Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

Luty 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
298 odpowiedzi w tym temacie

#101 marcinn29

marcinn29
  • Lokalizacja:
    Olsztyn/Iława

Napisano 10 luty 2008 - 21:33

Jest komu zdjęcia robić, tylko muszę poprawić skuteczność podchodzenia albo wabienia. Postawiłem dzisiaj namito, więc mam nadzieję na lepsze foty.
39
Dołączona grafika

#102 Cerberiusz

Cerberiusz
  • Lokalizacja:
    Otwock/Celestynów

Napisano 10 luty 2008 - 21:54

Aleś go schował. Oby tylko żaden człek go nie wypatrzył.
Pozdrawiam Cię [you]

www.mikolajleszczynski.pl

#103 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 10 luty 2008 - 21:58

marcinn29, jakbyś mi nie powiedział że tam jest to bym nie zauważył :)

#104 marcinn29

marcinn29
  • Lokalizacja:
    Olsztyn/Iława

Napisano 10 luty 2008 - 22:00

Mam nadzieję że sarny też go nie zauważą.

#105 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 10 luty 2008 - 22:14

Luty obrodził w piękne wyprawy i spotkania.
Zdjęcia czatowni proponuję wrzucać do odpowiedniego wątku Tutaj zaginą i ciężko je będzie później znaleźć.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#106 kacpero

kacpero
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 10 luty 2008 - 22:20

Mnie to dzisiaj żona po prostu wyśmiała :mrgreen: :mrgreen:
Dwa dni siedziałem w czatowniach po 8 godzin i tylko kruka upolowałem.
dzisiaj jechałem po syna (koniec ferii) a tu przy samej drodze bardzo uczęszczanej dwa przelatki sobie buchtują o godzinie 15ej. Miarka się przebrała w drodze powrotnej. O 17ej przy tej samej drodze ale w innym miejscu 30m od samochodów na pole wyszło 12 byków.
No i proste pytanie żony: to gdzieś ty był dwa dni, żadnego zdjęcia a tu przecież tyle zwierzaków wszędzie?? :mrgreen:

#107 Magnum43

Magnum43

Napisano 10 luty 2008 - 22:26

No i proste pytanie żony: to gdzieś ty był dwa dni, żadnego zdjęcia a tu przecież tyle zwierzaków wszędzie??

Co Ty myslisz że tylko z Ciebie się żona smieje? albo Syn ? ech wziąłby czlowiek nieraz kija do ręki i zrobił porządek 8-) .

#108 widz

widz

Napisano 10 luty 2008 - 22:49

z Was się śmieje,moja się nie odzywa-a może to i lepiej :-).
wrzucam coś z ostatniego wypadu:
jeszcze zima :-)
40
Dołączona grafika
41
prawie wiosna
Dołączona grafika

#109 Magnum43

Magnum43

Napisano 10 luty 2008 - 23:13

41 . mogłes poucinać te fragmenty ptaków ;-) ech wiosna.... wiosna ale czy na pewno?

#110 marcinn29

marcinn29
  • Lokalizacja:
    Olsztyn/Iława

Napisano 11 luty 2008 - 10:36

Poniżej link do ciekawego atykułu o jeleniach

http://gazetaolsztyn... ... rmic,39774

#111 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 11 luty 2008 - 12:38

To że ktoś nie słyszał o tym, że jelenie byki mogą być szalenie niebezpieczne nie oznacza że tak jest w istocie.
Jeleń byk który nosi na łbie wytarte poroże (czyli od lipca/sierpnia do wczesnej wiosny) potrafi go użyć m.in. do ustalania hierarchii w stadzie. Człowieka traktuje jako innego osobnika który albo dominuje albo jest zdominowany. To nie jest łagodne zwierzątko lecz potężne zwierzę o ogromnej sile i bardzo niebezpiecznym orężu! W okresie kiedy poroże jest w scypule i nie nadaje się do walki bywa łagodny ale także wtedy może zaatakować przednimi badylami (nogami) co jest równie niebezpieczne. Kiedy zbliża się ruja to byk taki staje się niekiedy wręcz bestią, do której nikt nie powinien się zbytnio zbliżać. Stężenie testosteronu we krwi zwierzęcia wzrasta nawet 1000-krotnie co musi się uzewnętrzniać w postaci wzrostu agresji. To działa jak doping u sportowców powodując m.in. wzrost masy mięśni karku i przedniej części ciała. Ma to oczywiście ułatwić zwierzęciu walkę o posiadanie samic. Taką bombą hormonalną byki są przez cały okres gdy noszą wytarte poroża i ta tragedia nie jest bynajmniej czymś wyjątkowym. Takich przypadków odnotowano sporo. Kiedyś w Łowcu Polskim pisał o tym wybitny znawca behawioru jeleniowatych prof. Zbigniew Jaczewski.
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#112 Misza

Misza
  • Użytkownik
  • 169 postów
  • Lokalizacja:
    Józefów

Napisano 11 luty 2008 - 14:55

Mnie to dzisiaj żona po prostu wyśmiała :mrgreen: :mrgreen:
Dwa dni siedziałem w czatowniach po 8 godzin i tylko kruka upolowałem.
dzisiaj jechałem po syna (koniec ferii) a tu przy samej drodze bardzo uczęszczanej dwa przelatki sobie buchtują o godzinie 15ej. Miarka się przebrała w drodze powrotnej. O 17ej przy tej samej drodze ale w innym miejscu 30m od samochodów na pole wyszło 12 byków.
No i proste pytanie żony: to gdzieś ty był dwa dni, żadnego zdjęcia a tu przecież tyle zwierzaków wszędzie?? :mrgreen:


widzę nie tylko ja mam takie problemy :)
Jak gdzieś idę przez las to mało się o zwierzynę nie przewrócę ;]
jak już idę z aparatem to co najwyżej mogę zdjęcia sobie porobić :)

#113 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 11 luty 2008 - 20:25

Po plenerku podlaskim wybrałem się do lasu Pietrasze. Chemik zdradził mi miejsce, gdzie ptaszki dosłownie rzucają się pod obiektyw :-) Efekty marne, bo światełko nie dopisało. Ale miejsce ma potencjał. No i pierwszy raz w życiu udalo mi się zobaczyć sosnóweczkę :clap2:

42.
Dołączona grafika

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#114 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 11 luty 2008 - 20:26

michalv, odrobinę poruszone. Sosnówki są chyba dość pospolite?
U mnie są co roku. Za to czubatki zniknęły ostatnio :-/

#115 Rafał

Rafał
  • Użytkownik
  • 185 postów

Napisano 11 luty 2008 - 20:46

Widzę że nie jestem, też mam problemy jak gdzieś idę. Po co? Dlaczego tak długo? zostaw.. daj sobie spokój.. będziesz tam chyba jedynym Jeleniem w tym lesie.. itd.. Co do wyjścia bez aparatu - same wchodzą pod nogi, a jak z fociarką to zawsze chowają się, jak by wiedziały o co chodzi.. ;-)
Rafał
Dołączona grafika

#116 tronk

tronk
  • Użytkownik
  • 132 postów
  • Lokalizacja:
    podkarpacie

Napisano 11 luty 2008 - 20:57

Ja dziś miałem ciekawe spotkanie.. Szkoły nie mam bo są rekolekcje więc rano siup do lasu na zdjęcia. Ide sobie i słysze nagle dziwne (baardzo dziwne) odgłosy. Połączenie płaczu dziecka i szczekania psa.. Lis- pomyślałem.. może wściekły? I co? Nagle zaczyna biec w moją stronę. Szybko zdjąłem moją rosyjską (czytaj ciężką :mrgreen: ) lornetke z szyi (nie po to aby lisa obserwować ale po to aby się bronić :-) ) i stałem nieruchomo. Lis gdy w końcu się zblizył wykonał w tył zwrot i z jeszcze większym hałasem uciekł. Od razu mówie, że zdjęć nie robiłem :mrgreen:. Potem podchodziłem dwa rudelki saren ale bez większych efektów. Jutro poprawka.. :mrgreen:

#117 Xzazax

Xzazax
  • Użytkownik
  • 76 postów
  • Lokalizacja:
    Chełmno

Napisano 11 luty 2008 - 21:00

A do koscioła sie nie poszło :evil:

#118 Magnum43

Magnum43

Napisano 11 luty 2008 - 21:03

Najpierw powiem tak zdj.42 Podoba się bo jak na ISO 1600 to oczywiste jest że jest ziarno i bez sensu jest wyostrzanie ...myslę że tam wrócisz i pokarzesz tym pierzastym cwaniakom gdzie ich miejsce w kadrze. :mrgreen:
43.
Dołączona grafika
Najlepsze byki w "moim lesie" to jest chmara starszych byków prawie same łopatacze i w tym właśnie sęk :-/ te mądrale uwielbiają mgłę i paskudną pogodę , wówczas spokojnie pasą się na łące i potrafią na otwartej przestrzeni spędzić pół dnia.
Dały mi dzisiaj kolejną okazję aby je przez kilka godzin obserwować i nacieszyć oczy i serce . Kiedy opadła mgła i pokazało się słonko zaległy w młodniku i nie wyjdą stamtąd aż do wieczora, kolejny dzień minął .....wspaniale jest samemu w lesie ;-) po krótkiej drzemce ...do samochodu i do domu na obiad :mrgreen:

#119 jurgen

jurgen
  • Użytkownik
  • 193 postów
  • Lokalizacja:
    Piaseczno

Napisano 12 luty 2008 - 17:56

Magnum, podoba mi się to zdjęcie. Szkoda, że zabrakło swiatła.
Musisz dopiescić temat
pozdrawiam

#120 Magnum43

Magnum43

Napisano 12 luty 2008 - 18:34

Magnum, podoba mi się to zdjęcie

Komplement od Mistrza to jest coś :mrgreen: Prawdę mówiąc jakoś wciąż umykają mi te stwory wszystkie spotkania w koszmarnych warunkach owocują setkami przeważnie kiepskich zdjęć :-/





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych