Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Kilka konkretów na temat zmian :)


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
61 odpowiedzi w tym temacie

#41 Dunadan

Dunadan

Napisano 06 marzec 2007 - 17:32

Warto próbować dalej... może akurat przeoczyli nas?...

:ninja:


#42 Domicjana

Domicjana
  • Małomówny
  • 24 postów

Napisano 06 wrzesień 2007 - 17:40

Mam pytanko czy nie można uruchomic podglądu wątku. Tak by pisząc odpowiedź można było zerknąć niżej czy sie na wszystkie punkty wypowiedzi poprzednika odpowiedziało.

A może jest tylko ja nie widzę, ale przewijałam już stronę pisząc odpowiedź i podglądu postów nie zobaczyłam
Pozdrawiam Domi

#43 Mortis

Mortis

Napisano 06 wrzesień 2007 - 18:15

jest cos takiego jak "szybka odpowiedz" :) Przewijasz po prostu okno na sam dol, i jest :)
World is a lonely place - you're on your own.

#44 Domicjana

Domicjana
  • Małomówny
  • 24 postów

Napisano 06 wrzesień 2007 - 18:25

Faktycznie, można i tak.
Pozdrawiam Domi

#45 morav

morav

Napisano 03 kwiecień 2008 - 10:56

Jest nowy regulamin naszego konkursu.

Rewolucyjnych zmian niema.
Jako organizator zrezygnowałem z udziału w konkursie, zmienił sie tez adres wysyłania zdjęć.
Usunąłem również zapis o wcześniejszym nie publikowaniu zdjęć konkursowych.

Osoby chcące ufundować nagrody dla zwycięzców roku proszeni są o kontakt na PW.

#46 morav

morav

Napisano 03 sierpień 2008 - 10:17

Osoby chcące umieszczać dłuższe opowiadania, felietony, okraszane zdjęciami zapraszam do działu "Bezkrwawe Łowy".
Ważne żeby opowiadanie jako całość, dotyczyło konkretnego tematu lub zdarzenia a zdjęcia uzupełniały sie wzajemnie.
Tutaj nie obowiązuje limit trzech zdjęć w poście.

Jeżeli wątek okaże się rozwojowy, utworzymy osobny dział "Felietony"

#47 Pyzik

Pyzik
  • Użytkownik
  • 291 postów

Napisano 03 sierpień 2008 - 14:30

Tutaj nie obowiązuje limit trzech zdjęć w poście.


Serio...??? Tak się upewniam, bo ostatnio między innymi za ilość zdjęć dostałem w tamtym wątku małe opr. :-)

#48 Roby

Roby

Napisano 03 sierpień 2008 - 14:51

ostatnio

To obowiązuje od dziś, a być może będzie jeszcze jedno ograniczenie.

#49 morav

morav

Napisano 04 sierpień 2008 - 20:15

Pyzik, pomysł takich opowiadań jest dobry, dlatego limit został zdjęty.
Zobaczymy jak sie to rozwinie.

Tak ogólnie dla forum limit trzech zdjęć sie sprawdził i w sprawie odstępstw zawsze można było napisać do modów. :-)

#50 August

August

Napisano 04 sierpień 2008 - 20:20

pieknie dziękuję za zmiany, chyba się do nich lekko przyczyniłem (?) a może juz były wczesniej planowane...
jak wylezę z roboty obiecuję fotorelację z Cypru i Wielkiej Fatry...
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#51 Marek__ZZ

Marek__ZZ
  • Użytkownik
  • 542 postów

Napisano 04 sierpień 2008 - 22:24

Mam pytanie natury technicznej:
Niektóre wiadomości które napisałem na PW siedzą u mnie w folderze "wiadomości do wysłania" podczas gdy ja je wysyłałem i nie mogę ich ruszyć z tego folderu(tzn, wysłać) czy to normalne> a może to ja popełniam jakiś błąd.
pozdrawiam
przypominam że malarstwo Vincenta van Gogha było dla współczesnych nic nie warte

#52 Roby

Roby

Napisano 04 sierpień 2008 - 22:27

Marek__ZZ, wiadomości znikną z tego folderu jak adresat je odczyta. Wszystko zrobiłeś dobrze.

#53 Marek__ZZ

Marek__ZZ
  • Użytkownik
  • 542 postów

Napisano 04 sierpień 2008 - 23:16

OK dzięki za informację.
Pozdrawiam
przypominam że malarstwo Vincenta van Gogha było dla współczesnych nic nie warte

#54 Roby

Roby

Napisano 25 wrzesień 2008 - 18:07

Chciałem napisać kilka zdań na temat zmian jakie nastąpiły na forum, ale głównie w dziale "Krajobraz", bo w innych działach zmiany są związane z ułożeniem systematycznym wątków (wielkie podziękowania za to dla Elvie za całą Florę i Michalva za Ptaki i Ssaki :bow: ), a w tym dziale nieco rewolucja nastąpiła. Moją intencją było ułożenie wątków nieco geograficznie, regionalnie i środowiskowo. Stąd pojawiły sie podfora typu 'Góry i wyżyny', czy 'Lasy'. Chodziło mi jako autorowi, czy też głównemu winowajcy tej zmiany, by ukazywać piękno poszczególnych regionów Polski, czy Świata. I tak zachęcam do wklejania zdjęć np. samotnych drzew nie do wątku o tym tytule, ale do wątku regionalnego - takiego skąd pochodzi dane zdjęcie - Mazowsze, Podlasie, czy Pieniny. Tak samo wschody słońca sfotografowane w górach zachęcam do wstawiania do wątku regionalnego. Oczywiście poza takimi, które w żaden sposób nie pokazują kawałka krajobrazu. Takie oczywiście do wschodów czy zachodów. Zachęcam też do zakładania nowych wątków typu 'Podlasie' w Nizinach, czy np. Lasy Janowskie, Puszcza Solska w dziale 'Lasy'. Nawet jeśli teraz będzie tam niewiele zdjęć to za rok dwa się polepszy :-)
Oczywiście jest to prośba i zachęta, w żaden sposób nie jest to żadne zalecenie administracyjne :-)

#55 krzych

krzych

Napisano 25 wrzesień 2008 - 21:55

Szacunek miłościwie nam panującym na FP za zmiany - człowiek przy okazji powtórzy sobie systematyke zwierząt zanim wstawi coś do wątku :-) Odnośnie tego co pisałeśRoby, o zakładaniu nowych wątków to zastanawia mnie sytuacja, w której powtarza sie temat, nie mam na myśli zjawisk, te występują wszędzie, ale zdjęć krajobrazowych. Przypuśćmy, że powstaje wątek Podlasie. Więc do niego nadają się zdjęcia z nad Biebrzy, Narwi, Puszczy Białowieskiej...a te wszystkie wątki już istnieją. Mało tego, jest temat "Puszcza Białowieska" w kategorii "Lasy", a przecież równie dobrze a wręcz wypadałoby żeby też był w Parkach Narodowych...itd, itd... Ech, całe życie to dylematy i wybory... :-)

#56 Roby

Roby

Napisano 26 wrzesień 2008 - 07:32

Tak to prawda, z niektórymi wątkami jest faktycznie problem, szkoda że cała puszcza białowieska nie jest objęta Parkiem Narodowym - byłoby prościej, z drugiej strony Bieszczady też nie są w całości objęte ochroną w postaci parku, a wywędrowały do parków. Zawsze mozna jednak jeszcze coś zmienić ;-)
O wątki regionalne bym sie nie martwił i stosował stara prawniczą zasadę, że przepis szczególny wyłącza stosowanie ogólnego, czyli przekładając na sytuację forum zdjęcie z bardziej 'konkretnego' miejsca (np. znad Narwi) wędruje do tego wątku, z mniej konkretnego - jakiś krajobraz z drzewkiem na Podlasiu do ogólnego.

#57 thebleeding

thebleeding

Napisano 26 wrzesień 2008 - 08:25

Przypuśćmy, że powstaje wątek Podlasie. Więc do niego nadają się zdjęcia z nad Biebrzy, Narwi, Puszczy Białowieskiej...a te wszystkie wątki już istnieją. Mało tego, jest temat "Puszcza Białowieska" w kategorii "Lasy", a przecież równie dobrze a wręcz wypadałoby żeby też był w Parkach Narodowych...itd, itd... Ech, całe życie to dylematy i wybory... :-)


a może usystematyzować Krajobrazy na wzór fauny i flory (Ptaki -> Drapieżne -> Szponiaste ->Orlik ) np. Podlasie -> Puszcza Białowieska -> Drzewa itd itd

#58 morav

morav

Napisano 10 czerwiec 2009 - 08:57

Nieaktywni użytkownicy forum mają ograniczony dostęp do działu "Giełda"

#59 UDILEK

UDILEK
  • Użytkownik
  • 1732 postów

Napisano 10 czerwiec 2009 - 13:51

Nieaktywni użytkownicy forum mają ograniczony dostęp do działu "Giełda"

Sprecyzuj, proszę pojęcie "nieaktywny użytkownik" bo chciałbym coś doradzić w wątku giełda a nie mogę. :-(

PENTAX K10D, K-5, SIGMA 50-500 mm f/4-6.3 DG EX APO RF + PENTAX MACRO 100mm/2,8 i TROCHĘ ZABAWEK NA M42. NOKIA N8 :-) MOJE VIDEO


#60 dieselpower

dieselpower
  • Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 10 czerwiec 2009 - 22:47

Nieaktywni użytkownicy forum mają ograniczony dostęp do działu "Giełda"


Co oznacza ograniczony dostęp do działu giełda?
W regulaminie nie znalazłem definicji nieaktywny użytkownik. Proszę więc uzupełnić regulamin o niezbędne definicje.
Czyżby zmiana wprowadzona dzięki osobom, które zakładają konto tylko po to aby zaistnieć na giełdzie?
Poczekam na dalszy przebieg "wydarzeń".
Zimą matryca mniej szumi.