Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Drobna sugestia dla administracji


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
87 odpowiedzi w tym temacie

#21 michalv

michalv

Napisano 10 listopad 2007 - 20:13

Roby, ale t u nas nie działa, przynajmniej nie wiem jak to zrobić - na KKM często z tego korzystam ale tu nie mogę...


:eek: U mnie działa :eek:

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#22 Monastor

Monastor

Napisano 10 listopad 2007 - 20:15

U mnie też jest jak najbardziej ok ;)

#23 Dunadan

Dunadan

Napisano 10 listopad 2007 - 20:32

Nie no, u mnie też :mrgreen: ale to dalej - "zobacz wszystkie posty autora"... ja tego nie mam...

:ninja:


#24 Monastor

Monastor

Napisano 10 listopad 2007 - 20:46

Właśnie o tym piszę :P U mnie działa

#25 Dunadan

Dunadan

Napisano 10 listopad 2007 - 21:01

:oops: dobra... już mam. Nie było tematu, nic nie mówiłem! :mrgreen:

:ninja:


#26 macromaniac

macromaniac

Napisano 02 grudzień 2007 - 09:30

Myślę, ze w erze cyrówek i ps-a, warto by założyć temat - Przyroda z Photoshopem.

Oto próbka :)

1.

Dołączona grafika

Jak się pomysł spodoba to fajnie, jak nie to proszę wykasować :)

#27 BlueDun

BlueDun

Napisano 02 grudzień 2007 - 09:41

macromaniac,
ja własnie próbuję przeforsować taki wątek , może połaczymy siły ??? hehe :mrgreen: ;-)

http://www.fotoprzyr... ... vt1236.htm

jak robicie ,ze macie taki obrazek do klikania link i pod nim link ? to tak ładnie wyglada :->
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#28 macromaniac

macromaniac

Napisano 02 grudzień 2007 - 09:58

no dobra - mamy już 2 głosy - kto jeszcze jest za :mrgreen:

#29 Czarny zwierz

Czarny zwierz
  • Użytkownik
  • 1162 postów

Napisano 02 grudzień 2007 - 10:08

mamy już 2 głosy

Już 3

#30 michalv

michalv

Napisano 02 grudzień 2007 - 10:49

macromaniac,
ja własnie próbuję przeforsować taki wątek , może połaczymy siły ??? hehe :mrgreen: ;-)

http://www.fotoprzyr... ... vt1236.htm

jak robicie ,ze macie taki obrazek do klikania link i pod nim link ? to tak ładnie wyglada :->


W pełnym oknie do pisania nowego posta masz przycisk URL. Naciśnij go i jako nazwa linku wpisz " link" ze spacją na początku i dwukropkami na początku i końcu. Potem zapytają cię o adres. I to wszystko.
:link:

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#31 Dunadan

Dunadan

Napisano 02 grudzień 2007 - 13:37

Wszelkie prośby do modów wrzucamy do tego tematu ;-) nie ma sensu mnożyć podobnych...

:ninja:


#32 jpk

jpk
  • Małomówny
  • 15 postów

Napisano 24 styczeń 2008 - 13:13

Moje dotychczasowe doświadczenia na różnych forach fotograficznych nauczyły mnie, że ze wszech miar korzystne jest pozostawianie w zamieszczonym zdjęciu EXIF'a. Zauważyłem, że tu EXIF sobie ginie, a chyba szkoda. Fotografia przyrodnicza, jak mało która dziedzina jest zależna od techniki i czasami dobrze by było móc poczytać coś na temat ustawień, warunków i zastosowanego sprzętu.

To oczywiście jest tylko taka drobna, czysto subiektywna sugestia... :-)

#33 Dunadan

Dunadan

Napisano 24 styczeń 2008 - 13:17

jpk, zgadzam się z to bą, EXIFF to fajna rzecz. Ale to zalezy od użytkownika. Hostowanie zdjęć przez imageshack.us nie pozbawia fotek EXIFFa, ale już "save for web" w Photoshopie tak. To czy exiff jest czy nie, nie zależy od nas ale od obróbki zdjęcia lub samych chęci użytkowników... chyba we wszystkich moich ostatnich fotkach jest exiff.

:ninja:


#34 jpk

jpk
  • Małomówny
  • 15 postów

Napisano 24 styczeń 2008 - 14:07

Ja nigdy nie kasuję EXIF'a, a w żadnym ze zdjęć, które wrzuciłem do galerii i na forum tegoż nie ma... :-(

Podobnie sprawa wygląda na photo.net, a wszystkie inne fora, na których miałem przyjemność się prezentować takiego numeru nie robią.

#35 Roby

Roby

Napisano 24 styczeń 2008 - 14:26

Ja korzystam z 'save for web' w PSie i mi zawsze kasuje, ale jeśli ktoś zapyta to przecież udostępnię tą wiedzę ;-)

#36 BlueDun

BlueDun

Napisano 24 styczeń 2008 - 14:31

jpk, ja zawsze miałem exif, miałem foty słabe ( ktoś mi napisał ,że trzy miałem dobre ) ale exif był .
jak pytałem czemu nie ma- bo foty kradną , ja bym chciał żeby mi pokradli , ale na przekór też zacząłem kasować .
nie rozumieją nie którzy ,że foty kradnie sie jak mają przynajmniej 240 dpi do druku , a nie exify , często forumowicze zabierają opisy a foty czepiają na forum 600 x 800 pix i 300 dpi , akurat do druku , w kalendarzu . :mrgreen:

edit : polecam


:link:
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#37 Dunadan

Dunadan

Napisano 24 styczeń 2008 - 15:10

jpk, sprawdź moje fotki - u mnie exiff jest ( w zdjęciach na forum ). Jak zapisujesz zdjęcia? za pomocą czego je hostujesz? to może mieć wpływ na obecność exiffa.

:ninja:


#38 Czarny zwierz

Czarny zwierz
  • Użytkownik
  • 1162 postów

Napisano 26 styczeń 2008 - 16:56

A może by tak automatyczne odświeżanie forum. Strona forum oraz strona wyświetlająca tematy działów odświeżana była by naprzykład co 30 sekund automatycznie.
Co wy na to :?:

#39 Dunadan

Dunadan

Napisano 26 styczeń 2008 - 17:03

Czarny zwierz, F5...F5... :mrgreen:

:ninja:


#40 BlueDun

BlueDun

Napisano 24 luty 2008 - 19:49

Moja sugestia , może wydać się mało istotna , ale jej stosowanie wpłynie z sposób znaczący na interakcje między uczestnikami forum.

Mam sugestię , aby do Nety-kiety forumowej dodać punkt podpowiadający stosowanie zasady wzajemności , czyli wstawiam zdjęcie , bo oczekuję konstruktywnej krytyki i ewentalnych sugestii do poprawek , bądż wyrazenia zachwytu , aby tak było sam stosuje zasadę wyrażania zdania pod zdjęciami innych uczestników.
Oczywiście nie chodzi o "obowiązek " ,ale upłynnienie i polaryzacje stanowisk większej części użytkowników .
Wydaje mi sie, że skoro są sugetie co do pisania postów i wielkości czcionek , taki punkt ( w lotniejszej treści :mrgreen: ) , mógłby zostać dopisany.
imho oczywiście :roll: