Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Lipiec 2007


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mortis

Mortis
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 01 lipiec 2007 - 09:19

w 3 godzinie lipca 2007 wyruszylem do lasu nad bagna poszukac jakis mroczniejszych kadrow. Plany te spelzly na niczym. Jechalem rowerem po asfaltowej drodze, kiedy uslyszalem 'warkniecie' z pola po prawej stronie. Okazalo sie ze jakies 20 metrow ode mnie ucztuje sobie 'rodzinka' dzikow. Naczytalem sie wiele o ich plochliwosci, tym wiec bardziej bylem zdziwiony, ze zupelnie nie zareagowaly na moja obecnosc. Wypatrzylem 4 chyba dorosle osobniki, i 10 warchlakow. Mysle ze moglem probowac je podchodzic, i z pewnoscia troche bym sie zblizyl, ale ze bylo bardzo ciemno, a z kompaktem w ciemnosciach nie zawalcze, no i znajdowaly sie tam male, nie chcialem ryzykowac. przez jakies 20 minut obserwowalem rodzinke, zrobilem kilka zdjec.

ciezko nawzwac je chociazby dokumentacyjnymi, ale i tak sie 'pochwale':

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika



..Czy to ze pozwolily mi tak dlugo i blisko siebie przebywac oznacza ze mam dobra miejscowke na dziki?:)
World is a lonely place - you're on your own.

#2 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 01 lipiec 2007 - 09:51

Wiatr miałeś korzystny i zachowywałeś się pewnie cicho. W przeciwnym wypadku usłyszałbyś tylko ostrzegawcze fuknięcie i cała gromadka błyskawicznie znikłaby z pola Twojego widzenia :-)
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#3 Mortis

Mortis
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 01 lipiec 2007 - 10:02

odnosnie wiatru to nie pomyslalem zeby sprawdzic jaki jest, ale cicho wcale nie bylem :P podczas zsiadania z roweru niechcacy zadzwonilem dzwonkiem :P kilka razy ktorys z dzikow spogladal w moja strone, ale zadnej rekacji nie bylo. Bylem co prawda w moro, czapka na glowie, ale czerwony rower to sie w tlo nie wtapial :) do okola tego pola jest wiele ambon, mysle wiec ze powinny byc bardziej czujne..

Mialem po prostu wielkie szczescie, czy to sie moze jednak powtorzyc?
World is a lonely place - you're on your own.

#4 kacpero

kacpero
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 01 lipiec 2007 - 10:07

Mortis, fajne spotkanie, gratuluję!!

#5 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 01 lipiec 2007 - 10:25

czy to sie moze jednak powtorzyc?


Tak, za rok, dwa, pięć..... Pewnie trafiłeś na taki dziczy dzień dobroci dla ludzi :-)
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#6 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 01 lipiec 2007 - 19:05

Gratuluję spotkania i...odwagi :-)

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#7 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 01 lipiec 2007 - 20:24

Brniemy przez łąki po mokrej trawie. Pies idący przy nodze chyba czuje to samo co ja kiedy wchodzimy na przemian to w parne i duszne, to w zimne i wilgotne smugi powietrza zalegające w nierównościach terenu. Niemal jak zimny prysznic na rozgrzane ciało. Widzę, że psiak przy tych gwałtownych przejściach aż się zatyka powietrzem napinając otok zawieszony przez plecy. Kropelki rosy zalegają na Jej nosie...
Na niebie widać jeszcze wczesnolipcowy księżyc już cały czerwony od wschodzącego słońca. Z pobliskiego jeziorka słychać natarczywy głos trzcinnika, a podnoszący się coraz wyżej opar tłumi moje zmysły. Dobrze, że mój „cień” jest obok. Wspaniały, wiecznie wilgotny nos jak radar daje znać o tym co się skrywa za NIEWIDOCZNYM. Psina z lubością „pije” wiatr, a ja dopiero po chwili dostrzegam sylwetkę rogacza - młody szpicak. Uspokajam drżącego na ciele psa i przysiadam obok. Kładzie ciężką głowę na moich kolanach. „Spokojnie, mamy czas”... Bardzo się myliłem...
Dziś jestem na tych samych łąkach, siedzę przy kopczyku, który usypałem nad Nią w styczniu. Wybujała na nim dzika roślinność
4.
Dołączona grafika

„Pasę” parę żuawi – są bez przychówku.
5.
Dołączona grafika

Duszną ciszę rozwesela dzierzba, przysiada na wystającym kiju i zręcznie nurkuje w trawy – mały łowca.
6.
Dołączona grafika

Moje nieudolne próby złapania jej w kadr ogłaszają łąkom żurawie.
W drodze powrotnej próbuję złowić okiem trzcinnika, który tak jak rok temu hipnotycznie nawołuje. Jest blisko, jeśli zamknąć oczy to zdaje się na wyciągnięcie ręki.. lecz pozostaje niewidzialny. Tylko krzyżówka postanowiła sprawdzić co to za dziwny kształt zaległ przy brzegu. Dziś już nie ma przy boku stworzenia upajającego się jej odwiatrem.
7.
Dołączona grafika

#8 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 01 lipiec 2007 - 21:10

Unkas: Jestem pełen uznania dla Twojego talentu literackiego.
4 - troszkę za mała GO ale ogólnie przyjemna fotka
5 - ciekawy dokument z klimatem
6,7 - zbyt ostre światło
Pozdrawiam
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#9 michal

michal
  • Lokalizacja:
    Leśnica

Napisano 01 lipiec 2007 - 21:34

zapraszam na obóz ornitologiczny nad zbiornikiem Turawskim , obrączkowane są głównie ptaki siewkowate i inne wodno-błotne. :-D obóz zaczyna się 7 lipca
POZDRAWIAM Optyka CANON+Benro KB-2

#10 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 02 lipiec 2007 - 17:19

Vulpes, dlatego też te fotki nie trafiły do wątków ;-) . Mam mimo wszystko trochę samokrytyki w sobie :mrgreen:
Odnośnie pisaniny, to jeśli już zamieszczam kiepskie foty, to chociaż muszę znaleźć dla nich jakieś uzasadnienie - moje grafomaństwo... no coż.. mam nadzieję, że użytkownicy wybaczą.

#11 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 02 lipiec 2007 - 17:24

unkas, wybaczą wybaczą ... możesz napisać o Niej coś więcej? jak miała na imię i jakiej była rasy?
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#12 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 02 lipiec 2007 - 19:13

korba, Sawa, wyżeł niemiecki krótkowłosy. Dzięki za wyrozumiałość ;-)
Fuji s5600 (50d + Sigma 100-300 f/4 w fazie testów...).

#13 sauer

sauer
  • Użytkownik
  • 1395 postów
  • Lokalizacja:
    Kościerzyna

Napisano 03 lipiec 2007 - 06:38

wyżeł niemiecki krótkowłosy

Też mam takiego tylko, że psa-Falco ;-) Wyszkolony przeze mnie i brata, ale na konkursy nie może jeżdzić, bo rodzice nierodowodowi :-( Dwa latat temu tydzień przed wakacjami go odbierałem z hodowli :-)
Moja galeria: http://foto.recenzja... ... -6188.html

Canon 30D+Canon 10-22 IS USM+Pol-Cir+Statyw i głowica Manfrotto+szkiełka M-42 :D

#14 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 03 lipiec 2007 - 11:30

A ja zaliczam sobie do obserwacji czaplę białą:
8.
Dołączona grafika

i jednorożca :lol: Myślicie, że pójdzie na odstrzał?
9.
Dołączona grafika

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#15 Elvie

Elvie
  • Moderator
  • 723 postów
  • Lokalizacja:
    Wyżyna Sandomierska

Napisano 03 lipiec 2007 - 12:04

:shock: Na początku myślałam, że na 8 to gęś nie czapla :lol:
:doh: strony mi się pomyliły :mrgreen:
POZDRAWIAM

#16 sauer

sauer
  • Użytkownik
  • 1395 postów
  • Lokalizacja:
    Kościerzyna

Napisano 03 lipiec 2007 - 13:38

Myłkus więc chłopina długo nie pożyje, a piekny okaz...Ja z Tatą podczas gdy jechaliśmy do paśnika podkarmić, na skarpie leżał jednotykowiec z kozą...piękny widok. Niestety nie znam jego dalszej historii. Ten Twój ma chyba jeszcze guza-guzikarz(kozioł o porożu w kształcie niskich stożków, guzików). Oryginalny okaz. Jak myśliwi go wyczają to nie popuszczą orginalnego poroża. Ale jest to tak, że silny osobnik zostanie, a słaby padnie-natura też by to tak zrobiła.
Moja galeria: http://foto.recenzja... ... -6188.html

Canon 30D+Canon 10-22 IS USM+Pol-Cir+Statyw i głowica Manfrotto+szkiełka M-42 :D

#17 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 03 lipiec 2007 - 17:54

sauer, sorry ale ten twoj pies to nie wyzel ...
Jak rodzice sa "nierodowodowi" to znaczy ze oni tez nie sa wyzlami - niestety ale jedynymi dokumentami stwierdzajacy rase psa czy kota to metryczka lub rodowod.
Twoj pies moze jest bardzo podobny do wyzla niemieckiego, ale niestety nim nie jest ... a ta "hodowla" o ktorej mowisz to niestety pseudohodowla.

Wiem, bo sam jestem hodowca kotow - KAZDY kot z naszej hodowli dostaje rodowod, a mit ze ktorys kociak czy szczeniak z miotu nie dostanie bo sie za pozno urodzil mozna miedzy bajki wlozyc.

Polecam strone Rasowy=Rodowodowy
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#18 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 03 lipiec 2007 - 19:56

korba, masz rację, że jedynym dokumentem stwierdzającym "rasowość" stworzenia w warunkach polskich jest metryczka bedąca podstawą do wydania rodowodu w Związku Kynologicznym w Polsce. Niestety hodowcy nastawieni na zysk kryją suki hodowlane dwa razy w roku i te drugie mioty puszczają bez metryk (bo metryk na drugi miot nie dostają, mozna tylko raz w roku je otrzymać - w wyjątkowych przypadkach komisja może je przyznac na drugi miot). Często tez kryja suki nie mające uprawnień hodowlanych i tez szczenięta sprzedają. Kupującym wmawiają, że ten szczeniak którego nabywają to tzw. "siodmy z miotu" i rzekomo nie dostał metryki. Tak było, ale kiedyś, ze tylko 6 szczeniąt otrzymywało metrykę. Dziś dostaje się na cały miot. Ale nieuczciwi hodowcy żerują na niewiedzy ludzi...
Także wyżełek sauera może pochodzić z hodowli, tylko go hodowca oszukał...
Aleśmy off top zrobili....

#19 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 03 lipiec 2007 - 21:02

To jeszcze ostatni post OT :-) opisales o psach to ja napisze o kociakach - moze komus sie przyda ;-)

Kociaki od razu dostaja pelny rodowod (w zaleznosci od zwiazku 4 lub 5 pokolen) - kupujac kociaka do hodowli nigdy nie pytam ktory sie urodzil bo to nie ma znaczenia i wcale nie jest powiedzialne ze ten "siodmy" jest gorszy od pierwszego :-)

Kotki mozna kryc 2 razy w roku a po ukonczeniu przez nia 3 roku zycia 3 razy na 2 lata. My kryjemy srednio raz w roku kazda nasza kotke.
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#20 sauer

sauer
  • Użytkownik
  • 1395 postów
  • Lokalizacja:
    Kościerzyna

Napisano 04 lipiec 2007 - 07:55

Hodowla jest dobra! Mają złoto medalowe posokowce i inne psy. Czy bez metryczki czy z mój pies to wyżeł-polujący i wyszkolony :-P
Moja galeria: http://foto.recenzja... ... -6188.html

Canon 30D+Canon 10-22 IS USM+Pol-Cir+Statyw i głowica Manfrotto+szkiełka M-42 :D





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych