Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Tanie karty pamięci


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Paweł

Paweł
  • Lokalizacja:
    WaWA

Napisano 18 czerwiec 2007 - 11:06

proponuję załozyć watek o kartach - w końcu nie tylko istnieją Sandiski, ale badziewia warto unikać. Przeszukiwałem sieć, szukając informacji o róznych tanich sprzetach i padło na TRANSCEND.

Zakupiłem właśnie TRANSCEND 4 GB 120x za 174 zł - jakieś 50 zet mniej od Sandiska Extr III (podobna szybkość). 5 lat gwarancji. przeglądanie obrazków w aparacie szybsze niż na Ultra II.

Niesamowite, ze w marcu ub.r. kupując dynaxa 7D zapłaciłem 360 zł za SanDiska Ultra II 2 GB, który mi ładnie służył cały rok. Ale na dłuższe wyprawy chciałem mieć więcej, 160 RAW+jpg nie jest za dużo.

#2 Mortis

Mortis
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 18 czerwiec 2007 - 14:31

TRANSCEND 4 GB 120x za 174 zł


ale to CF jest? szalenie tanie... Ja za 1 gb ultra II sandiska dalem jakies 130.. tyle ze sd.
World is a lonely place - you're on your own.

#3 Paweł

Paweł
  • Lokalizacja:
    WaWA

Napisano 18 czerwiec 2007 - 17:10

dziwne, bo wydawało mi się, że SD są tańsze, może kupiłeś w jakimś "renomowanym sklepie":-) tam ceny są sporo wyższe, twoja cena całkiem chora albo sprzed roku. Według allegro ceny ultra II 1 GB SD są pomiędzy 50 a 60 zet.

Kupowałem równolegle z tym Transcendem kartę MikroSD 1 GB z adapterem SD do telefonu, co prawda Kingston, ale kosztował 34 zet. W Saturnie ceny takich kart lexara były ok 50-zet

#4 Rudy_lis

Rudy_lis
  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 18 czerwiec 2007 - 19:39

Ja używam karty SD - konkretnie 4Gb Patriot EP+ - bardzo sobie chwalę. Dałem za nią jakieś 180 zł.
Canon Powershot A40, Zenit 412DX, Zenit E, Pentacon 135, Pentacon 200, Pentax MZ10, Pentax K10D, Pentax 18-55, Pentax 28-80, Pentax 80-320. Plus słodkie działko 1500 mm w fazie rozruchu :)

#5 Mortis

Mortis
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 18 czerwiec 2007 - 21:38

ziwne, bo wydawało mi się, że SD są tańsze, może kupiłeś w jakimś "renomowanym sklepie":-) tam ceny są sporo wyższe, twoja cena całkiem chora albo sprzed roku. Według allegro ceny ultra II 1 GB SD są pomiędzy 50 a 60 zet.


faktycznie, spojrzalem na allegro, ceny mnie powalily... karte kupowalem jakos w pazdzierniku ubieglego roku. I ceny oscylowaly wlasnie w okolicy 120~ zl, z tym ze wzialem drozsza, by miec pewnosc ze to japonski orginal, z gwarancja na 10 lat... ale teraz widze ze to samo moglbym miec za 60 zl.. Strasznie spadly ceny
World is a lonely place - you're on your own.





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych