Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Maj 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
372 odpowiedzi w tym temacie

#81 Hunt

Hunt
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • Lokalizacja:
    Gdańsk

Napisano 07 maj 2008 - 18:33

Niby nie, ale dla pewności trzymaj się z dala, lada dzień pojawią sie małe łabądki to będziesz miał niejeden temat do opstrykania :)
Jakiś Canon jakieś szkła...

#82 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 07 maj 2008 - 19:51

Magnum43, kadry imho niezłe. Tylko perspektywa za wysoka.
Choć takiej łyski to bym się nie powstydził :thumbsup:

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#83 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 07 maj 2008 - 19:53

Magnum43,

Na pewnym etapie zabawy z fotografią nadchodzi taki moment kiedy oprócz ekstra zbliżeń ....trzeba zastanowić się nad kadrem i tym w jaki sposób mozna przekazać to co chcemy .....to trudniejsze niz podchodzenie zwierzyny :hmmm:

Tym samym się ostatnio zajmowałem, ale z jeszcze szerszymi kadrami. W wolnej chwili wrzucę coś, choć efekty nie są zadowalające.

#84 Marcin42300

Marcin42300
  • Małomówny
  • 48 postów
  • Lokalizacja:
    Śląsk

Napisano 07 maj 2008 - 20:48

Dołączona grafika


Początki majowego polowania

#85 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 07 maj 2008 - 21:00

Mimo małej ilości wolnego czasu w tygodniu i mi się przytrafia zobaczyć coś ciekawego. Jako przykład dzisiejszy wieczór przyniósł 2 niespodzianki:
- powieszona budka koło domu: były szpaki, ale coś im nie pasowało. Teraz urzędują tam bogatki :-D
- widziałem najpierw z okna, później zlokalizowałem koło poręczy gniazdo pleszki. Ponieważ schody są praktycznie nie używane z tej strony domu - będzie miała spokój. Mam w tej chwili tylko 1 zdjęcie, które nie można nawet nazwać dokumentacyjnym. Jednak i tak się cieszę, bo pleszkę widzę na żywo pierwszy raz :mrgreen:

p.s.
Trochę czasu się zastanawiałem czy wstawić, ale że pierwsze ujęcie, niech będzie. Później popracuje nad lepszym kadrem:


55. zrobione przez szybę, z góry...
Dołączona grafika
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#86 Magnum43

Magnum43

Napisano 07 maj 2008 - 21:26

Sorry Chemik ale nawet w Bezkrwawych Łowach ....zdjęcie powinno przedstawiać coś ....chyba jesteś samokrytyczny ?

55. zrobione przez szybę, z góry...



#87 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 07 maj 2008 - 21:34

Ała, Chemik co zrobiłeś z 55? To musi być jakiś błąd na imageshack bo wygląda jak zmniejszane w paincie, a potem skompresowane do oporu :-/

EDIT:
Ok, po kilku odświeżeniach jest lepiej.
Teraz widać pleszkę (?) :-)

#88 Marcin42300

Marcin42300
  • Małomówny
  • 48 postów
  • Lokalizacja:
    Śląsk

Napisano 07 maj 2008 - 23:22

56.
Dołączona grafika


Początki majowego polowania

#89 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 07 maj 2008 - 23:57

Magnum43, Monastor, zdjęcie wstawiłem świadomie. Owszem zdjęcie koszmarne, ISO 800, co tu wiele gadać. Powodem decyzji czy pokazać to chwilowa radość z obcowania z nowym gatunkiem który widziało się po raz pierwszy w życiu. Wybaczcie, chyba przesadziłem :roll: A błędów jest tyle, że głowa mała ;-)
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#90 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 08 maj 2008 - 09:10

Wczoraj pomimo braku wieczornego słońca wybrałem się w łowisko (miejski obwód 263 - tylko po co ja to pisze ;-) , ale.. może komuś z okolic Płocka się przyda taka informacja)
Wyszedł koziołek jednak nie potrafiłem go uchwycić z uniesioną głową (przegrałem z konstrukcją aparatu - wolny AF (naliczyłem SIEDEM sekund łapania ostrości :mrgreen: ) i opóźnienie czasu otwarcia migawki - skutek: jak już pstryknąłem to kozioł znów łeb w trawie...) Sytuacja robiła się rozpaczliwa, bo zwierzak zbliżał się i.. sami zaraz zobaczycie...

57. Kolacja

Dołączona grafika

Tak jak mówiłem.. zbliżał się .. do krawędzi zarośli - za krawędzią zaś ...

58.takie tło miałem - widoczki typowe dla obwodu miejskiego - ORLEN ;-)

Dołączona grafika

Mam nadyiej, ze zdjecie nie razi za bardzo...

Tereny są niezwykle obfitujące w zwierzynę - kuropatwa, bażant, zając, sarny dzik, nawet przechodni jeleń od strony Dzierząznej (miejscowość).Dalej jenot, lis, bóbr, masa ptactwa śpiewającego i drpaieznego - w tym bielik. Są zimorodki, dudki, aj tam co ja bede wymieniał. I to w realnych granicach miasta. Teren jest niestety bardzo trudny - strasznie gęste zarośla, połacie nawłoci, olsy i łęgi - raczej kiepsko się zdjęcia robi... Pozatym na polach tło... z jednej strony rafineria a z trzech pozostałych - misto, wioski i ruchliwe ulice. Cięzko o kawałek tła robiącego za "naturę".

P.S. zapomnialem dodac, ze mamy w obwodzie rowniez kleszcze - oporowo :mrgreen:

#91 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 08 maj 2008 - 09:23

pogadaj z tymi z ORLEN-u; może zapłacą Ci za reklamę firmy, która produkuje przeciuż ekologiczne paliwa :mrgreen:
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#92 Magnum43

Magnum43

Napisano 08 maj 2008 - 10:23

. Cięzko o kawałek tła robiącego za "naturę".

Unkas
Podobnie jak w przypadku każdego z Nas .....u Ciebie też zauważa się sinusoidę ....raz bardzo nisko a raz wysoko ....w przpadku tego samego koziołka wykorzystanie normalnego tła i takiego typowo industrialnego dało niezły efekt , wg mnie poradziłeś sobie bardzo dobrze z tematem. Dobrze opowiedziana historia podparta niezłymi zdjęciami.
Pozdrawiam ...i taka mała prośba nie prowadżmy już bezsensownych sporów. :beer:

#93 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 08 maj 2008 - 10:30

Magnum43, nie chemik a unkas ;-) - to dwie różne postaci na tym forum

Owszem raz na wozie raz pod wozem, ale..
Ja odwrotnie do Ciebie twierdzę, że z zającem było własnie wysoko zaś te zdjęcia koziołka to bardzo niski pułap. Co więcej mam pewność, że dla większości tak jest. Dlatego zdjęcia tego kozła sa tylko w szufladzie i w "bezkrwawych" jako dokument - bo tylko tym jest. Zaś zająca pozwoliłem sobie zamieścić w watku tematycznym. Jeśli uważasz, że niesłusznie tam się znajduje to mam prośbe - napisz o tym w tematycznym - kazda opinia cenna.

#94 Magnum43

Magnum43

Napisano 08 maj 2008 - 11:05

59.
Dołączona grafika
Proszę czytać lewym oczkiem........
60.
Dołączona grafika
Teraz prawym oczkiem........
61.
Dołączona grafika
Dziękuję ! Teraz piękny uśmiech dla użytkowników Fotoprzyroda.pl.......

#95 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 08 maj 2008 - 11:06

:mrgreen:
nie no... seria jest przezabawna, ekstra :-D
Wizyta u okulisty. Tablice testowe jej pokazywałeś?
Fuji s5600 (50d + Sigma 100-300 f/4 w fazie testów...).

#96 Magnum43

Magnum43

Napisano 08 maj 2008 - 11:11

Tablice testowe jej pokazywałeś?

Na ostatnim zdjęciu odsłoniłem napis Nikon na body......nie wiem czy jej uśmiech to okazanie radości......czy też mnie wyśmiała :-/ coż...co myśli żaba nie wie nikt ;-)

#97 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 08 maj 2008 - 11:26

Magnum43, seria ok. Zeby jeszcze z niższej perspektywy :roll:
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#98 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 08 maj 2008 - 11:55

Magnum43, świetnie pokazałeś tą żabę, uśmiałem się.

#99 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 08 maj 2008 - 12:25

Magnum43, Przezabawna seria!
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#100 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 08 maj 2008 - 13:10

Magnum43, ciekawie pokazane.

Morav & Rycyk
Runda trzecia.
Morav był, rycyk był, niestety za daleko.
3:0 dla rycyka.

62.
Dołączona grafika

63.
Dołączona grafika

Wnioski:
Przegrywam z kretesem :-/
Trawa szybko rośnie, mam coraz mniej czasu.
Chociaż jeżeli trafię dobre zbliżenie w tej trawie, uznam to za wygraną :-P
Dla mnie zdjęcie będzie satysfakcjonujące.





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych