Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Takie tam rozmowy o milimetrach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

#41 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 13 grudzień 2007 - 17:39

Hunt, nie robi na mnie wrażenia. Łączenie to banał bo można nawet kupić odpowiednie adaptery. Troszkę to tanie. Ciekawe jak wygląda optycznie, może nie spisywać się za dobrze. Poza tym ma gorsze światło, nie nadaje się zbytnio. Zwłaszcza, że sprzedawane bez montażu paralaktycznego (niezbędny do fotografowania nieba przez teleskop, no chyba że focimy księżyc)

Powinienem mieć niedługo możliwość porobienia zdjęć szkolnym reflektorem 200/800
Dużo lepsze światło, rozdzielczość, a do tego ma porządny montaż,

#42 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 13 grudzień 2007 - 18:30

Do astrofto może się nada ale raczej nie do robienia zdjęć...

:ninja:


#43 Cwanon

Cwanon
  • Małomówny
  • 9 postów
  • Lokalizacja:
    Iława

Napisano 14 grudzień 2007 - 13:46

Dunadan, Niestety wydaje mi się, że nie podepnę nigdy MTO do mojego 400D... a to ze względu na średnicę obiektywu tuż przy gwincie mocowania. Jest za szeroki i zdaje się, że w podpięciu go do korpusu przeszkadzałaby wysunięta do przodu wbudowana lampa C400D.


Wystarczy podłączyć po przejściówce z C na M42 pierścień ok 12 mm i nie masz problemu z zamocowaniem do swojego canona
Trochę sprzętu Canona do dźwigania Wydruki wielkoformatowe

#44 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 grudzień 2007 - 13:54

Cwanon, ale wtedy tracisz 'nieskończoność' ;-) pytanie: po co komu nieskończoność w przy takiej ogniskowej? :niewiem: ( odpowiedź - do astrofoto :mrgreen: )

#45 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 14 grudzień 2007 - 14:14

Ponoć jakiś rosyjski obiektyw zwierciadlany (chyba Rubinar 5.6/500 ale nie jestem pewien) ostrzy poza nieskończoność i jak wsadzisz między body a obiektyw najcieńszy pierścień pośredni będziesz w dalszym ciągu mógł ostrzyć na ciała astralne :mrgreen:
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#46 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 grudzień 2007 - 16:52

Vulpes, wszystkie układy lustrzane ( z tego co wiem ) ostrzą poza nieskończoność - jest to związane z rozmiarami zwierciadła i jego podatnością na odkształcenia wywołane różną temperaturą.
Ale zastosowanie takiego "pierścienia pośredniego" chyba i tak uniemożliwi ostrzenie w nieskończoność.

:ninja:


#47 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 14 grudzień 2007 - 17:39

Dunadan, tego samego się obawiam, z resztą F10 to straszna ciemnia... choć z drugiej strony to 1600 mm ekwiwalentu ogniskowej :mrgreen:
Muszę wbić na fora astronomiczne po długiej nieobecności i dopytać o to, choć bardzo wątpię, żeby 'nieskończoność' była zachowana :-)

#48 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 14 grudzień 2007 - 17:47

Hmmm, może pomyliło mi się z nieoryginalną przejściówką M42/PK, która odsuwa trochę obiektyw od body..... Jeśli tak jest w istocie to przepraszam za zamęt :oops:
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#49 Hunt

Hunt
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • Lokalizacja:
    Gdańsk

Napisano 14 grudzień 2007 - 18:21

No ok niby wszystko ładnie i fajnie, ale...

O jakim systemie piszemy? Skoro zostało wypuszczone coś na M42 to powinno ostrzyc na nieskończoność, jeżeli tak naprawdę jest, to powinno tez ostrzyć w takim samym zakresie z EOS-em, chyba ze:
a)mówimy tu o nikonie (brak nieskończoności z M42, chyba że użyje się przejściówki z soczewką)
B) 350/400d ma niżej osadzona wbudowaną lampę niż 300d z którym na pewno dobrze się strzela z MTO czy innego rubinatu...
Jakiś Canon jakieś szkła...

#50 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 14 grudzień 2007 - 20:35

Hunt, nie jestem pewien, ale wbudowana lampka chyba jest za nisko. Pisałem o tym wyżej ;-)

#51 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 grudzień 2007 - 23:15

Dziś odbywało się spoitkanie koła fotograficznego wydziału lesnwego na SGGW w celu wybrania prac do wystawy. Był tam chłopak który pokazał nam fotki ptaków wykonanym jakimś lustrzanym 500/6.7 i Samsungiem GL - byłem w szoku... wielu z nas w tym ja może ( przynajmniej na razie ) tylko pomarzyć! więc jednak lustra się nadają ;-) nie mogę się doczekać MZ-SA 500/8!

:ninja:


#52 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 15 grudzień 2007 - 09:03

Dunadan, Chodzi Ci zapewne o MC ZM 5CA 8/500. Miałem kiedyś to szkło i moge powiedzieć, że jest raczej kiepskie jesli chodzi o ostrość. Oczywiście jak to w lustrach od naszego wschodniego brata wiele tez zależy od egzemplarza na jaki się trafi. Jednak spośród rosyjskich obiektywów lustrzanych ten akurat nie jest zbyt dobry. Lepszymi opiniami ciesza się 500/6.7 i 500/5.6. I chodzi Ci zapewne o Samsunga GX-1L ;-)
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#53 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 15 grudzień 2007 - 12:42

Vulpes, Te radziecki nazwy... :sorry: obiektyw będzie pożyczony - zobaczę jak się sprawuje.

:ninja:


#54 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 15 grudzień 2007 - 13:23

a takie "cóś":

http://www.obiektywy... ... ke=Minolta
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#55 Hunt

Hunt
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • Lokalizacja:
    Gdańsk

Napisano 15 grudzień 2007 - 14:14

Tu masz kilka fotek:

http://www.pbase.com...500_8_af_reflex
Jakiś Canon jakieś szkła...

#56 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 15 grudzień 2007 - 19:18

BlueDun, bawiłem się chwilę tym szkłem - kilka postów wcześniej o nim wspominałem - to jedyne lustro z AFem. Te kółeczka w tle są boskie! :w000t: AF chodził naprawdę szybko - niestety wada jest taka że minimalna odległość ostrzenia to 5 metrów - ruskie lustra ostrzyły od 3...

:ninja:


#57 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 15 grudzień 2007 - 20:54

Dunadan, a kiedy będziesz je miał na próbe ? ;-)
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#58 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 15 grudzień 2007 - 20:56

Dunadan, to zależy kiedy. Ponoć lustrzane obiektywy potrafią wyprawiać cuda w bokeh. Czyli nieźle harcują, raz jest super, a raz po prostu brzydko.

#59 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 16 grudzień 2007 - 11:36

BlueDun, po świętach kolega przywozi.
Monastor, trzeba wiedzieć jak robić zdjęcia by bokeh było ładne

:ninja:


#60 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 16 grudzień 2007 - 11:42

Dunadan, z chęcią bym na próby focenia i jego efekty popatrzył :->
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych