Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

Fotobanki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#21 Halina

Halina
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 20 grudzień 2007 - 16:15

BlueDun, no piękny jest, to można nawet w teren zamiast aparatu nosić, ale nie ma czerwonego paska :girl4: , więc sobie raczej kupię zapasowe karty, jak na początku radził Paweł

#22 hubacz

hubacz

Napisano 20 grudzień 2007 - 16:19

Skoro mowa juz o konkretnych modelach i preferencjach to ja polecam digimate najlepiej III a nie III+ lub lepszy zeby czytal wlasnie te nowsze karty. Calosc z dyskiem okolo 100MB kosztuje okolo 350zl. Najlepiej dokupic jaknajwolniejszy dysk bo malo pradu żre. Ja postawilem na toszybe ... :>
A funkcjonalnosc ? Rewelacja ! Bylem ostatnio na rajdzie i jadac w 5 chlopa w samochodzie spokojnie moglem sobie w tym tloku bez marudzenia karte zgrac i byc gotow do nastepnego focenia. Co do trwalosci to uzywam od 1.5 roku i nie padl przezywajac 2 okresy wakacyjne :>

#23 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 20 grudzień 2007 - 16:53

Halina, ale ja wkleiłem link w humorze do robienia pasków , mozna postapić podobnie ;-)

hubacz, to łatwo do kupy posklejac ? ten digimate z twardyn dyskiem ?i jak to wyglada ? ( to mniej ważne , ale chodzi mi o np. wytrzymałość i szczelność .
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#24 Halina

Halina
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 20 grudzień 2007 - 17:00

Oj, BlueDun, przeczytałam przecież ten link, ale mnie by wyszło krzywo, wolę oryginalny :mrgreen:

hubacz, to mam juz o czym mysleć, tym bardziej, że twardy dysk mam. Dzięki!

#25 Soviet

Soviet
  • Użytkownik
  • 100 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 20 grudzień 2007 - 18:45

Ja posiadam Digimate III+ i jestem zadowolony. Miałem go ze sobą w kilku podróżach i podczas robienia zdjęć ślubno weselno plenerowych :-) Co prawda podczas wesela przez głupote a dokładnie przez moje roztargnienie zjęcia z jednej karty szlag trafil :evil: . Największym minusem dla mnie to przyciski dotykowe. Przez nie databank dosyć często sam sie włancza kiedy jest w plecaku jak coś akurat dotknie przycisku przez futerał. Efektem jest padnięty akumulator :evil: Jest jednak rozwiązanie awaryjne. Do Digimate pasuje akumulator od Nokii. Niestety nie pamiętam jaki to model :roll:

#26 hubacz

hubacz

Napisano 20 grudzień 2007 - 20:04

BlueDun nie rzucalem nim jeszcze i nie spadl mi ani razu wiec nie wiem. Jakosci jest nedznej mimo iz wyglada solidnie (ma "gume" do okola i "metalowa" obudowe) ale dlugo by o tym pisac. Jakosc made in china (?) :> Co do szczelnosci to wychodzac w plener w ogole go nie zabieram bo mam 2 karty co w zupelnosci mi wystarcza na 1 wyjscie. Szczelne to to raczej na pewno nie jest :> W wakacje podrozowal z aparatem w plecaku a uzywany byl z glowa zeby nie zostal zalany czy ugotowany.

Największym minusem dla mnie to przyciski dotykowe

To jest wlasnie glowny minus tego urzadzenia. Jest to tragedia niestety ;/ Przez cale zgrywanie lepiej patrzec sie mu na wyswietlacza :D

Halina tu nie trzeba myslec :D. 3kg mniej w plecaku zamiast lamptopa bardzo szybko idzie docenic. Laptop zawsze w pokoju moze zostac :)

#27 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 20 grudzień 2007 - 20:21

Tak sobie czytam o fotobankach, kartach pojemności 4 GB, 80GB dyskach... i dochodzę do wniosku, że chyba ze mną coś nie tak, bo ja na żadnym wyjściu w plener nie zapełniłem do końca 128MB karty... Fakt, robię tylko w JPG-ach, ale chyba nawet na format RAW w większości przypadków by mi wystarczyła. Po podejściu zwierzyny zobię dwie, trzy foty (tzw. "zdobyczne"), a potem czekam na jakiś nietypowy moment, bliskie podejście itd. Z reguły nic nietypowego się nie dzieje. Częściej również zwierzynę się płoszy, a ja osobiście zdjęć uciekającej w panice zwierzyny nie lubię. Krótko mówiąc - zastanawaim się czy nie popełniam błędu kiedy rezygnuję z wieleokrotnych ujęć (rezygnuję kiedy wiem, że wyjdzie tak samo, albo podobnie do poprzednich, lub wiem, że niesprzyjające warunki położą zdjęcie).
Dla mnie osobiście 36 klatek w Zenicie to było dużo. Może dlatego teraz, kiedy widzę na wyśwetlaczu "50" to .. łomatko, kto by tyle zdjęć jednego dnia zrobił. Może w fotografii krajobrazu, roślin i makro jest inaczej? Nie wiem. Ale kupię sobie kiedyś kartę 1GB, choćby dlatego żeby RAW spróbować.
Tak sobie pozrzędziłem.

#28 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 20 grudzień 2007 - 20:48

ja mam inne podejsćie i robie nawet 300 fot w raw na jedno podejscie , dla mnie to dobre rozwiaznie , napewno nabede tylko nie wiem kiedy i jaki

robie tyle tez dlatego bo sie ucze , i refleks nie ten , poza tym pstrykam jakies bez sensu jak sie nic nie dzieje :mrgreen:
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#29 Soviet

Soviet
  • Użytkownik
  • 100 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 20 grudzień 2007 - 20:50

unkas, to też zależy czym sie fotografuje. Ja np. obiektywami maualnymi i to do tego 350D który to nie za bardzo się nadaje do tego typu obiektywów. Ciemny celownik a do tego mały. Jak czasami wezmę T70 przystawie do oczu to czuje się jak bym usiadł w kinie przed wielkim ekranem w pierwszym rzędzie :shock: Żeby mieć pewność, że któreś zdjęcie wyjdzie napewno ostro to robie serie zdjęć i później wybieram te naj :-) Mam dwie karty po 1 GB i to mi wystarczy na wyjście w plener. Na każdej mieści się ~ 125 zdjęć. Może kiedyś będzie mnie stać, żeby zaszaleć i kupić dobry obiektyw z AF i wtedy będzie One Shot, One Kill :shoot: :-D

#30 hubacz

hubacz

Napisano 20 grudzień 2007 - 20:58

unkas w moim przypadku jest prawie podobnie tzn nauczylem sie wracac z 2h pleneru (o ile to w ogole mozna nazwac plenerem :) ) z gooora 100 zdjec. Tak wiec 100x5.5MB to jakas polowa gigowej karty. Do takich rzeczy digimate w ogole nie jest mi potrzebny. Pojawia sie jednak wyjazd na wakacje gdzie ciezko zabrac laptopa a dostep do kompa jest żaden. Wtedy wlasnie wyciagasz z plecaka takie male goowienko i po sprawie :D
Trafi sie czasem jakas wieksza impreza do focenia z ktorej wracasz powiedzmy z okolo 1000 zdjec. Targac 3kg laptopa w miasto to trzeba byc naprawde twardzielem i chyba troche chorym na umysle :D

ja mam inne podejsćie i robie nawet 300 fot w raw na jedno podejscie

Zupelnie jak moja zona ?

robie tyle tez dlatego bo sie ucze , i refleks nie ten , poza tym pstrykam jakies bez sensu jak sie nic nie dzieje

Tak wy chyba macie jednak cos wspolnego ... :D

#31 brzeziu

brzeziu
  • Użytkownik
  • 704 postów
  • Lokalizacja:
    wsi wesoła

Napisano 20 grudzień 2007 - 21:05

Wydaje mi się że u mnie następuje proces normalnienia
robię coraz mniej fotek na wyjście ;-)

Dodatkowo staram się kiszki na bieżąco kasować w wolnej chwili .

A fotobank to może kiedyś kupię ...
jak będę jechał na safari a to nastąpi wtedy jak już kupię te wszystkie obiektywy co chcę kupić :mrgreen:
C30D/BG-E2n*EF-S10-22F3,5-4,5*EF/50F1,4*EF100F2,8*430EX*M055x pro cdn
www.brzeziu.selia.pl

#32 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 20 grudzień 2007 - 21:06

hubacz,
jak najbardziej masz rację ,, ! :mrgreen:

ale nie zapominajmy jeszcze o takiej -nazwijmy to fobii - zniszczenia migawki ( w sensie tylko tyle i tyle pstryków - bo taka jest trwałośc migawki ,więc trzeba oszczędzać )
ja jej nie mam , czasem lepiej zrobić jedną serię więcej , bo może sie okazać tą najlepszą ;-)

edit :

brzeziu, mz zależy co focisz , bo jak krajobraz to ja rozumiem , statyw kadr przemyslany , ale jak lecącego bielika np.to lepiej zrobic kilka , nawet zawodowcy tak robia majac nadzieją na jakies bardzo ostre :roll:
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#33 hubacz

hubacz

Napisano 20 grudzień 2007 - 21:51

to lepiej zrobic kilka , nawet zawodowcy tak robia majac nadzieją na jakies bardzo ostre

Gadasz naprawde jak moja zona ktora posci serię z ktorej wychodzi kilka tak samo skadrowanych zdjec. Na koniec zawsze mowi (chodz coraz rzadziej :D ) ze zawodowcy tez tak robia w telewizji :P

#34 brzeziu

brzeziu
  • Użytkownik
  • 704 postów
  • Lokalizacja:
    wsi wesoła

Napisano 20 grudzień 2007 - 21:57

jak lecącego bielika np.to lepiej zrobic kilka


Tak z tym się zgodzę , zdecydowanie .
C30D/BG-E2n*EF-S10-22F3,5-4,5*EF/50F1,4*EF100F2,8*430EX*M055x pro cdn
www.brzeziu.selia.pl

#35 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 20 grudzień 2007 - 22:43

hubacz, ale ja mówię np o kadrze jak jaskółka karmi młode , nie wmówisz mi ,że zdjęcia w serii będą takie same , nawet nie będą podobne , ja nie popieram robienia zdjęć seriami rzeżbom w parku .
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#36 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 03 styczeń 2008 - 20:58

kupilem sobie kiedyś foto bank, bo śluby robię to myślę przyda się.
Zrobilem w domu test.
Kilka fot i zrzucenie zdjęc na databank. Podpiąłem go do kompa a tam tylko katalog DCIM i pusto w środku.
Dobrze ze zobilem test i w czas dokupilem kart CF. Bo co bym powiedział młodym?
"Sorry, nie nagrało się" ??

Od tamtej pory wolę mieć kilka kart niż DB

#37 Halina

Halina
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 03 styczeń 2008 - 21:30

roa, no toś mnie nastraszył. Ja po tych tu dyskusjach wreszcie dziś przywiozłam do domu digimate III
Jak się naładuje, będę robić testy :mrgreen: W niedzielę chciałam z nim wyjechać na tydzień!

#38 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 03 styczeń 2008 - 21:36

Jak się naładuje, będę robić testy :mrgreen: W niedzielę chciałam z nim wyjechać na tydzień!


a potem b ędzie płacz bo się nie nagrało :-P

#39 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 03 styczeń 2008 - 21:42

Dlatego ja mam FB z wyświetlaczem. Zawsze można sprawdzić, czy się nagrało.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#40 Halina

Halina
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 03 styczeń 2008 - 21:43

No więc chyba niezależnie od wyniku testów jutro dokupię karty :mrgreen:

edit: też mam wyświetlacz... No a może w ogóle nie będzie źle?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych