Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


pentaksiara

Rejestracja: 27 lut 2014
Poza forum Ostatnio: 16 kwi 2022 17:54

Moje posty

W temacie: Moja przenośna czatownia.

29 kwiecień 2015 - 18:54


mam wrażenie, że chcesz wygodnie siedzieć jak na wczasach i przykryć się siatką. Pomyśl o perspektywie - ja leże

 

@niemar, odnosisz słuszne wrażenie ;) Do siewek będę m u s i a ł a leżeć, ale na łąkach sobie tego nie wyobrażam, chyba że skoszę całe przedpole. 

 

@meser, dziękuję za link, ciekawa propozycja.


W temacie: Moja przenośna czatownia.

29 kwiecień 2015 - 09:06

Nie chcę zakładać nowego wątku, więc podepnę się do tego tematu. Niestety nie mam czasu aby przeglądnąć tyle tematów, bo właśnie zaczynam pracę...  ;) Ale do rzeczy - planuję rozpocząć przygodę z czatowaniem (gatunki łąkowe i siewkusy na terenach podmokłych), ale z niewielkimi nakładami finansowymi, bo nie wiem na ile temat "chwyci". Myślałam o zakupie krzesełka wędkarskiego i siatki maskującej, ale nie wiem jak wybrać takie siedzisko, aby było wygodne (nie używałam, więc nie wiem na co zwrócić uwagę, wiem tylko że ma mieć oparcie i podłokietniki) - rozpiętość cenowa jest całkiem spora. Może macie takowe i możecie polecić? Myślałam do tego dokupić siatkę glony (chyba że polecacie inną), ale nie wiem ile m kupić, żeby starczyło jakbym się chciała położyć. 3x2 m starczy? 
Zauważyłam czatownię z linku powyżej, taki typ też byłby fajny, bo można siąść w 2 osoby, ale na początek wolę coś bardziej mobilnego :)

W temacie: Fotografia ptaków - poszukiwania sprzętu zakończone klęską

20 grudzień 2014 - 14:57

Stabilizacja w korpusie Pentaxa działa sprawnie.Korpus D7100 ma większe możliwości "filmowe" i większą rozdzielczość. Pentax jest porządnie uszczelniony i nigdy mnie nie zawiódł.Nikona nie znam z własnych doświadczeń i pytam innych użytkowników.

Oglądając testy szkiełka nikona o raz pentaxa wydaje mi się że Nikkor wypada słabiej .Ale to tylko testy a nie praktyka.

 

I jak: podjąłeś jakąś decyzję? Ja przesiadłam się z k-r na D7100 i złego słowa nie powiem, choć jeszcze nie poznałam tego aparatu nawet w 50% :) Może to kwestia skoku na dużo wyższą półkę (zapewne k-5IIs też by taką była), a może kwestia tego, że jestem jeszcze laikiem i nie miałam okazji poznać ograniczeń tego sprzętu. 


W temacie: X Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2014

13 listopad 2014 - 21:05

Ja też się wybieram :)


W temacie: FF kontra crop

18 wrzesień 2014 - 12:27

 

 

 

 

 

Jeżeli body odmawia współpracy to faktycznie trzeba kupić nowe. Zmiana systemu to spory wydatek, bo praktycznie kupujesz wszystko od początku. Jak masz kasę bierz ff i chociaż jedno porządne szkło. Chyba że już kupiłaś, bo temat od czterech tygodni wisi:)

 

Tak, kupiłam, ale od razu wyjechałam na urlop, dlatego zamilkłam. 

Za radą części z Was wybór padł na Tammy'ego, którego sparowałam z D7100. Pierwsze pozytywne wrażenia dotyczą przede wszystkim szybkości AF-u i cichości ostrzenia - w porównaniu z moim dotychczasowym zestawem to przepaść. Zdjęć nie zdążyłam jeszcze sprawdzić na monitorze, bo po przyjeździe od razu praca i załatwianie sporej ilości spraw, ot, szara rzeczywistość. Mam nadzieję, że w weekend dane mi będzie zacząć powoli ogarniać materiał.

Wiem jedno - choć 300-tka (w wersji AF-S ze światłem 4) optycznie była moim świętym Graalem, o tyle z jej ogniskową bym nie poszalała, podobnie z brakiem stabilizacji (wielu z Was może teraz zakrzyknąć: a nie mówiłem? :) ). Na chwilę obecną biorąc pod uwagę mój styl fotografowania (99% podchód, 1% przyczajek z samochodu) to był chyba najlepszy wybór, chyba że to, co zobaczę na monitorze rozczaruje mnie... Ale tego się nie spodziewam  :)

Dziękuję wszystkim za udział w dyskusji i chęć pomocy.