Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Lipiec 2007


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#21 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 04 lipiec 2007 - 18:23

sauer, tu nie chodzi o to, że bez metryczki też pies może polować - wszak pewnie wiesz, że w niktórych kołach używa się wiejskich burków na dziczych zbiorówkach... Ale nie rozwijajmy to wątku polowań, nioe czas i nie miejsce.
Chodzi o to, że hodowca bezwarunkowo powinien Ci dać matryczkę jeżeli twierdzi, że to pies po rodzicach rodowodowych. Jeżeli tego nie zrobił to jest to zwykłe oszustwo. I nie ma na to wpływu ile "złotomedalowych " psów wywodzi sie z jego hodowli. Zaś weryfikację czy pies jest ułozony czy nie można przeprowadzić tylko na podstawie porównania z innymi psami danej rasy - to z kolei można zrobić na próbach pracy (w przypadku psa młodego) i konkursach, w których moga brac udział wyłącznie psy z rodowodem...
Hoidowca, jezeli chce być uznawany za dobrego, nie może sprzedawać psów "na lewo" bez metryczek. Takie postepowanie godzi w dobro polskiej kynologii i w etykę hodowców. I tyle.

#22 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 lipiec 2007 - 18:28

Sauer napisal ze rodzice sa nierodowodowi. Taka "hodowla" nie powinna zupelnie istniec. Nikt nie zarejestruje hodowli w ktorej rodzicami maja byc zwierzeta bez rodowodu.
Dotyczy to psow, kotow i nawet myszy ... widzialem kiedys rasowe myszy :-)
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#23 cadaver

cadaver
  • Użytkownik
  • 157 postów
  • Lokalizacja:
    Kutno

Napisano 05 lipiec 2007 - 15:58

Dzisiejszy wypad nad Ner nie zaowocował jakimiś extra obserwacjami. Widziane przeze mnie gatunki - wodnik, bielik, trzciniak, potrzos, rokitniczka, gąsiorek, śmieszka, myszołów, czapal siwa, dymówka. Jedna fotka rokitniczki. Ech, gdyby nie ten liść trawy :(

10.



Dołączona grafika

#24 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 06 lipiec 2007 - 09:02

Ech, gdyby nie ten liść trawy :(

I tak jest niezłe :thumbsup:

#25 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 06 lipiec 2007 - 21:26

Niezłe, niezłe. Mi też się podoba. Trochę rażą mnie proporcje, ale to szczegół.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#26 cadaver

cadaver
  • Użytkownik
  • 157 postów
  • Lokalizacja:
    Kutno

Napisano 07 lipiec 2007 - 16:22

Dzisiejszy wypad na stawy w Psarach nie przyniósł rzeczy godnych uwagi. Wrzucę tylko dwie fotki :)

11.


Dołączona grafika



12.



Dołączona grafika

#27 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 07 lipiec 2007 - 20:31

Dzisiejszy wypad na stawy w Psarach nie przyniósł rzeczy godnych uwagi.

:eek: :eek: :eek: Zdjęcia tego nie potwierdzają :-D

A ja z kolei myślałem, że żeby zobaczyć żurawia muszę jechać nad Biebrzę. A tu proszę - kilkanaście kilometrów od mojego domu legalnie żerują sobie żurawie. Strasznie miło mnie zaskoczyły :-)
13.
Dołączona grafika
14.
Dołączona grafika

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#28 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 09 lipiec 2007 - 10:45

legalnie żerują sobie żurawie

Nie nie Michalv to na pewno nielegały znad Biebrzy, pewno jakieś ptasie wagary czy może wakacje :mrgreen: ;-)

#29 sebaok

sebaok

Napisano 10 lipiec 2007 - 12:36

Ja mam tydzień przerwy. Co dzień deszcz, wiatr, chmury i zero słońca aż do niedzieli. Jak wieczorem nie będzie padać pojade na łąki sprawdzić czy rogacze reagują na wab.

#30 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 10 lipiec 2007 - 16:48

sebaok, reagują :-) . Ja w sobote ruszam na "łowy"
Fuji s5600 (50d + Sigma 100-300 f/4 w fazie testów...).

#31 sebaok

sebaok

Napisano 10 lipiec 2007 - 19:38

O 17 sie troche przejaśniło, wsiadłem na rower i pojechałem w pola. Na początku spotkałem szaraka ale nie miałem możliwości podejścia, potem spotkałem byka ale też nic z tego nie wyszło, potem w polu widziałem koze. Dalej na łące szaraka, po chwili zniknął w krzaczorach i pojawiła się mykita. Próbowałem go wabic ale musiał być nażarty bo nie był zainteresowany koźlakiem. Ruszyłem na drugą łąkę gdzie widziałem 2 kozy i mykitę. Dojechałem do drogi prowadzącej do miasta, spakowałem sprzęt, wsiadłem na rower a 3 metry ode mnie wyszła kuna. Wogóle mnie nie zauważyła, po 30 sekundach odezwałem się do niej i dopiero zostałem zlokalizowany.

#32 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 10 lipiec 2007 - 20:04

sebaok, a gdzie zdjęcia???!!!

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#33 sebaok

sebaok

Napisano 10 lipiec 2007 - 20:13

sebaok, a gdzie zdjęcia???!!!


Na polowaniach w zbożu tak to już bywa, że dużo się widzi a mało się strzela

#34 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 10 lipiec 2007 - 20:50

sebaok, i być może wlasnie dlatego tak ciągnie w teren. Pozostają "fotosy" zapisane w pamięci - często barwniejsze niż te na kliszy lub matrycy. Kuna jaka? Próbowałeś wabić na mikot kozy? choć jesli pogoda lichutka to kozły raczej nie wychodzą, sarna lubi dobra pogodę.
Ja wczoraj natknąłem sie przechodząc przez zagajnik na ostatni etap w życiu sarny. pod moimi nogami znalazły się nagle wybielone już przez słońce szczątki kozła - piekny regularny szóstak - już zaczynający się uwsteczniać. Zrobiłem zdjęcie czerepu z parostkami i nawet przez chwilę nachodziła mnie chęc żeby zabrac do domu i spreparowac, ale nie lubię obwieszać ścian szczątkami zwierząt (to tradycja łowiecka, ale jednak nie moge sie do niej przekonać, nawet kilka rodzinnych pamiątek rozdałem). Zostawiłem, niech wrócą tam skąd przyszły. Jakby kogoś interesowało zobaczenie uwsteczniającego się poroża to mogę wysłac zdjęcie. Tu nie zamieszczę, bo pewnie regulamin nie pozwala.

#35 migawka

migawka
  • Użytkownik
  • 295 postów
  • Lokalizacja:
    Skarżysko Kamienna

Napisano 11 lipiec 2007 - 08:41

jade pociągiem z wakacji w drodze powrotnej żurawie i boćki pełno , 12 sarenek [3 koziołki po grodze tylko] a najpiękniejsze te w blasku zachodzącego słońca w wysokich trawach , ehh szkoda ze pociąg się nie zatrzymał :roll:
unkas ja chętnie zobaczę :->
szuwar.deviantart.com

#36 warchlaq

warchlaq
  • Użytkownik
  • 434 postów
  • Lokalizacja:
    Wsi spokojna

Napisano 11 lipiec 2007 - 12:47

migawka, masz taką dźwigienkę w wagonach, jak widzisz jakąś ciekawą scenkę to ciągniesz za nią i już ;)
600/5,6 :>

#37 sebaok

sebaok

Napisano 11 lipiec 2007 - 16:21

A to jest dzik:-D, przelatek do tego łaciaty. Tak wygląda z ok 2,5-3m (tair ostrzy od 3,5 :-D )
Zobaczyłem go z ambony jak wyszedł z topinamboru w owies, podchodziłem go przez jakieś 200m poczym usiadłem w owsie i czekałem. No i się doczekałem, nagle ruszył prosto na mnie kiedy był w odległości ok 5m wstałem, wycelowałem w jego kierunku obiektyw i... wyszło to co wyszło :oops:
15.
[URL=www.fotosik.pl]Dołączona grafika[/UR

#38 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 11 lipiec 2007 - 16:54

No i się doczekałem, nagle ruszył prosto na mnie kiedy był w odległości ok 5m wstałem, wycelowałem w jego kierunku obiektyw i... wyszło to co wyszło :oops:

Ty to masz nerwy chyba ze stali ;-)
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#39 sebaok

sebaok

Napisano 11 lipiec 2007 - 20:36

Dziś pojechałem około 18. Na początku obserwowałem koze, sesja się nie odbyła ponieważ modelka była za daleko a podchód nie był możliwy. Ruszyłem dalej ponieważ porządnie się rozpadało. Nagle jadąc między żytem a rzepakiem usłyszałem watache dzików. Piękny miałem widok ale zanim wyhamowałem i zeskoczyłem z roweru dziki były już w rzepaku, wszystkich nie widziałem ale naliczyłem 8 loch, 4 przelatki i 11 pasiaków. Reszta rodzinki była jeszcze w rzepaku. Ruszyłem dalej, po kilku minutach przestało padać jechałem przez pole gdzie spotkałem dwa szaraki ( jeden do obejżenia w wątku "Zając" :mrgreen: ) Po zrobieniu trzydziestu - paru zdjęć ruszyłem dalej bo porządnie się rozpadało, zmokłem do suchej nitki. Mój pojazd też wyglądał ciekawie, po powrocie do domu musiałem go szybko doprowadzic do stanu używalności, bo gdyby mama go zobaczyła to dostałbym po uszach;]

#40 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 15 lipiec 2007 - 07:59

A ja wczoraj widziałem jak koziołek gonił sarenkę :-)
Niestety siatka maskująca zasłoniła mi obiektyw i nie zrobiłem żadnego zdjęcia mimo, że miałem ich bardzo blisko :-(
Dopiero jak się kapnąłem o co chodzi pstryknąłem fotę, ale cienko wyszło.

16. Dogonię, nie dogonię, ale się przelecę :lol:
Dołączona grafika

Dodatkowo do obserwacji mogę sobie zaliczyć mazurki...
17.
Dołączona grafika

18. ...i czernice :clap2:
Dołączona grafika

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka






Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych