Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

Propozycje projektu na plakietkę fotoprzyroda.pl


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
608 odpowiedzi w tym temacie

#101 Ataman

Ataman
  • Użytkownik
  • 592 postów

Napisano 06 marzec 2008 - 08:22

Taka mała uwaga: to co ja pokazałem, to nie jest bynajmniej projekt, to jest luźna propozycja do ew plastycznego dopieszczenia. Chciałem ta propozycją zwrócic uwage tylko na - moim zdaniem - "elementy istotne" czyli funkcjonujące juz logo strony (napis z ptaszkiem) oraz wg mnie dość jednoznaczny w swojej wymowie wizerunek aparatu..
Moim zdaniem, doskonały w fromie jest projekt przedstawiony przez BlueDuna.. widać rękę artysty... ale symbol kadrowania dłońmi jednak mniej jednoznacznie przemawia od symbolu aparatu..

#102 morav

morav

Napisano 06 marzec 2008 - 08:38

odnoszę wrażenie że nie dogodzi każdemu ;)
zaczekam aż zaczniecie bić pianę ;)

#103 Dunadan

Dunadan

Napisano 06 marzec 2008 - 08:46

Nie no, jasne że się każdemu nie dogodzi, tak to już jest... Niedługo trzeba będzie zrobić głosowanie...

:ninja:


#104 BlueDun

BlueDun

Napisano 06 marzec 2008 - 09:42

zaczekam aż zaczniecie bić pianę ;)


to ciekawe ;] pseudoartysta na projekcie poległ, czy czeka na clue programu ?
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#105 morav

morav

Napisano 06 marzec 2008 - 11:52

nie poległem, don diego kochany ;)
nie chce mi się angażować w to przedsięwzięcie zbytnio, bo i tak zawsze znajdzie się grupa której dana plakietka, dany projekt się nie spodoba i projektowanie będzie trwało w kółko. Bo jak podejmowane z nią związane decyzję będą trwały tak długo jak obiektnice guziczka klikaczka do zmiany tła forum to niejedno lato bez plakietki będziemy.

Ze swojej strony dodam że żadna mi się nie podoba, chyba przez logo pisane, bo czcionka jaka piszemy fotoprzyroda nijak się nie nadaje na plakietkę, która powinna być łatwa lekka i przyjemna. Ot i tyle.

#106 Dunadan

Dunadan

Napisano 06 marzec 2008 - 13:22

roa,

Ze swojej strony dodam że żadna mi się nie podoba, chyba przez logo pisane, bo czcionka jaka piszemy fotoprzyroda nijak się nie nadaje na plakietkę, która powinna być łatwa lekka i przyjemna. Ot i tyle.


Tak cięzko było to powiedzieć? :-P

Faktycznie czcionka musi być bardzo czytelna...

:ninja:


#107 morav

morav

Napisano 06 marzec 2008 - 16:07

no przeciez powiedziałem

#108 Dunadan

Dunadan

Napisano 06 marzec 2008 - 16:13

No i super, czekamy na więcej tak konstruktywnych wypowiedzi... No bo to o to chodzi - czasem bywa tak że grupa nad czymś myśli, przychodzi ktoś z zewnątrz i wpada na genialny pomysł...

:ninja:


#109 morav

morav

Napisano 06 marzec 2008 - 16:24

czasem bywa tak że grupa nad czymś myśli, przychodzi ktoś z zewnątrz i wpada na genialny pomysł...


Tego się nie da zrobić, ale przychodzi ktoś kto nie wie że się tego nie da zrobić i to zrobi :mrgreen:

#110 rafiboj

rafiboj

Napisano 06 marzec 2008 - 21:15

moim zdaniem logo pisane czyli "fotoprzyroda.pl" to podstawa, bo przecież te logo jest symbolem tej strony, i nie mogę zrozumieć twierdzenia że jest mało czytelne, czy też zastąpienia go innym. Plakietek się nie czyta na plakietkach są zazwyczaj jakieś rozpoznawalne symbole, a niewątpliwie nasze logo takim symbolem jest, bynajmniej dla osób którzy odwiedzają tą stronę, a jest ich sporo (jak dobrze pamiętam to chyba ponad 700set) plakietka ma być dla nas, a nie na pokaz dla kogoś.

#111 Dunadan

Dunadan

Napisano 06 marzec 2008 - 21:24

rafiboj, nie do końca, chodzi też reklamę - ta musi być czytelna. To jak np. z napisami na koszulkach, albo lepiej tytułami zespołów. Zespoły grające Death Metal mają cholernie nieczytelne napisy :hihi:

:ninja:


#112 morav

morav

Napisano 06 marzec 2008 - 21:27

moim zdaniem logo pisane czyli "fotoprzyroda.pl" to podstawa,

a ktoś chce to zmienić??

Plakietek się nie czyta na plakietkach są zazwyczaj jakieś rozpoznawalne symbole, a niewątpliwie nasze logo takim symbolem jest

tp juz lepiej zamiast tego lamerskiego fonta dać samo logo graficzne czyli samego ptaszora, tylko błagam nie na tym tle zielono fakturowm,...

plakietka ma być dla nas, a nie na pokaz dla kogoś.

ma być reklama i zachętą to przyłączenia się do jak to moja dziewczyna mówi "fotogłupków" :)

#113 Monastor

Monastor

Napisano 06 marzec 2008 - 21:47

Dunadan, oni po prostu dbają o to, żeby z logo zespołu dało się po kolei przeczytać całość tekstu każdej piosenki z ich dorobku (zależnie od tego od której strony czytasz i które obszary wybierasz jako literki, a które jako ozdobniki) ;-)

#114 rafiboj

rafiboj

Napisano 06 marzec 2008 - 21:51

fotogłupków :mrgreen: one chyba tak wszystkie. co do zareklamowania, to pamiętacie reklamę "heyah" z początku nikt nie wiedział o co chodzi i to było celowe, bo ciekawość prowadzi do większego zainteresowania w naszym przypadku ta "nieczytelność loga" mam nadzieje, że przyczyni się do większego zainteresowania plakietką.

#115 morav

morav

Napisano 07 marzec 2008 - 07:46

"nieczytelność loga"

w naszym przypadku to juz chyba nie chodzi o nieczytelność tylko o paskudztwo tego czegoś ;)

#116 Ataman

Ataman
  • Użytkownik
  • 592 postów

Napisano 07 marzec 2008 - 20:58

Spróbować zrobić coś, czego się nie da zrobić.. to jest wyzwanie!! ;-)
Poczytałem uwagi... i nasunęła mi się kolejna propozycja.. (nie projekt)

Dołączona grafika

#117 Monastor

Monastor

Napisano 07 marzec 2008 - 21:43

roa,

rafiboj napisał/a:
"nieczytelność loga"


w naszym przypadku to juz chyba nie chodzi o nieczytelność tylko o paskudztwo tego czegoś ;)


No to może tak :-P

Dołączona grafika

[shadow=white]

Bo nie musimy tu nikomu niczego udowadniać!

[/shadow][shadow=black][/shadow]

#118 BlueDun

BlueDun

Napisano 07 marzec 2008 - 22:57

Monastor, to jest plagiat :roll: , i jaki brzydki ;]
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#119 morav

morav

Napisano 08 marzec 2008 - 07:11

o to może tak :-P

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

i jaki brzydki ;]

pracuję na to od urodzenia :mrgreen:

#120 pTad

pTad
  • Małomówny
  • 20 postów

Napisano 09 marzec 2008 - 00:33

Szczerze to projekt znajomego Blue Duna nie jest czymś sztampowym i ma wszystko to co inteligentny człowiek jest w stanie zobaczyć i wyobrazić sobie patrząc na ten znaczek .
W zasadzie jest tam wszystko ...jest światło ....jest kadr...jest ptaszek :mrgreen: jest nazwa naszego forum ....ale ? ...no właśnie czegoś jeszcze brak :-/ ale czego?

Jeśli nie wiadomo czego brak - to może jednak niczego nie brak, ;-)