Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Nikon D3 i D300


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#1 MK_2

MK_2
  • Lokalizacja:
    Siedlce

Napisano 10 wrzesień 2007 - 11:46

Mi szczęka opadła ...
http://www.nikon.pl/... ... rview.html

Ale nadal nie ma czyszczenia matrycy i stabilizacji...
fotoamator

#2 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 10 wrzesień 2007 - 11:53

Stabilizacji to miec chyba nie będzie chyba ze wykombinują jakąś współpracę dwóch systemów stabilizacji... A szczerze to się dziwię Nikonowi i Sony że nie wprowadzili czyszczenia matryc... to już powinien być standard :-(

Ale po co mi stabilizacja jak mam 11fpsów i 50 punktów AF i na dodatek ISO 25000? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

#3 MK_2

MK_2
  • Lokalizacja:
    Siedlce

Napisano 10 wrzesień 2007 - 11:59

Sony ??? Sony wprowadził stabilizację, Pentax wprowadził...
Nie ma stabilizacji w korpusie Nikon i Canon.
fotoamator

#4 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 10 wrzesień 2007 - 12:02

MK_2, pisałem o czyszczeniu matryc - bardzo się dziwię czemu nie ma w innych systemach PARWDZIWEGO czyszczenia, jak w Olku.
Nikon i Canona mają stabilizację w szkle, dlatego nie wprowadzę stabilizacji matrycy, chyba że stworzą jakiś system gdzie obydwa systemy będą współpracować, poprawiając swoje działanie.

:ninja:


#5 MK_2

MK_2
  • Lokalizacja:
    Siedlce

Napisano 10 wrzesień 2007 - 12:09

Sony A100 ma czyszczenie matrycy, A700 pewnie też.
fotoamator

#6 kacpero

kacpero
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 10 wrzesień 2007 - 12:18

Stabilizacji to miec chyba nie będzie chyba ze wykombinują jakąś współpracę dwóch systemów stabilizacji... A szczerze to się dziwię Nikonowi i Sony że nie wprowadzili czyszczenia matryc... to już powinien być standard :-(


Nikon nie pójdzie w kierunku stabilizacji matrycy bo ma świetny system vr w obiektywach. Najnowsze szkła są w ten system wyposażane więc raczej w puszkach nic nie zrobią. Coraz więcej jest pinii, że stabilizacja w obiektywach jest bardziej wydajna niż ta matrycowa ale fachowcem w tym temacie nie jestem więc nie mówię że tak jest na pewno.

#7 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 10 wrzesień 2007 - 15:17

kacpero, stabilizacja w szkle jest bardziej wydajna, to fakt. Tylko jest jeden problem o którym wspomniał na tym forum jeden z Nikoniarzy ( sory, nie pamiętam kto ) - szkła VR mają nawet do dwóch razy więcej soczewek niż odpowiedniki bez VR, co za tym idzie, ich jakość optyczna jest gorsza siłą rzeczy.

:ninja:


#8 matzone

matzone
  • Użytkownik
  • 363 postów
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 10 wrzesień 2007 - 16:24

MK_2, pisałem o czyszczeniu matryc - bardzo się dziwię czemu nie ma w innych systemach PARWDZIWEGO czyszczenia, jak w Olku.


System czyszczący matrycę w olku idealny nie jest. W e-330 kilka razy musiałem czyścić matrycę na mokro po pracy w trudnym terenie. Kąpiel matrycy jest nieunikniona chyba, że ktoś pracuje w sterylnych warunkach.

Mam nadzieję, że Nikon przy pomocy nowych modeli (D3, D300) pokaże na co go stać. Trzymam kciuki.

#9 kacpero

kacpero
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 10 wrzesień 2007 - 16:27

kacpero, stabilizacja w szkle jest bardziej wydajna, to fakt. Tylko jest jeden problem o którym wspomniał na tym forum jeden z Nikoniarzy ( sory, nie pamiętam kto ) - szkła VR mają nawet do dwóch razy więcej soczewek niż odpowiedniki bez VR, co za tym idzie, ich jakość optyczna jest gorsza siłą rzeczy.


No i są droższe.
Ale chciałbym mieć takiego "gorszego" nikkora 300/2,8 vr :-)

#10 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 10 wrzesień 2007 - 16:48

Mam nadzieję że mnie nikon nie pozwie ale w tekście opisującym D 300 znalazłem "Matryca CMOS zawierająca 12,3 mln pikseli jest wyposażona w układ samoczynnego usuwania zanieczyszczeń i zapewnia rozdzielczość spełniającą wymagania fotografii komercyjnej" więc ma czy nie ma czyszczenie matrycy :?:
Wojtek

#11 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 10 wrzesień 2007 - 17:34

Co ma do jakości ilość soczewek ??
D300 i D3 mają czyszczenie matrycy.
A jeśli coś wspominacie o jakości "tanich szkieł" Nikona to proszę spojrzeć na fotki które robi wld, a radzę zajrzeć również na forum Nikona, bo tam jest ich więcej, życzę niektórym kolegom takiej jakości z budżetowego bądz co bądz szkiełka, a wspomnę jeszcze że w jego body niema tak fantastycznego systemu czyszczenia matrycy jak to w innych jest, nie ma tam żadnego systemu, Waldek nie czyści tylko fotografuje i to jak widać z bardzo dobrym wynikiem.

Proponuję zamknąć ten wątek za wczasu, by niepotrzebnie nie rozpętał wojny systemowej.
Lepiej jak by na tym forum przyrodniczym nie było poruszanych spraw na temat aparatów, bo to nie ma calkowicie żadnego wpływu na poprawienie jakości prezentowanych fotografii.

#12 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 10 wrzesień 2007 - 17:49

tomajk, ja uwazam ze dzial techniczny jest bardzo przydatny.
Nie jest to forum systemowe i wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawe z tego ze mozna zrobic powalajace zdjecie nawet Smiena :-) i nie w tym rzecz zeby dyskutowac co jest lepsze C,N,S,P czy inne wynalazki bo dzisiejsza technika jest tak zaawansowana ze to wszystko prawie ten sam poziom.

Niemniej bardzo chetnie czytam o nowinkach technicznych a nie zawsze mam czas przegladac inne fora czy jakies zapowiedzi prasowe. Fajnie ze robi to ktos "za mnie" i dzieli sie znalezionymi informacjami. Jak mi sie uda znalezc cos nowego o czym jeszcze nie ma watku to tez wrzuce na forum dla innych.

Najwazniejsze sa szkla a nie puszki wiec jak ktos ma szkla do jednego systemu to nie czesto zdarza sie kompletna przesiadka na inny, ja wybralem to co wybralem z takich a nie innych powodow, nikogo nie namawiam, ale moge z checia powiedziec co sadze o moim szkle czy body.
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#13 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 10 wrzesień 2007 - 18:30

korba, Ok, masz rację, wiedza zawsze się przyda.
To może inaczej, jeśli już ktoś chce coś wspomnieć na temat techniczny, to przynajmniej niech pisze o tym co ma, lub co wie na pewno, a nie jakieś bajki zasłyszane od niekompetentnych osób.
Jak również zachwalanie ze to jest lepsze od tamtego też uważam za co najmniej niestosowne na tym forum, fotki które robimy są najlepszym dowodem na ile potrafimy wykorzystać posiadany sprzęt bez względu na znaczek jakim jest firmowany.

#14 MK_2

MK_2
  • Lokalizacja:
    Siedlce

Napisano 10 wrzesień 2007 - 20:50

To świetnie że nikony także mają już czyszczenie. Nie doczytałem bo myślałem, że taka rzecz będzie osobno wypunktowana. Jak ognia wystrzegam się zmian obiektywu bo paprochy ciągle wpadają mi na matrycę. Systm czyszczenia jest jak znalazł.

tomajk, Nie rozumiem Ciebie. Kto napisał to o czym Ty piszesz ? Może chodzi Ci o to aby przenieść ten wątek do "wolnego tematu" ?
fotoamator

#15 kacpero

kacpero
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 10 wrzesień 2007 - 21:11

Dopóki rozmowa nie schodzi poniżej "pewnego poziomu" to dlaczego nie rozmawiać??? Cieszy mnie to, że tu na tym forum (w przeciwieństwie do innych) można spokojnie pogadać o różnych systemach. Na razie nikt nikogo nie nazywa "....talibem" czy jeszcze gorzej a jak coś się popsuje to od tego są moderatorzy.

#16 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 10 wrzesień 2007 - 21:12

Warto chyba wiedzieć co się dzieje w świecie sprzętu. Sam chętnie czytam opinie użytkownikow Minolty, Pentaxów, Olków czy Canonów na tym forum. Tutaj odbywa się to wyjątkowo kulturalnie i rzeczowow. Nie sądzę, aby pojawily się u nas jakieś wojny systemowe. O to jestem wyjątkowo spokojny :-)
Nikon D300 jest kuszącą propozycją zwłaszcza ze względu na nową matrycę o niższych szumach. Ale powtórzę, że osobiście zanim zmienię korpus zastanowię się 100 razy, czy nie lepiej zainwestować kasę w lepsze obiektywy i porządny statyw :-) Zobaczymy co wygra: rozsądek, czy emocje :mrgreen:

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#17 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 10 wrzesień 2007 - 21:22

MK_2, ;-) Może podziałało na mnie tak właśnie gadanie o syfkach na matrycy, ja pstryknąłem 19tyś fotek i nie zaglądam pod lustro, a obiektywy zmieniam i nie uważam by wyznacznikiem jakości danego body było to czy posiada, czy też nie jakikolwiek system czyszczenia matrycy.
A stabilizacja ? PO CO by ktokolwiek robił stabilizowaną matrycę skoro posiada w ofercie wyśmienite obiektywy wyposażone w porządną stabilizację, to byłoby nie logiczne.

Ale ja tu zamiast zapomnieć o matrycach, pikselach, szumach, kurzach, rozpisałem się, sam . :mrgreen: dość już i nie zaglądam więcej.

#18 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 11 wrzesień 2007 - 06:18

tomajk, ma racje co do stabilizacji ... jest dobra (coraz lepsza) w obiektywach ... nie wiem jak to wyglada w nikonie ale najnowszy obiektyw ze stabilizacja canona (70-200 f/4L IS) wg specyfikacji pozwala robic zdjecia z reki na czasie dluzszym o 4EV ... oczywiscie "rozpoznaje" statyw i panoramowanie.

Nikon z pewnoscia tez usprawnia swoje VRy a Sony i Pentax moga znalezc sie z reka w nocniku bo zeby zrobic obiektyw ze stabilizacja beda musieli (jak zauwazyl Dun) pomyslec o koordynacji stabilizacji w matrycy z ta z obiektywu (chyba ze wlaczenie jednej wylaczy druga ;-))

Co do "odkurzacza" to uwazam ze jest bardzo fajny - ja czesto zmieniam obiektywy aparat mam od prawie roku zrobilem prawie 10tys fotek i nie widze duzego syfu na matrycy. Zrobilo mi sie pare kropek na poczatku od kondensacji pary wodnej i tego juz odkurzacz nie usunie ale narazie to olewam bo nic nowego sie nie pojawilo.
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#19 MK_2

MK_2
  • Lokalizacja:
    Siedlce

Napisano 11 wrzesień 2007 - 07:30

Jestem zainteresowany stabilizacją w korpusie bo mam dobry obiektyw bez stabilizacji.
Jestem zainteresowany czyszczeniem matrycy bo gdy parę razy zmienię obiektyw to widzę parę nowych paprochów na zdjęciach z jednolitym tłem (jakiś brudas jestem lub nie umiem zmieniać obiektywów).

michalv, Myślę że zmienię D80 na nowszy jeśli Nikon zrobi aparat klasy D80 z wyżej wymienionymi "gadżetami".
fotoamator

#20 brzeziu

brzeziu
  • Użytkownik
  • 704 postów
  • Lokalizacja:
    wsi wesoła

Napisano 11 wrzesień 2007 - 07:44

estem zainteresowany czyszczeniem matrycy bo gdy parę razy zmienię obiektyw to widzę parę nowych paprochów na zdjęciach


Nie myśl że się czepiam ,
ale w jakich warunkach Ty fotografujesz ? :shock:
i przy jakich wartościach przysłony Ci to wyłazi tak na fotkach ?

Wg mnie to czyszczenie matrycy to jest taki drobiazg marketingowy ,
który powoduje chęć jego posiadania ;-)
Oczywiście nie mam nic przeciw temu abyś sobie taki kupił - bo na tym ta gra polega .

Stabilizacja - zdecydowanie na tak ! ale nie ona jest wyznacznikiem tego jakie szkło chcę kupić .

pozdrawiam
brzeziu
C30D/BG-E2n*EF-S10-22F3,5-4,5*EF/50F1,4*EF100F2,8*430EX*M055x pro cdn
www.brzeziu.selia.pl





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych