Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Wilga - Oriolus oriolus


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
293 odpowiedzi w tym temacie

#1 Paweł Cebo

Paweł Cebo
  • Użytkownik
  • 90 postów

Napisano 19 maj 2007 - 13:13

Wiatm !

Dzisiaj pierwszy raz udało mi sie wypatrzeć :) Niestety to baba ;0 ( samczyk był ale za daleko na zdjęcia ) No i niestety ta baba też nie była za blisko dlatego spory kadr :( Może nastepnym razem się uda :) Jak macie jakieś wilgi to wrzucajcie jak dotąd nie widziłem tego ptaszka na grupie - albo zbyt wnikliwie nie szukałem ;)
1
Dołączona grafika

#2 Elvie

Elvie
  • Moderator
  • 723 postów
  • Lokalizacja:
    Wyżyna Sandomierska

Napisano 19 maj 2007 - 13:20

A dlaczego w wodnych?
POZDRAWIAM

#3 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 19 maj 2007 - 13:27

A dlaczego w wodnych?


Dobre pytanie :mrgreen:
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#4 Paweł Cebo

Paweł Cebo
  • Użytkownik
  • 90 postów

Napisano 19 maj 2007 - 16:54

A dlaczego w wodnych?


Ojej pomyłka :) Moderatorze !!! ratuj przenies do lądowych :)

#5 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 19 maj 2007 - 21:42

Wilgi jeszcze nie było. Fajnie, że jest coraz więcej nowych wątków. Ja jeszcze w życiu wilgi nie widzialem, więc też niecierpliwie czekam na kolejne zdjęcia w tym wątku :-)

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#6 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 20 maj 2007 - 09:40

Ja wilge widzialem na wolnosci kilka lat temu. Z tego co pamietam okolice Różanegostoku (podlaskie).
Co do zdjecia - fajnie ze pojawilo sie na forum. Niestety przez slonce nie wyglada zbyt dobrze :-? Troche jakby kukla lub jakas makieta. Takie moje odczucia. Pojechalo po kolorach, no i te kontrasty :-? Ja rozumiem ze zdjecie mogles Paweł Cebo zrobic tylko w takich warunkach, wiec skoro wiesz gdzie sa, to mozesz na nie teraz "zapolowac". Zycze kolejnych zdjec.
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#7 Paweł Cebo

Paweł Cebo
  • Użytkownik
  • 90 postów

Napisano 20 maj 2007 - 20:12

za tydzien polowania ciąg dalszy :)

#8 Luka

Luka
  • Użytkownik
  • 58 postów
  • Lokalizacja:
    Ostrów Wielkopolski

Napisano 20 maj 2007 - 20:28

Ale ja tu daaawno nie byłam. Wilga tak piękny ptaszek szczególnie samczyk ostatnio widziałam jak się dwa kłóciły ale niestety zbyt daleko żeby je fotnąć szczególnie przez DMC LZ3 :-( Samiczki jeszcze nigdy nie widziałam dzięki teraz będę wiedzieć jak coś takiego ładnego zobaczę :mrgreen:
,,Ars recruit totum homenim"

#9 kosack

kosack
  • Małomówny
  • 17 postów
  • Lokalizacja:
    Płock

Napisano 20 maj 2007 - 20:41

Dzisiaj miałem wyjątkowo "wilgowy" dzień. Rano eksplorowałem nadwiślańskie zarośla i widziałem ich ponad 10. Zrobiłem kilka zdjęć ale raczej takich dokumentacyjnych. Wszędzie słychać piękne fletowe pogwizdywania samców. Drugim "dominantem" była kukułka - widziałem cztery ale słychać byłą ją zewsząd. Trzeci wszędobylski ptak to słowik szary - tego podejrzałem tylko jednego ale z każdej większej kępy krzaków było słychać śpiewy słowików.

Jak widać wilga nie jest znowu taką rzadkością - trzeba tylko wybrać się w odpowiednie otoczenie.
Sony A700+Sony 70-400G

#10 Luka

Luka
  • Użytkownik
  • 58 postów
  • Lokalizacja:
    Ostrów Wielkopolski

Napisano 20 maj 2007 - 20:56

Hey! kosac jeszcze cię tu nie widziałam skąd jesteś że masz takie zatrzęsienie wilg też tak chce :cry: od jakiegoś czasu próbuję wstawić fotki ale nie idzie pisze że połączenie zostało zrestartowane czy ktoś mi wyjaśni co się dzieje?
,,Ars recruit totum homenim"

#11 mils

mils
  • Użytkownik
  • 118 postów
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 20 maj 2007 - 23:41

Luka dziwie się że piszesz ze nie mozesz spotkac wilgi w wlkp... :shock: Moim zdaniem to pospolity ptak, jednak czesto trudno go wypatrzec w gestej koronie drzewa.
Ja od nastu lat obserwuje ich setki każdego sezonu w róznych rejonach wielkopolski. Wystarczy odpowiedni las czy chocby grupa drzew wzdłuz jakiejs łaki.
500D+BG-E5 | EF 70-200 f/4 L USM | 18-55 IS | Panasonic Fz7 + Raynox DCR-250

www.mils-photo.weebly.com

#12 kosack

kosack
  • Małomówny
  • 17 postów
  • Lokalizacja:
    Płock

Napisano 21 maj 2007 - 07:34

kosac jeszcze cię tu nie widziałam skąd jesteś że masz takie zatrzęsienie wilg też tak chce


jak napisał mils - wilgi są dość pospolite, trzeba znaleźć tylko odpowiedni ekosystem

a ja jestem z Płocka, zarejestrowałem się na tym forum parę dni temu ale czytam je dosyć regularnie od kilku miesięcy

pozdrawiam
Sony A700+Sony 70-400G

#13 Luka

Luka
  • Użytkownik
  • 58 postów
  • Lokalizacja:
    Ostrów Wielkopolski

Napisano 21 maj 2007 - 10:57

mils napisał/a:
Luka dziwie się że piszesz ze nie możesz spotkać wilgi w wlkp... :shock: Moim zdaniem to pospolity ptak, jednak często trudno go wypatrzeć w gęstej koronie drzewa.
Nie mówię że są rzadkie ale ja potrzebuje jakichś nowych miejsc do obserwacji w mojej okolicy. W ubiegły weekend widziałam 6 szt. 4 samce 2 samice ( teraz wiem jak samiczki wyglądają dzięki Pawłowi :-D )
,,Ars recruit totum homenim"

#14 Paweł Cebo

Paweł Cebo
  • Użytkownik
  • 90 postów

Napisano 21 maj 2007 - 11:07

Z wilgami jest ten problem, że choć dość pospolite to wiekszość czasu spędzają w koronach drzew - gdzie ludzie zwykle zbyt dużo czasu nie spędzają ;)

#15 Luka

Luka
  • Użytkownik
  • 58 postów
  • Lokalizacja:
    Ostrów Wielkopolski

Napisano 21 maj 2007 - 11:30

Ja spędzam na drzewach większość czasu bo lubię się wspinać :super: tylko jest problem że jak jesteś na drzewie to rzadko zdążysz wyciągnąć aparat a co dopiero mówić o dobrym zdjęciu. Wilgi są dość płochliwe (przynajmniej na moim terenie) i to jest tak jak na polowaniu jak się ustrzeli to nie zawsze z jakimś skutkiem. Cały czas broń musi być gotowa a jak się popsuje to będzie się długo żałować :-/
,,Ars recruit totum homenim"

#16 Paweł Cebo

Paweł Cebo
  • Użytkownik
  • 90 postów

Napisano 21 maj 2007 - 16:24

... tylko jest problem że jak jesteś na drzewie to rzadko zdążysz wyciągnąć aparat a co dopiero mówić o dobrym zdjęciu. Wilgi są dość płochliwe (przynajmniej na moim terenie) i to jest tak jak na polowaniu jak się ustrzeli to nie zawsze z jakimś skutkiem. Cały czas broń musi być gotowa a jak się popsuje to będzie się długo żałować :-/


ot i cały problem - sprawa wymaga przyczajenia i cierpliwości ;)

#17 Diana

Diana
  • Małomówny
  • 20 postów
  • Lokalizacja:
    prawie Trójmiasto;)

Napisano 22 maj 2007 - 08:08

Od kiedy wilga jest pospolitym ptakiem :shock: chyba przespałam moment którym wszystkie uderzyły do naszego kraju :-) poza tym zawsze byłam przekonana że przylatują dopiero w czerwcu. Sama widziałam ją tylko raz, i to tylko dlatego ze usłyszałam jakis dziwnie egzotyczny krzyk ;-)

#18 kacpero

kacpero
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 22 maj 2007 - 08:32

Od kiedy wilga jest pospolitym ptakiem :shock: chyba przespałam moment którym wszystkie uderzyły do naszego kraju :-) poza tym zawsze byłam przekonana że przylatują dopiero w czerwcu. Sama widziałam ją tylko raz, i to tylko dlatego ze usłyszałam jakis dziwnie egzotyczny krzyk ;-)

Wilga jest dość pospolitym ptakiem. Przylatuje w maju, nawet w krzyżówkach często jest hasło : "majowy śpiewak".
Mój profesor od zoologii twierdził, że wilga śpiewa na deszcz (3 dni przed).

#19 Luka

Luka
  • Użytkownik
  • 58 postów
  • Lokalizacja:
    Ostrów Wielkopolski

Napisano 22 maj 2007 - 15:28

Fajnie że jest takie forum gdzie idzie się dużo rzeczy dowiedzieć niestety ludzie z mojego otoczenia (szkoła) nawet nie wiedzą jak wilga wygląda ! :-x szkoda słów.

Wilga jest dość pospolitym ptakiem. Przylatuje w maju, nawet w krzyżówkach często jest hasło : "majowy śpiewak".
Mój profesor od zoologii twierdził, że wilga śpiewa na deszcz (3 dni przed).


kacpero a jak twój profesor to określił ja w życiu się nad tym nie zastanawiałam bo ni jestem często w lesie ( ze względu na kleszcze i mamę :sad: ) i nie wiem jak one śpiewają szkoda że nie idzie wstawić odgłosów ptaków na forum :-( ale nie można mieć wszystkiego
,,Ars recruit totum homenim"

#20 kacpero

kacpero
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 22 maj 2007 - 15:36

Tutaj możesz posłuchać głosu ptaków, w tym wilgi. Kliknij w "głos wilgi" pod zdjęciem a usłyszysz gwizd samca i "skrzeczącą" samicę: http://www.wcwi.pl/i... ... Itemid=181




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych