Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Drobna sugestia dla administracji


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
87 odpowiedzi w tym temacie

#81 Quechua

Quechua
  • Użytkownik
  • 411 postów

Napisano 18 styczeń 2009 - 11:14

A tak dla administracji, jeśli jednak chcieliby wprowadzić tą zmianę (strasznie obciąża serwer...) to w Panelu Admina w opcjach 'Pisania postów" na 99% jest ta funkcja :)

 

 

6d + 24-105 4 L + 85mm 1.8 + 40MM F/2.8 + 50d + 055XPROB + 804RC2
 


www.przemekbicki.pl


#82 August

August

Napisano 05 czerwiec 2009 - 19:02

nie chcę zakładać oddzielnego tematu więc piszę tutaj - w końcu tylko "kolorowi" mogą w tej sprawie coś zaradzić...
W czym rzecz....
Muszę trochę pomarudzić na wątki tematyczne dotyczące roślin - moim zdaniem są strasznie ubogie. Zdaję sobie sprawę że "pierzaste", "sierściuchy" i "robale" są ciekawsze i dlatego prawie każdy gatunek ma swój wątek. Ale roślinki potraktowane są mocno po macoszemu i bardzo dużo zdjęć leci do jednego ogólnego wątku "kwiatki różne"....
Nie powiem że mi się to bardzo podoba, bo ja akurat staram się roślinki kolekcjonować i często brakuje mi miejsca do wrzucenia zdjęcia reprezentanta ciekawego gatunku.
Ot choćby teraz - mam zdjęcie tak pięknie się nazywającej roślinki jak bluszczyk kurdybanek i...nie mam jej gdzie umieścić. To roślinka z rodzinny Wargowe - a takiej w naszym podziale w ogóle nie ma - wszystko wrzucone do astrowatych....

Nie domagam się oddzielnego wątku dla każdego gatunku (chociaż czemu by nie skoro każda sikorka ma własny) ale może chociaż założyć w każdej dużej grupie jeden wątek dla kwiatów tej grupy.
Mam na mysli coś takiego jak :
"Astrowate różne" czy "Liliowe różne" - ułatwiłoby to umieszczanie zdjęć tym co lubią roślinki a przy okazji byłoby też niezłą lekcją dla tych dla których te zielono-kolorowe stanowią istną zagadkę....

EDIT:
Jeśli można prosić - podajcie dla ułatwienia jakiś link do systematyki która została zastosowana - to może trochę ułatwić przydzielanie roślinek do danej podklasy...

Chyba że rzeczywiście mając kolejny gatunek powinniśmy zakładać oddzielny wątek
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#83 Dunadan

Dunadan

Napisano 06 czerwiec 2009 - 07:54

August, wszystko OK tylko jest jeden problem. Na forum większość z nas to laicy jeśli chodzi o rośliny - ja się w sumie do nich zalicza, znając jedynie drzewa i krzewy i parę roślin leśnych. Często przypisanie rośliny nawet do rzędu jest niemożliwe - to właśnie dlatego ludzie wrzucają do wątków ogólnych...
Z drugiej strony masz rację że trochę szkoda niektórych roślin...

:ninja:


#84 August

August

Napisano 06 czerwiec 2009 - 11:42

Dunadan, w sumie to zapewne masz rację, chcąc wstawić systematyczny podział roślin musielibyśmy mieć kilkanaście podpodziałów pod każdym głównym wątkiem a i tak wszystkiego nie da się ogarnąć...
Ale w związku z tym mam jednak propozycję aby w każdym głównym temacie roślin kwiatowych założyć wątki dla różnych przedstawicieli tej grupy czyli np. "Magnoliowe różne" albo "Goździkowe różne". Nie wiem czy to dobry pomysł - to jedynie propozycja do dyskusji. Chyba że zdać się jednak na Forumowiczów i niech zakładają kolejne tematy dla pojedynczych roślinek....Ja mam jednak propozycję i zaraz zrobię coś takiego w jednym z tematów głównych - jak uznacie że ma to sens to można będzie to zrobić i dla innych grup roślin....Edukacji nigdy dość, nie twierdzę że każdy musi się znać na tym co fotografuje ale jeśliby była taka możliwość to czemu nie. Poznajemy "pierzaste" poznawajmy i roślinki....
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#85 Elvie

Elvie
  • Moderator
  • 723 postów

Napisano 06 czerwiec 2009 - 18:10

podajcie dla ułatwienia jakiś link do systematyki która została zastosowana

Żeby jak najbardziej ułatwić odnalezienie się w systematyce (która i tak się co chwilę zmienia) wykorzystaliśmy tą z najbardziej dostępnego i czytelnego atlasu -> atlas roślin (link podany jest też w ważnych tematach przy roślinach kwiatowych)

mam jednak propozycję aby w każdym głównym temacie roślin kwiatowych założyć wątki dla różnych przedstawicieli tej grupy

:thumbsup:
POZDRAWIAM

#86 Dunadan

Dunadan

Napisano 06 czerwiec 2009 - 21:26

August, tylko jest jeszcze jeden problem - wątki się będą dublować...

:ninja:


#87 Elvie

Elvie
  • Moderator
  • 723 postów

Napisano 06 czerwiec 2009 - 22:11

Łatwe do zidentyfikowania i popularne gatunki może niech mają swoje oddzielne wątki, a pozostałe, trudniejsze do rozpoznania mogłyby iść w ogólne - np. w jasnotowatych czy kapustnych jest wiele podobnych do siebie gatunków :niewiem:
POZDRAWIAM

#88 August

August

Napisano 07 czerwiec 2009 - 06:10

Elvie, właśnie o to mi chodziło - w końcu Atlasów Roślin jest też sporo na rynku a w razie czego istnieje "Co to za roślina" - zawsze się znajdzie ktoś kto pomoże...A jak przy okazji poznamy trochę nowych roślinek to tym lepiej dla nas.... :-D
<p>Nikon FX i Olympus m4/3