Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Kilka konkretów na temat zmian :)


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
61 odpowiedzi w tym temacie

#21 Roby

Roby

Napisano 11 grudzień 2006 - 21:00

Ja bym na prawą stronę dał coś w stylu 'drapola siadającego na z' ale byłby to zarys drzewa połączony z jakąś górą. Fotoprzyroda to nie tylko ptaki, to dla przypomnienia ptasiarzom ;-)

#22 teac2

teac2
  • Użytkownik
  • 170 postów

Napisano 11 grudzień 2006 - 22:03

Z prawej strony można umieścić zarys fotografa z dłuugą lufą (bez skojarzeń) czającego się przed zrobieniem jakiejś fotki, może tak :-)

#23 Mike

Mike
  • Użytkownik
  • 146 postów

Napisano 11 grudzień 2006 - 22:22

Trochę słabo widać pomarańczowy tekst na tle tych ciemnozielonych pasków.

#24 Mike

Mike
  • Użytkownik
  • 146 postów

Napisano 11 grudzień 2006 - 22:25

Przydałby się również przycisk "oznacz wszystkie posty jako przeczytane" również na głównej stronie forum.

#25 ZbyszekB

ZbyszekB
  • Użytkownik
  • 105 postów

Napisano 11 grudzień 2006 - 22:34

Tylko ta "plama" nad napisem Fotoprzyroda.pl jest nieczytelna


Co jest :shock: , u mnie widać wyrażnie przysiadujacego, na literze z ptaka (drapieżnego)


Napiszę to tak: po jakimś czasie domyśliłem się że to drapieżny ptak, ale wcześniej się dokładnie nie przyglądałem. Wniosek jest taki że na pierwszy rzut oka może nie być jednoznacznie rozpoznawalny. Gdyby jego głowa nie była na tle skrzydła to jego sylwetka była by czytelna ale nie jest. I tyle na temat z mojej strony.

#26 morav

morav

Napisano 11 grudzień 2006 - 23:45

Witam.


tylko prawa strona trochę pusta

To prawda, musimy jednak uważać, coby nie przesadzić

Fotoprzyroda to nie tylko ptaki, to dla przypomnienia ptasiarzom

Pomyślałem, że to będzie najbardziej czytelny znak.

Z prawej strony można umieścić zarys fotografa z dłuugą lufą

Był taki pomysł, jednak w realizacji się nie sprawdził.

Trochę słabo widać pomarańczowy tekst na tle tych ciemnozielonych pasków.

Przydałby się również przycisk "oznacz wszystkie posty jako przeczytane" również na głównej stronie forum

To chyba da się zmienić

Wniosek jest taki że na pierwszy rzut oka może nie być jednoznacznie rozpoznawalny. Gdyby jego głowa nie była na tle skrzydła to jego sylwetka była by czytelna ale nie jest.


Z tym ptakiem to się zmartwiłem, może trzeba będzie zmienić :hmmm:

Temat zmian jest nadal otwarty, proszę się wypowiadać

#27 mmsko

mmsko
  • Użytkownik
  • 507 postów

Napisano 12 grudzień 2006 - 16:45

Może po prawo dać jeszcze jakieś zachodzące (lub wschodzące) słoneczko... :-)
Nikon

#28 Mike

Mike
  • Użytkownik
  • 146 postów

Napisano 12 grudzień 2006 - 22:07

Może po prawo dać jeszcze jakieś zachodzące (lub wschodzące) słoneczko...

W zależności od pory dnia najlepiej :)

Faktycznie coś tam można by było wstawić, tyle że trzeba by się zastanowić co.
Druga sprawa - czy wstawienie czegoś tam nie będzie kolidowało z logiem po lewej stronie.

Może wrzucimy tam jakąś choinkę z płatkami śniegu na całym bannerze?
Mielibyśmy sprawę z pustym miejscem na jakiś czas rozwiązaną :)

#29 Mike

Mike
  • Użytkownik
  • 146 postów

Napisano 13 grudzień 2006 - 23:01

Nie wiem jak jest u was - u mnie (Opera) nie wyświetlają się ikonki przy działach, w których są podkategorie .
Reszta jest ok.

#30 morav

morav

Napisano 14 grudzień 2006 - 00:04

Nie wiem jak jest u was - u mnie (Opera) nie wyświetlają się ikonki przy działach, w których są podkategorie .
Reszta jest ok.


Celowo zostały usunięte, ponieważ zawsze pokazywały brak nowych postów

#31 morav

morav

Napisano 04 luty 2007 - 22:29

Dodałaliśmy mały wpis do regulaminu, aby jasno określić kierunek w którym zmierza forum Fotoprzyroda.pl

Do punktu 5.
• Popierać kłusownictwa i innych form nielegalnych działań niszczących przyrodę.
Do punktu 6.
• należy pamiętać, że Fotoprzyroda.pl jest forum przede wszystkim fotograficznym o przyrodniczej tematyce zdjęć, dlatego też zamieszczane fotografie powinny przedstawiać jej różne formy, nie jest natomiast wskazane pokazywanie zdjęć przedstawiających zwierzęta jako trofea myśliwskie, również posty w których użytkownik chwali się z upolowanej zwierzyny będą usuwane.

#32 ostapowicz

ostapowicz

Napisano 05 luty 2007 - 17:25

Przejrzałem regulamin może nie zbyt dokładnie, ale nie znalazłem nic na temat, który by regulował publikowanie na forum zdjęć które zostały wykonane z naruszeniem zasad etycznego fotografika przyrody a mianowicie chodzi mi o zdjęcia piskląt i gniazd ptasich, chodź nie wiem jak odnieść się do zdjęć zwierząt które wychowują swoje młode.
Forum i zdjęcia oglądają różni ludzie młodzi i starsi i nie wiem czy np. pokazanie zdjęć piskląt w gnieździe nie zachęci innych osób do wykonywania takich zdjęć, które mogą doprowadzić do utraty lęgu.
Taki punkt znalazłem w regulaminie na stronie: http://www.fotografi...art.pl/info.php można dostosować te punkty do naszego regulaminu.

3. W związku z realnym niebezpieczeństwem narażenia lęgów na straty, nie popieramy robienia zdjęć ptakom na gniazdach, a tym samym ich nie publikujemy.

4. Nigdy nie należy zakłócać spokoju zwierząt w miejscach snu lub odpoczynku. Bezwarunkowo należy uszanować sen zimowy, ponieważ wszelka ingerencja na tym etapie może zagrozić życiu zwierzęcia.

5. Należy unikać wabienia, które mogłoby wyrządzić zwierzętom krzywdę. Nie zalecamy, na przykład, odtwarzania ptasiego śpiewu. Natomiast użyte w odpowiedni sposób karmniki w okresach niedoboru pokarmu (np. zimą) lub miejsca wodopoju, mogą stanowić pozytywny sposób na przywabienie zwierząt. Jeśli jednak zwierzęta staną się częściowo lub całkowicie zależne od dostarczanego im pokarmu, należy dostarczać im jedzenie po zakończeniu sesji fotograficznej aż do chwili, gdy wystąpi obfitość pokarmu (np. wraz z końcem mrozów).

6. Manipulowanie zwierzętami (na przykład: trzymanie ich lub przemieszczanie) lub roślinami (na przykład: obrywanie pędów czy liści) jest niewłaściwe; zazwyczaj należy go unikać a czasem jest zdecydowanie nie do przyjęcia. Jeśli w danej sytuacji zdjęcie można zrobić tylko w wyniku manipulacji, lepiej poczekać na inną okazję. Czasami bardzo prosta manipulacja może bezpośrednio zagrozić życiu obiektu (na przykład: odrzucenie przez rodziców młodych, które miały kontakt z ludźmi).

Mam nadzieję że autor tego regulaminu nie będzie miał mi za złe że sobie pozwoliłem go zacytować?

Co prawda został dodany punkt na temat niepopierania kłusownictwa i innej działalności szkodzącej przyrodzie.

Może chronić przyrodę poprzez nasz regulamin ?
Wojtek

#33 Dunadan

Dunadan

Napisano 05 luty 2007 - 18:02

Hmm... muszę przyznać że trzeba się z tym zgodzić... chyba dałoby się jakoś wpleść to w nasz regulamin.

:ninja:


#34 ostapowicz

ostapowicz

Napisano 05 luty 2007 - 20:05

Myślę żę trzeba to troszeczke przeredagować bo ten fragment jest żywcem wyjęty z regulaminu innego forum.
Wojtek

#35 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 06 luty 2007 - 01:34

Ten regulamin pisano z myślą o bezpieczeństwie zwierząt i chyba wszystkim na tym zależy więc moim zdaniem to tzw. 10 przykazań powinno być wpajane wszystkim dla dobra zwierząt, otaczającej nas przyrody i dla nas samych, i mam nadzieję że autor na pewno nie będzie miał za złe propagowanie etyki fotografii przyrodniczej.

#36 michalv

michalv

Napisano 06 luty 2007 - 20:57

Podobają mi się zapisy cytowane przez Wojtka. Podpatrujemy i fotografujemy przyrodę, ale nie za wszelką cenę. Warto chyba przypominać te podstawowe zasady.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#37 morav

morav

Napisano 06 luty 2007 - 21:28

Tylko czy trzeba to regulować odgórnie, każdy sam sobie powinien wyznaczyć granicę.

ostapowicz, masz jakiś kontakt z autorem tego tekstu na FP?
Można bo to po drobnych modyfikacjach dokleić do naszego regulaminu.

#38 ostapowicz

ostapowicz

Napisano 06 luty 2007 - 22:42

Tylko czy trzeba to regulować odgórnie, każdy sam sobie powinien wyznaczyć granicę.

ostapowicz, masz jakiś kontakt z autorem tego tekstu na FP?
Można bo to po drobnych modyfikacjach dokleić do naszego regulaminu.


Autorami regulaminu z tego co pamiętam są użytkownicy tego forum ale tu jest namiar do autora strony on ci poda szczegóły;

http://www.fotografi... ... hp#autorzy

albo skontaktuj się z valdi99 on jest członkiem również tego forum to pewnie doradzi z kim pogadać.
Wojtek

#39 morav

morav

Napisano 07 luty 2007 - 20:51

ostapowicz, dzięki, w wolnej chwili napiszę do nich

#40 morav

morav

Napisano 06 marzec 2007 - 16:22

Powoli powiększa sie nam zestaw emotek.
Co do poprzedniej sprawy, to narazie jest bez odpowiedzi ze strony FP.