Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Szczecin i okolice


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
289 odpowiedzi w tym temacie

#241 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 27 grudzień 2009 - 22:19

To co? Może środa? Komu pasuje? :-)

#242 yurek

yurek
  • Użytkownik
  • 119 postów
  • Lokalizacja:
    szczecin/ duisburg

Napisano 28 grudzień 2009 - 12:32

Sky, od ogrodniczej najlepiej ,jezeli masz czym dojechac ,bo od przystanku 101,107 to niestety kawałek drogi.spacerowiczów rzeczywiście sporo ale oni łażą przeważnie drogami ,ścieżki i wertepy są dla nas. monastor środa może być. gdzie i o której spotkanie. na ciasno to 3-4 osoby moge zabrać z przystanku w okolicach ul.pokoju-szosa polska
Żółty D300 + klamoty
http://www.kmoch.pl

#243 sky

sky
  • Małomówny
  • 36 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 28 grudzień 2009 - 16:11

Kiepsko z tym dojazdem, szkoda. Środa jak najbardziej, ciekawe jak pogoda dopisze bo każdy serwis podaje inaczej. :-?
To kto jedzie z Niebuszewa? :mrgreen:

#244 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 28 grudzień 2009 - 16:20

yurek, masz na myśli przystanek Nehringa Pomnik

sky, ja jadę z Niebuszewa.

#245 sky

sky
  • Małomówny
  • 36 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 28 grudzień 2009 - 16:53

Monastor, jeśli masz dobrze opracowaną trasę dojazdu, to ja się chętnie podczepię.

Myślę, że dobrze byłoby spotkać się właśnie od Ogrodniczej - jak dla mnie charakterystyczne miejsce, blisko stawu i 'bagienek', a do lasu zawsze można szybko przejść.

#246 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 28 grudzień 2009 - 16:59

sky, opracowanej nie mam, nigdy tam nie byłem. Zerknąłem szybko na google maps i wygląda na to, że najłatwiej wsiąść w 63 na Kołłątaja i wysiąść tam, gdzie pisał yurek.

#247 tomek15

tomek15
  • Małomówny
  • 36 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin-Klucz

Napisano 28 grudzień 2009 - 17:40

sroda moze byc.Tylko ja nie wiem ja jak tam dotre.Rodzice beda bali mnie sie poscic ale trudno najwyzej polarze sam po swoim terenie
Ptaki i fotografia to moja pasja www.tomeksobecki.flog.pl

#248 yurek

yurek
  • Użytkownik
  • 119 postów
  • Lokalizacja:
    szczecin/ duisburg

Napisano 28 grudzień 2009 - 17:48

może byc nehringa pomik.ja mam po drodze ,tylko o której godzinie
Żółty D300 + klamoty
http://www.kmoch.pl

#249 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 28 grudzień 2009 - 20:07

yurek, to Ty tam byłeś. Teren wysoko położony czy w dolince? Lepsze światło od wschodu czy zachodu?

#250 yurek

yurek
  • Użytkownik
  • 119 postów
  • Lokalizacja:
    szczecin/ duisburg

Napisano 29 grudzień 2009 - 12:55

teren zróżnicowany ale światło chyba lepsze ze wschodu
Żółty D300 + klamoty
http://www.kmoch.pl

#251 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 29 grudzień 2009 - 21:18

No to jesteśmy umówieni na 7 w okolicach przystanku Nehringa Pomnik.

sky, jedziesz 63 z Kołłątaja? Możemy się umówić na pętli.

#252 sky

sky
  • Małomówny
  • 36 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 29 grudzień 2009 - 21:33

Monastor, masz PW.

Pogoda zapowiada się ciekawie, ma padać. :mrgreen:

#253 stary

stary
  • Użytkownik
  • 74 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 27 styczeń 2010 - 22:00

witam czy ktoś z Was fotografował kiedyś na świdwiu?? mam pytanie gdzie dokładnie gdyz nie chcą tam wpuszczać obcych tylko na wieże obserwacyjną a z tamtąd sie nic nie zrobi.

trochę stary post, ale może warto uzupełnić.

Szmat czasu temu mieszkałem jakiś czas w starej Bazie Rezerwatu.

Do jeziora mała szansa aby się dostać, ale na łąkach po drugiej strony drogi Stolec-Węgornik (w stosunku do budynku Bazy Rezerwatu) kręcą się bardzo często żurawie, sporo dzików, lisy, jenoty. Tuż przy drodze pomiędzy budynkiem Bazy, a wieżą, w trzcinach odzywa się bączek i bąk. Na jeziorku z pobliżu Stolca bywa gągoł. Na kanale biegnącym przy wieży częstym gościem jest wodnik i zielonka (w trzcinach).
Oczywiście wszystko w odpowiednich porach roku.

pozdro - stary
ps. Może na coś się przyda to info.
Dziurawe pudełka, szkło, rurki.

#254 stary

stary
  • Użytkownik
  • 74 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 27 styczeń 2010 - 22:19

Proponuję, może jakieś miejsce na południe od Szczecina w stronę Gryfina??
Nigdy tam nie byłem, ale może któryś z Kolegów zna tamte rejony??


Polecam Międzyodrze na wysokości Siadło Dolne. Trzeba jechać autostrada z kierunku od Kołbaskowa do Żydowiec i po przejechaniu mostu na Odrze, zjechać na gruntową drogę (czasami stoją tam samochody wędkarzy). Potem długo z kapcia w stronę Szczecina, po wale, aż do pierwszej śluzy. Przy śluzie w prawo (w lewo Odra ;) ).
Są tam zimorodki, wąsatki, czaple siwe, bobry, piżmaki i nutrie, ale - uprzedzam - przede wszystkim chmary komarów.

Trzeba mieć trochę szczęscia aby nie było wędkarzy i innych dwunożnych :/

Mnie zdarzyło się, że po kilku godzinach spędzonych pod gałęziami i trzcinami moje miejsce, w które wycelowany miałem obiektyw (fragment kanału) zostało obrzucane kamieniami przez dzieci wraz z tatusiem na spacerku. Widzicie moją gulę w tym momencie? A ponoć kontakt z przyrodą ma uspokajać... ;-)
Dziurawe pudełka, szkło, rurki.

#255 stary

stary
  • Użytkownik
  • 74 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 27 styczeń 2010 - 22:48

byłem w sobotę na mojej ulubionej miejscówce na Dziewokliczu..... niestety nic poza śladami namiętnych spotkań nie znalazłem...... no może nie całkiem nic..... w nasypie kolejowym sztucznie usypanym sporo jest nor lisich..... naliczyłem ponad 20 :)) obiecująca sprawa.....


Te lisie nory są tam od dziesiątek lat :->
Polecam też łąki pomiędzy lasem a kanałem dochodzącym do Jeziora Portowego. Szczególnie zimą dobre miejsce na myszaki (wiadomo: czatownia + padlina). Na samym kanale i w okolicach gronostaj latem. Latem też czasami jastrząb i krogulec w lesie i na obrzeżach. Idąc do końca drogą wzdłuż nasypu kolejowego (do polanki z amboną) można trafić myszki, w okresie ruji ropuszki szare. Na rowach w lesie rzęsorka i ryjówki. Czasami zimą, w okolicach ambony jest dokarmiana sarna (suchy chleb, zboża - myśliwi).
Do lat 80-ych były też dwie pary kani rudych, ale to już historia.

Wracając do nor... pewnej nocy, wracając autem Szosą Poznańską widziałem padlinę borsuka...
Dziurawe pudełka, szkło, rurki.

#256 stary

stary
  • Użytkownik
  • 74 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 27 styczeń 2010 - 22:56

Witam,
szukam kompana na dziczą wyprawę na Wyspę Pucką... są zainteresowani?

Mam namierzone dwie watachy, koczują niemal zawsze w tych samych miejscach.
A tutaj kilka podrośniętych młodych z lochą:



Huuuura!!!! Dziki wróciły!!!!! :mrgreen: :lol: :mrgreen: :bow:
Nie było ich od powodzi w 1997.
Dziurawe pudełka, szkło, rurki.

#257 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 27 styczeń 2010 - 23:08

witaj stary mimo iż się nie znamy ;-) widać że okolice, w których mieszkałem jakiś czas znasz nieźle i to nie tylko geograficznie :mrgreen: może to dobra pora na jakiś większy plener u nas ? tak na marginesie, edytuj posty a nie jeden pod drugim bo zaraz moderator zacznie krzyczeć ;-)

#258 stary

stary
  • Użytkownik
  • 74 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 27 styczeń 2010 - 23:12

witaj stary mimo iż się nie znamy ;-) widać że okolice, w których mieszkałem jakiś czas znasz nieźle i to nie tylko geograficznie :mrgreen: może to dobra pora na jakiś większy plener u nas ? tak na marginesie, edytuj posty a nie jeden pod drugim bo zaraz moderator zacznie krzyczeć ;-)

Witaj Drojac
Dzięki za radę :-)
W przyszłości będę tak robić, jednak tych kilka ostatnich postów jest wynikiem czytania całości tematu od.. chyba 2008 roku.. uf ;-)

Plenery na razie muszę odpuścić.. Gdzieś do wiosny nie ma mnie w Szczecinie :-?
Dziurawe pudełka, szkło, rurki.

#259 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 27 styczeń 2010 - 23:18

fakt, wpadając tutaj schodzi trochę czasu na nadrobienie zaległości ;-) w każdym razie gdybyś miał czas i ochotę na plener to pisz, myślę że znajdzie się kilka osób chętnych to poszwendania się :->

#260 yurek

yurek
  • Użytkownik
  • 119 postów
  • Lokalizacja:
    szczecin/ duisburg

Napisano 28 styczeń 2010 - 18:13

[quote name="stary"] Szmat czasu temu mieszkałem jakiś czas w starej Bazie Rezerwatu.



W takim razie chyba bylismy sąsiadami. W której bazie ? na węgorniku czy na bolkowie . Ja mieszkałem w Zalesiu w czasach gdy Noskiewicz dopiero zakładał Świdwie , potem tak na początku lat 90 przeprowadziłem sie do szczecina.Ale jak tylko jestem w Polsce ,zawsze tam jadę , powszwędać sie po starych kątach. pozdrawiam
Żółty D300 + klamoty
http://www.kmoch.pl





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych