Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Lowepro SlingShot 100/200/300 AW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mortis

Mortis
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 19 czerwiec 2007 - 21:37

Produkty firmy lowepro z serii slingshot sa pewnego rodzaju zlotym srodkiem pomiedzy plecakiem, a torba fotograficzną. Ich wyjatkowosc polega na zastosowaniu jednej glownej szelki. Plecak nosi sie wiec na jednym ramieniu, a by wyjac sprzet po prostu przekrecamy go z plecow na brzuch. Jest to rozwiazanie bardzo szybkie, mowi sie ze slingshoty to plecaki idealne dla fotoreporterow (czyz nie jest nam do nich blisko?). By je ustabilizowac, doczepia sie drugą szelke, co trwa to doslownie kilka sekund. Opis byc moze zawily, ale na koncu posta znajdzie sie filmik na ktorym bedzie pokazane jak to wszystko dziala.

Osoboscie posiadam najmiejsza wersje 100. Troche zaluje, ze nie wybralem ss 200, ale byl poza moim zasiegiem. Mimo tego ze to najmniejszy model, calkiem sporo sie w nim miesci (jednak sprzetu kanapek swetra kurtki statywu i laptpopa w niego zdecydowanie nie zmiescisz)

Przepraszam za jakosc zdjec, robione byly komorka i kompaktem. Nie bawilem sie balans bieli, szumy i inne takie, wiec wybaczcie :)


Tak oto wyglada SS 100 AW.


Dołączona grafika

paski znajdujace sie pod logo lowepro i na kieszonce sluza do doczepiania jakiegos opcjonalnego sprzetu. Ja kiedys podczepialem tam lekki statyw. Widac rowniez ze szelka jest gruba i solidna. Zrobiona jest z miekkiego oddychajacego materialu wylozonego gąbką, nie powoduje najmiejszego dyskomfortu.



Tak jak wspomnialem, model ten do najwiekszych nie nalezy. Oto gorna 'komora':

Dołączona grafika

jezeli mamy za duzo sprzetu, moznemy wlozyc tam na przyklad dodatkowe body. Oczywiscie cos nie duzego, na zdjeciu d50. Nie warto pisac co mozna tam jeszcze wlozyc, kazdy widzi jaka to wielkosc.


Na klapie znajduje sie mala kieszonka na mape, dokumenty, czy Bog wie co jeszcze:

Dołączona grafika

Ja na przyklad nosze tam raynoxa, scyzoryk, mape, dlugopis, dekielki, zapalniczke, komorke :)


Jezeli przenosimy jakies szczegolnie delikatne male przedmioty, doskonalym miejscem bedzie gorna komora. Znajduje sie tam siateczka, w ktorej wszystko bedzie bezpieczne:

Dołączona grafika


Warto takze zwrocic uwage na kieszonke po wewnetrznej stronie klapy. Jest to miejsce na karty pamieci

Dołączona grafika


Czas na zdjecia wnetrza plecaka. Producent jako zalete podaje wlasnie klape, ktorej otworzenie daje nam natychmiastowy dostep do calej zawartosci torby. Ponadto, jezeli mamy na prawde za duzo korpusow, 3 mozemy zmiescic w przegrodzie na 'teleobiektyw' (nie posiadam takowego, ale na oko cos okolo 70-300 wejdzie. Wchodzi tez lampa blyskowa 550 ex canona, badz jak widac d50, 2 obiektywy rozmiarow kita, lub 3 rozmiarow 50.

Dołączona grafika

w druga przegrodke jak widac miesci sie kit, na stojaco jak i na lezaco. czesto wkladam tam kompakta. Na oko mieszcza sie tam rowniez dwa obiektywy wielkosci 50. Pod miejscem na body znajduje sie mala kieszonka w ktorej jest material do zakrywania/czyszczenia lcd badz szkiel


Oczywiscie przegrodki mozna dowolnie modyfikowac w zaleznosci od potrzeb.


tu maly pokaz mozliwosci, czyli naladowalem wszystko co mam:

Dołączona grafika


tu z kolei widac 'pomocnicza' szelke:

Dołączona grafika

podpina sie ja do szelki glownej, dzieki czemu plecak stabilnie spoczywa na plecach. Mozna z nim biegac, skakac, jezdzic na rowerze, a ze poza fotografia zajmuje sie ekstremą, rowniez robc salta i inne takie :P

szelke chowa sie tu:

Dołączona grafika


Litery 'AW' w nazwie plecaka oznaczaja All weather, czyli pokrowiec chroniacy plecak od wszelakcih warunkow atmosferycznych. Miesci sie on w specjalnej kieszonce zapinanej na rzepy.

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Apropo uzytkowania plecaka. Fakt ze jest on na jedno ramie w niczym mi osobiscie nie przeszkadza. Wystarczy tak wyregiulowac dlugosc szelek by przylegal do ciala, i w zasadzie mozna o nim zapomniec. Nie mam jednak wiele sprzetu, wiec roznie moze byc. Mysle jednak ze slingshot nie jest modelem do noszenia calego dorobku, a raczej wybranych szkiel i akcesoriow. Dostepne sa takze modele 200 i 300, z tym ze ten osotatni wg opinii pojawiajacych sie w internceie jest zwyczajnie zbyt duzy. Polecam wiec 200.

oto krotki filmik pokazujacy mozliwosci slingshota. Mozna to oczywiscie zrobic szybciej :)


Slingshot 100 AW


pozdrawiam, mortis.
World is a lonely place - you're on your own.

#2 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 19 czerwiec 2007 - 22:25

Rzeczywiscie, szybko mozna sie dostac do sprzetu. Fajnie opisany plecak. Mysle ze ten opis da duzo tym, ktorzy poszukuja jakiegos rozwiazania na noszenie wlasnego sprzetu...
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#3 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 20 czerwiec 2007 - 07:58

Fajny opis, a na filmiku faktycznie widać, że jest bardzo szybki dostęp do sprzetu, a co ważniejsze, jak się stoi w kaloszach w wodzie można dostać się do sprzętu jak do torby noszonej na ramieniu. Mortis dzieki za opis :thumbsup:

#4 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 20 czerwiec 2007 - 09:19

A mi plecak jakoś nie pasi.
Wojtek

#5 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 20 czerwiec 2007 - 14:04

Mortis, to jeszcze czekam na zdjęcia modelki z założoną torbą ( może być ew. model :roll: ). dzięki za prezentację.

:ninja:


#6 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 25 czerwiec 2007 - 06:09

Ja mam LowePro SS 200 AW. W sumie ma dokladnie te same funkcje co opisane w tym poscie.
Przedzial na sprzet jest jednak troche wiekszy.
Ja spokojnie nosze tam (glowna komora) takie rzeczy jak:
- Canon 400D z gripem i zapietym tamronem 55-200 (z zalozona doniczka)
- Kit do canona
- flash 430EX
- wszystkie kabelki, ladowarki, itp.
- dodatkowa wkladka do gripa do ktorej mozna zalozyc 6 paluszkow, wezyk spustowy (home made)

Od siebie dodam tyklo, ze plecak jest wygodny, sprzet bezpieczny ale czasami brakuje troche miejsca na cieply polar czy cos w tym rodzaju (do tej gornej kieszonki sie nie zmiesci :-( ).

PS. dopiero wrocilem z urlopu i zostalo mi jeszcze jakies >1300 postow do przeczytania :roll:
Jak sie z tym uwine i dalej beda chetni to moge wrzucic troche fotek wnetrza plecaka.
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#7 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 25 czerwiec 2007 - 08:12

wrzucic troche fotek wnetrza plecaka

Wrzucaj!!!

#8 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 czerwiec 2007 - 19:49

No dobra, admina trzeba sluchac ;-)
Leca zdjecia mojej torby:
Dołączona grafika
Dołączona grafika

I teraz:
LG: wszystkie kabelki, ladowarka do baterii itp
LD: flesh (Canon EX430)
PG: dodatkowa wkladka do gripa, wezyk spustowy, dekielki
PD: miejsce na kita (ale cos dluzszego tez spokojnie wejdzie
Srodek: Tamron 55-200 z doniczka

Nie trudno sobie wyobrazic ze do tego tamrona zamiast dekla mozna zakrecic body z gripem ;-)
do kieszonki po kicie wejdzie tez tamron - oczywiscie z zakrecona doniczka :)

W gornym przedziale trzymam najczesciej dokumenty.
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#9 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 28 czerwiec 2007 - 14:57

Widzę, że sigma 100-300/4 raczej się nie zmieści, chyba że nie zapięta do puszki? Ciekawe o ile większa jest 300AW

#10 Mortis

Mortis
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 29 czerwiec 2007 - 20:57

takie zdjecia znalazlem na googlach:

Dołączona grafika

Dołączona grafika


mam nadzieje ze nie zostane ukarany za wstawienie NIE SWOICH zdjec :)
World is a lonely place - you're on your own.

#11 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 02 lipiec 2007 - 07:51

takie zdjecia znalazlem na googlach:

To zdjęcia 300AW ? Do tej już miałbym szansę :-)

#12 Mortis

Mortis
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 02 lipiec 2007 - 09:19

zdjecia znalezione po wpisaniu lowepro slingsot 300 aw w googlach.

Wydaje mi sie ze jest na nich wlasnie 300, bo 100 to na pewno nie jest, s porownujac ze zdjeciami Korby wydaje sie jeszcze wieksza.
World is a lonely place - you're on your own.

#13 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 02 lipiec 2007 - 14:21

Wydaje mi sie ze jest na nich wlasnie 300

Zobaczyłem też na allegro, to faktycznie chyba zdjęcia 300AW.

#14 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 09 lipiec 2007 - 07:40

No i nabyłem 300 AW i sigma 100-300/4 się w niej mieści z zapiętym body. Postaram się wkrótce wrzucić jakieś fotki.
Mam tylko pytanko do użytkowników odnośnie głównego paska, czy wasze też mają tak, że po założeniu nosi się plecak z paskiem na prawym ramieniu i schodzącym do lewego biodra. Chodzi mi o to czy spotkaliście się z odwrotnym mocowaniem - czyli paskiem który umieszczony jest na lewym ramieniu i schodzącym do prawego biodra?

#15 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 09 lipiec 2007 - 14:47

Wszystkie maja z prawego ramienia do lewego biodra - tylko w takiej konfiguracji po przesunieciu torby na brzuch klapka otwierajaca jest u gory.

Nie ma wersji dla leworecznych ... tak samo jak nie ma body ze spustem po lewej stronie (patrzac z tylu) ;-)

Czy jestes leworeczny?
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#16 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 09 lipiec 2007 - 15:01

Czy jestes leworeczny?

Nie praworęczny, ale jak sobie przymierzałem tą torbę to wygodniej by mi się nosiło odwrotnie, może to jednak kwestia przyzwyczajenia ;-)

tylko w takiej konfiguracji po przesunieciu torby na brzuch klapka otwierajaca jest u gory

Dla leworęcznych wszystko musiało by być odwrotnie, ale wydaje mi się, że dało by się to zrobić :-)

#17 Mortis

Mortis
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 10 lipiec 2007 - 08:09

tak samo jak nie ma body ze spustem po lewej stronie (patrzac z tylu)


otoz jest :)

Dołączona grafika

Zdjecie ze strony glownej z kenrockwell.com :)


a odnosnie 300 aw, to chetnie zobaczymy jakies zdjecia, uslyszymy cene, przeczytamy o wrazeniach.. :)
World is a lonely place - you're on your own.

#18 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 10 lipiec 2007 - 08:28

No to zdjęcia:
- pusta torba

Dołączona grafika

- ze sprzętem

Dołączona grafika

Co mi się tam mieści: sigma 100-300 z body, obiektyw 70-210, standartowy zoom, obiektyw macro, ostatnio zabieram też telekonwerter x2, cyfrowy kompakt i zostaje jeszcze jedna wolna kieszeń na ew. lampę, a obecnie tam mam zestaw raynoxa - tulejka, klips i soczewka.

Dołączona grafika

-widok kurtki pdeszcz. która mieści się w górnej kieszonce

Dołączona grafika

-kurtka w kieszonce :-)

Dołączona grafika

Cena jak na allegro 349 zł. Kupiłem od gościa z allegro - ma sklep w Wawie na Powstańców Śląskich 104.

#19 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 10 lipiec 2007 - 09:56

Roby, nie wiedziałem że masz Dynaxa 7 :-D heh, tez by się przydał... Wygląda to u ciebie bardzo sensownie :-D ale dłuższe szkiełko już się nie zmieści :-P

:ninja:


#20 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 10 lipiec 2007 - 11:00

nie wiedziałem że masz Dynaxa 7

A mam :-) Analogowa siódemka jest super. Choć ostatnio przestałem zabierać aparat na film na poranne wyprawy, to jednak na jakiś wakacyjny wyjazd na pewno się go zabierze. W torbie się znajdzie dla niego przegródka, coś się zostawi, inną rzecz gdzie indziej zmieści i będzie ok. ;-)





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych