Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

Statyw


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
963 odpowiedzi w tym temacie

#181 tfk (Tomasz)

tfk
  • Użytkownik
  • 120 postów
  • Wiek: 53
  • Lokalizacja:
    okolice Ujścia Warty

Napisano 11 marzec 2009 - 22:04

Taki statyw spokojnie możesz brać!

(...)

Jeżeli można prosić, to cytowanie fragmentu wypowiedzi, do której się odnosimy, znacznie ułatwi kolejnym czytelnikom zrozumienie o co chodzi.

Jaki statyw miałeś na myśli, w całym wątku było sporo statywów prezentowanych, a ostatni jakoś mi nie pasuje do "055".

Pozdrawiam
Zdezorientowany Tomasz
"Raz ordynarny niedźwiedź kucnąwszy na łące W dość niewybredny sposób podtarł się zającem. Zając się potem żonie chwalił po obiedzie: - Wiesz stara, nawiązałem współpracę z niedźwiedziem!" A.W.

#182 Ataman

Ataman
  • Użytkownik
  • 592 postów
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 11 marzec 2009 - 22:16

Jeżeli można prosić, to cytowanie fragmentu wypowiedzi, do której się odnosimy, znacznie ułatwi kolejnym czytelnikom zrozumienie o co chodzi.

Jaki statyw miałeś na myśli, w całym wątku było sporo statywów prezentowanych, a ostatni jakoś mi nie pasuje do "055".

Pozdrawiam
Zdezorientowany Tomasz


Widać nie czytasz uważnie wątku, a tylko pobieżnie.. Ostatnie kilka wypowiedzi, poczynając od godziny 18.ilestam dotyczą pytania pkokocinski7 o statyw z głowicą (statyw Goldphoto YH324C - czyli de facto manfrotto 055 pod inną nazwą)

W tym kontekście nie uważam za konieczne cytowania czegokolwiek. Co innego, gdybym odnosił się do jakiejś zaprzeszłej kwestii, ....

#183 pkokocinski7

pkokocinski7
  • Użytkownik
  • 694 postów
  • Lokalizacja:
    Snowidowo

Napisano 11 marzec 2009 - 22:33

czyli coś takiego:

http://allegro.pl/it... ... _lodz.html
Przygotowywania do sezonu letniego w pełni: maskowanie jest, statyw też, tylko czatownie w budowie!

#184 Ataman

Ataman
  • Użytkownik
  • 592 postów
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 11 marzec 2009 - 22:40

Tak, to jest dobry zestaw do focenia "tych co skaczą i fruwają..."
Statyw jest fest, mam porównanie z MF, bo jak już pisałem gdzieś tam, jeden mam służbowy, drugi prywatny. Głowicy kulowej MF nie testowałem ( na statywie MF mm panoramiczną) - jest to odpowiednik MF 486, nie wiem na ile wierny orginałowi....., ale z tej YH430 jestem zadowolony, mam na niej ciężki obiektyw sonnar 300/4.. i raczej nie zawodzi

#185 pkokocinski7

pkokocinski7
  • Użytkownik
  • 694 postów
  • Lokalizacja:
    Snowidowo

Napisano 11 marzec 2009 - 22:43

No czyli o to mi chodzilo....Ataman, wielkie dzięki...
Przygotowywania do sezonu letniego w pełni: maskowanie jest, statyw też, tylko czatownie w budowie!

#186 tfk (Tomasz)

tfk
  • Użytkownik
  • 120 postów
  • Wiek: 53
  • Lokalizacja:
    okolice Ujścia Warty

Napisano 12 marzec 2009 - 07:52

Widać nie czytasz uważnie wątku, a tylko pobieżnie.



Hmm :-(

Cztery posty nad Twoim postem, do którego się odnoszę jest link do statywu GIOTTOS więc można wnioskować, że chodzi Ci o statyw z linku "pkokocinskiego7".
Przeczytałem cały wątek i raczej nie mam problemów z czytaniem ze zrozumieniem, ale w pewnym momencie zgłupiałem.

O.T.
Bardzo dobrze rozwiązany na tym forum jest sposób cytowania. :thumbsup:


Pozdrawiam
sponiewierany Tomasz
"Raz ordynarny niedźwiedź kucnąwszy na łące W dość niewybredny sposób podtarł się zającem. Zając się potem żonie chwalił po obiedzie: - Wiesz stara, nawiązałem współpracę z niedźwiedziem!" A.W.

#187 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 13 marzec 2009 - 08:39

Ostatnie kilka wypowiedzi, poczynając od godziny 18

Poczynając od godziny 18 to w wątku wymienione zostały 3 statywy (w linkach) tak dla ścisłości, a sam pkokocinski7 podał 2, czyżbyś też nieuważnie śledził ten wątek?

#188 tfk (Tomasz)

tfk
  • Użytkownik
  • 120 postów
  • Wiek: 53
  • Lokalizacja:
    okolice Ujścia Warty

Napisano 13 marzec 2009 - 11:27

Poczynając od godziny 18 to w wątku wymienione zostały 3 statywy (w linkach) tak dla ścisłości, a sam pkokocinski7 podał 2, czyżbyś też nieuważnie śledził ten wątek?


A już zacząłem się nad sobą głęboko zastanawiać :mrgreen:


Pozdrawiam

pocieszony Tomasz
"Raz ordynarny niedźwiedź kucnąwszy na łące W dość niewybredny sposób podtarł się zającem. Zając się potem żonie chwalił po obiedzie: - Wiesz stara, nawiązałem współpracę z niedźwiedziem!" A.W.

#189 pestkos

pestkos
  • Użytkownik
  • 226 postów
  • Lokalizacja:
    Oświęcim\Grojec

Napisano 02 maj 2009 - 20:09

Pytanko czy głowica benro KB-2a sprawdzi sie w fotografi ptaków?
pod d70s + sigma 100-300/4+tc1,4.
Miał ktos stycznosc z tego typu głowica w fotografi przyrodniczej?
NIKON + SIGMA + BENRO

#190 marcinm

marcinm
  • Użytkownik
  • 851 postów
  • Lokalizacja:
    Gorzów Wlkp.

Napisano 02 maj 2009 - 20:48

Pytanko czy głowica benro KB-2a sprawdzi sie w fotografi ptaków?
pod d70s + sigma 100-300/4+tc1,4.

sprawdzi sie nawet KB-0
Olympus E-510 Sigma 135-400mm Fotografia to zabawa

#191 damian2000 (Damian Bednarz)

damian2000
  • Lokalizacja:
    okolice Krakowa

Napisano 03 maj 2009 - 21:18

A więc w końcu przyszło i na mnie. Stoje przed wyborem statywu do 300- 350zł.

Taki statyw spokojnie możesz brać! mam go i jestem zadowolony, nic sie nie różni od orginału MF 055.


statyw Goldphoto YH324C+ głowica kulowa GoldPhoto YH430
Przeczytałem , że posiadasz ten statyw. Chciałem się spytać jak się sprawuje ,bo na innych forach piszą ,że się po roku rozlatuje. A może jakiś inny statyw.

#192 Ataman

Ataman
  • Użytkownik
  • 592 postów
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 03 maj 2009 - 21:47

Wg mnie to dobry statyw, stabilny,nie rozjeżdża się, trzyma pozycję, zaciski bez zarzutu.... etc, etc. Jedyna wada, o której czytałem, ale zlekceważyłem.. to wypadające końcówki nóżki. Zauważyłem, że jedna jest luźna..ale próbowałem, czy da się wyciągnąć.. nie dało.. więc zostawiłem (choć miałem pomysł okleić taśmą i wcisnąć ponownie).... no i ostatnio zauważyłem jej brak.. :cry:
Poza tym.. mam służbowy manfrotto.. prywatnie tą podróbkę z której korzystam częściej i zwykle w terenie.. i nie widzę, aby GPh odbiegał w czymkolwiek od MF ( poza tą końcówką nóżki). Ja po roku użytkowania uważam, że zrobiłem dobrze, wydając ponad połowę mniej na de facto manfrotto pod inną nazwą

#193 UDILEK (Jarek)

UDILEK
  • Użytkownik
  • 1732 postów
  • Wiek: 59
  • Lokalizacja:
    Wieluń

Napisano 04 maj 2009 - 13:23

damian2000, Ja posiadam dokładnie taki zastaw jak ataman i jestem b.zadowolony. Po zakupie poskręcałem, nasmarowałem i wyregulowałem sobie wszystko. Statyw jest dosyć wysoki po całkowitym rozłożeniu ale zwiększa to komfort użytkowania.Można również rozłożyc go płasko i fotografować z wysokości 11cm!
Głowica kulowa to super sprawa, jednym ruchem blokujesz w dowolnej pozycji a popuszczając trochę zacisk można focić panoramę.Polecam, moje oczekiwania spełnia w 100 % (cena zakupu to 270 zł) Muszę go jeszcze trochę poobklejać aby był bardziej zamaskowany.

PENTAX K10D, K-5, SIGMA 50-500 mm f/4-6.3 DG EX APO RF + PENTAX MACRO 100mm/2,8 i TROCHĘ ZABAWEK NA M42. NOKIA N8 :-) MOJE VIDEO


#194 pestkos

pestkos
  • Użytkownik
  • 226 postów
  • Lokalizacja:
    Oświęcim\Grojec

Napisano 04 maj 2009 - 13:52

ja nabyłem dzisiaj benro 650ex chciałem 600ex ale nie mieli takiego "kita".Zobaczymy co bedzie w terenie.Z okna z moim zestawem sprawdza sie super.W kraju u nas na allegro chyba zestaw benro 600ex + BH-2 ok 500 zeta.Nie chce zachwalac przed terenem ale robi dobre wrazenie. Zdecydowałem sie tylko na inna głowice.
Jakby co to pytac
NIKON + SIGMA + BENRO

#195 Girdian

Girdian
  • Lokalizacja:
    Wlkp/prawie Wolsztyn

Napisano 09 maj 2009 - 15:47

Mam pytanie do użytkowników Goldphoto. Czy da się założyć głowice bezpośrednio do statywu po wyciągnięciu kolumny czy potrzebna jest jakaś przejściówka/redukcja ?

Konstruktywna krytyka Ciebie nie kosztuje NIC, mi może pomóc w dalszym rozwoju :-)
D7100/D200+N300/4 AF+K1.4 DGX stoi to na Benro
http://www.tomaszwalkowiak.art.pl/


#196 Ataman

Ataman
  • Użytkownik
  • 592 postów
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 09 maj 2009 - 16:32

To zależy, jaki to statyw. standartowe odpowiedniki Manfrotto 190 i 055 mają od spodu kolumny taki trójkąt, który można odłączyć i włożyć w miejsce kolumny.. i na to głowica.. i masz super niską pozycje. Ale są też jakieś nowomodne GP, które nie mają tego rozwiązania (Przejżyj wątki o statywach, było dużo o tym, i właśnie o tej końcówce do GP, chyba nawet ze zdjęciami - 6 strona tego wątku)

#197 UDILEK (Jarek)

UDILEK
  • Użytkownik
  • 1732 postów
  • Wiek: 59
  • Lokalizacja:
    Wieluń

Napisano 09 maj 2009 - 16:43

Girdian, Goldphoto model YH324C ma taką możliwość i jak wcześniej pisałem po rozłożeniu nóg na płasko gwint, do którego przykręcamy aparat lub obiektyw znajduje się 11 cm nad ziemią. Mamy wtedy idealną pozycję do fotografowania z pozycji leżącej. Do przestawienia statywu do takiej pozycji nie potrzebna jest żadna dodatkowa przejściówka, wszystko jest w komplecie.

PENTAX K10D, K-5, SIGMA 50-500 mm f/4-6.3 DG EX APO RF + PENTAX MACRO 100mm/2,8 i TROCHĘ ZABAWEK NA M42. NOKIA N8 :-) MOJE VIDEO


#198 damian2000 (Damian Bednarz)

damian2000
  • Lokalizacja:
    okolice Krakowa

Napisano 09 maj 2009 - 19:41

To zależy, jaki to statyw. standartowe odpowiedniki Manfrotto 190 i 055 mają od spodu kolumny taki trójkąt, który można odłączyć i włożyć w miejsce kolumny.. i na to głowica.. i maż super niską pozycje.


Od wczoraj jestem posiadaczem statywu 324C+YH430 i mam pytanie właśnie odnośnie tego trójkącika. Czy wam tez tak goni? Nawet gorzej niż szybkozłączka. Da się go jakoś zablokować od spodu? Czy może ja coś źle zrobiłem?
Po za tym jestem zadowolony z zakupu przynajmniej jak na razie, zobaczymy co będzie potem.

#199 UDILEK (Jarek)

UDILEK
  • Użytkownik
  • 1732 postów
  • Wiek: 59
  • Lokalizacja:
    Wieluń

Napisano 09 maj 2009 - 19:48

damian2000,

Czy wam tez tak goni?


Sprecyzuj dokładnie o co Ci chodzi bo nie kumam :shock:

PENTAX K10D, K-5, SIGMA 50-500 mm f/4-6.3 DG EX APO RF + PENTAX MACRO 100mm/2,8 i TROCHĘ ZABAWEK NA M42. NOKIA N8 :-) MOJE VIDEO


#200 damian2000 (Damian Bednarz)

damian2000
  • Lokalizacja:
    okolice Krakowa

Napisano 10 maj 2009 - 06:13

damian2000,

Czy wam tez tak goni?


Sprecyzuj dokładnie o co Ci chodzi bo nie kumam :shock:


Sorry za wprowadzenie w błąd. Już wszystko dobrze po prostu nie zablokowałem do końca kolumny. I dzięki za szybki odzew.





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych