Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Inne sposoby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 michal

michal
  • Lokalizacja:
    Leśnica

Napisano 27 sierpień 2007 - 20:30

Jakie są jeszcze inne sposoby ukrycia się przed zwierzętami oprócz czatowni i siatki maskującej ?
Macie jakieś pomysły?
POZDRAWIAM Optyka CANON+Benro KB-2

#2 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 27 sierpień 2007 - 21:19

Są jeszcze tzw czatownie naturalne, czyli chowanie się za drzewami, krzakami, w trzcinach itp.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#3 michal

michal
  • Lokalizacja:
    Leśnica

Napisano 27 sierpień 2007 - 21:31

kombinujcie dalej :-)

uruchomcie wyobraźnie :-)
POZDRAWIAM Optyka CANON+Benro KB-2

#4 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 sierpień 2007 - 22:45

Spoko, jak cos wymyślimy to powiemy ;-) a póki co, prosiłbym o niepisanie postów jeden pod drugim :-P

:ninja:


#5 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 28 sierpień 2007 - 11:02

A dlaczego my mamy kombinować i wymyslać może ty cos pokażesz a my wykorzystamy twój pomysł.
Wojtek

#6 michal

michal
  • Lokalizacja:
    Leśnica

Napisano 28 sierpień 2007 - 17:50

A dlaczego my mamy kombinować i wymyslać może ty cos pokażesz a my wykorzystamy twój pomysł.


:-) :-P powiem jak zrobię i wytestuję, :-) pomysł jest.
POZDRAWIAM Optyka CANON+Benro KB-2

#7 Czarny zwierz

Czarny zwierz
  • Użytkownik
  • 1162 postów
  • Lokalizacja:
    Sośnicowice

Napisano 29 sierpień 2007 - 19:52

powiem jak zrobię i wytestuję,

No to czekamy... :->

#8 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 31 sierpień 2007 - 10:24

naczytałem sie tych waszych opowieści i postanowiłem , coś i ja wykombinowac , kupłem siekierkę ( do suchych gałęzi , saperke i jade nad wisełkę ! , jak coś sie urodzi to fote zademonstruje pozdrawiam do roboty !! ;-)
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#9 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 03 wrzesień 2007 - 09:16

michal, moeżesz wypróbować takie ciekawoski
http://www.piesmysli...o/_info/?id=784
http://www.piesmysli...o/_info/?id=786

Jak spróbujesz daj znac o efektach ;-)
Fuji s5600 (50d + Sigma 100-300 f/4 w fazie testów...).

#10 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 03 wrzesień 2007 - 09:21

unkas, gdyby to działało tak jak opisuje producent to by pewnie nie było zwierzyny w lesie bo wszystko by zostało wystrzelane.
Wojtek

#11 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 03 wrzesień 2007 - 09:29

Ba, ale kiedy Kolega szuka nowych sposobów.. a może się uda...(wiara czyni cuda ;-) )
z doświadczeń okołomyśliwskich wiem, ze żadne zapachy "zanętowe" nie działają skutecznie - np. na dziki najlepsza jest kiszonka z kukurydzy, choć "zaprawienie" nęciska smołą bukowa przyspiesza znalezienie przez zwierza.

#12 fotosc

fotosc

Napisano 03 wrzesień 2007 - 12:48

sa rozne gwizdki do ptakow , tylko trzeba sie nauczyc dobrze nimi gwizdac :-) :-)

sa rowniez nagrania glosow ptakow ktore pomagaja w wabieniu danego osobnika , faktycznie to skutkuje , ale zeby zrobic zdjecia to troche jest problem :-) one bronia swoich terenow i jak pusci sie nagranie danego glosu to zaraz przylatuja przepedzac i z latwoscia mozna zobaczyc ptactwo :-) :-)

#13 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 03 wrzesień 2007 - 20:05

sa rowniez nagrania glosow ptakow ktore pomagaja w wabieniu danego osobnika

Trzeba tylko pamiętać, żeby tego nie nadużywać. Jets to dosyć stresujące dla ptaków. Czytałem nawet gdzieś, że nie powinno się tego stosować bez potrzeby.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#14 fotosc

fotosc

Napisano 04 wrzesień 2007 - 23:42

potrzeba jest fotografia :)

#15 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 16 wrzesień 2007 - 19:38

witam ! , byłem nad Wisłą , przykre , ale mi ta moja niby czatownie zmyło - dosłownie ! , woda ze dwa metry wyższa i po robocie :) , ale co tam ! grunt to doswiadczenie nowe , szkoda tylko , że nie zrobiłem zdjecia , nawet niezle wykorzystałem załamanie burty brzegowej i krzaków .
swoja drogą to przypomniał mi sie taki patent z dzieciństwa :)
w zmytej czatowni chciałem go wykorzystać .
gałazki łozy bardzo szybko sie ukorzeniają , więc spróbowałem je tak własnie wykorzystac ( robiłem kiedys takie szałasy żywe - normalnie rosnące ;) )
kazdy wędkarz zna własciwości rosnących widełek pod wędkę .moim zdaniem pomysł wart wykorzystania , przy konstrukcjach na dłużej.
pozdrawiam

#16 kojot

kojot
  • Małomówny
  • 46 postów

Napisano 20 październik 2008 - 21:08

A próbował ktoś zrobić kryjówkę z auta? Mam takie miejsce odwiedzane przez myszaki, sarny i kruki gdzie łatwo autem dojechać i chcę spróbować. Siatka maskująca się przyda czy samo auto wystarczy?

#17 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 20 październik 2008 - 21:31

kojot, grunt żeby ptaki ruchu ( ciebie ) nie widziały... tak czy inaczej, da się. Dowód?
http://kevlewis.devi...SEO-II-77847279 ;-) tak, zrobione z samochodu.

:ninja:


#18 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 26 listopad 2008 - 21:40

W związku z brakiem pomysłu na zaadoptowanie czegoś na kryjówkę, wracam do pomysłu budowania czatowni. I tu pytanie - co polecacie :

1) Siatkę maskującą ~ 70zł

2) Tzw. Pałatkę ~(2 szt. dają namiot) ~ 45zł

4) Namiot moro za 88zł.

Ponieważ zależy mi na mobilności, bo z brakiem wprawy czatownie pewnie będzie trzeba przestawiać, zanim stanie "we właściwym miejscu" namiot wydaje mi się mało mobilny (ukształtowanie terenu), siatka prześwitująca i brak "konstrukcji" (?), a Pałatki mało stabilne i maskujące. Co myślcie???

#19 awilus

awilus
  • Użytkownik
  • 515 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 26 listopad 2008 - 22:15

Ja polecam siatkę maskującą. Prześwitująca jest nie każda. Z siatką możesz dużo zrobić. Jak zdecydujesz się na czatownie to też możesz wykorzystać ją do zamaskowania konstrukcji

#20 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 27 listopad 2008 - 13:10

Mam jeszcze nieużywany namiot ogrodowy (taki bez ścian) 3x3m. Może z tych stelaży zrobić konstrukcję? Tylko czy białe rurki nie będą zbyt widoczne z pod siatki? Najlepiej było by to zrobić z mat. naturalnych (gałęzi itp.), tylko wtedy trzeba to pozostawić, aby zwierz się przyzwyczaił, a ja się boję, że ktoś mi przez ten czas siatkę zwinie (dopiero ją kupuję) ;-)





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych