Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

Fotobanki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#1 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 18 czerwiec 2007 - 13:14

Paweł założył wątek na temat kart pamięci to ja dodam coś na temat fotobanków. Zbliżają się wakacje i warto się w końcu zaopatrzyć w coś takiego. Na rynku sporo użytkowników ma DigiMate. Jak macie jakieś doświadczenia to piszcie.

#2 Paweł

Paweł
  • Lokalizacja:
    WaWA

Napisano 18 czerwiec 2007 - 14:26

Mam DIGIMATE II od lata ub.r. kosztował jakieś 160 zet.

ma włożony dość mały dysk 27 GB z laptopa (wymiana na większy :-). Ta pojemność zupełnie wystarcza - w końcu przecież trzeba fotki przegrywać na inny nośnik, nie wyobrażam sobie podóżowania z bankiem 80 lub więcej GB pełnym "oryginalych" fotek.
Przy mom aparacie 6mpix. można wrzucić ok 2200 raw+jpg. Proste, szybkie kopiowanie (Ma tylko 2 guziczki : włącz i kopiuj), bardzo dobrze "trzyma" litowa bateria, ładuje się z USB w czasie oglądania fotek, właściwie nie ma potrzeby osobnego doładowywania. Kopiuję CF-y i MS - nigdy nie zawiódł.

Wady:
1) pojemność karty pokazuje tylko jako 999MB max (po prostu brak 4 miejsca wna wyświetlaczu) ale można z tym żyć. Chyba nowy digimate III ma już tam 4 miejsca.

2) brak możliwości obejrzenia struktury dysku bez kompa, ale do tego trzeba pewnie sporo droższy fotobank z podgladem fotek. Ale na kompie mozna sobie porzadkować i przestawiać fotki.

3) szkoda, że porty kart nie są zasłaniane - wymaga starannego traktowania, zwłaszcza boję się o piny do CF

#3 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 18 czerwiec 2007 - 14:46

2) brak możliwości obejrzenia struktury dysku bez kompa, ale do tego trzeba pewnie sporo droższy fotobank z podgladem fotek. Ale na kompie mozna sobie porzadkować i przestawiać fotki.

Paweł, ale jakaś informacja na temat zapełnienia fotobanku chyba jest?
Rozumiem, że jak wrzucasz fotki to fotobank nie tworzy osobnych folderów dla każdego zrzutu osobno, czy się mylę?

#4 Paweł

Paweł
  • Lokalizacja:
    WaWA

Napisano 18 czerwiec 2007 - 17:01

właśnie dla każdego zrzutu powstaje nowy folder jako np. CF 0001, CF002 itp. jesli będziesz zrzucał tylko CF-y, każdy typ karty ma swoją osobną numerację. nawet jak 2 razy zrzucisz ta samą kartę (czasem się pomyli guzik, mimo że są tylko 2 :-), to zapisze ja pod kolejnymi numerami)

O zapełnieniu fotobanku informuje cię ilośc wolnego miejsca podawana w GB

#5 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 18 czerwiec 2007 - 20:48

Roby, ja się zdecydowałem na bank danych - w tej samej cenie dostaniesz 120 Gb... miałem z nim małe problemy i odesłałem do naprawy ale powinno być wszystko OK.

:ninja:


#6 Rudy_lis

Rudy_lis
  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 18 czerwiec 2007 - 21:23

Ja rozważam DB. Najlepiej jakiś pancerny z uszczelnieniami i zamykanymi portami.
Canon Powershot A40, Zenit 412DX, Zenit E, Pentacon 135, Pentacon 200, Pentax MZ10, Pentax K10D, Pentax 18-55, Pentax 28-80, Pentax 80-320. Plus słodkie działko 1500 mm w fazie rozruchu :)

#7 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 19 czerwiec 2007 - 08:39

jakiś pancerny z uszczelnieniami i zamykanymi portami.

Masz na oku jakieś konkretne modele?

#8 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 19 czerwiec 2007 - 08:56

Ja zastanawiam się nad DigiMate III PLUS LCD z dyskiem 40, 60 lub 80 GB. Jak na razie wozilem laptopa do czatowni, ale bateria w nim szybko siadala.
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#9 Rudy_lis

Rudy_lis
  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 19 czerwiec 2007 - 09:03

jakiś pancerny z uszczelnieniami i zamykanymi portami.

Masz na oku jakieś konkretne modele?


Niestety nie widziałem takiego. Miałem nadzieję, że ktoś widział i się tu odezwie :roll:
Canon Powershot A40, Zenit 412DX, Zenit E, Pentacon 135, Pentacon 200, Pentax MZ10, Pentax K10D, Pentax 18-55, Pentax 28-80, Pentax 80-320. Plus słodkie działko 1500 mm w fazie rozruchu :)

#10 Halina

Halina
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 19 grudzień 2007 - 21:35

Odkopałam wątek, bo Mikołaj zbiera u mnie zamówienia. Może macie jakieś jeszcze pomysły, co warto byłoby zakupić?

#11 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 19 grudzień 2007 - 21:52

Halina, ale dla kogo ? dla nas ?? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


żartowałem ;-)

taki dobry to z tysiaca kosztuje , sam chce nabyc ale własnie się zastanawiam , mam w sumie dwie karty potężne .
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#12 Halina

Halina
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 19 grudzień 2007 - 22:01

BlueDun, Ty juz sobie nabyłeś prezent - sanki :mrgreen:

To mnie by pasowało w takim razie takie "pół dobrego fotobanku"

#13 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 19 grudzień 2007 - 22:53

pół to sie nie da ale może o mniejszej pojemności ?

ja dostanę mieszek od mikołaja , nie same sanki :oops: :mrgreen:
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#14 Halina

Halina
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 19 grudzień 2007 - 23:02

pół to sie nie da ale może o mniejszej pojemności ?

Wpadłam na inny pomysł - dwóch Mikołajów! I będzie cały fotobank :girl4:

#15 Paweł

Paweł
  • Lokalizacja:
    WaWA

Napisano 20 grudzień 2007 - 10:41

a wracając do meritum :-).....

Halina - Zobacz w allegro - fotografia/...../karty pamięci/ pozostałe - tam są fotobanki

ja zostałem na poziomie mojego digimate II, teraz jest już do nabycia chyba tylko III i może wyższe modele. Ciekawe co inni mają ?

Wydaje mi się że nie ma co przesadzać z pojemnością, bo i tak trzeba zdjęcia z niego zgrywać. Ja do swoich 30 GB "przenośnych" dokupiłem jeszcze zewnętrzny dysk "domowy" WD MyBook 500 GB jako magazyn. 30 GB spokojnie starcza mi na 2 tyg. wyjazdy urlopowe, gdzie codziennie coś cykam. No chyba że ktoś strzela cały czas 5 kl/s to potrzebuje więcej

A tak wogóle, to karty flash znowu staniały - boję się niemarkowych, ale widuje się 4 GB za 100-120 zet

#16 hubacz

hubacz

Napisano 20 grudzień 2007 - 14:43

Ja bym sie wstrzymal do ostatniej chwili z zakupem czyli pewnie do wakacji. Przede wszystkim nalezy postawic slusznie zadania jakie to ma spelniac czyli:
1- czytac CF i jesli sie da w wersji UDMA (? czyli te szybsze) i SD typu SDHC (? te powyzej 4GB) no i reszte dziwolągów,
2- Poniewaz uzywane ma to byc przez fotografa a nie informatyka wiec rozwiazania typu bank + czytnik + zasobnik z bateriami (jak np welland ot940 z wymienionymi dodatkami) odpada chodz niewątpliwie latwo je dostosowywac do nowszych kart i zrodel zasilania,
3- miec wymienne zasilanie
4- obsluge dyskow o jak najwiekszej pojemnosci.
5- wlasne upodobania (!)
6- cena max 500 zl z dyskiem (za wiecej mozna juz kupic jakiegos laptopa)

Co nam pozostale ? IMHO Digimate ale nie III chodz poza obslugiwanymi kartami ma wszystko co potrzeba a tym bardziej III+ ktory ma TRAGICZNE !!! przyciski sterujace w panelu "dotykowym". Dlatego jesli juz czekalbym na IV z obsluga nowych typow kart.

Wazna sprawa jest jeszcze ostatni punkt czyli wlasne upodobania. Nikoniarze (nie wiem czy tylko) maja tu ciekawe piekielnie drogie rozwiazanie z ekranem do podgladu zdjec czytajace NEFy ale w cenie nienajtanszego laptopa :>. Jest welland OT810 (?) ktory moze byc podlaczany do TV i sluzyc np do przenoszenia filmow czy muzyki (swietne rozwiazanie przy dzieciach :) no ale pkt 2 )

Sa jeszcze inne firmy majace cos w rodzaju Digimate ale nie wiedzieć czemu nie sa tak popularne ...

#17 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 20 grudzień 2007 - 15:15

powiem ,że jestem w małym szoku , myslałem ,ze to komplet jest , a tu niespodzianka ! trzeba twardy dokupić :->
to jaki jest koszt w sumie ?
moze lepiej databank canona kupic ? sam nie wiem , ale tez o tym myslę , bo lekkie i mało miejsca zajmuje , nawet wyswietlacz chyba nie zabardzo potrzebny .
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#18 Halina

Halina
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 20 grudzień 2007 - 15:19

Hubacz, Paweł, dzięki za konkrety.

Na allegro zaglądałam, ale lepiej najpierw wiedzieć, czego się szuka. Według opisów wszystko jest fantastyczne, niezawodne, ergonomiczne i ...

A na wakacje to ja się bez laptopa nie ruszam. Potrzebuję czegoś na krótsze wyjazdy, kiedy nie ma sensu ciągac się z laptopem i gdzieś się w kącie rozkładać.

Sa jeszcze inne firmy majace cos w rodzaju Digimate ale nie wiedzieć czemu nie sa tak popularne ...

No to może jeszcze się odezwie ktoś, kto ma doświadczenia z tymi innymi firmami.

A jeszcze mam takie pytanie - na ile są te urządzenia niezawodne?

edit:
BlueDun,
"moze lepiej databank canona kupic ?"

A ten ile kosztuje?

#19 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 20 grudzień 2007 - 15:29

Halina, tani jak barszcz ! :shock:

moze gdzies jest taniej :roll:

http://www.sklepfoto... ... a-Storage/

ale jaki fajny , taki akurat dla dziewczynki ;-) :->
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#20 Paweł

Paweł
  • Lokalizacja:
    WaWA

Napisano 20 grudzień 2007 - 15:42

cena canona trochę bezczelna, to już wolę laptopa :-)
polecam najprostsze małe urzadzenie do sprawnego zgrywania fotek w terenie. Jak się zacząć zastanawiać nad dodatkowymi opcjami, przeglądaniem fotek na ekranie, odtwarzaniu muzyki, to rzeczywiście chyba laptopek (choćby poleasingowy) wyjdzie taniej.....




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych