Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Takie tam rozmowy o milimetrach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

#21 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 10 grudzień 2007 - 19:56

jak sie na nich patrzy to jakby bardziej sie cieszyli ,ze mają a nie że robia zdjęcia , to tak jak z samochodami , jak okaz prawdziwy to sie go tylko pucuje i chwali , te foty tez nie z survivalu tylko z jakis miejsc ludnych , sie można pochwalić ! w końcu tyle kasy !
czy to jet też przedłuzenie meskości ? hm
pewnie zjazdy mają długich luf hehe , co kto lubi :mrgreen:
przysłowia madrąścia narodu ( tekst inspirowany fotami , bez podtekstów )

edit : monastor zobacz na mojego linka ! 250 mkg szkło ! bez sciemy !
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#22 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 10 grudzień 2007 - 19:57

Marcin STFN, masz może jakieś przykładowe zdjęcie zrobione z tej lufy

Są foty
http://www.pbase.com...non/ef_1200_56u
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#23 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 10 grudzień 2007 - 19:59

no mówiłem foty ze zjazdu długich szklaków sami siebie focą to ich cała przyjemność , plus spojrzenia zazdrosne , za tyle kasy ? hm imho to mało :mrgreen:
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#24 Czarny zwierz

Czarny zwierz
  • Użytkownik
  • 1162 postów
  • Lokalizacja:
    Sośnicowice

Napisano 10 grudzień 2007 - 19:59

Są foty

Dzięki serdeczne

#25 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 10 grudzień 2007 - 20:11

BlueDun, to nie tak - taką lufą się zarabia. Raczej nie zrobi się na niej kokosów podglądając naturę, jest nieporęczna ciężka i trudno ją zamaskować do tego statyw w błocie pod takim ciężarem byłby niestabilny.

Moim zdaniem ta "luneta" stosowana jest głównie przy okazji dużych wydarzeń sportowych. Wtedy wiadomo, że tłumy ludzi będą się kręcić w pobliżu.
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#26 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 10 grudzień 2007 - 20:24

korba, to tak imho jednak , gdzie te foty z imrezy ? jakiej ? jaka perspektywa ? , kto to kupi ? , z tego co wiem to za jakąś mocno skandalizujacą , wiec raczej z ukrycia , (ale nie z wielbładem )ktos dostal 10 tyś złoty :roll: , policz ile takich super fot trza by zrobic aby zarobić , to wymysł jest dla pełnych portfeli i ich samopoczucia , ale w tym nie ma nic złego , mnie tylko trochę smieszy ( z zazdrosći ? :oops: )
myslę jednak ,że każdy z nas chciałby dotknac , ale juz z posiadania po tygodniu by sie specjalnie nie cieszył , no chyba ,ze własny poligon wykupiony ,z bunkrów czatownie , nęta z poledwic wołowych , nagabiacze i focimy ! ( ja na grunt przyrody przenosze , ale może byc inny - w zależności od portfela :mrgreen: )
dla nas abstrakcja , tyle co pogadamy to nasze .
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#27 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 10 grudzień 2007 - 21:05

BlueDun, może i tak, ale to lustrzane, nie liczy się :-P

#28 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 10 grudzień 2007 - 23:21

BlueDun, może i tak, ale to lustrzane, nie liczy się :-P


jakie lustrzane ? ten do średniego formatu w linku ? to imho normalny obiektyw , ale przy takiej skali i świetle ma takie horrendalne rozmiary , gadżet reklamowy , choć podobno zamówiony przez kogoś :mrgreen:

swoją drogą to cenowy kosmos !
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#29 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 11 grudzień 2007 - 10:10

Tak, Zeiss 1700/4 to refraktor jest.

Ale jest lepsza rzecz o której wspominałem:
http://www.meade.com...ount/index.html

Meade - 4000mm f:8 ;-) tylko 50tys $. Tanio w porównaniu do 1200/4 ale tego się uzywa tylko do astrfoto. Robi takie zdjęcia:
http://www.meade.com...00/gallery.html :mrgreen:

:ninja:


#30 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 11 grudzień 2007 - 15:33

Dunadan,
imho mam rację :roll: , to "najzwyklejsza"" optyka do średniego formatu ,żaden obserwacyjny obiektyw astro , napewno nie lustrzany( z tąd taaaka waga ;-) )

http://www.in4.pl/ko...N&news_id=10885
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#31 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 11 grudzień 2007 - 15:36

Dunadan, nie wiedziałem, że teleskopy się liczą :-P

Jakim największym sprzętem fociliście w życiu?

BlueDun nie kłuć się z Dunadanem bo Cię poparł :-D
Refraktor to sprzęt soczewkowy, reflektor jest zwierciadlany ;-)

#32 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 11 grudzień 2007 - 15:43

Monastor, ja sie nie kócę :oops: :roll: :mrgreen: , żlem pojął , ja fociłem ( próbnie ze statywu ) 600/4 nic specjalnego nie wyszło bo była taka morka w powietrzu , wiesz jak to w miesćie po południem wczesnym , spaliny + ciepło od asfaltu + pył i kurz , nie zrobiło to na mnie wrazenia ,
wiem natomiast jedno , każde szkło rysuje w miarę dobrze jak obiekt jest w pełnym kadrze przy dobrym swietle :mrgreen:
jak sie dzierga super cropy to zawsze jest kiszka :mrgreen:
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#33 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 11 grudzień 2007 - 15:55

BlueDun, ja wiem czy z tymi cropami aż tak trudno :-)
Tutaj masz fotkę z Canona 100-400 z testu na optyczne.pl
1:1 nie wygląda IMO źle :-D
http://pliki.optyczn...00-400_fot4.jpg

Choć przy 600 mm i dużej odległości mogą się pojawiać problemy.

Na żywo fociłem reflektorem newtona o ogniskowej 1000 mm, ale praktycznie nie dało się zrobić dobrego zdjęcia. Największy obiektyw soczewkowy to niestety tylko moja Sigma 100-300.

Jeśli za focenie uznamy kontrolę nad kadrem i dobór parametrów ekspozycji to największą 'lufą' z jakiej korzystałem jest prawdziwy potwór :mrgreen:
Nazywa się Faulkes Telescope North, znajduje się na Hawajach.
F/10 średnica zwierciadła 2 000 mm

#34 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 11 grudzień 2007 - 16:11

ale ty mnie zle zrozumiałes , chodziło mi o kropy w sensie powiekszania z ujecia , aby uzyskać temat o cropowanie foty, tylko :roll:


a na co patrzyłes przez ten teleskop ?

edit

ta fota z testu dla mnie wyglada nie nieżle ale bardzo dobrze :), ja robiłem nim próby , i były beznadziejne , ale jak pisałem wczesniej , warunki były starszne .
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#35 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 11 grudzień 2007 - 16:14

BlueDun, nie tyle patrzyłem co robiłem zdjęcia ;-)
Oczywiście obiektów niebieskich. Galaktyk, mgławic, gromad gwiazd.

Nadal nie rozumiem o tych cropach. Niezbyt jasno się wyraziłeś albo to ja jestem niekumaty :-?

#36 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 12 grudzień 2007 - 13:42

Na żywo fociłem reflektorem newtona o ogniskowej 1000 mm,


MTO? :mrgreen:

ale praktycznie nie dało się zrobić dobrego zdjęcia.


Polecam pooglądać zdjęcia fotografa o nazwisku Wołkow ;-)

NIedługo będę miał lustrzany ZM-SA 500/8 - mnie się bardzo podobają efekty jakie mogą dfać te obiektywy. Trzeba umieć uzyć bokeh jaki powstaje. Nie bez powodu Sony dalej produkuje jedyny lustrzay obiektyw z AFem - robiłęm nim zdjęcie i wiecie co... miałem szkło 500mm ważące tyle co amatorksa Sigma 70-300! piórko! nie mówiąc o rozmiarach :-)

Co do długich ogniskowych to faktycznie wpływ powietrza może być problemem - dlatego mega teleskopy ustawia się w górach gdzie powietrze jest rzadkie i czyste albo... na robicie ;-)

#37 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 12 grudzień 2007 - 16:07

Dunadan, niestety nie, nigdy nie korzystałem z MTO jako obiektywu. Paradoksalnie zdarzało mi się patrzeć przez niego jak przez teleskop (miał dołączony okular)
Próbowałem na swoim Newtonie 114/1000 ale zupełnie nie mogłem dojść do ładu z ostrością. Niby się wydawało w wizjerze, że ok, ale na matrycy obraz był taki sobie. Poza tym wyciąg okularowy się chował się i wysuwał pod ciężarem aparatu.

Co do uzyskania ostrych zdjęć z MTO, przypuszczam że nie miałbym z tym żadnych problemów, po krótkim okresie przyzwyczajenia można trafiać w punkt nawet w tak małym wizjerze jak ten w 400D. Niestety wydaje mi się, że nie podepnę nigdy MTO do mojego 400D... a to ze względu na średnicę obiektywu tuż przy gwincie mocowania. Jest za szeroki i zdaje się, że w podpięciu go do korpusu przeszkadzałaby wysunięta do przodu wbudowana lampa C400D.

#38 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 12 grudzień 2007 - 22:15

Monastor, ja też mam C400D i wydaje mi się, że canon zadbał o to by można było do niego doczepić wszystkie obiektywy canona, lampa jest specjalnie wyprofilowana od dołu dzięki temu szerokość obiektywu może być całkiem spora.
Dla mnie mogłoby jej wcale nie być (i tak jak już świecę to tylko 430EX) ale za brak lampy trzeba płacić ekstra :-D
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#39 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 12 grudzień 2007 - 22:51

korba, owszem, obiektywy CANONA ;-)
MTO 1000 nie jest obiektywem Canona, tylko lustrzanym super-tele pod M42

#40 Hunt

Hunt
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • Lokalizacja:
    Gdańsk

Napisano 13 grudzień 2007 - 14:34

Kombinujecie z MTO, a co powiecie na to?

http://deltaoptical....4f73bee9b0f3141

tańsze, większa ogniskowa, hmm tylko łączenie ale i pewnie to da się zrobić, próbował ktoś?
Jakiś Canon jakieś szkła...





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych