Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Maj 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
372 odpowiedzi w tym temacie

#21 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 03 maj 2008 - 12:32

kurdeniewiemco, faktycznie ciut przy dużo tych zdjęć... w dodatku zamują sporo więcej niż regulaminowe 250Kb :evil: zmienić to proszę... ;-)

:ninja:


#22 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 03 maj 2008 - 14:38

ok juz naprawiam!!!
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#23 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 03 maj 2008 - 14:57

i zaraz ide w teren na nastpne polowanko:D
Puki weekend jeszcze trwa!
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#24 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 03 maj 2008 - 15:45

Morav & rycyk
Runda druga.
2:0, dla rycyka. :-/
19.
Dołączona grafika
Nie wytrzymałem napięcia i zacząłem sie podczołgiwać do rycyka, co skazało mnie na porażkę.

Wnioski:
Pic więcej melisy :-P

#25 grabeer

grabeer

Napisano 03 maj 2008 - 15:58

morav, czekamy na ciąg dalszy....

#26 sebaok

sebaok

Napisano 03 maj 2008 - 16:07

kurdeniewiemco, I znowu popisałeś sie nie znajomością regulaminu, 17 za szerokie!

#27 marcinn29

marcinn29
  • Lokalizacja:
    Olsztyn/Iława

Napisano 03 maj 2008 - 16:53

dziesiejsze zdjęcia, zrobione w drodze
19
Dołączona grafika
20
Dołączona grafika
21
Dołączona grafika
22
Dołączona grafika

#28 grabeer

grabeer

Napisano 03 maj 2008 - 17:34

marcinn29, graty spotkania... (ilość)

#29 sebaok

sebaok

Napisano 03 maj 2008 - 20:41

marcinn29,(ilość)


Nie panikuj było mówione, że w tym wątku można kilka sztuk więcej ale bez przesady ;-)

#30 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 03 maj 2008 - 20:51

Dziś wieczorem podczas pracy w łowisku

23.

Dołączona grafika

Ech.. już tylko kilka dni i spokój zostanie w terenie powaznie zmącony (sezon na kozły). Trochę mi tego szkoda.

#31 miszak

miszak

Napisano 03 maj 2008 - 21:55

UNKAS niezłe oko, chyba takiego wzroku w życiu nie widziałem.

 


#32 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 04 maj 2008 - 08:42

Ech.. już tylko kilka dni i spokój zostanie w terenie powaznie zmącony (sezon na kozły). Trochę mi tego szkoda.

Myśliwi, fotoprzyrodnicy :mrgreen: , grzybiarze.... zwierzyna nie ma lekko. Coraz częściej miast zwierzyny spotyka się grupki głośno zachowujących się ludzi. Ileż to razy musiałem składać sprzęt i wracac do domu bo jakiś idiota akurat testował możliwości swojego nowego quada. A najbardziej wściekłem się, gdy jacyś gówniarze urządzili sobie w moim ulubionym miejscu zasiadek tor motocrossowy. Co za czasy! :-(
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#33 dombek

dombek
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • Lokalizacja:
    Mirsk(Góry Izerskie)

Napisano 04 maj 2008 - 08:49

Vulpes, u mnie jest to samo, rodzice zamiast na komunie kupować dzieciom zegarki to kupują motocrossy :/ zastanawiałem się ostatnio czy można coś z tym zrobić, zgłosić do myśliwych albo do leśniczego, że zakłócają spokój zwierzynie? Mieszkam w małym miasteczku, więc dobrze wiem kto to robi.
Nikon d70s,d90 + kit + tair 300/4.5 z konwerterem 2x

http://photodabrowski.pl/

#34 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 04 maj 2008 - 09:01

Ja też wiem kto to robi, lecz nie chcę wszczynać wojny z sąsiadem :-/ O ile wiem to jest na to odpowiedni paragraf....
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#35 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 04 maj 2008 - 09:03

Kolejnym wielkim problemem oprócz quadów jest nieograniczony dostęp do wiatrówek. Mam rodzine na Szkieletczyźnie, dzieci ze wsi na okrągło paradują tam z wiatrówkami, strzelają do wszystkiego co się rusza. Wytłukli całe drobne ptactwko w okolicy; szczygły, mazurki, pliszki, makolągwy to już przeszłość.
No ale mają z kogo brać przykład, cała wieś kłusuje, hodowcy gołębi tępią jastrzębie. Nie jeżdże już tam z 2 lata żeby się nie wkurw... Dzicz i zacofanie.
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#36 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 04 maj 2008 - 09:07

Mentalność mieszkańcow wsi...... ech, dużo mógłbym na ten temat pisać bo na wsi mieszkam. Ale to chyba nie odpowiedni wątek na takie rozmowy....
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#37 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 04 maj 2008 - 09:31

Chłop żywemu nie przepuści.... niestety w wielu przypadkach nadal aktualne.
W moich stronach do utrudnień w fotografowaniu doszło coś jeszcze - na pola i łąki nie można wejść nawet miedzą, zeby zaraz od właściciela nie dostać soczystej wiązanki. NAwet wcześniej pytany w uprzejmy sposób o pozwolenie zasiadki na miedzy (przecież nie zadeptuję tam uprawy....) nie udziela zgody. Taka sytuacja, co ciekawe, ma miejsce tylko na wsiach podmiejskich gdzie rolnicy zamieniają swoje grunty rolne na działki pod budowę domów... Stali się tak uczulenia na punkcie własności, że nawet fotograf na miedzy stanowi dla nich sól w oku. Jeden mi nawet odpowiedział - "daj pan na piwo dwie dychy to wejdziesz" - żenada....

#38 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 04 maj 2008 - 10:28

a u mnie dla odmiany wlasnie koszone sa trzciny ktore rosna na brzegach malej rzeczki.
Zawsze tam spotykalem dziki,sarny, rozne ptaszki.
Mam nadzieje ze z tym koszeniem niedojda w okolice gniazda blotniakow.
Szkoda ze taka slaba byla zima, teren jest suchy i moga blisko rzeki podejsc z tym "kombajnem".
No ale mam nadzieje ze te "koszenie" niedlugo skoncza.
Pozdrawiam!!!
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#39 asfoto (Andrzej Smoliński)

asfoto
  • Lokalizacja:
    Brzuśce/pomorskie

Napisano 04 maj 2008 - 13:03

Mentalność mieszkańcow wsi...... ech, dużo mógłbym na ten temat pisać bo na wsi mieszkam. Ale to chyba nie odpowiedni wątek na takie rozmowy....


Też mieszkam na wsi, staram się jakoś pomagać zwierzynie dookoła, ale fakt są ludzie i taborety. Niektórzy uważają że jak coś "łazi" po lesie to należy do wszystkich a przede wszystkim do nich. No i tak w okolicy koło łowieckie wypuszcza na prawdę przyzwoite ilości ptactwa typu przepiórki. Ale co z tego jeśli na drugi dzień już w lesie można spotkać uradowanych kłusowników. Gniazda też są plądrowane, po co? Tego nie wiem.

Szkoda gadać...takich przykładów można by nasunąć setki...
Całe szczęście że nie wszystkim jeszcze odbiło.

ps. zapomniał bym o wypalaniu trzcin, to już regularny coroczny zabieg...
W ubiegłym roku gasiłem je i jakoś udało się to uratować, w tym roku ten sam staw, te same trzciny, ale nie wiem niestety kto i kiedy to wypalił. Skutki: było tam parę sztuk łysek, dziś nie ma nic, o kaczkach itp nie wspominając..... ehhh

Nikon D500 T17-50 VC, S 150 OS, Samyang 8mm
Facebook


#40 sebaok

sebaok

Napisano 04 maj 2008 - 13:55

24.
Dołączona grafika





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych