Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

PUSZKA + TELE - entry level dla foto przyrody


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
95 odpowiedzi w tym temacie

#61 guest1

guest1
  • Użytkownik
  • 338 postów
  • Lokalizacja:
    Opole

Napisano 28 kwiecień 2008 - 22:51

Wracając do pytania autora - dziwne, że tak łatwo odrzucić wszystko co nie jest Canonem lub Nikonem... Moim skromnym zdaniem na uwage zasługuje Olympus (choćby E510), który w zestawieniu z chociazby zuiko 70-300 daje napradę duże możliwości.


ja nie twierdze ze olimpus jest bee
ale jesli miałbym zaczynac od podstaw to wybrał bym cos z N lub C bo duzo wiesza gama szkieł i chyba za lepsze pieniadze
szybciej mozna sprzedac starsze szkło i wymienic na nowe lepsze

#62 palermo

palermo
  • Użytkownik
  • 159 postów
  • Lokalizacja:
    Chełm

Napisano 29 kwiecień 2008 - 00:26

Jakiś dodatkowy przycisk do pomiaru światła?


Tak, ale dotyczy to tylko starszych obiektywów Pentaxa bez styków i szkieł M42.

W zgodzie z przyrodą.


#63 miszak

miszak

Napisano 29 kwiecień 2008 - 08:06

Jakiś dodatkowy przycisk do pomiaru światła?


Tak, ale dotyczy to tylko starszych obiektywów Pentaxa bez styków i szkieł M42.


Możesz napisać który przycisk się naciska i o ile opóźnia to zrobienie zdjęcia?

 


#64 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 29 kwiecień 2008 - 11:20

Ten przycisk w K100D to AE-L. Jest dokładnie pod kciukiem i nie jest szczególnie uciążliwe jego używanie gdy focimy w trybie M. Wciśnięcie tego przycisku i dokonanie pomiaru może Ci zająć jakieś 0,5s. Można też zdemontować/odpiłować popychacz przysłony i wtedy focimy w trybie AV niczego nie wciskając. Jednak wtedy musimy ostrzyć przy przysłonie roboczej. Bez demontowania czegokolwiek możesz używać trybu AV tylko z całkowicie otwartą przysloną. Fotografując niezbyt jasnym teleobiektywem i tak najczęściej nie da się obiektywu przymykać więc problem sam sie niejako rozwiązuje ;-)
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#65 miszak

miszak

Napisano 29 kwiecień 2008 - 12:04

Vulpes thx. A twoja TOKINA to tez M42?

 


#66 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 29 kwiecień 2008 - 12:08

Nie, moja Tokina ma bagnet K. Na razie nie zdemontowałem jeszcze popychacza :->
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#67 jacula

jacula
  • Użytkownik
  • 86 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 03 maj 2008 - 00:24

Może nie jestem alfistą, ale minolciarzem - focę minoltą 5d z obiektywem maf 300/4. Wcześniej miałem sigmę 70-300. Mój system kuleje ze względu na brak tele w ofercie. Moim zdaniem jeśli fotoprzyroda, to tylko canon niestety. Bo każdy kto kupi jakiegoś zooma 70-300 )nieważne w jakim systemie), szybko zorientuje się, że trzeba mu czegoś poważniejszego (budowa, ostrość, ogniskowa, af). A canon ma akurat duży wybór tele w dobrych cenach. A jak sony wypuści wreszcie jakieś stałki 300/4ssm i 400/5,6ssm (a może nawet 400/4,5 ssm), to wtedy któryś z tych obiektywów w połączeniu z alfą 700 będzie świetnym zestawem do fotoprzyrody. Tak więc ja na razie systemu nie zmieniam (jak wielu), ale gdybym teraz wiedział, że foto przyrody da mi tyle frajdy, to wybierając system wybrałbym canona.

#68 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 03 maj 2008 - 10:10

jacula, czy naprawdę każdy fotograf przyrody jest skazany na C lub N?
http://manufactura.h...topic.php?t=132
Lista nieaktulana bo ostatnio doszło parę nowych szkieł, także teleobiektywów stałoogniskowych. Podejrzewam że Olympus i Sony także mają ofertę obiektywów, która zadowoli nawet bardzo wybrednego amatora a może i profesjonalistę :-)
Tak więc uważam, że wojny systemowe nie mają naprawdę sensu....
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#69 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 03 maj 2008 - 10:15

Vulpes, ale tak się składa że ten canonowski 400/5.6 to naprawdę porządne szkło... tylko najpierw trzeba mieć na nie kasę ;-) jak ktoś nie ma to każdy system będzie dobry :hihi: bo są mniej więcej porównywalne.

:ninja:


#70 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 03 maj 2008 - 10:40

No wlaśnie! I dopóki NG nie wyśle nas do dżungli by fotografować orangutany, żądając by mieć koniecznie do dyspozycji 400/2,8 oraz puszkę pozwalajacą na strzelanie seriami z prędkością 9 klatek/s, możemy się spokojnie bawić takimi zabawkami na jakie nas akurat stać :mrgreen:
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#71 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 03 maj 2008 - 10:48

Vulpes, tyle że 400/5.6 takie STRASZNIE drogie nie jest i przeciętnego człowieka na takie szkło jednak stać ;-) nie kosztuje tyle co samochód.

:ninja:


#72 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 03 maj 2008 - 11:04

Vulpes, a i ludzie na poważnie zajmujący się foceniem przyrody biegają ze szkłami pokroju 500 F/4 L czy nawet 600 F/4 L, zdaje się że i na tym forum zdjęcia robione tymi obiektywami się pojawiły.

Za to 400-tkę F/5.6 mógłbym na dzień dzisiejszy mieć, gdybym nie podjął wcześniej innych decyzji co do sprzętu. Nie zdążyłem jeszcze tych decyzji pożałować, ale zobaczymy jak to wyjdzie w tym roku

Z tym że to już mocno oderwane od przypadku kolegi, który wybiera system, jak też w ogóle od większości przypadków :mrgreen:

#73 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 03 maj 2008 - 13:38

Ja niedawno bawiłem sie Sony A350 i muszę wam powiedzieć że LV z odchylanym LCD to jest super sprawa, naprawdę szczena mi opadła jakie to daje ułatwienie w fotografowaniu z żabiej perspektywy. Ma też bardzo dobry wyświetlacz. Moim zdaniem jest to bardzo ciekawa propozycja w tym segmencie puszek.
Prawda jest taka że w każdym systemie skompletujemy odpowiedni zestaw.

#74 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 03 maj 2008 - 14:11

morav, gdyby nie idiotyczny pomysł wrzucenia tam 14 megapikseli (ani się tego nie wykorzysta normalnymi szkłami, ani dobrej jakości zdjęć to nie daje), byłoby dużo lepiej... czyli A300 jest lepszym pomysłem bo spełnia te warunki :-)

Szkoda, że nie ma aparatu z uchylnym ekranem (takim jak u Sony), stabilizacją, LV i szumami na poziomie Canonów (chyba wszystkie obecne na rynku) i Nikonów (D3 i D300). To by był prawdziwy hit... a jakby jeszcze miał uszczelniane body jak Pentax i bagnet Canona, to w ogóle bajka :mrgreen:

#75 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 03 maj 2008 - 14:45

Z pikselami trochę przesadzili, ale ta puszka to i tak jest ciekawa propozycja.

#76 miszak

miszak

Napisano 05 maj 2008 - 12:12

SONY skresliłem z listy. A200 a pewnie i A3.... ma plastikowy bagnet w body. Wydaje mi się, że to dyskwalifikuje sprzęt do korzystania z obiektywami ważącymi dużo więcej niz body i posiadającymi metalowy bagnet.

Macałem K10 i K200. Ten ostatni ma świetny , głęboki grip.

Co do CANONA to nie mówię nie. Wiem, że C i N to najlepsze wybory ale trzeba mieć fantazję i pieniądze.

 


#77 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 05 maj 2008 - 12:19

miszak,

Co do CANONA to nie mówię nie. Wiem, że C i N to najlepsze wybory ale trzeba mieć fantazję i pieniądze.

Tak samo w każdym innym systemie. Jeśli chcesz mieć genialny sprzęt to musisz dużo wydać. Przyzwoity też mieć możesz, za dużo mniejsze pieniądze, w każdym systemie.

Co zamierzasz kupić do tego pentaxa?

SONY skresliłem z listy. A200 a pewnie i A3.... ma plastikowy bagnet w body. Wydaje mi się, że to dyskwalifikuje sprzęt do korzystania z obiektywami ważącymi dużo więcej niz body i posiadającymi metalowy bagnet.

To jakieś wymysły. Nie ma plastikowego bagnetu. Plastikowy jest tylko jeden, malutki element tego bagnetu. Tak samo było to zresztą rozwiązane w niektórych minoltach.
Poza tym naprawdę ciężkiego sprzętu do Sony łatwo nie znajdziesz, a jeśli tak to jeszcze droższy niż u C czy N.

#78 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 05 maj 2008 - 13:26

miszak,

SONY skresliłem z listy. A200 a pewnie i A3.... ma plastikowy bagnet w body.


Jej, a skądżeś wytrzasnął taka informację? :niewiem: zanim się coś napisze wart sprawdzić, by głupstw nie pleść. ;-)
Nie wiem czy istnieje jakakolwiek lustrzanka z plastikowym bagnetem...

:ninja:


#79 miszak

miszak

Napisano 05 maj 2008 - 22:10

Widzę, że moje info o SONY wywołało niezłe zamieszanie. Widziałem sam A200. Na wierzchu jest metalowy pierścień ale "skrzydełka" bagnetu są plastikowe. Nie da się ukryć. Baaaardzo mnie to zaskoczyło. Było cos takiego chyba w KM D5D no ale to puszka sprzed lat kilku. Dodatkowo czuć było jak body pracuje pod naciskiem dłoni. Pentxa mogłem ściskac do woli.

Do PENTAXA kupiłbym T 28-75/2,8 jako codzienne szkło. Jako tele chętnie wspomnianą TOKINĘ 400/5,6 lub cos podobnego. I to by kosztowało ok. 4 kzł przy nowej puszce i nowym Tamronie.

 


#80 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 05 maj 2008 - 22:17

miszak,

Do PENTAXA kupiłbym T 28-75/2,8 jako codzienne szkło.

To dobre szkło, ale musisz się liczyć z tym, że na matrycy pentaxa nie da Ci szerokiego kąta. Moim zdaniem lepszym wyborem byłby Tamron 17-50 F/2.8





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych