Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

Propozycje projektu na plakietkę fotoprzyroda.pl


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
608 odpowiedzi w tym temacie

#121 pTad

pTad
  • Małomówny
  • 20 postów

Napisano 09 marzec 2008 - 00:50

A co z projektem morava? On mimo wszystko wydaje mi najlepszy. Odnosi się do istniejącego znaku graficznego forum, jest stonowany, prosty. Zgadzam się z sugestiami, że ptaszyna troszkę za mała. Czy dałoby się zwiększyć drapolka?


Czytałem kiedyś ksiażkę o logotypach. Było tam kilka głównych "przykazań", ;-)
Kilka z nich: prostota, łatwość skalowania, czytelność, symbolika

Patrząc na oba projekty - Mi osobiście podoba się bardziej logo znajomego Blue Duna.
Posiada pewien element, którego brakuje projektowi morava - symbol
Dłonie "kadrujące" wg mnie są bardzi ciekawym pomysłem

Projekt morava jest też ładny - ale mniej czytelny... Takie tło jak w banerku jest nie do przyjęcia w logotypach - przestaje być czytelne
a co do aparatu w wersji Atamana - uważam, że jest aż nazbyt wymowny i oklepany

pytanie czy chcemy pokazać aparat - znaczy się idea taka, że jak aparat to i fotki? chyba nie do końca prawdziwa...
czy chcemy pokazać umiejętność kadrowania, uchwycenia czegoś ulotnego - i wg mnie dłonie są tu lepszym symbolem

ps.
ale to tylko takie moje odczucia

#122 Cerberiusz

Cerberiusz

Napisano 04 maj 2008 - 14:03

Widzę, że temat umarł.
Pozdrawiam Cię [you]

www.mikolajleszczynski.pl

#123 biki

biki
  • Użytkownik
  • 71 postów

Napisano 04 maj 2008 - 15:48

popieram twoje zdanie CYBERIUSZ

#124 dombek

dombek
  • Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 04 maj 2008 - 15:51

Nie ma już Blueduna, więc trzeba inny projekt wymyślić...niestety nie mam zdolności plastycznych, ale np. na plakietce mógłby się znaleźć np. taki lekko przygarbiony człowiek w momencie kadrowania - sami wiecie jaka jest pozycja przy kadrowaniu :)
Nikon d70s,d90 + kit + tair 300/4.5 z konwerterem 2x

http://photodabrowski.pl/

#125 biki

biki
  • Użytkownik
  • 71 postów

Napisano 04 maj 2008 - 16:01

Ktoś musi dać jakiś pomysł na plakat(ten stary mi sie znudził) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

#126 Cerberiusz

Cerberiusz

Napisano 04 maj 2008 - 18:37

biki, nie CYRBERIUSZ a CERBERIUSZ

Przepraszam za OT
Pozdrawiam Cię [you]

www.mikolajleszczynski.pl

#127 tomek_80

tomek_80
  • Użytkownik
  • 210 postów

Napisano 17 lipiec 2008 - 11:13

Pozwolę sobie odświeżyć ten wątek ;-) , bo pomysł IMHO jest świetny. Według mnie zdjęcie nr 7 jest najbardziej trafne. Na takiej plakietce wystarczy symbol naszej strony, a symbolem jest napis Fotoprzyroda.pl i drapieżnik nad nim. Jeśli umieścilibyśmy na takiej plakietce coś innego, może symbolizowałoby to lepiej treść strony, ale nie byłoby w żaden sposób powiązane z naszym forum...
Pomysł Morava jest w 100% trafny i wydaje mi się że tego powinniśmy się trzymać.
Ewentualnie zamiast plakietki naszywka:
Dołączona grafika
Co o tym myślicie?
Tomek

#128 biki

biki
  • Użytkownik
  • 71 postów

Napisano 17 lipiec 2008 - 14:01

Ewentualnie zamiast plakietki naszywka:

TOMEK_80 lepiej żeby została plakietka ,a nie naszywka :mrgreen: :mrgreen: :-)

#129 tomek_80

tomek_80
  • Użytkownik
  • 210 postów

Napisano 17 lipiec 2008 - 15:06

biki, dla mnie to bez znaczenia, chciałem tylko pokazać że IMHO projekt Morava jest najbardziej trafny, bo jest w nim symbol naszego forum...
Tomek

#130 michbet

michbet
  • Małomówny
  • 41 postów

Napisano 10 wrzesień 2008 - 12:53

Widzę że temat umarł ,moje zaznaczam lużne dwie propozycje wymagające dopracowania.
1.http://img242.imageshack.us/my.php?image=jastrzbekgotowyyv4.jpg
2.http://img242.imageshack.us/my.php?image=czapelkafp5.jpg
myslę ze fotosc mnie nie napiętnuje za to że wyszparowałem jego czapelkę z tła ale jest w cudnej pozie i nie mogłem się oprzeć.

#131 Roby

Roby

Napisano 10 wrzesień 2008 - 13:08

michbet, nic nie widać :-(

#132 michbet

michbet
  • Małomówny
  • 41 postów

Napisano 10 wrzesień 2008 - 13:25

Właśnie nie wiem co się dzieje obrazki 500x500 300dpi i po 80kb

#133 Monastor

Monastor

Napisano 10 wrzesień 2008 - 15:11

Widzę że temat umarł ,moje zaznaczam lużne dwie propozycje wymagające dopracowania.

1. Dołączona grafika
2. Dołączona grafika



#134 michbet

michbet
  • Małomówny
  • 41 postów

Napisano 10 wrzesień 2008 - 15:14

Wielkie dzieki Monastor :beer:

#135 nebari

nebari

Napisano 11 wrzesień 2008 - 07:20

hmmm ciekawe pomysły, a czy nie udało by się jeszcze jakoś wkomponować element foto w ten projekcik ??

https://www.facebook...s.Piotr.Majder/

|BODY - CANON EOS 450D | CANON EOS 70D | Minolta A-2 |
|SZKŁO - SIGMA 70-300 APO DG Macro | SIGMA 18-50mm F2.8 EX DC MACRO |
|INNE - system Cokin -P, pierścienie pośrednie |


#136 michbet

michbet
  • Małomówny
  • 41 postów

Napisano 11 wrzesień 2008 - 09:27

mogę czapelce zawisić jakąś puszkę na szyję tylko pytanie jakiej firmy

#137 Monastor

Monastor

Napisano 11 wrzesień 2008 - 10:45

To może byc puszka Nikona z podpiętą Canonowską L-ką, lampą Sony, paskiem od Pentaxa, dekielkiem Olympusa.... hmm, brakuje Sigmy... w takim razie na puszce Nikona można napisac sporymi literami "Foveon" :-)

A tak na serio, pomysł z aparatem na szyi IMO nietrafiony.

#138 grubel

grubel
  • Małomówny
  • 44 postów

Napisano 11 wrzesień 2008 - 11:33

Jestem tu całkiem nowy, więc nie chcę się wymądrzać, ale nie macie wrażenia, że ten ostatni projekt jest trochę zbyt "partyzancki" (Zgrupowanie AK "Czapla"? ;-)) – moro i biało-czerwona obwódka... W ogóle ja bym moro unikał, dla mnie na przykład ma ono zbyt wojskowo-myśliwskie konotacje.
40D + 17-85 IS f/4-5.6 + 70-300 IS f/4-5.6 + absolutny brak doświadczenia

#139 michbet

michbet
  • Małomówny
  • 41 postów

Napisano 11 wrzesień 2008 - 15:16

Militarystą ci ja nie nie jestem ani wielkim łowczym grubel ale wyjaśnię dlaczego taka konwencja naszywki mnie pasuje

-biało-czerwona obwódka specjalnie tak zrobiłem przynajmniej za granicami kraju będziesz rozpoznawalny no można jeszcze zmiast tego dać niebieską obwódkę i unijne gwiazdki :-) :lol: :mrgreen:
- przecierz fotografia przez nas uprawiana to w czystej postaci partyzantka rodem z ak tylko zamiast broni szklane lufy zamiast faszystów flora i fałna no i zero zabijania ale mundury podobne
-moro dlatego że patrząc na foty z forumowych plenerów większość ludków jest w leśnych barwach i moim skromnym zdaniem takie tło naszywki superowo się w nie wkomponuje.Jasne tło widać z setek metrów ptaszory poumierają ze śmiechu czarne to grabarski kolor dla mnie odpada.Emblemat ten naszyjesz sobie na plenerowy kubraczek a nie na pulower do kościoła.
muszę jeszcze pomyśleć nad jakimś symbolem foto bo zasugerował nebari rzeczywiscie jest on niezbędny. ;-)

#140 Roby

Roby

Napisano 11 wrzesień 2008 - 17:52

Najlepiej by było zrobić coś bardziej przypominające logo forum - jeżeli chodzi o tło, ale to logo i tło może wkrótce sie zmienić, bo planowane są zmiany, może zatem nieco poczekać.