Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Konkurs onetu i duracell - ŻAL!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Pomożecie?

Pomożecie?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 04 listopad 2007 - 14:39

http://foto.onet.pl/.../zwyciezcy.html
Zwycięzcy pierwszego etapu konkursu. Popatrzcie co wygrało. Poziom musi być żenujący, nie?

OTÓŻ BYNAJMNIEJ!
To, co widzimy jest efektem sposobu prowadzenia konkursu. Zgłaszane zdjęcia, zanim trafią do jakiegokolwiek jury znającego się na fotografii, są przedmiotem głosowania internautów.
Niby wszystko byłoby w porządku gdyby nie fakt, że nie można nawet obejrzeć wszystkich zdjęć. Strona losowo wybiera kilkadziesiąt z nich, grupuje je na kilku stronach i wyświetla.
To czy zobaczymy dane zdjęcie jest tylko i wyłącznie kwestią przypadku. Choć i to jest wątpliwe, zważywszy na to, że niektóre zdjęcia widziałem już kilkunastokrotnie, a zdecydowanej większości w ogóle nie ujrzałem. Nie ma też żadnego podziału na kategorie ani możliwości przejrzenia najlepiej ocenianych zdjęć.
W efekcie wygrywają osoby o największej liczbie znajomych... tak przynajmniej sądzę bo nie wiem kto inny mógłby na te knoty głosować.

Do wygrania jest lustrzanka, Nikon D40x, która (z tego co widzę) najprawdopodobniej posłuży zwycięzcy jako młotek lub przycisk do papieru.

Na pewno zamierzam wygarnąć organizatorom w reklamacji (procedura jej składania jest opisana w regulaminie ).

Nie wiem czy zostanie ona uwzględniona, ale jak widzę takie coś, to po prostu mnie skręca. Zaprotestować trzeba. Szanse są nierówne.

Nasuwa mi się jeszcze jeden pomysł. Może byśmy wybrali jakieś dobre zdjęcie, zgłosili je, a potem wspólnie, masowo na nie zagłosowali. Forum ma sporo użytkowników, dałoby się wygrać etap głosowania. Nawet jeśli niewielu z kilkuset zarejestrowanych internautów jest aktywnych, moglibyśmy się też posłużyć znajomymi. Kilkaset osób jest jak najbardziej do zebrania. Jeśli konkurencja na etapie ocenianym będzie taka jak dotychczas, to zwycięstwo w kieszeni.
Pozostaje kwestia nagrody. Moglibyśmy przeprowadzić wewnętrzny konkurs na forum, którego zwycięzca wystartowałby w tym felernym. Można też ewentualnie wybrać godną zaufania osobę, której fotka wystartowałaby u onetu, na przykład kogoś z adminów, a dopiero potem zrobić konkurs wewnętrzny. Oszczędzilibyśmy wtedy potrzebny do głosowania czas.

Ewentualnie, dla uproszczenia procedury, więcej z nas może wystartować w konkursie onetu. Będziemy wtedy szukać zamieszczonych w tym wątku fotek i głosować na nie. Wtedy będzie większa szansa, że to ktoś z nas wygra.

Co Wy na to?
Pomożecie?

#2 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 04 listopad 2007 - 17:53

Monastor, ale jaki cel tego działania? Czy to ma być zemsta, czy twoje zdjęcie na tym konkursie gdzieś przepadło bez wieści ?
Wojtek

#3 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 04 listopad 2007 - 18:04

Co do zdjęć które zostały nagrodzone, no cóż chyba nie będę komentował :evil:
Co do Twojego Monastor pomysłu, jakoś mam takie dziwne uczucie, raczej jestem na nie...
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#4 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 04 listopad 2007 - 18:56

Monastor, ale jaki cel tego działania? Czy to ma być zemsta, czy twoje zdjęcie na tym konkursie gdzieś przepadło bez wieści ?

Broń Boże. Raczej reakcja na to, że przez idiotyczną formę konkursu, setki porządnych zdjęć rozmaitych ludzi przepadły bez wieści.
Akurat moje fotki się chowają przy niektórych zgłoszonych, a zupełnie niedostrzeżonych.

Nie tak moim zdaniem powinien wyglądać konkurs fotograficzny. To nie fair wobec wielu całkiem utalentowanych osób, które pozgłaszały prace.

#5 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 04 listopad 2007 - 19:45

Monastor, powiem ci że takie szemrane konkurst tak sie przeważnie kończą, trzeba je olewać, widziałem ostatnio konkurs na którym jeden z uczestników wstawil kilka zdjęć przyrodniczych autorstwa ludzi,ktorzy pokazuja swoje fotki na forum podobnym do naszego.
Wojtek

#6 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 04 listopad 2007 - 22:44

Heh, na tym konkursie widziałem wstawioną jedną ze standardowych tapet z Windows XP :-D
Na szczęście nikt nie głosował.

#7 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 04 listopad 2007 - 22:45

takie konkursy to komercha jest , im wszystko jedno co wygra , ważne ,żeby duzo osób sie interesowało, sa jeszcze takie konkursy ,ze głosujesz sms-em ( płacisz ! ) i czyja fota ma najwiecej głosów wygrywa ! a kaska dla organizatora - koszt nagrody !
mozna i tak forsę zarabiać , ale nie na mnie :mrgreen:

#8 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 04 listopad 2007 - 23:02

Nikt tu nie każe wysyłać SMSów ;)
Udział jest darmowy, choć faktycznie, zdaje się bezsensowny :-?

#9 podkowa

podkowa
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • Lokalizacja:
    Śląsk

Napisano 17 listopad 2007 - 21:21

dlatego jak tylko przeczytam w regulaminie, że prace oceniane będą poprzez jakieś chore głosowanie internautów - wychodzę.
Szkoda czasu na taką zabawę - wiadomo, że później co sprytniejsi, albo ci z większą liczbą znajomych głosują na własne zdjęcia - przeważnie niegodne najmniejszej uwagi...
Co najgorsze, od pewnego czasu coraz więcej w sieci tego typu "konkursów" - dla mnie to w 99% poziom "fotki.pl" - i dla publiki na tym poziomie zostały skonstruowane. Przede wszystkim jednak to doskonała reklama dla firmy - tu akurat Duracell. Z ciekawości wejdzie prawie każdy - podczas gdy na typowe reklamy nikt już nie może patrzeć...
I ma rację Monastor z tym w jaki sposób prezentowane są prace zgłoszone do konkursu - wrzuciłam tam jedną pracę siostry - i już jej nie znalazłyśmy - wciąż wyświetlają się losowo wybrane zdjęcia - niektóre powtarzały się kilka razy... - potwierdziły sie po raz kolejny moje przypuszczenia - szkoda czasu na takie pseudo-konkursy!
:-?





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych