Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Regulamin Galerii- dyskusje


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
137 odpowiedzi w tym temacie

#1 chemik

chemik

Napisano 09 listopad 2007 - 12:38

Teraz zdecydowanie lepiej umiem wywoływać RAW-a, czy jeśli kadr jest taki sam, ale delikatnie zmienia sie ustawienie globalne (nasycenie, kontrast, WB) od poprzednich ustawień, czy będzie to zgodne z regulaminem?
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#2 Roby

Roby

Napisano 09 listopad 2007 - 13:12

Jeżeli drugi raz obrabiasz to samo zdjęcie kiedyś już pokazane, to MZ jest to zgodne z regulaminem.
Pamiętajmy że do Galerii mają trafiać najlepsze zdjęcia i mają mieć one odpowiednią jakość techniczną. Jeśli teraz umiemy coś więcej niż kiedyś to warto nasze nowe umiejętności wykorzystać.

#3 chemik

chemik

Napisano 09 listopad 2007 - 13:42

Pytam, bo chce wrzucic jedno ze zdjęć które juz wcześniej prezentowałem. Niestety mam tylko RAW i wgrany jpg na fotosik.pl. A ten mocno sam kompresuje , a co za tym idzie strata jakosci. Na www.imageshack.us nie ma kompresji przez serwis, więc jakość będzie dokładnie taka jak sie wrzuca. Pytamłem, bo będzie potrzeba ponownego wywołania RAW-a....
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#4 BlueDun

BlueDun

Napisano 09 listopad 2007 - 14:27

chemik, ja uwazam ,ze kadr i kadrowanie , jest częścia tworzenia kompozycji , nie ma przeciwzkazań , żeby kadrowac fotografię , twoja sprawą jest jak chcesz opowiedziec swoja historię . ;-)
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#5 Paweł

Paweł

Napisano 09 listopad 2007 - 22:26

Nie rozumiem tylko jak działa ocenianie - pod fotką wyświetla sie tylko jak rozumiem ilość ocen, a nie ma np. średniej? czy to po to, aby nie sugerować innych? I czy zablokowane jest wielokrotne ocenianie przez jedną osobę (z czasem można zapomnieć, co się oceniało)

i jeszcze jedno - jeśli mogę je usuwać, to czy mogę je zastępować innym?

edit -oceniałem i już widze że można tylko raz.

ale jeszcze jedno - proponuję rozbić opis na część techniczną i komentarz "przyrodniczy" bo czasem opis tego, co dzieje się na zdjęciu jest pomocny w odbiorze. Z drugiej strony też lubię wiedzieć, jakim sprzętem fotka była robiona. Obie rzeczy się nie mieszczą

#6 Roby

Roby

Napisano 10 listopad 2007 - 09:04

jeśli mogę je usuwać, to czy mogę je zastępować innym?

Tak.

#7 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 10 listopad 2007 - 10:22

Nie wiem jak wy, ale myślę, że głosowanie powinno być jawne, to zmusi trochę do zastanowienia się nad wydaniem sądu, jak również oceny zasadniczo odbiegające mogłyby być weryfikowane, np przez moderatorow lub admina, może przecież zaistnieć sytuacja, w której oddany niekorzystny głos pozwoli innej fotce zająć jej miejsce.
Ja nie oddałem jeszcze żadnego głosu, wolałbym zrobić to "publicznie".
Ale może się mylę i nie potrzebnie robię problem, ale po tym co słyszałem jak się potrafi oceniać fotki na forach z galeriami, czy poczekalniami, to i zaraz taka sytuacja staje się realna i tu, obym się mylił. :roll:

OJ JAK JA NIE CIERPIĘ KONKURSÓW :mrgreen: ale tu jestem już tak dawno, że nie wypada nie wstawić fotek do albumu.

#8 duchu

duchu

Napisano 10 listopad 2007 - 11:31

Paweł - z tego co rozumiem to widoczna jest średnia ocen :roll:
przydałaby się również ilość ocen

tomajk - jestem za tym aby widoczne było jak kto ocenia
tylko to mogłoby wywoływać akcje odwetowe choć mam nadzieje, że na tym forum nie ma odwetowców :-) (jak np. na obiektywnych.pl)

#9 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 10 listopad 2007 - 12:19

duchu, Sami OBIEKTYWNI są na tym obiektywni.pl widać :mrgreen:
Nie wiem czy mam rację, ale takie jakieś przeczucie, i choć nigdy nie miałem problemu, raczej pozytywny był odbiór moich fotek, to jednak nie chodzi tu o mnie, tylko o wszystkich.
Ta jawność ma również złe strony, to prawda, ale coś w tej mojej ciasnej głowie nowego się zrodzić nie może, ale inni mogą mieć pomysły.
Jak by co to niech mi ktoś da po łapach za roztrząsanie tematu :mrgreen:

#10 mmosk

mmosk

Napisano 10 listopad 2007 - 20:18

Mam kilka uwag co do formy galerii, a wlasciwie wybierania i punktowania zdjec. chodzi o sprawy techniczne na stronie. Tak wiec przydalby sie gdzies link na stronach albumu (obojetnie gdzie sie jest) aby mozna wejsc do wlasnych galerii. Teraz trzeba wejsc na strone glowna galerii a z tamtad dopiero gdzies na dole sa wlasne galerii. No i jeszcze kwestia zdjec do oceniana. skoro wiadomo juz jakie zdjecia kto ocenial to moze mozliwosc zobaczenia czy sa jakies nowe ktore sie nieocenialo.
Canon 5D + Ikelite; Sigma EX: 24/1.8, 70-200/2.8; plecaki LowePro; skrzynie PELI; statywy GIOTTO's
www.arktyka.org.pl; www.wild-arctic.eu

#11 Dunadan

Dunadan

Napisano 10 listopad 2007 - 20:33

mmosk, dzięki za uwagi - takimi sprawami zajmuje się Morav a właściwie to Qgito - jeśli takie coś będzie możliwe to postaramy się to zrobić.

:ninja:


#12 morav

morav

Napisano 10 listopad 2007 - 22:36

To wszystko o czym mówicie wymaga sprawdzenia, na pewno jakieś poprawki będą.

#13 mmosk

mmosk

Napisano 14 listopad 2007 - 00:00

I jeszcze jedna praktyczna uwaga. Juz sobie poradzilem z szukaniem zdjec ktore nie ocenialem. Po prostu segreguje zgodnie z terminem dodania zdjec. Tu jednak przydala by sie jeszcze aby przy informacjach o tym ile osob ogladalo zdjecie, jaka jest srednia ocean to takze aby bylo jakos zaznaczone czy zalogowana osoba juz oceniala zdjecie. PRzusiepszy to zawsze przegladanie i ocenianiae zdjec. a moze jeszcze zmaiast trzymac sie caly czas autorwo to zrobic segregacje po samych zdjeciach. Albo wedog oceny, albo wedog kolejnosci dodania itp. Wtedy jeste sie mniej uzaleznionym od tego czyje to zdjecie i ocenia sie tylko je a nie fotografa
Canon 5D + Ikelite; Sigma EX: 24/1.8, 70-200/2.8; plecaki LowePro; skrzynie PELI; statywy GIOTTO's
www.arktyka.org.pl; www.wild-arctic.eu

#14 mmosk

mmosk

Napisano 14 listopad 2007 - 00:22

Mam jeszcze male pytanie w kwesti ilosci zdjec umieszczanych w galerii prywatnej. Czy ilosc 4 zdjecia dotyczy jakiego kiresu czasu?? czy to ma byc na jeden okres gdy zdjecia przechodza do galerii glownej, czy co miesiac. taka informacja by sie przydala.
Canon 5D + Ikelite; Sigma EX: 24/1.8, 70-200/2.8; plecaki LowePro; skrzynie PELI; statywy GIOTTO's
www.arktyka.org.pl; www.wild-arctic.eu

#15 Roby

Roby

Napisano 14 listopad 2007 - 08:16

Czy ilosc 4 zdjecia dotyczy jakiego kiresu czasu?? czy to ma byc na jeden okres gdy zdjecia przechodza do galerii glownej,

Może wprost nie jest to napisane w Regulaminie Galerii, ale już wyjaśnialiśmy - 4 zdjęcia na kwartał, a do końca tego roku 8 zdjęć.

#16 morav

morav

Napisano 22 listopad 2007 - 13:12

Dodałem wpis do regulaminu

1a. W Galeriach Prywatnych umieszczamy zdjęcia zwierząt i roślin żyjących na wolności.

#17 morav

morav

Napisano 22 listopad 2007 - 13:23

ale jeszcze jedno - proponuję rozbić opis na część techniczną i komentarz "przyrodniczy" bo czasem opis tego, co dzieje się na zdjęciu jest pomocny w odbiorze. Z drugiej strony też lubię wiedzieć, jakim sprzętem fotka była robiona. Obie rzeczy się nie mieszczą[/quote]

Jestem zwolennikiem obecnej formy, każdy wpisuje co jest dla niego najważniejsze, ale sprawa nie jest zamknięta.
Jeżeli będzie taka potrzeba, nie ma problemu dorobić jeszcze jedną ramkę.

[quote name="tomajk"]Nie wiem jak wy, ale myślę, że głosowanie powinno być jawne, to zmusi trochę do zastanowienia się nad wydaniem sądu, jak również oceny zasadniczo odbiegające mogłyby być weryfikowane, np przez moderatorow lub admina[/quote]

Też się ku temu przychylam.
Porozmawiam jeszcze z chłopakami i prawdopodobnie w grudniu będziemy głosować jawnie poprzez komentarze.

#18 mmosk

mmosk

Napisano 12 grudzień 2007 - 00:44

ale jeszcze jedno - proponuję rozbić opis na część techniczną i komentarz "przyrodniczy" bo czasem opis tego, co dzieje się na zdjęciu jest pomocny w odbiorze. Z drugiej strony też lubię wiedzieć, jakim sprzętem fotka była robiona. Obie rzeczy się nie mieszczą

Jestem zwolennikiem obecnej formy, każdy wpisuje co jest dla niego najważniejsze, ale sprawa nie jest zamknięta.
Jeżeli będzie taka potrzeba, nie ma problemu dorobić jeszcze jedną ramkę.

Ja uwazam, ze taki podzial by sie przydal. Ja mam zwyczaj zamieszczac informacje sprzetowe. Do galeri dajemy zdjecia ktre pojawily sie juz w tematach na formum wiec informcje przyrodnicze przewijaj sie podczas dyskusji. Ale gdyby byla oddzielna rubryka na opis zdjecia i informacje techniczne to bym zamieszczal oba. Czesto zrobienie dobrego opisu to naprawde wielki wysilek. wiem to bo juz nieraz meczylem sie z robieniem opisow i podpisow do zdjec.
Druga metoda jaka moge zaproponowac to umozlwienie kazdemu dokonywania zmian w opisie zdjec ktore trafily do galerii. chodzi oczywiscie tylko o wlasne zdjecia. Wtedy kazdy najpeirw ocenialby zdjecie a nie opis, a potem do ladnych zdjec dochodzilyby podpisy. bylyby wtedy przemyslanie bardziej niz podczas samego wstawiania zdjec. Ma sie po prostu wiecej czasu na to i mozna calosc dobrze przemyslec. Jak sie cos takiego umozliwi to ja dla przykladu pododaje dodatkowe opisy do swoich zdjec.

No i WIELKI PLUS za zrobienie mozliwosci przegladania zdjec ktorych sie jeszcze nieocenialo. Naprawde ulatwai to ocenianie.
Canon 5D + Ikelite; Sigma EX: 24/1.8, 70-200/2.8; plecaki LowePro; skrzynie PELI; statywy GIOTTO's
www.arktyka.org.pl; www.wild-arctic.eu

#19 BlueDun

BlueDun

Napisano 12 grudzień 2007 - 07:48

mmosk, imho , ogladając Twoje strony i sponsorów to chyba musisz umieszczać jakim sprzetęm focisz :mrgreen:
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#20 mmosk

mmosk

Napisano 12 grudzień 2007 - 11:05

mmosk, imho , ogladając Twoje strony i sponsorów to chyba musisz umieszczać jakim sprzetęm focisz :mrgreen:

Tak to juz bywa w takich sytuacjach. Wazne, ze zdjecia wychodza ladne i ze mam czym focici. Bez tego pewnie siedzialbym ciagle z EOS650 i stara sigma 28-200. Prawda, sa ladne zdjecia nim robione bo je zamieszczalem ale to nie to co obiektywy klasy EX jakie teraz mam.
Canon 5D + Ikelite; Sigma EX: 24/1.8, 70-200/2.8; plecaki LowePro; skrzynie PELI; statywy GIOTTO's
www.arktyka.org.pl; www.wild-arctic.eu