Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Zamki i dworki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
562 odpowiedzi w tym temacie

#141 Monika

Monika
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 06 luty 2008 - 11:42

BlueDun, co chciałeś mi powiedzieć? Coś nie tak ze zdjęciem, czy tym filtrem, czego ja nie widzę?

#142 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 06 luty 2008 - 11:45

Monika, nie tobie :mrgreen: , Dunadanowi , bo pytał po co stosować , jak niebo ładnie wyszło , a piałaś ,że właśnie zastosowałaś .

ze uzywam systemu Cokina

one są z plastiku , ble
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#143 Monika

Monika
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 06 luty 2008 - 11:47

teraz łapię :mrgreen:

#144 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 06 luty 2008 - 11:47

ekka zmaina ogniskowej i winieta znika , chyba


Kiedyś miałem polara cokina, grubego na 6mm, zakładając go w holder na 17mm miałem kółko w kadrze :evil: musiałem kupić wersję slim i nakręcam ją od razy na obiektyw, bez holdera.
Zmiana z 17mm na 22mm (od tylu nie było winiety) powodowała że zdjęcie robiło się nudne, bez wyrazu. Jak chce mieć szeroki kąt to chcę, i tu kompromis w grę nie wchodzi.
4mm na krótkim końcu to przepaść, przynajmniej dla mnie.

one są z plastiku

systemu holderów, filtry sa HI-TECH :-P

#145 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 06 luty 2008 - 11:52

Nie zgodzę się niestety ;)
Jakoś nigdy nie miałem z tym kłopotów. Może dlatego ze uzywam systemu Cokina

Nie używałeś filtrów nakręcanych, ale się nie zgadzasz, rozumiem :roll:

#146 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 06 luty 2008 - 11:54

Nie używałeś filtrów nakręcanych, ale się nie zgadzasz, rozumiem :roll:


o ile polar nakręcany być powinien, to istoty połówki szarej okrągłej nakręcanej nie kumam. Jak mam sobie gradient ustawić w odpowiednim miejscu kadru, skoro jest on poprowadzony przez średnicę filtra w jego połowie :?: Co z kadrami gdzie horyzont jest wysoko lub nisko?

#147 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 06 luty 2008 - 11:55

:mrgreen: :rofl: :mrgreen:
nie mogę się opanować , zapisuję do notesika ( lecę do kiosku nabyć )


cokina są z żywicy , nawet najlepsze , nie są lepsze od szklanych i już :blink:

korzyść horyzontu jest wielka jednak

#148 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 06 luty 2008 - 11:57

cokina są z żywicy


cokina to ja mam tylko holder ;)

#149 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 06 luty 2008 - 12:00

jednak ,żeby o ( horyzont ustawić w odpowiednim miejscu też trzeba widzieć gdzie jest gradient , tu pojawia sie jednak problem .

jakie filtry do systemu są ze szkła ?

#150 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 06 luty 2008 - 12:04

horyzont ustawić w odpowiednim miejscu też trzeba widzieć gdzie jest gradient

gradient jest tak duży (rozległy) że jak go lekko prepkrzywisz to efektu zauważalnego raczej nie będzie.

jakie filtry do systemu są ze szkła ?

nie mam pojęcia ;)

#151 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 06 luty 2008 - 12:10

roa, nie kumam , skoro twierdzisz że polar lepszy nakreęcany , cokina do szarośći trochę lepsza (ale z plastiku ) ,mz nie warto kupować sysytemu , chyba ,że tylko ze względu na jego uniwersalność.
jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego :niewiem:

#152 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 06 luty 2008 - 12:13

polar nakręcany lepszy.
nie mówię o systemie cokina jako systemie filtrów tylko jako systemie mocowania tychże. Filtrów używam HI-TECH a nie Cokin.
Uważam że nienakręcane filtry połówkowe dają większą możliwość manipulowanie ich właściwościami ;)
Nie napisałem że mają być do wszystkiego ;)

System kupić warto, system mocowania, filtry kupić te dobre.

#153 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 06 luty 2008 - 12:19

Filtrów używam HI-TECH a nie Cokin.


ja się nie czepiam , ale też są z plastiku , wyrosłem z tego ,ze nazwa przekłada się na jakość , obiektywy L-kowe są z metalu , filtry są ze szkła , taką mam dewizę , byc może coś stracę , lub jest niewygodniej , ale wyrosłem z epoki plastyfikacji .
sam producent pisze że Hi tech git , że są inne ale ze szkła i dużo droższe , myślę ,że to jedyny argument przciw szklanym konstrukcjom inne są już za .

#154 Mortis

Mortis
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 06 luty 2008 - 16:11

moim zdaniem zdecydowanie warto inwestowac w cokiny (co tez na dniach uczynie).. Poza wspomniana juz mozliwoscia manipulowania 'wysokoscia horyzontu' (co jest wg mnie fundamentalna kwestia w szarych polowkach), nie mozna takze niedocenic ich kompatybilnosci z wszelakimi srednicami soczewek.. mam szklo o srednicy powiedzmy 62 mm, cala game kolowych filtrow, ale szklo sie zmienia, i pojawia sie problem... a w cokinach kupuje po porstu pierscien za kilkanascie zlotych i ciesze sie moimi starymi filtrami.. Spadek jakosci w porownaniu z tradycyjnymi filtrami? hmm.. nawet jezeli takowy wystepuje, to jestem w stanie to tolerowac kosztem wyzej wspomnianej zaoszczedzonej fortuny, oraz nieskrepowanej stalym przejsciem uzytecznosci..
World is a lonely place - you're on your own.

#155 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 06 luty 2008 - 16:17

...


no z ust mi to wyjąłeś ;)

#156 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 06 luty 2008 - 16:25

szklo sie zmienia, i pojawia sie problem... a w cokinach kupuje po porstu pierscien za kilkanascie zlotych


własnie dokupiłem pierścień aby filtry 77 mm pasowały do 72 , fortune wydałem 20 zł !

to tak samo jak af nie potrzebny do makro , ja kupie szkło które będzie latać bo chcę focić motyle - w locie .
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#157 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 06 luty 2008 - 16:30

własnie dokupiłem pierścień aby filtry 77 mm pasowały do 72 , fortune wydałem 20 zł !


no to poczekamy aż kupisz jasne szkło ze średnicą 82mm i poczekamy jak będziesz klął na winietowanie dodatkowego pierścienia redukcyjnego ;)

#158 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 06 luty 2008 - 16:36

82 mm ? co to za armata do krajobrazu ?
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#159 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 06 luty 2008 - 16:38

82 mm ? co to za armata do krajobrazu


nie wiem ;) tak sobie gdybam, moze jakiś od P-Sixa? :P

#160 Mortis

Mortis
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 27 luty 2008 - 19:20

O ile mnie pamiec nie myli, w wątku nie bylo jeszcze zadnych zdjec ze stolicy Warmii. Pozwole sobie wiec wrzucic pierwsze zdjecie olsztynskiego zamku. Od razu uprzedzam, ze jest to pewnego rodzaju eksperyment (czy choc troche udany, ocenicie Wy:) ), ta fotka wyglada tak a nie inaczej, poniewaz takie bylo zalozenie :)




46. Anno Domini 1358


Dołączona grafika



Taki po prostu byl nastroj tamtego dnia ;] Z pewnoscia wrzuce tez normalne zdjecia.
World is a lonely place - you're on your own.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych