Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Wilga - Oriolus oriolus


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
293 odpowiedzi w tym temacie

#61 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 29 maj 2010 - 15:39

zdjęcie ewidentnie odszumiane co widać w każdym miejscu. nie zmienia to jednak faktu, że prezentuje się i tak bardzo ładnie zważywszy na fakt, że gatunek trudny do sfocenia. co do szczegółów w piórach, jeśli nie będzie przepaleń i samo zdjęcie nie będzie mocno crop'owane, to powinno być je doskonale widać - w końcu nie kolor świadczy o tym, że detale są niewidoczne tylko aspekty techniczne wykonania i ew. obróbki zdjęcia :->

#62 lukasz0207

lukasz0207
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 30 maj 2010 - 08:23

Świetne zdjęcie, czekam na następne. A wie ktoś gdzie jest duża szansa na wilgi w okolicy Warszawy, bo ja jakoś nigdy nie miałem okazji jej spotkać.
Nikon D60 N 15-55 VR N 55-200 AF-S VR :)
http://www.fotografer.za.pl/galeria/#0
Pozdrawiam!!

#63 jeronimo

jeronimo
  • Użytkownik
  • 275 postów

Napisano 30 maj 2010 - 17:15

12.
Dołączona grafika

Sony a6400 + Sony 200-600mm | Onanizm sprzętowy jest powodem niemocy twórczej...


#64 Technik

Technik
  • Lokalizacja:
    Mazowsze

Napisano 30 maj 2010 - 19:26

lukasz0207, możesz spróbować w tych większych skupiskach drzew po obu stronach Wisły. Problem w tym że wilgi z reguły są za wysoko.
jeronimo, szczęściarzu.

#65 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 30 maj 2010 - 20:40

jeronimo, nieźle, nieźle.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#66 1507

1507
  • Lokalizacja:
    Zduńska Wola

Napisano 30 maj 2010 - 22:11

nikt nie krzyczy że piórek nie widać :?: ;-)

#67 jeronimo

jeronimo
  • Użytkownik
  • 275 postów

Napisano 31 maj 2010 - 14:52

nikt nie krzyczy że piórek nie widać :?: ;-)

hehe :mrgreen:

Sony a6400 + Sony 200-600mm | Onanizm sprzętowy jest powodem niemocy twórczej...


#68 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 31 maj 2010 - 17:03

nikt nie krzyczy że piórek nie widać :?: ;-)

za to brak ostrości, jest wątek miesięczny.
Wojtek

#69 jeronimo

jeronimo
  • Użytkownik
  • 275 postów

Napisano 31 maj 2010 - 20:07

no dobra to już wiem że się nie podoba...

jest wątek miesięczny.

chyba za krótko to jestem - czy może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi w wątku miesięcznym? Jeśli śmiecę to proszę moderatorów o skasowanie tego posta i info na priva.

pozdrawiam

Sony a6400 + Sony 200-600mm | Onanizm sprzętowy jest powodem niemocy twórczej...


#70 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 31 maj 2010 - 20:25

jeronimo, ty sie nie przejmuj.
Wątek miesięczny jest dla tych zdjęć co uważamy że są mniej udane, za słabe do wątku tematycznego. Chodzi tu o krytyczne spojrzenie na własne "dzieła". Dla jednych twoje ujęcie może się nie podobać, dostrzegają pewne braki techniczne, itp. Dla ciebie może być ok, uznałeś że nadaje się do wątku tematycznego. Ok. Twoje prawo. W końcu zdjęcie robimy dla przyjemności a nie z przymusu. Wstawiłeś zdjęcie, a tym samym oczekujesz krytyki - opinii i tych "złych" i tych "dobrych". Dla mnie ma owszem pewne wady jakościowe, ale żeby od razu wysłać je do miesięcznego? Sam nie wiem. Ptak skryty, nie wielu miało szczęście oglądać go z bliska a co dopiero zrobić zdjęcie dla niego tak by nie był przesłonięty gałązką. Ja osobiście owszem widziałem je kilka razy ale nie było mowy o robieniu nawet dokumentacyjnych fot. Tym samym zazdroszczę, a zdjęcie niech zostanie w tematycznych.
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#71 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 31 maj 2010 - 20:25

jeronimo, to ty decydujesz czy zdjęcie ma trafić do wątku miesięcznego, czy do tematycznych-do których trafiają zdjęcia dobrej jakości pod względem technicznym no i dobrze jak odrobina artyzmu się zawieruszy.
Co do twojego zdjęcia to jest jedynie moja subiektywna ocena, że brakuje mu odrobinę ostrości, co widać szczególnie na oku, ale to nie powód aby kasować to zdjęcie.

Chemik mnie wyprzedził, ale widzę że jesteśmy zgodni.
Wojtek

#72 namsok

namsok
  • Lokalizacja:
    Lachowice-Małopolska

Napisano 31 maj 2010 - 20:40

że brakuje mu odrobinę ostrości, co widać szczególnie na oku

dla wilgi trzeba przymknąć oko na pewne niedoskonałości :-D

#73 1507

1507
  • Lokalizacja:
    Zduńska Wola

Napisano 31 maj 2010 - 20:51

że brakuje mu odrobinę ostrości, co widać szczególnie na oku

dla wilgi trzeba przymknąć oko na pewne niedoskonałości :-D


popieram kolegę :beer:

#74 jeronimo

jeronimo
  • Użytkownik
  • 275 postów

Napisano 31 maj 2010 - 21:01

thx za wyjaśnienie... nie wiedziałem że jest coś takiego jak "wątek miesięczny" (prawdę mówiąc to szukałem czegoś takiego jak forum "dla początkujących")

Proszę mi wskazać ten "wątek miesięczny" bo chciałbym tam wrzucić zdjęcia.

zresztą wrzuciłem tutaj po przejrzeniu zdjęć 2,3,4,5,6 .... jeśli miałbym subiektywnie oceniać to dla mnie zostawiłbym tutaj tylko nr 11 :blush:

pozdrowionka

Sony a6400 + Sony 200-600mm | Onanizm sprzętowy jest powodem niemocy twórczej...


#75 Birkof

Birkof
  • Użytkownik
  • 615 postów
  • Wiek: 38
  • Lokalizacja:
    Turek

Napisano 07 czerwiec 2010 - 10:44

Pytanie do fachowców...spotkałem wczoraj 3 wilgi pewnie para z młodym...zauważyłem że piją wodę z rzeki (pierwszy raz coś takiego widziałem) pytanie brzmi czy wilgi mają stałe wodopoje z których pija wodę ?
13
Dołączona grafika

#76 niemek

niemek
  • Lokalizacja:
    Kazimierz Bisk./P-ń

Napisano 07 czerwiec 2010 - 11:52

Wilgi jako ptaki powiedziałbym dość " tropikalne" pija wodę i kapią się w locie (jak jaskółki).
Co do ulubionych miejsc to wydaje mi się że mają takich kilka w swoim rewirze, przynajmniej tak bywało u mnie. Chyba musisz sprawdzić empirycznie.

Krzysztof Niemczewski C7D, C 100-300 4.5-5.6 USM, C 400 5.6L,


#77 Birkof

Birkof
  • Użytkownik
  • 615 postów
  • Wiek: 38
  • Lokalizacja:
    Turek

Napisano 07 czerwiec 2010 - 11:55

będę musiał poświęcić dzionek na obserwacje...może uda mi się je podejść

#78 ZbyszekAl

ZbyszekAl
  • Użytkownik
  • 108 postów
  • Lokalizacja:
    Iława

Napisano 07 czerwiec 2010 - 15:03

Wilgi czasem biora mloda samice do pomocy w chowie mlodych niewiem z czego to wynika co widac na zdjeciu to 2 samce i samiec nad woda, na mlode jeszcze trzeba chwile zaczekac bo bynajmniej u mnie siedza jeszcze na jajkach dzis sprawdzilem, co do wodopoju to maja ulubione czasem zdarza sie ze to piaszczysty brzeg i wczesnym rankiem tam sie zjawiaja, nie zawsze pija w ten sposob. Pamietam kupe lat temu mialem idealne miejsce na focenie na ziemi bylo to jeszcze przed aparatami :) dzis zeby zrobic dobry kadr trzeba przeskakiwac po wierzcholkach drzew za nimi , co do zdjecia bynajmniej ostatniego jest slabe technicznie w lipna pogode mam wrazenie ze to olbrzymi crop
www.zbigniewmacko.pl
www.zbigniewmacko.pl/#/warsztatyfotograficzne - warsztaty fotograficzne
tel. 889354741

#79 Birkof

Birkof
  • Użytkownik
  • 615 postów
  • Wiek: 38
  • Lokalizacja:
    Turek

Napisano 07 czerwiec 2010 - 16:33

ZbyszekAl, jeżeli chodzi o zdjęcia to oczywiście że to olbrzymi crop - podlądowe poprostu.Jeżeli chodzi o wilgi to dodam tylko że non stop je słychać w tym miejscu lub bardzo blisko (piszę o miejscu w którym piją wodę) może w pobliżu mają gnazdko :mrgreen:

#80 ZbyszekAl

ZbyszekAl
  • Użytkownik
  • 108 postów
  • Lokalizacja:
    Iława

Napisano 07 czerwiec 2010 - 20:43

nie polecam gniazdowego oblezenia to zle na nie dziala sa inne sposoby
www.zbigniewmacko.pl
www.zbigniewmacko.pl/#/warsztatyfotograficzne - warsztaty fotograficzne
tel. 889354741




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych