ja wczoraj po południu wybrałem się na poszukiwanie nowej miejscówki. Trochę zaryzykowałem , bo pojechałem rowerem (najlepszy środek transportu do zdjęć ;) ) a zaczynało padać . Po drodze dodatkowo zrobiło się ciemno i grzmiało , ale opłacało się . Na miejscu trochę się przejaśniło , więc zdjęcia wyszły takie sobie . To w większości moja wina i ....... komarów . One są bez litości i w tak ogromnej ilości że więcej czasu zajmowało odganianie się niż robienie zdjęć :mrgreen: Czyli jak to nasz wódz mówi - 1:0 dla komarów .

31. Narew we wsi Bokiny
Dołączona grafika

32. Kościół we wsi Bokiny
Dołączona grafika

33. Droga Wysoki Mazowieck - Białystok
Dołączona grafika

#57 Magnum43

Magnum43

Napisano 05 maj 2008 - 12:17

34.
Dołączona grafika
Co by ludzie nie mówili........ że Magnum skończył z fotografowaniem zwierząt :hihi:
Efekt wprawdzie marny (dwója za perspektywę)......lecz najważniejsze to nie wypaść z tematu...... ;-)

#58 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 05 maj 2008 - 12:20

sebaok, teraz przyjdą ciecie z piłami, nie spojrzą co tam jest napisane i zetną wszystko w pień :-P

Chociaż i tak chyba mają wycinać przydrożne drzewa... dziwaczny pomysł jak dla mnie :-/

#59 sebaok

sebaok

Napisano 05 maj 2008 - 12:34

Co to Magnum, na ambonie ci się zachciało siedzieć?

Chociaż i tak chyba mają wycinać przydrożne drzewa... dziwaczny pomysł jak dla mnie :-/



Czasami trzeba uciekać na pobocze a nie ma gdzie.

#60 Magnum43

Magnum43

Napisano 05 maj 2008 - 12:54

Co to Magnum, na ambonie ci się zachciało siedzieć?

Dzięki uprzejmości NASA zdjęcie zrobione z kosmosu ........ ;-)





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych