Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Szczecin i okolice


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
289 odpowiedzi w tym temacie

#1 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 18 marzec 2008 - 22:25

Zbliżają się święta Wielkiej Nocy, będzie trochę wolnego. Można pomyśleć o jakimś plenerze w czasie najbliższego tygodnia. Czy są jacyś chętni ze Szczecina lub okolic?

Co do miejsca, na pewno znajdzie się jakieś. Można się wybrać na przykład nad Świdwie. Oczywiście jestem otwarty na propozycje :-)

#2 brzeziu

brzeziu
  • Użytkownik
  • 704 postów
  • Lokalizacja:
    wsi wesoła

Napisano 19 marzec 2008 - 07:16

Wstępnie zainteresowany jestem .
C30D/BG-E2n*EF-S10-22F3,5-4,5*EF/50F1,4*EF100F2,8*430EX*M055x pro cdn
www.brzeziu.selia.pl

#3 piotrek72t

piotrek72t
  • Użytkownik
  • 763 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 19 marzec 2008 - 09:44

I ja.

pozdrawiam
Piotr Talarczyk Canon 5D II + optyka Canon

#4 jacula

jacula
  • Użytkownik
  • 86 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 30 marzec 2008 - 13:44

Witam!
Mam pytanie do Szczecinian - dokąd w okolicy (poza Głębokim) można się wybrać na spacer połączony z foceniem ptaków?

#5 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 30 marzec 2008 - 23:18

jacula, możesz spróbować okolić Świdwia. Warto też wybrać się do... parku Kasprowicza. Dużo oswojonych ptaków, całkiem liczne gatunki. Z tym że najlepiej udać się tam o świcie ;-)

#6 piotrek72t

piotrek72t
  • Użytkownik
  • 763 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 31 marzec 2008 - 06:33

Polecam tereny w okolicach kąpieliska Dziewoklicz ( po drugiej stronie mostu ). Znajdziesz tam tak łąki ( w dużej mierze podmokle) jak i tereny zalesione . Ostatnio wypatrzyłem tam dwie czatownie, więc nie tylko mi podobają się tamtejsze rejony ;).
Jesli zaś chodzi o zwierzynę "oswojoną" to ciekawym miejscem jest cmentarz...
pozdrawiam
Piotr Talarczyk Canon 5D II + optyka Canon

#7 jacula

jacula
  • Użytkownik
  • 86 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 31 marzec 2008 - 15:04

Monastor, piotrek72t - dzieki za info. Park Kasprowicza raczej odpuszczę. Ciekawi mnie ten Dziewoklicz. Przeczytałem, że Bielika można tam spotkać i zimorodki. Co do zimorodków - czy są też na Głębokim? A tak w ogóle to widzę, że kiepski odzew w tym wątku. Czyżby mała liczba miłośników przyrody w Sz-nie? W razie jakichś plenerów - zawsze jestem chętny :-) . Pozdrawiam - Jacek.

#8 jacula

jacula
  • Użytkownik
  • 86 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 31 marzec 2008 - 19:58

Jeszcze jedno.

Polecam tereny w okolicach kąpieliska Dziewoklicz ( po drugiej stronie mostu )...

Czy chodzi o tereny na południe od mostu na autostradzie a6 (czyli tej na Kołbaskowo)? Którędy tam najlepiej dojechać?

#9 piotrek72t

piotrek72t
  • Użytkownik
  • 763 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 31 marzec 2008 - 23:14

Troszkę bliżej, chodzi o tereny na lewo od Szosy Poznańskiej jadąć z Pomorzan w kierunku Podjuch. Jest to po prostu Wyspa Pucka tyle , że nie od strony centrum , a właśnie od kąpieliska Dziewoklicz.
pozdrawiam
Piotr Talarczyk Canon 5D II + optyka Canon

#10 awilus

awilus
  • Użytkownik
  • 515 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 06 czerwiec 2008 - 05:42

witam czy ktoś z Was fotografował kiedyś na świdwiu?? mam pytanie gdzie dokładnie gdyz nie chcą tam wpuszczać obcych tylko na wieże obserwacyjną a z tamtąd sie nic nie zrobi.

#11 piotrek72t

piotrek72t
  • Użytkownik
  • 763 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 06 czerwiec 2008 - 08:24

cobrettti - no niestety , a własciwie stety taki urok rezerwatów ścisłych, być może , są wydawane w wyjątkowych sytuacjach jakieś "błogosławieństwa", natomiast na codzien jest to teren zamknięty. Z tego ca pamiętam to samo wybudowanie wieży obserwacyjnej budziło liczne kontrowersje.
pozdrawiam
Piotr Talarczyk Canon 5D II + optyka Canon

#12 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 18 wrzesień 2008 - 13:49

czy był jakiś plener uczestników forum na naszych terenach ?

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#13 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 18 wrzesień 2008 - 14:03

qelka, pleneru jako takiego nie było. Raz się spotkałem z piotrkiem72t. Można pomyślec o jakimś. Wreszcie będę miał motywację, żeby ruszyc cztery litery z domu przy tym zimnie.

Swoją drogą na przełomie września i października przenoszę się do Poznania (studia na tamtejszej politechnice) więc jeśli plener ze mną w składzie to raczej w najbliższych dniach. Ewentualnie w jakiś weekend w dalszej części roku (będę najprawdopodobniej wracał do Szczecina na weekendy)

#14 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 styczeń 2009 - 20:20

Hmm... chciałbym wrócić do pomysłu pleneru okolic Szczecina... jakieś pomysły? :mrgreen: jest taka opcja że można by skoczyć na Rugię, ale to by była dość hardkorowa wyprawa na cały dzień ( tak od 4 rano do 22 wieczorem ), można więc gdzieś bliżej... tylko gdzie? ja tam okolic szczecina poza Puszczą Bukową i Wolinem nie znam :mrgreen:
Mozna też skoczyć w moje okolice, tj. do Eberswalde. Mamy tu jakieś jeziorka i takie tam... w sumie jakoś super ciekawie fotograficznie nie jest :roll: ale zawsze coś by się znalazło.

:ninja:


#15 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 01 styczeń 2009 - 20:36

Dunadan, jeśli o mnie chodzi to bardzo chętnie, ale przez najbliższy miesiąc nie ma na to szans :(
Zapowiada się hardkorowy styczeń, walka o dopuszczenie do egzaminów sesji zimowej (z jednym będzie trudno). Jak wszystko pójdzie dobrze to może pod koniec sesji będę miał trochę czasu na zdjęcia.

#16 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 01 styczeń 2009 - 20:56

jeżeli nie będzie to gdzieś daleko i długo ( w sensie

( tak od 4 rano do 22 wieczorem )

) chętnie się wybiorę. Niestety w tym roku tylko krótkie wypady. Co innego gdy będzie cieplej , zawsze wtedy moga swoją małą kulę przy nodze zabrać ze sobą. Wtedy też (latem) można by się zgadać na większy plenerek powiedzmy , że marzy mi się zalew. Może nad morze gdzieś ;-) rano w plenerek a po południu jakieś piwko. ;-)

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#17 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 styczeń 2009 - 23:54

Mnie luty też bardziej pasuje ( sam mam sesję ).
Qelka, gdzie ty w ogóle mieszkasz? daleko do tego Szczecina? ja mam jakieś 30 minut pociągiem ( w dodatku za darmo :D )

:ninja:


#18 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 02 styczeń 2009 - 09:18

Dun no to ja trochę dalej :-P tam gdzie największe bezrobocie w kraju - Łobez

pociągiem coś koło 1,5 h

#19 piotrek72t

piotrek72t
  • Użytkownik
  • 763 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 02 styczeń 2009 - 12:28

O ile spotkanie wypadnie w "łykend" i po polskiej stronie to się piszę, fajne są plaże po "kontynentalnej" stronie Świnoujścia, rewelacyjne widoki są w miejscowości Zatoń, parę kilometrów na południe od Krajnika.
Piotr Talarczyk Canon 5D II + optyka Canon

#20 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 02 styczeń 2009 - 12:37

O ile spotkanie wypadnie w "łykend" i po polskiej stronie to się piszę, fajne są plaże po "kontynentalnej" stronie Świnoujścia, rewelacyjne widoki są w miejscowości Zatoń, parę kilometrów na południe od Krajnika.

Jak Zatoń to ja chętnie się pojawię. "Łykend" jak najbardziej.
A co powiecie na te miejscówki: KLIK, & KLIK





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych