Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Precz z knotami!!! Czyli jak podnieśc poziom zdjeć na Forum.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
185 odpowiedzi w tym temacie

#21 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 29 marzec 2007 - 21:01

ale załamką jest gdy fotka w temacie np. nr, 50 jest słabiutka, i do tego tych fotek jest 2,3, to coś jest nie tak.

No właśnie wygląda to tak, jakby nowi użytkownicy nie przeglądali wcześniejszych zdjęć i komentarzy :shock: . A może po prostu zbyt łatwo wybaczamy błędy fotograficzne zachwycając się i zazdroszcząc spotkania z danym osobnikiem?

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#22 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 30 marzec 2007 - 06:24

A może po prostu zbyt łatwo wybaczamy błędy fotograficzne zachwycając się i zazdroszcząc spotkania z danym osobnikiem?

Michał, każdy się cieszy ze spotkania z nowym osobnikiem - nie znam się na ptakach, tak naprawdę to rozróżniam tylko te co sfotografowałem ale to nie znaczy że każdy mój nowy gatunek wstawiam na forum!
Ostatnio widziałem ładnego ptaka wysoko na drzewie siedział i śpiewał, zastanawiałem się co to jest i porobiłem mu trochę fotek - wyobrażasz sobie jaka była perspektywa, jaki był crop żeby zobaczyć co tam siedzi ... wystarczyło mi to jednak żeby poznać jak się nazywa - był to mój pierwszy szczygieł.

Definitywnie nie nadaje się na forum ale teraz już wiem co to jest i gdzie go szukać i marzę o lepszym bo jest przecudny :-)
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#23 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 30 marzec 2007 - 08:30

Moje zdanie jest takie:

1. Uważam, że dalsze ograniczenia pow. 3 zdjęć w poście na razie nie mają sensu. Nie wiem jak by to sprawdzać, bo przeglądanie każdego użytkownika pod tym kątem praktycznie jest mało wykonalne. Prawda jest taka, że każdy nowy użytkownik zalewa ze swoich archiwów masę zdjęć, a jak już pokaże co miał, to się wycisza i pokazuje rzadziej.

2. Zgadzam się z podniesieniem poziomu krytyki, to najlepszy sposób na pokazywanie lepszych zdjęć. Więcej konstruktywnych komentarzy - od dawna o to apeluje tu i ówdzie. I też mnie denerwuje podejście typu "pokaż - zapomnij" jakieś zaangażowanie powinno być, tylko do tego się nikogo nie powinno zmuszać, tu liczyć trzeba na indywidualne podejście.

3. Jestem przeciw usuwaniu zdjęć z wątków nowi i obecni userzy mogą sobie porównać fotkę i sprawdzić, co jest nie tak. Potem może być taka sytuacja że ktoś zacznie przeglądać forum i nie będzie wiedział do jakiego zdjęcia odnoszą się dane uwagi i co jest z nim źle - dla tego pomysłu moje zdecydowane nie.

4. Wątek gnioty, czy typowe błędy raczej nie, bo raz że obraża to trochę, a dwa jak fotki wybierać do typowych błędów, musiałby sam autor zdecydować się tam wrzucić taką fotkę. Poza tym to też w zasadzie wątek typu gnioty tylko lepiej nazwany.

5. Strasznie wysoki poziom z drugiej strony może spowodować mniejszą ilość zdjęć na forum i mniejszą liczbę nowych użytkowników. A byłby to pewien problem. Forum z założenia powinno być dla wszystkich. I już istniejące ograniczenia powinny wystarczyć plus rzeczowe komentarze.

6. Słabsze zdjęcia, owszem, jeśli jest to jakaś nietypowa sytuacja lub rzadki gatunek.

Kacpero słusznie zauważył:
"Ile można męczyć jedną fotkę. jeśli będą same ekstra, super , fajne zdjęcia to każdy wejdzie, obejrzy i napisze: extra. I koniec. No, może jeszcze zapyta gdzie to było itp. "
Tego też się obawiam, że może nie być komentarzy innych niż ekstra.

Dun co oznacza skrót K&K - kulturalna krytyka? (wątek skrótów!!!)

#24 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 488 postów
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 30 marzec 2007 - 09:07

Wiem, że jestem dość dziwacznym człowiekiem, ale pozwolę sobie dorzucić swoją opinię. Moim zdaniem w fotografii przyrodniczej zdjęcie wcale nie jest najważniejsze. :-D
Bardzo fajnie jest, gdy ktoś umie się cieszyć samym spotkaniem z przyrodą i stara się nie zakłócać spokoju za cenę super fotki. Fotografowanie i samo przebywanie na łonie natury, powinno wnosić przede wszytkim radość i harmonię, a nie emocje typu, co jeszcze trzeba zrobić, żeby fotka była super.
Dlatego radzę ostrożnie formułować krytyczne opinie. Jeśli nawet ktoś zamieścił zdjęcie, które waszym zdaniem, nie powinno być na forum, to radziłbym stonować wypowiedzi i nie usuwać go. Tym bardziej, że wielu dopiero rozpoczyna przygodę. W ten sposób łatwo ich zniechęcić. Niech uwagi będą, ale raczej delikatne i z humorem, bo przecież każdy stara się dobrze pstrykać. ;-)

#25 matzone

matzone
  • Użytkownik
  • 363 postów
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 30 marzec 2007 - 09:52

kostek-brasil zgadzam się z Twoją wypowiedzią.
Nie przesadzajmy z tym onanizmem zdjęciowym. Znam kilka przypadków gdzie w pogoni za idealnym zdjęciem dobro i spokój przyrody były pomijane. Forum jest świetne i proszę nic nie zmieniać.


#26 sauer

sauer
  • Użytkownik
  • 1395 postów
  • Lokalizacja:
    Kościerzyna

Napisano 30 marzec 2007 - 09:59

Także już się usprawiedliwiam, bo moje zdjęcia fauny nie będą narazie najlepsze, bo przecież robię Zenitem i są szumy i jakość nie najlepsza, ale jak dobrze uchwycę sytuację to zamieszczę :-P
Moja galeria: http://foto.recenzja... ... -6188.html

Canon 30D+Canon 10-22 IS USM+Pol-Cir+Statyw i głowica Manfrotto+szkiełka M-42 :D

#27 mmsko

mmsko
  • Użytkownik
  • 507 postów
  • Lokalizacja:
    konin

Napisano 30 marzec 2007 - 10:11

Bardzo fajnie jest, gdy ktoś umie się cieszyć samym spotkaniem z przyrodą i stara się nie zakłócać spokoju za cenę super fotki. Fotografowanie i samo przebywanie na łonie natury, powinno wnosić przede wszytkim radość i harmonię, a nie emocje typu, co jeszcze trzeba zrobić, żeby fotka była super.


Zauważcie tylko że forum nazywa się "Fotoprzyroda" i ludzie przychodza tu po to żeby pokazywac i ogladac zdjęcia. Na opowieści przyrodnicze jest pewnie inne forum.
Nikon

#28 brezlej

brezlej
  • Użytkownik
  • 255 postów
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 30 marzec 2007 - 23:53

wiem że głównym przykładem takiego zaśmiecania jestem Ja...no cóż przyznam się że tak robiłem ale odkąd mi poradziliście żebym krytyczniej podchodzil do swoich zdjęć to jakoś przestałem wrzucać...chyba rzeczywiście te Wasze rady dobrze podziałały na mnie, bo cały czas solidnie trenuje z aparatem i szkole sie jakiegoś wyższego poziomu niż podstawowy amator.

Jaki ja bym pomysł wprowadził...hmm...jeżeli ktoś potrzebuje profesionalnej krytyki to niech wrzuci te 2-3 zdjęcia i niech sie ludzie wypowiadają...po 2-3 dniach jeżeli zdjęcie dostało wiele krytyk a nie pochwał to by moderatorzy kasowali zarówno post ze zdjęciami jak i krytykami (jak autor zdjęć nie zdąrzyłby przeczytać ocen to trudno,miał na to czas) To chyba nie jest jakiś problem (zawsze można zatrudnić dodatkowych...ja jestem chętny jakby co, bo mam sporo czasu na taką robótke) ,no i by na forum zostawały tylko te lepsze zdjęcia a te gorsze by odpadały nie zajmowały miejsca. Wiem że mój pomysł jest jednocześnie kontrowersyjny i pracochłonny ale z jednej strony jak komuś będą moderatorzy usuwać zdjęcia to będzie to dla niego wyraźny sygnał że musi włożyć jeszcze więcej chęci i umiejętności żeby zrobić dobrą fote. No cóż...nic więcej nie wymyśle o 1 w nocy ;-)


Fuji Finepix S5500 + pełna torba soczewek + wiadro ambicji
Canon 300D + Sigma 70-300 + Raynox DCR-250 (własna kombinacja)

#29 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 31 marzec 2007 - 22:40

Wasze rady dobrze podziałały na mnie, bo cały czas solidnie trenuje z aparatem i szkole sie jakiegoś wyższego poziomu niż podstawowy amator.

I o to chodzi, gratuluję postawy i postępów w nauce, grunt to zdrowy rozsądek i wyciąganie wniosków, oby wszyscy potrafili się tego nauczyć i do tego przyznać.
WNIOSEK ? mianowicie, nie wiek robi nas dojrzałymi tylko rozsądek i doświadczenie.

Co do zmian, to jestem przeciwny jakimkolwiek, jest dobrze, potrzeba tylko trochę więcej światła i czasu i wszystko będzie dobrze.
Choć przyznam że AFERA z podniesieniem poziomu, odniosła pozytywny skutek w postaci mniejszej ilości fotek a większej ilości konstruktywnych opinii.
Jest jeszcze jedna możliwość która poprawiła odbiór forum, przestałem się tak mocno przyglądać fotkom, jak nie wchodzi, lub jest za dużo to nie zaglądam, i po sprawie.
Tak czy owak, każda dyskusja, między uczestnikami może tylko poprawić sytuację a nigdy pogorszyć, BO ŁĄCZY NAS WSPÓLNA PASJA :-D i tak trzymać.

#30 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 01 kwiecień 2007 - 06:40

potrzeba tylko trochę więcej światła i czasu i wszystko będzie dobrze.

Słuchajcie tomajka, bo mądrze gada. :thumbsup:

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#31 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 01 kwiecień 2007 - 12:22

potrzeba tylko trochę więcej światła i czasu i wszystko będzie dobrze.

Dobrze godo :beer2: mu dać.

#32 Magnum43

Magnum43

Napisano 27 styczeń 2008 - 20:48

Upłynął prawie rok od założenia tematu , starałem się go omijać z daleka . Czytając i obserwując forum dostrzega się to co mialem nadzieję ...nie nastąpi nigdy.
Jest pewne grono osób które dysponują naprawdę doskonałym sprzętem i warsztatem technicznym i nagle zaczyna im przeszkadzać "chołota fotograficzna" tworząca gnioty .
Szanowni koledzy z tego co pamiętam to założenia tego forum były inne .
Mieliśmy wspólnie cieszyc się tym co kochamy robić...czyli fotografią przyrodniczą i wszystkim co łączy w sobie to określenie. Proponuję rozwiązanie , przecież jest możliwość ignorowania określonych użytkowników .....więc jeżeli jakiegoś "mistrza" razi przeciętność i gniotowatość to czym prędzej niech skorzysta z takiej opcji .
Niech plebs ma swoje chwile radości z mozliwości wstawienia swoich beznadziejnych fotek ....a Mistrzowie niech zamkną się we własnym gronie ....chociaż z tego co wiem to w naturze zamknięte populacje po pewnym czasie się degenerują i powstają z tych związków chore i słabe osobniki.
Myslę jednak że zdrowy rozsądek weżmie górę........

#33 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 styczeń 2008 - 21:35

Magnum43, ale ja jakoś nie widzę by było coś nie tak na forum... Ludzie wstawiają fotki jakie chcą, a że jak wstawią kiepskie zdjęcie i się natną na ostrą krytykę to... chyba dobrze? ;-) forum ma za zadanie uczyć. Mnie sporo nauczyło.

:ninja:


#34 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 styczeń 2008 - 21:39

:yes: zgadzam się, to forum sporo uczy.
A K&K tylko w tym pomaga :-)
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#35 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 27 styczeń 2008 - 22:01

Myślę, że nie jest tak źle jak pisze Magnum43. Mnie forum ciągle się podoba i uważam, że idziemy w dobrą stronę. Dzięki plenerom niektóre znajomości przestały być tylko internetowe :-) Mamy całkiem niezłą galerię, mamy wielu wspaniałych użytkowników, pasjonatów przyrody i fotografii, mamy wielu początkujących, ale dobrze zapowiadających się przyrodniczych fotografów...

A z uwag to moim zdaniem za często odpuszczamy sobie K&K oraz za mało piszemy o okolicznościach powstawania zdjęć. A przecież to czasami spotkanie, przygoda i emocje są ważniejsze od fotki.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#36 Magnum43

Magnum43

Napisano 27 styczeń 2008 - 22:39

Cieszę się że Koledzy mają taki poglad na ten temat ,to napawa optymizmem i nadzieją na to że w najbliższym czasie nie będzie żadnej rewolucji. Niewlaściwe podejście zniszczyło na forum Nikona ciekawy dział przyroda teraz tam jest kupę niczego ...wielu ludzi którzy robili ciekawe ..czyt. "prawdziwe zdjęcia"...otóż dali za wygraną . Teraz w porównaniu z naszym forum tam nic się nie dzieje , sporo tu ciekawych zdjęć i ludzi pełnych zapału . Miejmy nadzieję że będzie coraz lepiej ......Michalv to nie jest tak że ja czarno widzę absolutnie daleki jestem od tego ;-) Po prostu niech ludzie robią zdjęcia i niech się cieszą.

#37 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 28 styczeń 2008 - 18:07

A ja trochę sie domyślam o co chodzi Magnum43.
Sam się długo zastanawiałem po kilku komentarzach w wątkach czy nie przenieść z nich zdjęć do comiesięcznych opowieści. Uświadomiłem sobie bowiem, że chyba je zaśmiecam. Po namyśle postanowiłem nie wprowadzać jednak zamętu, ale od tamtej pory zdjęcia znaieszczam tylko w "Bezkrwawych łowach", bo mi w tematycznych zwyczajnie głupio.
Pamiętam jedank, że także wątki tematyczne traktowane były podobnie jak "Bezkwawe łowy" pierwotnie - aż do sławetnego teamtu wywołanego przez mmsko... Widocznie tak musiało być. Mam nadzieję, że wątek "BŁ" pozostanie jednak wolny dla tej "fotograficznej hołoty" ;-), bo inaczej to gdzie ja zdjęcia bedę zamieszczał... rodzina nie chce oglądac, znajomi też nie.. niech chociaz któryś z forumowiczów zerknie :mrgreen:

#38 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 28 styczeń 2008 - 18:36

A ja trochę sie domyślam o co chodzi Magnum43.


a o co chodzi ? hm :-/ :->
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#39 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 28 styczeń 2008 - 19:51

a o co chodzi ? hm


Tłumaczenie jest obecne w poście, z którego raczyłeś zaczerpnąć cytat... Wystarczy przeczytać.
Fuji s5600 (50d + Sigma 100-300 f/4 w fazie testów...).

#40 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 28 styczeń 2008 - 20:11

unkas, ja potrafie czytać ze zrozumieniem , to stary wątek jakiegos macho od fot :mrgreen: , nie kumałem tak gwałtownego do niego powrotu ( nadal nie kumam ) :->
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych