Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Sony Alfa 700


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#21 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 09 wrzesień 2007 - 15:03

Roby, no podobno Canony i Nikony mają WiFi z takimi możliwościami, ale nie jestem pewien ( gdzieś ktoś napomknął na KKMie ), tez jakoś strasznie nie śledzę tego wszystkiego.
Tak czy inaczej body to ja sobie na razie olewam ( chyba że wygram w totka to wtedy zaszaleję jak niegdyś Tomajk ), bo jakie bym nie kupił to nie będzie robiło lepszych fotek z moją Sigmą :mrgreen:

:ninja:


#22 Apollo36

Apollo36
  • Użytkownik
  • 198 postów
  • Lokalizacja:
    Grudziądz

Napisano 09 wrzesień 2007 - 18:16

A nie myślałeś o czymś dłuższym?


Myślałem, 70-210 f/4 już mi przeszła :-) , w tak stare szkła chyba nie będę inwestował.
Trochę myślę o Sigmie 70-200 f/2.8 EX DG APO HSM, ale na razie muszę wyprostować się po ostatnich zakupach, bo poza szkłami trochę kasy wtopiłem również w modernizację kompa :-D
KonicaMinolta D7D+ 16-300mm f/1.4-5.6

#23 kacpero

kacpero
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 09 wrzesień 2007 - 19:23

Roby, no podobno Canony i Nikony mają WiFi z takimi możliwościami, ale nie jestem pewien ( gdzieś ktoś napomknął na KKMie ), tez jakoś strasznie nie śledzę tego wszystkiego.

Nie ma się co podniecać nowościami nikona póki ktoś tego nie sprawdzi. W Olympusie E-510 jest LV ale matryca się grzeje i szumi wtedy bardziej (źródło: test na Fotopolis). Dlatego póki nie będzie jakichś testów czy praktycznego sprawdzenia przez użytkowników to tylko ładnie wygląda na specyfikacji. D200 też miał być taki świetny i później wyszły mankamenty.

#24 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 10 wrzesień 2007 - 06:17

LiveView + WiFi na 100% jest w Canonie 1D MK III (ale to zupelnie inna polka) ... ale dobrze ze rozwiazania z najwyzszej polki wchodza tez na dol 40D ma LiveView i mozna do niego dolozyc pionowy grip z WiFi ...

Przy 1D MK III reklamuja ze stanowisko reporterskie moze byc po drugiej stronie stadionu a wszyscy reporterzy w jednej "budce" z laptopami ;-) ciekawe tylko jak wtedy kadrowac :-) statyw z ruchoma glowica na WiFi :?:

Faktycznie ze od Live View matryca moze sie grzac ... nie widzialem opisow ani recenzji, ale mysle ze juz cos na ten temat powinno byc w sieci.
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#25 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 10 wrzesień 2007 - 09:37

Ale po co zaraz tam kadrować - wbijasz patyk nad rzeczką, ustawiasz aparat i czekasz aż zimorodek przyleci - tyle że do tego nie potrzebne LV ;-)

:ninja:


#26 Paweł

Paweł
  • Lokalizacja:
    WaWA

Napisano 10 wrzesień 2007 - 16:13

Roby, już mówili po co by się przydało. Osobiście pomysł z bezprzewodowym podłączeniem LiveView z aparatu pod np. laptopa to coś rewelacyjnego. Ustawiasz aparat i czekasz na ptaszki, nie przejmując się że je spłoszysz ;-)


Ja tam w sumie wolałbym nie "podgrzewać" godzinami matrycy głównej podglądając obraz z wizjera.. Chyba, że jest taki patent, jak w Olku, który ma osobną matrycę tylko do tego.

Zresztą, do tego live view wcale nie jest potrzebny :-). To jest dość stary pomysł ś.p. CONTAXA (!) - Ekranik LCD połączony z mini-kamerką TV zakładaną na wizjerek do Contaxa N1 (pierwszy AF tej firmy). Było to ciekawie rozwiązane, bo ekranik był połączony z automatyką aparatu i odzwierciedlał pewne jego ustawienia. Ponieważ system był niszowy nie wypłynęło to szerzej

http://www.contaxusa..._brochure01.pdf

Ciekawą rzecz robi ZIGIVIEW - w II wersji ich "celownika kątowego LCD" ma on postać osobnego panelu połączonego kablem z celownikiem, do tego jest wersja z analizatorem obrazu - w razie pojawienia się ruchomego obiektu w wyznaczonym sektorze wyzwala migawkę. czyli taka "pułapka ostrości"

#27 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 10 wrzesień 2007 - 23:34

Ale po co zaraz tam kadrować - wbijasz patyk nad rzeczką, ustawiasz aparat i czekasz aż zimorodek przyleci - tyle że do tego nie potrzebne LV ;-)


Właśnie, ale pilocik się przydaje :-)

#28 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 11 wrzesień 2007 - 09:53

morav, zgadza się. Mnie bardzo brakuje zdalnego pilocika w D7D. Co prawda są jakieś własnej roboty... ale teraz chyba je ciężko dostać. Jak zobaczyłem ten pilocik do A700 to mi szczena opadła - rewelacja!

:ninja:


#29 Paweł

Paweł
  • Lokalizacja:
    WaWA

Napisano 11 wrzesień 2007 - 11:09

mnie się podoba, że nie zrezygnowano z banków pamięci, bo ja ich dużo używam w 7D (mam tam ustawienia do makro w świetle zastanym, do zdjęć z fleszem i do zdjęć z fleszem bezprzewodowym) dzięki temu błyskawicznie mogę się dostosować do sytuacji w trakcie zdjęć, bez grzebania w menu. Jak dla mnie to szkoda, że nie rozszerzono pamięci np. do 5, skoro juz nie są ustawiane mechanicznie na pokrętle trybów. Jak do moich celów AF nie jest zbyt przydatny, ale lepiej i szybciej działający na pewno poprawi inne fotki niż makro. No i właśnie najbardziej mnie ciekawi, jak ulepszono działanie (powtarzalność naświetleń :-)) i niezawodność aparatu (errory, backfocusy itp)


a w zapowiedziach najbardziej brakuje mi (i to chyba we wszystkich systemach) małego, zgrabnego szerokiego kąta APS-owego odp. kątem widzenia, jakością i wymiarami małoobrazkowymi 24-28 mm/2,8 . Bo szeroki kąt jest tylko w wielgaśnych zoomach (nie mówię tu o kicie od Alfy z uwagi na CA). Chyba, że następna alfa już będzie pełnoklatkowa.....

#30 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 11 wrzesień 2007 - 12:41

Zawsze mozna kupić jakąś używkę w stylu sigmy 14/3.5 ;-) podobno rewelacyjna.

:ninja:


#31 Paweł

Paweł
  • Lokalizacja:
    WaWA

Napisano 11 wrzesień 2007 - 13:24

Zawsze mozna kupić jakąś używkę w stylu sigmy 14/3.5 ;-) podobno rewelacyjna.

14 mm = 21 -> to już trochę extremalnie i specyficznie. Ze znanych mi obiektywów, do KM podchodzi jedynie Tokina 17/3,5, niezła, ale duża (niewiele mniejsza od 17-35), no i od wspomnianego zooma 2x droższa. Chyba jest jeszcze sigma 18 mm, ale tu już nie jestem pewien, 20/2,8 minolty droga i już nie tak szeroka, do tego filterek 72.

Mam na myśli szkiełko niepełnoklatkowe, zaprojektowane z myślą o małych wymiarach i małej CA :-)

#32 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 11 wrzesień 2007 - 16:58

Ale czemu boisz się CA? mnie to tam mało obchodzi :mrgreen: A Tamronik 17-50/2.8 - bardzo go chwalą. A może Karolek? ale to już nieco inna cena :mrgreen:

:ninja:






Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych